Results 1 to 10 of 10

Thread: Основен ремонт на Alfa 156 2.0

  1. #1
    Запален алфист a1----'s Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София
    Posts
    175

    Exclamation Основен ремонт на Alfa 156 2.0

    Здравейте колеги, решил съм да правя двигателя на Алфата, че имала големи износвания на два от цилиндрите. Та да Ви питам някой, ако го е правил да удари едно рамо. Относно къде е шлайфал в София какви бутала да сложа после цени (има си ремонтни).
    Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK '99 selespeed
    Създадена, за да впечатлява

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Можеш да се ориентираш към форумните сервизи, Бобо, Вентура, още няколко...
    Честно казано не си струва да се хващаш на подобна интервенция, но ти си знаеш. Ще минеш 1000-1500лв и накрая не се знае дали ще стане както трябва. По-добре се ориентирай към някой мотор 2ра ръка за 300лв и бой докато умре. Ако си решил да влагаш пари, можеш също да помислиш за 2.0 турбо бензин от фиат купе.

    Навремето имах 156 2.0тс, беше голямо приключение. То глава правих, биелен лагер превъртя, куп други глупости. В един момент се оказа че буталата хлопат, аз ентусиаст бях решил да я правя нова, ама като се поразрових кое колко струва и..., бързо премина в бартер с един мошенник джамбазин. Не съжалявам че се отървах от това нещо, не че тва дето го взех беше цвете за мирисане, но...
    Та така колега, надявам се да ме разбереш правилно, не ти казвам какво да правиш, ти ще си прецениш.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3
    Запален алфист a1----'s Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София
    Posts
    175

    Default

    Благодаря за изчерпателния отговор колега, още опипвам почвата. За друг двигател се замислех, но и там е относително, минало им е времето на тези двигатели. Никъде няма по читав из моргите и т.н
    Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK '99 selespeed
    Създадена, за да впечатлява

  4. #4
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Като знам как ги карат с наливни масла от 5лв литъра... Ако ще е друг мотор по-добре гледай да е от човек, който наистина е поддържал колата, а не някой търгаш на части втора употреба.

  5. #5

    Default

    Здравей колега, аз правих ремонт, приготви се за една сума от около 3000 лв. Това включва труд и части. Само буталата са над 600 лв. Зависи с каква отстъпка ги намериш.
    Citroen BX 14 TGE, Citroen BX 19 GT и Alfa Romeo 156 2.0 TS

  6. #6
    Запален алфист a1----'s Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София
    Posts
    175

    Default

    Quote Originally Posted by cyklon View Post
    Здравей колега, аз правих ремонт, приготви се за една сума от около 3000 лв. Това включва труд и части. Само буталата са над 600 лв. Зависи с каква отстъпка ги намериш.
    Колега от къде ги взе буталата
    Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK '99 selespeed
    Създадена, за да впечатлява

  7. #7

    Default

    Буталата ги взех от един магазин в Русе. Казва се Мототехника мисля че ми излязоха по 120-130 лв бройка. Буталата са Нюрал в комплект със сегмети Гьотце. За оргинални не съм питал но мисля че там цената е двойна. Доставчика на Нюрал в БГ е един но всички магазини взимат от него. Приготви се за срок на доставка от 4-6 седмици.
    Citroen BX 14 TGE, Citroen BX 19 GT и Alfa Romeo 156 2.0 TS

  8. #8
    Запален алфист a1----'s Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София
    Posts
    175

    Default

    Quote Originally Posted by cyklon View Post
    Буталата ги взех от един магазин в Русе. Казва се Мототехника мисля че ми излязоха по 120-130 лв бройка. Буталата са Нюрал в комплект със сегмети Гьотце. За оргинални не съм питал но мисля че там цената е двойна. Доставчика на Нюрал в БГ е един но всички магазини взимат от него. Приготви се за срок на доставка от 4-6 седмици.
    Ок, колега мерси за отговора
    Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK '99 selespeed
    Създадена, за да впечатлява

  9. #9
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Колега преди да сменяш каквото и да било трябва да се проверят цилиндрите за износване и дали е остана хонинга. Ако износването е голямо има два вариянта сервизни бутала(ако има изобщо) или набиване на сухи ризи правени по твойте бутала ако са наред. Биелите и буталните болтове също трябва са се проверят. Да не забравяме и хлабината между коляновия вал и основни и биелни лагери ако трябва вала се шлайфа на размер и се сменят основни и биелни лагери. Има и други по-дребни неща които също трябва да се погледнат като маслена помпа, маслени пътища, семеринги и т.н. На главата също трябва да и се направи ревизия. Мойто мнение ,че ако няма да правиш промени по мотора не струват усилията и разходите по ремонта. Има достатъчно съвстни търговци на части и можеш да си намериш доста запазен мотор.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  10. #10

    Default

    Има бутала първи ремонт, аз слагах такива защото имах нардан цилиндър.
    Citroen BX 14 TGE, Citroen BX 19 GT и Alfa Romeo 156 2.0 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •