Results 1 to 12 of 12

Thread: Проблем с парното и посоките

  1. #1

    Default Проблем с парното и посоките

    Здравейте, колеги,

    преди няколко дни се прибрах и си взех колата, която не беше карана 4-5 месеца (припалвана е, през другото време е била със свален акумулатор). Запали си веднага, никакъв проблем с работата на мотора или електрониката освен парното. Антифриз долях точно 100мл, така че мисля, че си е обезвъздушена.

    Проблемите са следните:
    1) Парното духа само студено, дори и на загряла кола
    2) Врътката за посоките също не работи и духа само напред. Посоките за краката и стъклото не работят. Когато го сложа на последното за максимално издухване на прозорците се включва компресора и подгрева на задното стъкло и струята става максимално силна, но отново е в лицето ми, а не към прозореца. Прегледах бушоните и няма изгорели такива.

    Благодаря ви предварително и моля за помощ, защото става студено и прозорците се потят като за последно...

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by maf107ezk0 View Post
    Здравейте, колеги,

    преди няколко дни се прибрах и си взех колата, която не беше карана 4-5 месеца (припалвана е, през другото време е била със свален акумулатор). Запали си веднага, никакъв проблем с работата на мотора или електрониката освен парното. Антифриз долях точно 100мл, така че мисля, че си е обезвъздушена.

    Проблемите са следните:
    1) Парното духа само студено, дори и на загряла кола
    2) Врътката за посоките също не работи и духа само напред. Посоките за краката и стъклото не работят. Когато го сложа на последното за максимално издухване на прозорците се включва компресора и подгрева на задното стъкло и струята става максимално силна, но отново е в лицето ми, а не към прозореца. Прегледах бушоните и няма изгорели такива.

    Благодаря ви предварително и моля за помощ, защото става студено и прозорците се потят като за последно...
    156 има с климатик, климатроник, двузонов климатроник. Ти от кой тип си?

  3. #3

    Default

    О, да, извинявам се, моделът е 156, пре-фейс, климатроник.

  4. #4
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Нищо чудно и двете моторчета да са аут.Ако,ще си я правиш сам сваляй жабката,прочети малко из форума и действай.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by maf107ezk0 View Post
    О, да, извинявам се, моделът е 156, пре-фейс, климатроник.
    Направи си първо диагностика и тест с МЕС преди да разглобяваш

  6. #6

    Default

    Закачихме я днес, към двигателя се свърза без проблем, към климатроника и airbag-овете ми дава грешка или "check your cable and serial port settings" или "No ECU response" в зависимост от интерфейса. В понеделник ще я карам на друго място...

  7. #7
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    То за другите модули трябват адаптори
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  8. #8
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    На мен не ми духа централната голяма духалка чувам,че механизма се движи ,но не духа
    алфа ромео 156 тс

  9. #9
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by alfaromeo16vVarna View Post
    На мен не ми духа централната голяма духалка чувам,че механизма се движи ,но не духа
    Е значи само го държи...
    Сори, не можах да се въздържа. Сега сериозно. Чуваш, че нещо се движи, но конкретната клапа може и да не мърда.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Е значи само го държи...
    Сори, не можах да се въздържа. Сега сериозно. Чуваш, че нещо се движи, но конкретната клапа може и да не мърда.
    Точно, ако е счупен лоста - двигателят върти, ама нищо не се случва

  11. #11
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Хохохохохохохох каде е този лост
    алфа ромео 156 тс

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by alfaromeo16vVarna View Post
    Хохохохохохохох каде е този лост
    Моторчето има една зъбчатка и от нея обикновено излиза лостче, което мести клапата

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •