Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Електронен фиш

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    вкъщи
    Age
    42
    Posts
    72

    Default Електронен фиш

    Здравейте, ето ме и мен в тази тема. Днес ми връчиха електронен фиш за превишена скорост в населено място с "видеосистема TFR1-M" Имам няколко въпроса по данните описани във фиша.
    1. Населеното място е Волуяк, Ломско шосе. Предполагам ограниченията на скоростта, които показват гпс-те не са верни - по гпс на това място ограничението е 70км/ч
    2. Координатите във фиша са грешни. Като ги въведа в google maps са няколко километра встрани в едни ниви
    3. Във фиша пиша че има поставен знак N E24, такъв нямаше, няма и на снимката (ъгъла е такъв, че се вижда липсата му на пътното платно), както липса на допълнителна табела Т2
    4. Нарушението е по чл.24 ал1 (кореспондира с т.1, там няма знак указващ ограничение), на основание чл. 189 ал.4. Очевидно е, че нарушението е в присъствието на контролен орган, което е в противоречие с чл. 189 и посочената алинея.
    Ситуацията си я спомням много добре, пътувах в посока София, и преди изкачването на излизане от Волуяк ускорих. Видях патрулката на съседната улица, вижда се от снимката, без поставен знак Е24. Достатъчни ли са тези несъотвествия за да предявя анулирането на фиша? От прочетеното така и не разбрах, къде да оспоря фиша, по местоживеене където ми оставиха фиша или на местното СДВР, където съм заснет?
    Благодаря

  2. #2
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Обжалването трябва да е пред Софийския районен съд, а за основанията има и други неща, които можеш да включиш

  3. #3
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Red face

    Имай предвид ,че винаги снимат където има ограничение. Вероятно е било някъде по-назад.
    Също така ако са те щтракнали от другата страна на пътя-кажи дали има островно разделение или е просто двупосочно шосе.

    Инае само несъответствието с координатите стига за да изкараш апарата(радара) некоректен
    Last edited by don_pepone; 15-10-2016 at 13:10.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    вкъщи
    Age
    42
    Posts
    72

    Default

    Здравейте, отзад напред - да има островно разделение между пътя по който се движех и този на който беше спряла автомобила с камерата.
    За да се стигне обжалване в съда, трябва ли първо трябва да го оспоря пред началника на СДВР София обл. или директно да го оспоря в съда?
    Говорих с двама адвоката до момента, и двата ми предложиха да го платя, заради липсата на бюджет, високата обществена нетърпимост за превишаване на скоростта, съдиите решават в полза на държавата. Още нямало и тълкователно дело от Административния съд, ако съм запомнил правилно. Те и на двамата адвокати работата им е насочена в друга посока де. Ще се радвам да получа контакт към човек, който се занимава с бакиите по ЗдВП.

  5. #5
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Няма такова нещо като обществен интерес, натиск и т.н.
    Ако ти може да докажеш невинността си с преки доказателства, то ще спечелиш делото.
    Единственото нещо, което може да го докажеш е позицията на снимката. Ако реалните ѝ позиции са в някоя нива, то това е извън републиканската пътна мрежа и там ЗДвП-то не важи.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #6
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by Mupo View Post
    Здравейте, отзад напред - да има островно разделение между пътя по който се движех и този на който беше спряла автомобила с камерата.
    За да се стигне обжалване в съда, трябва ли първо трябва да го оспоря пред началника на СДВР София обл. или директно да го оспоря в съда?
    Говорих с двама адвоката до момента, и двата ми предложиха да го платя, заради липсата на бюджет, високата обществена нетърпимост за превишаване на скоростта, съдиите решават в полза на държавата. Още нямало и тълкователно дело от Административния съд, ако съм запомнил правилно. Те и на двамата адвокати работата им е насочена в друга посока де. Ще се радвам да получа контакт към човек, който се занимава с бакиите по ЗдВП.
    Имаш ли снимки към фиша? Ако да и ги дадеш тук, може да стане малко по-ясно...
    В случая можеш да го обжалваш само пред съда, няма възможност да говориш с когото и да е, освен ако не искаш нещо друго; )...

    ---------- Post added at 19:51 ---------- Previous post was at 19:49 ----------

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Няма такова нещо като обществен интерес, натиск и т.н.
    Ако ти може да докажеш невинността си с преки доказателства, то ще спечелиш делото.
    Единственото нещо, което може да го докажеш е позицията на снимката. Ако реалните ѝ позиции са в някоя нива, то това е извън републиканската пътна мрежа и там ЗДвП-то не важи.
    И защо той трябва да доказва каквото и да е? И позицията далеч не е единственото нещо, което може да му е в полза...

  7. #7
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by jorko View Post
    И защо той трябва да доказва каквото и да е? И позицията далеч не е единственото нещо, което може да му е в полза...
    Защото той вече е обвинен в нещо, с преки доказателства - информация + снимка. Или вадиш доказателства за оборване на техните, или си търпи наказанието. Така работи системата.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #8
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Защото той вече е обвинен в нещо, с преки доказателства - информация + снимка. Или вадиш доказателства за оборване на техните, или си търпи наказанието. Така работи системата.
    Навика на системата трябва да се промени... но навика не е законосъобразен; )... това с невинността май го пропускаш

  9. #9
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by jorko View Post
    Навика на системата трябва да се промени... но навика не е законосъобразен; )... това с невинността май го пропускаш
    Точно, че не го пропускам.
    Всичко е законосъобразно.
    Ти никога не може да докажеш дали е имало знак за снимане или не е имало в този момент, нали?
    Не може да отидеш в съда и да кажеш, че не е имало, защото просто не си го видял.
    Ама ако си видял колата, погледнеш километража и спреш в този момент, то изкараш 2-ма свидетеля, които да не са ти роднини и да се подпишат, че в този час на тази дата на еди кое си място не е имало поставен знак номер еди кой си.
    Затова Темида е с връзка на очите. Капиш?
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #10
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Обжалва се чрез органа който е издал фиша, в случая трябва да внесеш жалбата в ОДМВР, като в нея пишеш какво оспорваш и я адресираш до съответния районен съд. Много вероятно е в ОДМВР да ти се пулят насреща и да те убеждават, че фиш не се оспорва.Поне при мен беше така, то не бяха телефони до КАТ, то не беше пуфтене и накрая ми приеха жалбата, и съдът ми отмени фиша.Тези адвокати явно изобщо не им се е занимавало с теб.Виж дали на снимката няма и друг автомобил, защото ако има, може да оспориш , че това е твоята скорост.За другите пропуски мисля , че преправяха закона и надали ще ти отменят.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  11. #11
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Ако е възможно,качи снимките в темата,ще са от полза.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    вкъщи
    Age
    42
    Posts
    72

    Default

    Ще е по-добре да сложа снимката:

    Би трябвало да има знак някъде отстрани, но няма.
    А това е мястото на 'белата' астра:

    Това е всичко с което разполагам

    п.п. Леле, няма автоформатиране на изображение ...
    Last edited by Mupo; 19-10-2016 at 20:35.

  13. #13
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Точно, че не го пропускам.
    Всичко е законосъобразно.
    Ти никога не може да докажеш дали е имало знак за снимане или не е имало в този момент, нали?
    Не може да отидеш в съда и да кажеш, че не е имало, защото просто не си го видял.
    Ама ако си видял колата, погледнеш километража и спреш в този момент, то изкараш 2-ма свидетеля, които да не са ти роднини и да се подпишат, че в този час на тази дата на еди кое си място не е имало поставен знак номер еди кой си.
    Затова Темида е с връзка на очите. Капиш?
    Много неща пропускаш и много се опитваш да извъртиш в посока на тезата "виновен до доказване на противното", а това на мен не ми допада като принципна позиция, за това ще се опитам да помогна на колегата, ако и той има желание, разбира се...

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    вкъщи
    Age
    42
    Posts
    72

    Default

    Не се карайте, за моя грешка. Тук сме се събрали да си помагаме, кой с каквото може

  15. #15
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by jorko View Post
    Много неща пропускаш и много се опитваш да извъртиш в посока на тезата "виновен до доказване на противното", а това на мен не ми допада като принципна позиция, за това ще се опитам да помогна на колегата, ако и той има желание, разбира се...
    Аз (образно) съм доказал, че си виновен. Имаш снимка, информация, скорост, място, време на установяване на вината ти. Виновен си. Предоставил съм доказателства за твоята вина и те обвинявам в това, което съм видял и предоставил като информация.
    Ти трябва да търсиш проблем, пропуск в моите доказателства, за да докажеш, че не си виновен след това. Май пропускаш случая кой кой гони.
    Ако аз те обвиня, че си откраднал нещо без да приложа някакви доказателства, тогава минаваме към твоята хипотеза за виновен до доказване на противното.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •