Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 71 of 71

Thread: Смяна на антифриз

  1. #61

    Default

    оригиналния радиатор е с медни тръби, проблем няма, ако си мислиш че етилен гликола е киселина - не е
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #62
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Нещо започваш да се кълчиш.
    Веднъж казваш, че етилен гликола бил неподходящ за алуминий и за това казваш, че не трябва да се слага такъв, сега започваш да говориш за киселина.
    Всеки антифриз във времето образува киселина, дори и пропилен гликола. Точно за това трябва да се сменя реално.
    Или директно ще ти го кажа - подвеждаш аудиторията, че етилен гликола не е подходящ за алуминиеви изделия.
    Ако беше така, то нямаше от завода да наливат етилен гликол първоначално. Особено на коли, където целия двигател е от алуминий. Не говорим само за някакви си радиаторчета само.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #63

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Нещо започваш да се кълчиш.
    Веднъж казваш, че етилен гликола бил неподходящ за алуминий и за това казваш, че не трябва да се слага такъв, сега започваш да говориш за киселина.
    Всеки антифриз във времето образува киселина, дори и пропилен гликола. Точно за това трябва да се сменя реално.
    Или директно ще ти го кажа - подвеждаш аудиторията, че етилен гликола не е подходящ за алуминиеви изделия.
    Ако беше така, то нямаше от завода да наливат етилен гликол първоначално. Особено на коли, където целия двигател е от алуминий. Не говорим само за някакви си радиаторчета само.
    Преди да се правиш на многознаещ се информирай.
    Снабди се със сертификати от различни производители и прочети.
    Антифризи с пропилен гликол са по-качествени и осигуряват пробег до100 000 км.
    Ако твърдиш обратното ( което се опитваш да докажеш) въобще не си в час с тази материя.
    За да ме разбереш ти го казвам просто- антифриз с пропилен гликол е препоръчителен и по-качествен.
    Това е отговора на темата
    Last edited by lordliness; 16-12-2016 at 10:10.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #64
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Дай да не намесваме кой колко бил информиран, ОК?
    В същата логика мога да те пратя да се информираш малко и ти.
    Има доста повече причини производителите да слагат етилен гликол базирани антифризи, вместо пропиленови.
    Ма карай.
    Аз ще си карам с етилен гликол антифриз и ще го сменям на 160к, както ми препоръчва производителя.
    Пък ти карай с тия твоите хай-тек пропиленови антифризи и ги сменяй на по 100к. Явно са уникални.
    И точно удебеленото, което си направил не е така. Ма ти знаеш по-добре от всички производители на автомобили. Ти си по-информиран от тях, вземи им пиши, че си прецакват колите още от завода, защото информацията явно не им е достатъчна.
    Last edited by BO; 16-12-2016 at 12:22.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #65

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Дай да не намесваме кой колко бил информиран, ОК?
    В същата логика мога да те пратя да се информираш малко и ти.
    Има доста повече причини производителите да слагат етилен гликол базирани антифризи, вместо пропиленови.
    Ма карай.

    Аз ще си карам с етилен гликол антифриз и ще го сменям на 160к, както ми препоръчва производителя.
    Пък ти карай с тия твоите хай-тек пропиленови антифризи и ги сменяй на по 100к. Явно са уникални.
    Дай да видим, иначе са празни приказки.
    Не ме интересува с какво караш и кога го сменяш.
    Но благодаря, че ме информира.
    Етиленгликолът действа корозиращо върху металите, когато инхибиторите идат на кино.
    Ако се опитваш да докажеш, че етиленгликола е много по-добър- не е, най малкото не е екологичен.
    Last edited by lordliness; 16-12-2016 at 12:47.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #66
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Етиленгликолът действа корозиращо върху металите, когато инхибиторите идат на кино.
    Аха. А пропилен гликола не действа корозиращо върху металите, когато му отидат инхибаторите да гледат междузвездни воини.
    Ама страхотна логика.
    Май ти е малко информацията ми се струва. Да те пращам ли да се информираш или сам ще го направиш?
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #67

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Аха. А пропилен гликола не действа корозиращо върху металите, когато му отидат инхибаторите да гледат междузвездни воини.
    Ама страхотна логика.
    Май ти е малко информацията ми се струва. Да те пращам ли да се информираш или сам ще го направиш?
    Както винаги празни приказки, неподплатени с аргументи и документи.
    От всичко, което изписа не видях да си посочил нито едно преимущество в полза на етиленгликола, дето толкова си го харесваш.
    Не желая повече да водя безсмислен спор с некомпетентни хора.
    Last edited by lordliness; 16-12-2016 at 13:55.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #68
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Пак да те подтикна. Дай да не се квалифицираме, ОК.
    Просто поднасяш невярна информация. Стой си с нея и това е. Лошо няма. Просто не подвеждай аудиторията, че разбираш ли етилен гликола не ставал за цветни метали.
    Просто те съветвам да се обърнеш към всички производители и да им кажеш, че и те нищо не разбират. И може и тях да ги квалифицираш. Гледам си силен в това.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #69

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Пак да те подтикна. Дай да не се квалифицираме, ОК.
    Просто поднасяш невярна информация. Стой си с нея и това е. Лошо няма. Просто не подвеждай аудиторията, че разбираш ли етилен гликола не ставал за цветни метали.
    Просто те съветвам да се обърнеш към всички производители и да им кажеш, че и те нищо не разбират. И може и тях да ги квалифицираш. Гледам си силен в това.
    Отрицателно качество на етиленгликоловите смеси е корозионното им действи върху металите.Това налага прибавянето на антикорозионни присадки - алкални фосфати.
    Етиленгликолът особено обича цинка, ... ма той не е цветен метал. Нали ВО?
    Last edited by Alex_26; 18-12-2016 at 19:31.

  10. #70
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Етиленгликолът особено обича цинка, ... ма той не е цветен метал. Нали ВО?
    Кой кого обича изобщо не ме интересува,при положение,че карам 18 годишна каляска!Утре слагам 90 левов радиатор,доливам едно кво да е,и пълна газ!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  11. #71

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Кой кого обича изобщо не ме интересува,при положение,че карам 18 годишна каляска!Утре слагам 90 левов радиатор,доливам едно кво да е,и пълна газ!
    Не разбра за какво говоря

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •