Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Запотяване на предното стъкло

  1. #1
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default Запотяване на предното стъкло

    Здравейте колеги.
    Имам много досаден проблем. Когато пусна парното на колата (алфа 147) предното стъкло след 1 Мин започва да се запотява, и после трябва да обърна парното на обдухване на стъклата. После пак парно и след 1 Мин същата работа. Погледнато отстрани е доста глупаво но това много ме дразни. Някакви идеи как да реша проблема ?

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by consol View Post
    Здравейте колеги.
    Имам много досаден проблем. Когато пусна парното на колата (алфа 147) предното стъкло след 1 Мин започва да се запотява, и после трябва да обърна парното на обдухване на стъклата. После пак парно и след 1 Мин същата работа. Погледнато отстрани е доста глупаво но това много ме дразни. Някакви идеи как да реша проблема ?
    Най-вероятно ти е затворена клапата за рециркулация
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by consol View Post
    Здравейте колеги.
    Имам много досаден проблем. Когато пусна парното на колата (алфа 147) предното стъкло след 1 Мин започва да се запотява, и после трябва да обърна парното на обдухване на стъклата. После пак парно и след 1 Мин същата работа. Погледнато отстрани е доста глупаво но това много ме дразни. Някакви идеи как да реша проблема ?
    Кога си сменял за последен път филтрите за купето?

  4. #4
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default

    Това на снимките са ми двата режима. Клапа за рециркулация предполагам е онова със стрелката която обикаля в кръг ? Филтрите са ми на 3 месеца.

    ПП. Извинявам се за правописната грешка в заглавието, не мога да я редактирам
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20161018_101856.jpg   IMG_20161018_101906.jpg  
    Last edited by consol; 18-10-2016 at 11:30.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by consol View Post
    Това на снимките са ми двата режима. Клапа за рециркулация предполагам е онова със стрелката която обикаля в кръг ? Филтрите са ми на 3 месеца.

    ПП. Извинявам се за правописната грешка в заглавието, не мога да я редактирам
    Клапата сигурно е блокирана, трябва да я видиш.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6

    Default

    Не, той е с климатик, обикновен

  7. #7
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Колега режима който е на втората снимка ти включва климатика и за това стъклото се оправя. Другото което виждам на първата снимка е че клапата за рециркулация е затворена т.е. без пресен въздух. Пробвай да настроиш духалките на краката и стъклото и остави да влиза пресен въздух.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  8. #8

    Default

    Аз съм с двузонов и няма значение толкова дали съм вътрешна или външна рециркулация като влезна мокър в колата и купето (стъклата)не са затоплени. Даже и по време на движение се запотяват на външна циркулация кагато е много влажно и студено. И трябва да пусна против изпотяване. А и ако чучурчето за конденза му е затлачено, ....

  9. #9
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    На първата снимка си настроил да ти върти въздуха в купето и затова се запотяват, има ефекта все едно като застанеш и дишаш срещу стъклото. Пусни въздуха от вън и ще се оправи, вярно ще ти е малко студено в началото, но поне няма да ти се поти.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  10. #10

    Default

    Да обобщя. Стъклата се потят от затворена клапа за рециркулация, тя може да е затворена от шофьора или да е повредена и да е останала затворена. Има вариант да се поти предното стъкло от теч на радиаторчето на парното.
    Виж дали виждаш клапата, когато махнеш филтъра на купето.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Да обобщя. Стъклата се потят от затворена клапа за рециркулация, тя може да е затворена от шофьора или да е повредена и да е останала затворена. Има вариант да се поти предното стъкло от теч на радиаторчето на парното.
    Виж дали виждаш клапата, когато махнеш филтъра на купето.
    При мен всичко е в ред. И пак се потят като влезна мокър независимот от вида циркулация

  12. #12

    Default

    При включен климатроник, няма шанс да се изпотят стъклата.Поне при мен изсъхват супер бързо.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #13
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default

    Колеги, реших да послушам съветите ви. На връщане от работа изключих въртенето на въздуха в купето и нямаше запотяване. Сега започвам са се чудя за какво е това вътрешно цкркулиране на въздуха изобщо ?

  14. #14

    Default

    Като си в задръстване или тунел не влизат миризми на изгорели газове. Също така лятото климатика охлажда много по-ефективно на вътрешна циркулация.



  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Като си в задръстване или тунел не влизат миризми на изгорели газове. Също така лятото климатика охлажда много по-ефективно на вътрешна циркулация.
    Зимата затопля по-добре, ако не вали навън и не е влажно. Но въздухът се спарява

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •