Results 1 to 15 of 18

Thread: Запотяване на предното стъкло

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default Запотяване на предното стъкло

    Здравейте колеги.
    Имам много досаден проблем. Когато пусна парното на колата (алфа 147) предното стъкло след 1 Мин започва да се запотява, и после трябва да обърна парното на обдухване на стъклата. После пак парно и след 1 Мин същата работа. Погледнато отстрани е доста глупаво но това много ме дразни. Някакви идеи как да реша проблема ?

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by consol View Post
    Здравейте колеги.
    Имам много досаден проблем. Когато пусна парното на колата (алфа 147) предното стъкло след 1 Мин започва да се запотява, и после трябва да обърна парното на обдухване на стъклата. После пак парно и след 1 Мин същата работа. Погледнато отстрани е доста глупаво но това много ме дразни. Някакви идеи как да реша проблема ?
    Най-вероятно ти е затворена клапата за рециркулация
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by consol View Post
    Здравейте колеги.
    Имам много досаден проблем. Когато пусна парното на колата (алфа 147) предното стъкло след 1 Мин започва да се запотява, и после трябва да обърна парното на обдухване на стъклата. После пак парно и след 1 Мин същата работа. Погледнато отстрани е доста глупаво но това много ме дразни. Някакви идеи как да реша проблема ?
    Кога си сменял за последен път филтрите за купето?

  4. #4
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default

    Това на снимките са ми двата режима. Клапа за рециркулация предполагам е онова със стрелката която обикаля в кръг ? Филтрите са ми на 3 месеца.

    ПП. Извинявам се за правописната грешка в заглавието, не мога да я редактирам
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20161018_101856.jpg   IMG_20161018_101906.jpg  
    Last edited by consol; 18-10-2016 at 11:30.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by consol View Post
    Това на снимките са ми двата режима. Клапа за рециркулация предполагам е онова със стрелката която обикаля в кръг ? Филтрите са ми на 3 месеца.

    ПП. Извинявам се за правописната грешка в заглавието, не мога да я редактирам
    Клапата сигурно е блокирана, трябва да я видиш.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6

    Default

    Не, той е с климатик, обикновен

  7. #7
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Колега режима който е на втората снимка ти включва климатика и за това стъклото се оправя. Другото което виждам на първата снимка е че клапата за рециркулация е затворена т.е. без пресен въздух. Пробвай да настроиш духалките на краката и стъклото и остави да влиза пресен въздух.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •