Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Не иска да запали топла

  1. #1
    започва да се пристрастява hrsitow's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    80

    Default Не иска да запали топла

    Здравейте, автомобила е 146 td. При изгасяне след загрят двигател не иска повторно да запали. Това го прави вече няколко пъти. След няколко часа при напълно изстинал двигател запалва без проблем. Направи ми впечатление че при опитите за палене не светеше лампата за подгрева. В последствие при паленето студена всичко е ок. Посъветваха ме ако пак го направи да полея с вода Гнп с цел да я охладя. Моля ако някой има други предложения или е срещал този проблем да ме насочи!

  2. #2
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Колега, не съм се сблъсквал с такъв проблем и не мога да ти помогна с решаването му, но си мисля, че поливането на ГНП с вода по какъвто и да е повод не е добра идея, още повече когато е топла...
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  3. #3
    започва да се пристрастява budged3d's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    sofia
    Posts
    87

    Default

    "не светеше лампата" в смисъл че въобще не подгрява ли колега ?
    АЛФА 145 TD

  4. #4
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Това с поливането на гнп-то с вода ми звучи несериозно. По-скоро може да е датчика на Хол. Иди на диагностика.
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  5. #5
    започва да се пристрастява hrsitow's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    80

    Default

    Не съм измервал дали не подгрява, но лампата на подгрева не свети когато не иска да запали. Не мисля, че има датчик на Хол в тази кола.

  6. #6
    започва да се пристрастява budged3d's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    sofia
    Posts
    87

    Default

    Ами според мен проблема ти е там.
    АЛФА 145 TD

  7. #7
    започва да се пристрастява hrsitow's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    80

    Default

    Quote Originally Posted by budged3d View Post
    Ами според мен проблема ти е там.
    Благодаря ще измеря свещите и времето за подгрева. Имам и още един въпрос - къде и се намира буксата за диагностика?

  8. #8
    започва да се пристрастява budged3d's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    sofia
    Posts
    87

    Default

    Направи един тест като не пали
    Подгрей на шината на подгревните свещи с един по дебел кабел директно от плюса на акумулатора задръж няколко секунди и се опитай да я запалиш тогава ще си на 100 процента сигурен че проблема ти е в подгрева
    АЛФА 145 TD

  9. #9
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by hrsitow View Post
    Не съм измервал дали не подгрява, но лампата на подгрева не свети когато не иска да запали. Не мисля, че има датчик на Хол в тази кола.
    Ами да, някой трябва и да гледа, че пише ТД, ама а де...
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  10. #10
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Колега, не съм се сблъсквал с такъв проблем и не мога да ти помогна с решаването му, но си мисля, че поливането на ГНП с вода по какъвто и да е повод не е добра идея, още повече когато е топла...
    Quote Originally Posted by pa4ito View Post
    Това с поливането на гнп-то с вода ми звучи несериозно. По-скоро може да е датчика на Хол. Иди на диагностика.
    Това, с поливането на помпата си е много стар номер и си е съвсем сериозно.
    Помпата на ТД-то е с механична центровка и регулиране.

    Я да ме светнете, каква диагностика ще и прави?

    Quote Originally Posted by hrsitow View Post
    Не съм измервал дали не подгрява, но лампата на подгрева не свети когато не иска да запали. Не мисля, че има датчик на Хол в тази кола.
    Със сигурност няма фазови датчици. Иначе датчици на Хол" има, но на други места.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #11
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Датчик на колянов вал
    Alfa 166jtd,1999

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Megadet View Post
    Датчик на колянов вал
    Каква работа върши?

  13. #13
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Каква работа върши?
    Датчик на разпределителния вал (Camshaft Position Sensor) и Датчик на хол (Crankshaft Position Sensor) принципно са еднакви датчици. Camshaft е точно сензор на разпределителния вал.А Crankshaft e сензора на коляновия.И двата се водят датчици на Хол

    Датчикът на коляновия вал служи за да покаже на компютъра на колата кога валът се намира в положение ГМТ на 1-ви цилиндър. С тази информация, и с информация от датчика на разпределителния вал, компютърът разбира точната ъглова позиция на двигателя и решава кога и в кой цилиндър да бъде вкарано гориво. Когато този датчик се повреди, най-често колата не може да запали. При подаване на контакт е възможно да не свети контролната лампа за проблеми. При въртене на стартер, обаче, липсва сигнал от датчика, или пък е наличен, но е много извън границите, които компютърът очаква да получи. Това се дължи на променено съпротивление в самия датчик, което изкривява графиката на напрежението и компютърът не може да я "познае". По тази причина отказва да подава гориво към цилиндрите, защото ако не го подаде в точния момент - може да настъпят по-сериозни повреди в двигателя.
    Last edited by Megadet; 20-10-2016 at 15:16.
    Alfa 166jtd,1999

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Megadet View Post
    Датчик на разпределителния вал (Camshaft Position Sensor) и Датчик на хол (Crankshaft Position Sensor) принципно са еднакви датчици. Camshaft е точно сензор на разпределителния вал.А Crankshaft e сензора на коляновия.И двата се водят датчици на Хол

    Датчикът на коляновия вал служи за да покаже на компютъра на колата кога валът се намира в положение ГМТ на 1-ви цилиндър. С тази информация, и с информация от датчика на разпределителния вал, компютърът разбира точната ъглова позиция на двигателя и решава кога и в кой цилиндър да бъде вкарано гориво. Когато този датчик се повреди, най-често колата не може да запали. При подаване на контакт е възможно да не свети контролната лампа за проблеми. При въртене на стартер, обаче, липсва сигнал от датчика, или пък е наличен, но е много извън границите, които компютърът очаква да получи. Това се дължи на променено съпротивление в самия датчик, което изкривява графиката на напрежението и компютърът не може да я "познае". По тази причина отказва да подава гориво към цилиндрите, защото ако не го подаде в точния момент - може да настъпят по-сериозни повреди в двигателя.
    Това е за JTD. А за обикновения дизел?

  15. #15
    започва да се пристрастява hrsitow's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    80

    Default

    Този автомобил няма датчик на колянов вал. Пробвах подаване на захранване директно от акумулатора към шината на подгревните свещи и пак не пали. Не светне ли лампата на подгрева на таблото - не пали. Изглежда това че не пали е свързано определено с тази лампа, но нямам схема и в момента няма как да си инсталиран Ауто дата за да видя веригата на релето за подгрева и лмпата от къде взимат сигнал, но определено има и връзка с температурата на двигателя

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •