Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Проблем с педала на съединител - 147 1.9JTD 16V

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default Проблем с педала на съединител - 147 1.9JTD 16V

    Здравейте колеги. Наскоро забелязах леки смущения в педала на съединителя ,а именно първоначалния му ход е плавен и към средата има нещо като степен, се едно удря нещо и трябва да се натисне ,след което продължава гладко. Просто по средата на натискането има едно неприятно съпротивление, убива плавността на педала.
    Казаха ми помпа,ама горна /долна , може ли нещо друго? Идеи какво мога да проверя сам? Дали не е нещо от самия педал и механизъма отдолу?
    147 1.9JTD 16V 140HP, 2003г. . Никакви проблеми със самия съединител, не приплъзва, отлепя като хората, всичко е точно, като изключим това.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by tishobg View Post
    Здравейте колеги. Наскоро забелязах леки смущения в педала на съединителя ,а именно първоначалния му ход е плавен и към средата има нещо като степен, се едно удря нещо и трябва да се натисне ,след което продължава гладко. Просто по средата на натискането има едно неприятно съпротивление, убива плавността на педала.
    Казаха ми помпа,ама горна /долна , може ли нещо друго? Идеи какво мога да проверя сам? Дали не е нещо от самия педал и механизъма отдолу?
    147 1.9JTD 16V 140HP, 2003г. . Никакви проблеми със самия съединител, не приплъзва, отлепя като хората, всичко е точно, като изключим това.
    Първо си виж да не опира в черджето

  3. #3

    Default

    Според мене е от горната помпа.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Първо си виж да не опира в черджето
    Надявах се да е от това, но не. Проблемът е по-изявен ,когато колата е загряла. Сутрин например няма проблеми, след 3-4км се появяват.

    ---------- Post added at 14:37 ---------- Previous post was at 14:36 ----------

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Според мене е от горната помпа.
    Други симптоми, начин да проверя?

  5. #5

    Default

    Аз мисля, че е от буталото. Източи спирачна течност от него като начало

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Аз мисля, че е от буталото. Източи спирачна течност от него като начало
    Нямам идея кога е сменяна, от мен лично - никога. Може ли от това да е?

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by tishobg View Post
    Нямам идея кога е сменяна, от мен лично - никога. Може ли от това да е?
    Едва ли. Проблема ти е по скоро в механизма на педала, залегни и виж какво става.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by tishobg View Post
    Надявах се да е от това, но не. Проблемът е по-изявен ,когато колата е загряла. Сутрин например няма проблеми, след 3-4км се появяват.

    ---------- Post added at 14:37 ---------- Previous post was at 14:36 ----------



    Други симптоми, начин да проверя?
    Ами смяна с друга, но това ще е експеримент струващ пари и касещ време.Имам сащите симптоми, по средата на хода има едно леко затруднение и го усещам в педала, което ме кара да съм на 90% за проблем в горната помпа.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #9

    Default

    Колега, започни от най-безпроблемното - това, което ти казах

  10. #10

    Default

    В никакъв случай не източвай течността ще напълниш системата с въздух и става мазало и без спирачки може да останеш.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    В никакъв случай не източвай течността ще напълниш системата с въздух и става мазало и без спирачки може да останеш.
    Някъде да съм казал да източи течността (всичката)???
    Last edited by Alex_26; 23-10-2016 at 22:31.

  12. #12

    Default

    Позиция пет от тази тема.
    Виждам думите източи и течност.
    Какво е бутало никой не знае.
    Last edited by lordliness; 23-10-2016 at 22:15.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Позиция пет от тази тема.
    Виждам думите източи и течност.
    Какво е бутало никой не знае.
    Източи и течност не значи източи цялата. Дизелите тук нямат две помпи. Имат помпа и бутало

  14. #14

    Default

    Знам какво имат, за твое сведение може да го наричаш работен цилиндър. И като точиш малко от работния цилиндър какво ще стане? И колко малко се точи?
    На помпата дето си помпиш колелото бутало ли и викаш?
    Last edited by lordliness; 23-10-2016 at 22:39.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Знам какво имат, за твое сведение може да го наричаш работен цилиндър. И като точиш малко от работния цилиндър какво ще стане? И колко малко се точи?
    На помпата дето си помпиш колелото бутало ли и викаш?
    То си е баш бутало (доста си се ровил в интернет) защото прави само едно - бута вилката. И пръстените му като започнат да изпускат, температурата, мръсотията (ако е скъсана предпазната гума) скапват спирачната течност и тя става на гняз. Ето защо е хубаво да се поизточва малко от време на време, а и да се смени БУТАЛОТО (препоръка на Алфа Ромео). То не струва скъпо

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •