Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Проблем с педала на съединител - 147 1.9JTD 16V

  1. #16

    Default

    Не се ровя в интернет защото съм изучавал и завършил ДВГ и устройство на автомобила. Мога да се поровя евентуално в лекции и учебници, информация до която нямаш достъп и никога не си имал.. И това което пишеш са пълни глупости.
    Прочети това и разгледай картинките. Виждаш ли кога съм писал темата, доста съм се бил ровил в интернет, успя да ме разсмееш пак. Прочети правилните термини и ги запомни!
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=87437
    Last edited by lordliness; 24-10-2016 at 07:40.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не се ровя в интернет защото съм изучавал и завършил ДВГ и устройство на автомобила. Мога да се поровя евентуално в лекции и учебници, информация до която нямаш достъп и никога не си имал.. И това което пишеш са пълни глупости.
    ученето не значи, че знаеш и разбираш. Дори и отличник да си. Поизцапай си ръцете, добий опит, попитай можещи и разбиращи и след това давай глупави оценки

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    ученето не значи, че знаеш и разбираш. Дори и отличник да си. Поизцапай си ръцете, добий опит, попитай можещи и разбиращи и след това давай глупави оценки
    Не се прави на психолог, кой разбира според теб, аз или ти? За опита мисля че съм разглобил повече двигатели отколкото ти си виждал.
    Ясно ли е?
    Нямаш никакви шансове да се сравняваш.
    Прочете ли правилните термини? Запомни ли ги?
    Last edited by lordliness; 24-10-2016 at 07:48.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не се прави на психолог, кой разбира според теб, аз или ти? За опита мисля че съм разглобил повече двигатели отколкото ти си виждал.
    Ясно ли е?
    Нямаш никакви шансове да се сравняваш.
    Прочете ли правилните термини? Запомни ли ги?
    Пиши по темата, с мен вече няма какво да се занимаваш.

    Нека колегата да направи написаното от мен, главата няма да го заболи. А може и да отстрани проблема с минимални усилия. Аз също съм го имал. Нека също да види дали педалът не му закача входящия маркуч
    Last edited by Alex_26; 24-10-2016 at 10:16.

  5. #20
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Имах същия проблем и проблема беше в ушето на горната помпа. Там където се връзва ушето има зегерка, която държи да не излезе и нещо като гумичка в самото уше. Тя се беше смазала и така в началото като натисна до посредата педала все едно запира в нещо и после продължава, точно защото всичко се държеше на зегерката и педала плаваще в ушето и накрая точно пред нас като го натиснах се счупи зегерката и се откачи педала и до там. Възможно е да не е това проблема ти, но според мен е някъде там по механизма.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  6. #21
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    ученето не значи, че знаеш и разбираш. Дори и отличник да си. Поизцапай си ръцете, добий опит, попитай можещи и разбиращи и след това давай глупави оценки
    Браво, разбрал си си урока. И за това не взимай участия в технически въпроси. Да ти припомням ли позицията ти за съединител, лагери и разни други въпроси, необясними за теб, вдигащ тарапана до небесата, защото ти така си бил решил? Така, че не е зле и ти да се придържаш в пълна сила към думите ти.

    Quote Originally Posted by mell0 View Post
    Имах същия проблем и проблема беше в ушето на горната помпа.
    Точно тук, както си го описал, почти винаги е проблемът, спрямо симптомите на колегата.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #22

    Default

    НА 156-цата имаше лесен достъп,е сега се надупих да погледна,но на 147 педала е широк и няма видимост какво се случва отзад.На 156 си направих нова втулка и нямаше ядове.
    Тука сега първо бялата щипка ли се откопчва и след това да огледам втулката или? Че навън е точно нула градуса и не ми е забавно да се въргалям и експериментирам.
    Надявам се да съм в грешка в предположенията си ,както за мен ,така и за колегата.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    НА 156-цата имаше лесен достъп,е сега се надупих да погледна,но на 147 педала е широк и няма видимост какво се случва отзад.На 156 си направих нова втулка и нямаше ядове.
    Тука сега първо бялата щипка ли се откопчва и след това да огледам втулката или? Че навън е точно нула градуса и не ми е забавно да се въргалям и експериментирам.
    Надявам се да съм в грешка в предположенията си ,както за мен ,така и за колегата.
    Води се Plain Washer - 12638501. Вадиш щипката и оста на помпата настрани

  9. #24
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Залагам на счупена пружина на педала на съединителя и се заклинват парчетата едно в друго вече два пъти ми се случи и си платих да ми изработят нова пружина която излезе по-евтина от втора употреба

  10. #25

    Default

    Буталото на работния цилиндър е под един гумен маншон,които е скъсан при мен и е пълно с гняс. От профанство реших за временн през скъсаното да наблъскам с литиева грес около буталото. Пита се какви съм ги сътворил и имали значени с ква марка ще го сменя,че са от 30 до 100лв.

  11. #26
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by mell0 View Post
    Имах същия проблем и проблема беше в ушето на горната помпа. Там където се връзва ушето има зегерка, която държи да не излезе и нещо като гумичка в самото уше. Тя се беше смазала и така в началото като натисна до посредата педала все едно запира в нещо и после продължава, точно защото всичко се държеше на зегерката и педала плаваще в ушето и накрая точно пред нас като го натиснах се счупи зегерката и се откачи педала и до там. Възможно е да не е това проблема ти, но според мен е някъде там по механизма.
    На 156 и на 147 помпите нямат нищо общо, нито захват към педала, нищо. Коренно различни конструкции са. При 147 стержена на помпата завършва с ябълка, която се опира във бронзова втулка, закрепена посредством пластмасова щипка. Ваденето на щипката често е неуспешно, чупи се щипката, защото пластмасата е изгубила еластичност.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    Залагам на счупена пружина на педала на съединителя и се заклинват парчетата едно в друго вече два пъти ми се случи и си платих да ми изработят нова пружина която излезе по-евтина от втора употреба
    Това също си мисля,че може да е проблема ми. Забелязах ,че почна да се случва след като се наложи да го държа натиснат за доста време, чакайки да изляза от една ужасна отбивка. Може да е било случайност , но не знам. Утре ще поразгледам отдолу какво се случва, тази седмица и имам час за сервиз, така че ще видим и там какво ще се каже. Напоследък забелязах, че на моменти целия педал е по-мек, после твърд, после пак мек. Абе шантава работа.

  13. #28
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Quote Originally Posted by tishobg View Post
    Това също си мисля,че може да е проблема ми. Забелязах ,че почна да се случва след като се наложи да го държа натиснат за доста време, чакайки да изляза от една ужасна отбивка. Може да е било случайност , но не знам. Утре ще поразгледам отдолу какво се случва, тази седмица и имам час за сервиз, така че ще видим и там какво ще се каже. Напоследък забелязах, че на моменти целия педал е по-мек, после твърд, после пак мек. Абе шантава работа.
    Явно не искаш да се цапаш, но можеш и ти да залегнеш да видиш какво е положението, не е много трудно да се ориентираш за да не те набутат от сервиза с излишни разходи.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default

    Quote Originally Posted by mell0 View Post
    Явно не искаш да се цапаш, но можеш и ти да залегнеш да видиш какво е положението, не е много трудно да се ориентираш за да не те набутат от сервиза с излишни разходи.
    Щях да гледам днес, но цял ден дъжд. Утре на сухо ще разгледам, нямам проблеми да се цапам, просто не разбирам особено и дори и да видя проблема,надали ще го разпозная.
    Странното е ,че от 2 дена насам се оправи и съед. педал е мек и страхотен. Тази кола...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •