Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 99

Thread: Фабричен ксенон vs after market

  1. #61
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Аз съм с оригинален ксенон на колата 159 и за мен свети брутално яко.
    Сравнявам с другата ми 145, която имам лупи и съм монтирал преди 8 години 35W ксенон от по- скъпите, работи отлично и в сравнение с крушката се родих.
    Мислих, че светят много добре, регулирах си ги и контролно ги замерих в СБА, уцелил съм точно реглажа. Когато ги слагах, видях че лупата беше замъглена и не се виждаха крушките. Забързах с клечка за уши и спирт .. и стана кристална лещата - това през отвора.
    През тези на 159 виждам добре вътре, явно не са замъглени..но искам да ви попитам:
    145 лупите стъклени ли са (фара е стъклен)?
    А лупите на 159 стъклени или пвц са ?
    С времето на 159 се прецакват от светлината или от друго ?
    Разбрах, че има вариант да се вкл. светлините като дневни от някъде, ECU ?
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #62
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    На 159 лупите са стъклени, а "стъклото" на самия фар е от пласмаса като 156ците, може би една идея по-качествено и дори прилича на стъклено на пръв поглед. С времето се прецакват като всяка нормална 10г кола, потъмнява рефлектора в зоната над крушката от топлината. За щастие лупата се вади лесно без да се отваря фара, а рефлектора и може да се рециклира (моите ги пратих в Стрелча и съм доволен). Относно дневните, не съм много наясно дали компютърно се включва, защото аз си монтирах комбинирани крушки дневни/мигачи и ксенона изобщо не го включвам през деня.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #63
    Младши алфист imbecile's Avatar
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    София
    Posts
    20

    Default

    EDIT: @mirchozo ме е изпреварил.
    П.С. Всъщност ако не пипаш ключа на късите, и само си палиш и гасиш колата това е равносилно на дневни
    Last edited by imbecile; 06-03-2018 at 08:46.
    2010 Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm 154kW, затапен EGR, премахнати "пеперуди"

  4. #64
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    На старата 145 като бяха вкл. късите без да пипам лостчето и загася двигателя се загасят и фаровете.
    Но като паля и като завърти стартера на колата, ксенона ми примига 1-2 пъти и понякога единият фар не палеше *(докато не изкл/вкл ръчно фаровете).
    За това превключвах всеки път ръчно преди да паля. Ксенона не беше стоков.
    На тази ми се струва, че не се случва това премигане, но опасно ли е за крушките или ксенона да се пали по този начин ?
    За да си сложа на мястото на мигачите такава крушка, трябва да се преправя нещо, нали ?

    Quote Originally Posted by imbecile View Post
    EDIT: @mirchozo ме е изпреварил.
    П.С. Всъщност ако не пипаш ключа на късите, и само си палиш и гасиш колата това е равносилно на дневни
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #65
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Скъсява се живота на ксенона, защото реално го палиш 2 пъти повече, веднъж с даването на контакт и след това след запалването на колата.

    Относно дневните, почти никаква намеса, едно кабелче ти трябва от + на габаритите, другото са плъг енд плей фасунги.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #66
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    На 159 не премигват !
    Не палят 2 пъти
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  7. #67
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Аз съм със ксенон от 25лв от алиекспрес,ключа на светлините винаги е включен,паля си на фарове и не премигват,нито се пускат по два пъти.Засега за 1 календарна година съм сменил една крушка от 6лв.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  8. #68

    Default

    Хубаво(за теб) и евтино, ама как е за тези които са "срещу теб" ?

    Заслепяваш ли ги, защото на мен често ми се случва да срещна "електрожен" посред нощ ...

    Добре че поне стъклото отбива голяма част от "синьото лъчение", че иначе не знаеш на къде отиваш с колата и дали няма да срещнеш Кумчо Вълчо на пътя...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #69
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Светят точно като оригиналните светлини,т.е. режат светлината отпред и няма разсейки,които да заслепяват,само че в пъти по-добре осветяват.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  10. #70
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Когато фаровете имат ЛУПА, няма значение дали е обикновена крушка или ксенон. - стига да са регулирани.
    Лупата фокусира цялата светлина в определената зона в която я разсейва.
    Проблема е при колите, който са без лупи и слагат ксенон .. те светят така. Аз лично на магистралата, като им облещя дългите и се чудят как и с какво да ми примигат. Много ме дразнят подобни простаци.
    Без лупа и ксенон, пръска светлината от рефлектора, много разпръснато и се губи изобщо смисъла от това да имаш ксенон .. не свети по- силно.

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Хубаво(за теб) и евтино, ама как е за тези които са "срещу теб" ?

    Заслепяваш ли ги, защото на мен често ми се случва да срещна "електрожен" посред нощ ...

    Добре че поне стъклото отбива голяма част от "синьото лъчение", че иначе не знаеш на къде отиваш с колата и дали няма да срещнеш Кумчо Вълчо на пътя...
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  11. #71
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    Колеги, скоро монтирах ксенон на късите,избрах модел който баласта се монтира на капачката отвън и е черен кръгъл и стои мн. добре не се познава, че не е фабричен (няма жици извън фара) Избрах 5000К на LuXima H7 PREMIUM KIT свети мн. добре и съм доволен , Но се получи нещо неочаквано при включване на ксенона (късите) когато не са работили повече от 4-5мин. и газта в крушката е студена се получава едно примигване за части от секундата и на таблото светва иконата на акумулатора! Акумулатора е нов и динамото си зарежда коректно! Ако изгася и запаля двигателя наново когато крушката е загряла няма премигване и съответно не светва акумулатора на борда!! Също и ако запаля ксенона преди да съм стартирал двигателя само на контакт и след това запаля двигателя пак не светва акумулатора? Някой имал ли подобен проблем? Явно се получава някакъв токув удар при запалване на ксенона и шашка акумулатора?? Дали е опасно и поправимо??

  12. #72
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Due to high voltage,
    the bulb of (Bixenon)
    gas-discharge headlights must
    only be replaced by experts:
    danger of death! Contact Alfa
    Romeo Authorized Services.

    Може би защото крушките са 55W a ксенона ти 35W .. спецовете ще кажат.
    Main beam headlights D H7 55W
    Токов удър, нали имаш бушон .. ако е такъв, трябва да изгори.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  13. #73
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by talaz View Post
    Колеги, скоро монтирах ксенон на късите,избрах модел който баласта се монтира на капачката отвън и е черен кръгъл и стои мн. добре не се познава, че не е фабричен (няма жици извън фара) Избрах 5000К на LuXima H7 PREMIUM KIT свети мн. добре и съм доволен , Но се получи нещо неочаквано при включване на ксенона (късите) когато не са работили повече от 4-5мин. и газта в крушката е студена се получава едно примигване за части от секундата и на таблото светва иконата на акумулатора! Акумулатора е нов и динамото си зарежда коректно! Ако изгася и запаля двигателя наново когато крушката е загряла няма премигване и съответно не светва акумулатора на борда!! Също и ако запаля ксенона преди да съм стартирал двигателя само на контакт и след това запаля двигателя пак не светва акумулатора? Някой имал ли подобен проблем? Явно се получава някакъв токув удар при запалване на ксенона и шашка акумулатора?? Дали е опасно и поправимо??
    Явно този ксенони е зле и нищо не можеш да направиш!Предполагам, че си дал над 200-250лв.Имах същия проблем, когато монтирах и на дългите, защото правих едни изпълнения с рязане и запояване на кабелите на крушките!Накрая си купих други крушки и всичко се оправи, но при теб няма такива изпълнения и предполагам, че не си преправял нищо?Ксенонът ти има ли canbus филтри?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  14. #74
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    Да нищо не е преправяно и запоявано и ако canbus филтри и Stop Error компоненти са едно и също нещо значи да има 2 бр! Това е Ксенона:

    http://luxima.bg/XENON-H7-PREMIUM.html

    Предполагам , че се получава някакъв моментен спад в напрежението , а не както бях написал погрешно в първият ми пост токов удар.
    Last edited by talaz; 10-03-2018 at 14:50.

  15. #75
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by talaz View Post
    Да нищо не е преправяно и запоявано и ако canbus филтри и Stop Error компоненти са едно и също нещо значи да има 2 бр! Това е Ксенона:

    http://luxima.bg/XENON-H7-PREMIUM.html

    Предполагам , че се получава някакъв моментен спад в напрежението , а не както бях написал погрешно в първият ми пост токов удар.
    Ако баластите са качествени би трябвало да нямаш подобни проблеми.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •