Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 99

Thread: Фабричен ксенон vs after market

  1. #76
    започва да се пристрастява beyn76's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    СОФИЯ-СС
    Age
    47
    Posts
    76

    Default

    Колеги да не отварям нова тема,искам да питам има ли врътки или друго за реглаж на късите на ляво или дясно.
    Алфа 146'96 1,7 ie 16V еx
    159 1.9jtdm 150 cc 2007

  2. #77

    Default

    С ксенон или на обикновени крушки?

    Обикновените нагоре-надолу от копчето, а няляво -нядясно има някаква възможност когато се слага крушката във фара, но не съм 100% сигурен.

    Може крушката при поставянето леко да е изметната или не наместена.Моите когато си сменявах забелязах, че може крушката на не се намести съвсем на 100 в "леглото" си.

    Тя крушката нали си има телчета едни като пружинки, пробвай с тях ако не обикновен халоген.

    Ако е ксенон не зная.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #78
    започва да се пристрастява beyn76's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    СОФИЯ-СС
    Age
    47
    Posts
    76

    Default

    Ксенон са,слагани от мен.Закрепих крушката с телчето,но снопа светлина на левия фар е леко изместен на ляво и десния пак е леко изместен на дясно.
    Алфа 146'96 1,7 ie 16V еx
    159 1.9jtdm 150 cc 2007

  4. #79
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Имат врътки на самите фарове за нагоре/надолу и наляво/надясно. Огледай и ще ги намериш.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #80
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by talaz View Post
    Колеги, скоро монтирах ксенон на късите,избрах модел който баласта се монтира на капачката отвън и е черен кръгъл и стои мн. добре не се познава, че не е фабричен (няма жици извън фара) Избрах 5000К на LuXima H7 PREMIUM KIT свети мн. добре и съм доволен , Но се получи нещо неочаквано при включване на ксенона (късите) когато не са работили повече от 4-5мин. и газта в крушката е студена се получава едно примигване за части от секундата и на таблото светва иконата на акумулатора! Акумулатора е нов и динамото си зарежда коректно! Ако изгася и запаля двигателя наново когато крушката е загряла няма премигване и съответно не светва акумулатора на борда!! Също и ако запаля ксенона преди да съм стартирал двигателя само на контакт и след това запаля двигателя пак не светва акумулатора? Някой имал ли подобен проблем? Явно се получава някакъв токув удар при запалване на ксенона и шашка акумулатора?? Дали е опасно и поправимо??
    Проблема се оказа в това ,че кабелите които отиват към компютъра в двигателният отсек минават точно под шофьорският фар и баласта на ксенона (който е монтиран на капачката на фара) почти се опираше в тях и при стартиране импулса от баласта кара таблото да се рестартира, след като изолирах баласта с няколко пласта алуминиево домакинско фолио всичко заспа!!
    Last edited by talaz; 24-06-2021 at 22:46.

  6. #81

    Default

    Това ще е полезно да му се обръща внимание, предвид змиярника от кабели точно зад левия фар.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #82
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Колеги, да не отварям нова тема - ситуацията е - имам чифт добри оригинални ксенонови фарове + все кабелите за тях. Колата е с халогени фарове с рефлектори за рециклиране. Проблема е, че не мога да остана без кола за повече от два дни и нямам време да рециклирам рефлектори. Но колата грам не става за каране по тъмно. Някой може ли да сподели напътствия как да се сложат ксеноновите, ако е възможно разбира се. Другия вариант - да взема рефлекторите от ксеноновите ако са съвместими с халогенните?
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  8. #83

    Default

    Здравейте, да вметна и моя резултат от подобна процедура. Alfa 159 дойде със стоков ксенон, но светеше доста слабо. Така че реших направо да сменя рефлекторите с нови (aftermarket) и да си взема хубави ксенонови крушки.
    Проектор: Аharon e46r bi xenon, взех от тук: https://retrofitlab.com/products/aha...40435630309528, от същото място добавих и Osram night breaker laser.

    Като цяло цялата смяна е доста лесна, маската се маха, така и фаровете. Рефлекторът го държат 3 torx болтчета които се отвиват (поне при мен) без чупещи глави, а с дълъг torx. След това всичко си пасва идеално, с изключение на държача на крушката D1S който се прикрепя към самия рефлектор. Там разликата е че на оригиналния има 3 болтчета който са 3 пъти по дебели, от тези който е направен aftermarket-a. Лично аз сложих тънките болтчета с шайби и всичко си заспа.

    Ефектът след това е нищо общо сравнено с преди, светлинния сноп е много наситен изразен и свети идеално. Всичко си работи както обикновенно, автоматичната регулация при запалване, както и Bi-xenon като се пуснат дълги. А те като се пуснат пред мен става буквално ден. Ще се опитам да направя и снимки скоро.
    Цялата процедура при мен излезе около ~500лв, като все пак тия крушки са дооста скъпи и ако някой не му се дават толкова пари, може би и обикновенните биха дали подобен резултат.
    Last edited by Kamen911; 09-12-2021 at 10:59.

  9. #84
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    С тази система, (4300 K) резултатът е този:

    https://www.youtube.com/watch?v=dQERRL6uSQc


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #85
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by Kamen911 View Post
    Здравейте, да вметна и моя резултат от подобна процедура. Alfa 159 дойде със стоков ксенон, но светеше доста слабо. Така че реших направо да сменя рефлекторите с нови (aftermarket) и да си взема хубави ксенонови крушки.
    Проектор: Аharon e46r bi xenon, взех от тук: https://retrofitlab.com/products/aha...40435630309528, от същото място добавих и Osram night breaker laser.

    Като цяло цялата смяна е доста лесна, маската се маха, така и фаровете. Рефлекторът го държат 3 torx болтчета които се отвиват (поне при мен) без чупещи глави, а с дълъг torx. След това всичко си пасва идеално, с изключение на държача на крушката D1S който се прикрепя към самия рефлектор. Там разликата е че на оригиналния има 3 болтчета който са 3 пъти по дебели, от тези който е направен aftermarket-a. Лично аз сложих тънките болтчета с шайби и всичко си заспа.

    Ефектът след това е нищо общо сравнено с преди, светлинния сноп е много наситен изразен и свети идеално. Всичко си работи както обикновенно, автоматичната регулация при запалване, както и Bi-xenon като се пуснат дълги. А те като се пуснат пред мен става буквално ден. Ще се опитам да направя и снимки скоро.
    Цялата процедура при мен излезе около ~500лв, като все пак тия крушки са дооста скъпи и ако някой не му се дават толкова пари, може би и обикновенните биха дали подобен резултат.
    Браво на теб.
    Същата работа е и при мен- буквално става като ден, честно казано дори да няма движение дългите ми натоварват очите .. прекалено силно светят, а знаците ме заслепяват.
    Късите светлини се виждат доста напред, няма нищо общо с хенона на 145-цата ми Който пак си беше подобрение спрямо халогенната крушка зад лупата.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  11. #86

    Default

    Нормално, нали си с двойно повече крушки от стандартното



  12. #87
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    С тази система, (4300 K) резултатът е този:

    https://www.youtube.com/watch?v=dQERRL6uSQc
    Прекалено бяло свети за 4300 .. сигурен ли си че не 5000 ??? Този бял цвят е типичен за 5000 .. не е нормано да е бяла светлина.
    Или камерата на телефона така го прави.
    Last edited by flipz; 09-12-2021 at 12:28.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  13. #88
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Нормално, нали си с двойно повече крушки от стандартното
    Това го твъртиш ти .. не аз.
    Но е вярно, имам една в повече .. дневна/габарит/мигач - в един фар
    Кое е стандартното?
    Няма стандартни светлини за 159 има опционални.
    - преди няколко дни реших да отворя фара, но за дългите е много неудобно.
    Изкарах капачката, но реших да не разбутвам крушката - за мен е много неудобно да я достигна, че да си правя опити
    Каквито и да са светят много добре, надявам се само нещо да не се чупи, че са от най- скъпите за модела.
    Last edited by flipz; 09-12-2021 at 12:34.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  14. #89
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Сигурен съм, че съм си купил такъв. Бялото светене го отдавам на изопачаването от страна на камерата. Реално, светлината си е топло бяла.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #90

    Default

    От това което съм виждал, на ЕКОтроник-а е най-доброто, заедно с ето тези ЛЕД крушки: https://www.youtube.com/watch?v=dsJhfMtej_I
    На ЕКО не сивее светлината от крушките и дори на по-неосветеното се вижда лекият оттенък към топла светлина.


    LED-a от клипа не е 4300к и не е сниман навън по улиците из града, а това е важно, тъй като обикновено и моите лед крушки светят относително поносимо на тъмно неосветено място извън града или в тъмен гараж, обаче светлината се губи под лампите на улиците в града.Особено под оранжевите лампи.
    Дано тоя лед от клипа да свети силно и под улични лампи.
    Last edited by alfa racer GTA; 09-12-2021 at 23:06.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •