Results 1 to 3 of 3

Thread: Измиване на Twin Spark двигател

  1. #1
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default Измиване на Twin Spark двигател

    Здравейте колеги,
    искам да Ви питам, когато миете двигателя кои компоненти е добре да се изолират за да не се наморкят?
    Какви препарати ползвате? Как мога да навредя на двигателя с водоструйката?
    Знам, че някои са против миенето на двигателя, аз самият също, но работата е, че е доста мръсен и прашлясал и като вдигна капака не ми прави удоволствие да го гледам
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Здравейте колеги,
    искам да Ви питам, когато миете двигателя кои компоненти е добре да се изолират за да не се наморкят?
    Какви препарати ползвате? Как мога да навредя на двигателя с водоструйката?
    Знам, че някои са против миенето на двигателя, аз самият също, но работата е, че е доста мръсен и прашлясал и като вдигна капака не ми прави удоволствие да го гледам
    Измий го добре. Но след това свали бобините и подсуши свещите, защото при тях влиза вода

  3. #3
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Като го измиеш, след 1-2 месеца ще е същия, защото в България на повечето места няма тротоари и прахоляха е навсякъде. Аз моя си го бърша с парцал и като го лъсна се пълни с прах след дадено време. Според мен мието на двигателя е излишно и ненужно нещо, защото колкото и да го миеш ще свалиш само прахоляка, а натрупалото се омасляване няма как, защото си трябва разтъркване, а това става при основен ремонт, като си свалиш всички части и си ги измиеш хубаво. Така че сам прецени за 1 прах заслужава ли си да рискуваш особено в тези студени дни, понеже съм чувал, че двигател се мие само лятно време.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •