Results 1 to 15 of 26

Thread: Автоматично включване на фаровете за мъгла.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default Автоматично включване на фаровете за мъгла.

    По молба на един ентусиаст, разработих това устройство, което пуска ляв или десен фар за мъгла при пускане на съответния мигач.

    След изключване на мигача, съответния фар изгасва плавно.

    В конкретния случай фаровете за мъгла са с LED крушки и изходите на устройството са с PWM, но не е проблем да се ползва и с халогенни крушки.

    При включване на аварийни мигачи, фаровете за мъгла не се пускат.

    Схемата:



    Необходимо е в оригиналните вериги на фаровете за мъгла да се свържат последователно подходящи диоди и изходите RH - out и LH - out да се свържат към катодите на въпросните диоди.

    RH - out - десен фар за мъгла
    LH - out - ляв фар за мъгла
    RDI - свързва се към десен мигач
    LDI - свързва се към ляв мигач



    HEX dump в прикачения файл.
    Attached Files Attached Files
    Last edited by ecotronic; 02-11-2016 at 17:37.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #2
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 20-11-2016 at 16:38.

  3. #3

    Default

    За някой може да е интересно. За мен няма смисъл този начин на включване
    Но PWM управление на свтодиодите с плавно гасене? Как си го реализирал за да не примигват накрая като в купето, например?

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това е искал човекът, това съм направил. Аз също няма да си сложа подобно нещо. Но след като вече съм го направил, го предоставям наготово в случай, че някой иска да твори.

    PWM съм го реализирал софтуерно на посочения контролер с фиксирано време от 100 на 0% к.з. за около 5 секунди.
    Не е проблем и да се направи да се управлява от външно аналогово напрежение.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това е искал човекът, това съм направил. Аз също няма да си сложа подобно нещо. Но след като вече съм го направил, го предоставям наготово в случай, че някой иска да твори.

    PWM съм го реализирал софтуерно на посочения контролер с фиксирано време от 100 на 0% к.з. за около 5 секунди.
    Не е проблем и да се направи да се управлява от външно аналогово напрежение.
    Имах предвид, че след определено намаляване коефициента на запълване може да започне да примигва

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Имах предвид, че след определено намаляване коефициента на запълване може да започне да примигва
    Това може да се получи при прекалено ниско подбрана честота на цикъла. В конкретния случай честотата е 500 килохерца. Няма как да се получи примигване.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •