Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Дизел и газ

  1. #1

    Default Дизел и газ

    Какво мислите за газ при дизел?
    21 страница
    http://www.gasitaly.com/GI%20CATALOGUE.pdf

  2. #2

    Default

    Аз лично мисля, че е тъпотия. И при бензина е компромис, но поне е финансово рентабилно.



  3. #3
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Бях се засилил,но в градски условия няма ефект,та подкрепям мнението на acho_

    Пай сее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  4. #4

    Default

    Принципно е тъпотия, НО мисля италианците предлагаха такава версия на Ланчия делта 2 -новия модел.

    ТА:

    -когато се прави след излизане от завода е тъпотия;

    -когато е проектирана и произведена от самият производител като дву-горивен модел на двигателя е разумно.


    Аз така ги виждам нещата.

    Доста мои познати след като станаха "редовни клиенти" на газаджиите с "притурени" впоследствие газови уредби сега се отказаха от тях и преминаха на дизелови автомобили или изобщо се отказаха от газа и останаха само на бензин.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5

    Default

    Добре, как е точно замисълът? Първият такт е сгъстяване, следва детонация и тогава трябва да се блъска газ вместо останалата порция нафта. Аз така го виждам. Но как точно става?

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Добре, как е точно замисълът? Първият такт е сгъстяване, следва детонация и тогава трябва да се блъска газ вместо останалата порция нафта. Аз така го виждам. Но как точно става?
    Газта се смесва и постъпва с въздуха. Много е просто, стига да помислиш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Още преди 15 години в Гърция направих един трактор Форд на газ. Тракторът е маломощен, около 34-36 к с , трицилиндров и мой набор. Това, което ме провокира беше, че е с вакуум на помпата и дроселова клапа.
    Блокирах плунжера в положение на празен ход, а останалото точно както на газокар. Регулатор на налягането, а не изпарител, защото там на село има бутилки с газ, но нямаше газостанции.
    Работи и до ден днешен. С трактора се вози по полето.
    Идеята:
    Празния ход осигурява запалването. Гори се и малко нафта, но е минимално. Основно се гори газ.
    Но да се има в предвид, че това е за "пълен дизел" отписан от собственика му!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Газта се смесва и постъпва с въздуха. Много е просто, стига да помислиш.
    Аз мисля, ма ти не осъзнаваш какво питам. И изказването ти е лишено от смисъл. Сам си отговори защо.
    А ето ти и един жокер - как ще вкараш сместа
    Last edited by Alex_26; 01-11-2016 at 09:59.

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Аз мисля, ма ти не осъзнаваш какво питам. И изказването ти е лишено от смисъл. Сам си отговори защо.
    А ето ти и един жокер - как ще вкараш сместа
    За пореден път демонстрираш незнание, задаваш глупави въпроси и когато ти отговорят, започваш жокери да раздаваш.

    Спри се бе, чукча!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    За пореден път демонстрираш незнание, задаваш глупави въпроси и когато ти отговорят, започваш жокери да раздаваш.

    Спри се бе, чукча!
    Папуас, как ще вкараш газта в цилиндъра? Кога? Това не ти е бензин да я вкараш в първия такт!!!

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Папуас, как ще вкараш газта в цилиндъра? Кога? Това не ти е бензин да я вкараш в първия такт!!!
    Газта се смесва с въздуха по същия начин, както това става при класическа газова уредба.
    После смесеният с газ въздух постъпва в цилиндъра по време на всмукателния му такт.
    И накрая сместа се възпламенява от впръксаната нафта.

    Щеше да знаеш всичко това и нямаше да задаваш глупави въпроси, ако знаеше, как работи дизеловият двигател.
    Last edited by ecotronic; 02-11-2016 at 14:24.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Газта се смесва с въздуха по същия начин, както това става при класическа газова уредба.
    После смесеният с газ въздух постъпва в цилиндъра по време на всмукателния му такт.
    И накрая сместа се възпламенява от впръксаната нафта.

    Щеше да знаеш всичко това и нямаше да задаваш глупави въпроси, ако знаеше, как работи дизеловият двигател.
    Е точно това няма да стане. Имаш две горива и пребогата смес на гориво и липса на кислород. Нафтата няма как да детонира. Трябва първо да подадеш нафта, която да детонира и след това да спреш останалите нафтови инжекции и да подаваш газ. Ма как, колко, ето това ми е въпросът.
    Иначе отдавна всички дизели да са с газови по твоето описание

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Количеството нафта се намалява а количеството газ е по-малко от това, което е необходимо при 100% работа на газ.
    Така двете горива взети заедно образуват необходимото количество гориво, съответстващо на количеството въздух (стехиометричното съотношение).

    Много е просто, но както казах - трябва да помислиш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Количеството нафта се намалява а количеството газ е по-малко от това, което е необходимо при 100% работа на газ.
    Така двете горива взети заедно образуват необходимото количество гориво, съответстващо на количеството въздух (стехиометричното съотношение).

    Много е просто, но както казах - трябва да помислиш.
    Няма да стане пак. нека вече някой друг ти обясни защо

  15. #15
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Щеше да знаеш всичко това и нямаше да задаваш глупави въпроси, ако знаеше, как работи дизеловият двигател.
    Имаш отговор, ама що се напъваш още не те знам.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •