Results 1 to 12 of 12

Thread: странен проблем на 2-ра предавка

  1. #1
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default странен проблем на 2-ра предавка

    Здравейте, колеги, днес ми се наложи малко по-екстремно изпреварване и ми направи впечатление, че на 2-ра скорост като натиснах рязко газта до долу колата ускори, след което сякаш "заби" за момент на около 40-50 км/ч и пак продължи да си ускорява. Пробвах същото и резултата беше същия. Накрая хванах "феномена" на видео, което може да видите (и прослушате) тук. На клипа се усеща как хем стрелката забива малко след 50 км/ч, хем и двигателя в този момент сякаш остава на едни и същи обороти, след което всичко си продължава както трябва да е. Доста необичайна ситуация, ще се радвам ако някой даде акъл или поне насока какво може да причинява проблема...
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  2. #2

    Default

    Нали имаш турбо.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Нали имаш турбо.
    Имам? Но не разбрах накъде биеш.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Имам? Но не разбрах накъде биеш.
    Бия към турбото, не съм гледал клипа още.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Бия към турбото, не съм гледал клипа още.
    Ако е турбо не трябва ли проблема да е силно изявен във всички предавки? Пак казвам, единствено на 2-ра прави тоя номер, на всички останали си е в ред. Плюс това минах диагностика съвсем наскоро и нямаше никакви грешки по мотора, освен за ЕГР клапан, но и него гледах на диагностиката, затваря се на 100 % като подам газ. Реално не разбрах защо е записал грешка.

    Та ако някой не е разбрал какво точно съм описал, нека изгледа клипа, там всичко е показано нагледно.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Ако е турбо не трябва ли проблема да е силно изявен във всички предавки? Пак казвам, единствено на 2-ра прави тоя номер, на всички останали си е в ред. Плюс това минах диагностика съвсем наскоро и нямаше никакви грешки по мотора, освен за ЕГР клапан, но и него гледах на диагностиката, затваря се на 100 % като подам газ. Реално не разбрах защо е записал грешка.

    Та ако някой не е разбрал какво точно съм описал, нека изгледа клипа, там всичко е показано нагледно.
    Моята прави нещо подобно, когато ускорявам бързо понякога, но не съм обръщал внимание на коя скорост, на каква скорост и при колко оборота. Твърде незначително ми се струва и за миг. Моят ЕГР също беше записал грешка и аз не знам защо, изтрих я и сега няма грешки.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Моята прави нещо подобно, когато ускорявам бързо понякога, но не съм обръщал внимание на коя скорост, на каква скорост и при колко оборота. Твърде незначително ми се струва и за миг. Моят ЕГР също беше записал грешка и аз не знам защо, изтрих я и сега няма грешки.
    Tвоята беше TS, нали? Вече наистина почна да ми става интересно какво предизвиква тия магарии
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Tвоята беше TS, нали? Вече наистина почна да ми става интересно какво предизвиква тия магарии
    2,4 jtd в случая
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    2,4 jtd в случая
    От кога ти прави тия работи и не си ли задълбавал да търсиш проблема?

    Аз поразпитах малко насам-натам по-запознати и ме насочиха към датчик за налягане на горивото. Само че ако са датчици би трябвало да изскочат грешки при диагностиката, а там нищо притеснително не излиза.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    От кога ти прави тия работи и не си ли задълбавал да търсиш проблема?

    Аз поразпитах малко насам-натам по-запознати и ме насочиха към датчик за налягане на горивото. Само че ако са датчици би трябвало да изскочат грешки при диагностиката, а там нищо притеснително не излиза.
    Не знам от кога. Имам усещането, че е от турбината. Както му викат турбо дупка.
    Иначе двигателя и турбината нямат никакви забележки към момента, справят се идеално. Скорости също.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не знам от кога. Имам усещането, че е от турбината. Както му викат турбо дупка.
    Иначе двигателя и турбината нямат никакви забележки към момента, справят се идеално. Скорости също.
    Мда, същото и при мен...
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Мда, същото и при мен...
    Карай и хич да не ти пука.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •