Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 52

Thread: Alfa 145 / оптимален вариант за мотор

  1. #16
    Запален алфист Mony's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    179

    Default

    1.8/2.0 ТС или JTD според мен. И боксер 16-ка няма да е лошо, но отиваш на още по-стара като година кола 2.0тс най ще ти хареса как върви, но да намериш в добро състояние (разбирай да не правиш скоро основен) според мен ще е мнооого трудно, то същото важи и за 16 клапановия боксер де. Най-разумния вариант е JTD и с един ремап също върви хубаво,но явно не си фен на нафтата като гледам.
    ПП: Разход на всичките twinspark варианти при нормално каране е около +-1 литър, няма смисъл да взимаш малките.
    Last edited by Mony; 08-11-2016 at 19:24.
    Компромис между науката и религията: Човек е произлязъл от маймуната, която Бог е създал по свой образ и подобие.

    Alfa Romeo 146 ti (само с чип и филтър )
    Fiat Brava JTD

  2. #17
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    За да не прави скоро ремонт, трябва да го направи и тогава да дава газ, не знам как ги преценявате така кой е здрав и кой не..

  3. #18
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    С който и двигател да вземеш, газовата пак ще е газов инжекцион. Разбира се, на боксера му слагаш без проблем обикновена газова, но такова чудо вече не препоръчвам на никого. Много бързо газовият инжекцион се изплаща, а вървежът е като на бензин.
    С една дума, сядаш, караш и решаваш.
    Боби се бъзика, но има много читава 33-ка със здрав боксер.
    Ако искаш помоли го да я подкараш, но има голяма опасност да се зарибиш.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #19
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Ако не можеш да намериш читав боксер 16 клапана, взимай един 8 клапана поне ги има все още доста, намират се и такива в добро здраве и караш и се кефиш и нема ядове...

    п.с. Не е важно да се гледа само вървенето (това относно 2.0тс) - в крайна сметка винаги ще има коли, които ще вървят повече от твоята. Другата ми кола е турбо дизел, карал съм и турбо бензин над 200 коня (не мой ) и пак съм на мнение, че шофирането на моя 1.3 боксер 90 коня доставя голям кеф и е много приятна за каране кола...
    Last edited by bobi1997; 08-11-2016 at 22:30.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Ако не можеш да намериш читав боксер 16 клапана, взимай един 8 клапана поне ги има все още доста, намират се и такива в добро здраве и караш и се кефиш и нема ядове...

    п.с. Не е важно да се гледа само вървенето (това относно 2.0тс) - в крайна сметка винаги ще има коли, които ще вървят повече от твоята. Другата ми кола е турбо дизел, карал съм и турбо бензин над 200 коня (не мой ) и пак съм на мнение, че шофирането на моя 1.3 боксер 90 коня доставя голям кеф и е много приятна за каране кола...
    В крайна сметка всичко опира и до не малка доза късмет, не бързам за покупка, от юни гледам обяви , карах доста алфи повечето не бяха в добро състояние - за съжаление - собствениците им са ги карали до умиране и просто са решили, че вместо за скраб може и да се намери някой който да и плати пари отгоре. Жалкото е, че такива темпераментни коли се карат без да се поддържат ..

    Quote Originally Posted by mordohy
    С който и двигател да вземеш, газовата пак ще е газов инжекцион. Разбира се, на боксера му слагаш без проблем обикновена газова, но такова чудо вече не препоръчвам на никого. Много бързо газовият инжекцион се изплаща, а вървежът е като на бензин.
    С една дума, сядаш, караш и решаваш.
    Боби се бъзика, но има много читава 33-ка със здрав боксер.
    Ако искаш помоли го да я подкараш, но има голяма опасност да се зарибиш.
    Ако ще слагам ще е инжекцион, доста хора казаха и казват, че слагането на газ - не отнема значително от пъргавината на колата а и аз карах 145 1.6 120 Hp на газ това лято и доста добре се справи, друг е въпроса, че трябва да се проучи къде да се сложи, продполагам, че тук във форума има такава тема и ще погледна за препоръки.

    Quote Originally Posted by Mony
    1.8/2.0 ТС или JTD според мен. И боксер 16-ка няма да е лошо, но отиваш на още по-стара като година кола 2.0тс най ще ти хареса как върви, но да намериш в добро състояние (разбирай да не правиш скоро основен) според мен ще е мнооого трудно, то същото важи и за 16 клапановия боксер де. Най-разумния вариант е JTD и с един ремап също върви хубаво,но явно не си фен на нафтата като гледам.
    ПП: Разход на всичките twinspark варианти при нормално каране е около +-1 литър, няма смисъл да взимаш малките.
    Спрял съм се на бензинов мотор, въпреки, че карах и дизел и върви много хубаво пъргав е ...
    Малката разлика в разхода ме кара да предпочитам по мощният мотор, но както казаха и колегите по голямата кубатура се кара здраво и е много трудно да се намери нещо - не за ремонт ..
    п.п Вътрешното ми убуждени смята дизеловите мотори за по здрави и разумни въпреки всичко ...

    Quote Originally Posted by V@K@T@
    боксера в купето звучи много по приятно от туинспарка. Но ако вземеш боксер ще си със старото табло. Ако ти допада, като дизайн ще си доволен но имай в предвид, че няма да е бърза кола а по-скоро ще е приятна за шофиране и доста стабилна. Туинспарка му бяга повече предницата в остри завои.
    На кратко от 145 2,0 ТС бях впечатлен колко върви а от 145 1,7 16V Boxer бях впечатлен колко е стабилна със заводското си окачване и какъв невероятен фабричен звук има
    което и да избереш няма да сбъркаш. Но имай в предвид също, че читав туинспарк ще намериш толкова трудно колкото трудно ще намериш 145-ца 1.7 16V
    Да и на мен така ми се струва, една идея по ... таблото не ме притесняма защото има плюс по малко се отлепва този плат на таблото на пасажера поне тези алфи които гледах аз бяха така може да е случайност ...

  6. #21
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Преди няма и 10 дена си взех 145 QV. Това ми е второто QV, отново с металният капак на мотора - 150к.с. версията (според мен доста по-сполучлив двигател от колкото следващият с пластмасовият капак 155к.с.) Колата е страхотна за каране, а съм убеден, че на звук не се дава на боксера. Със сигурност върви доста повече от боксера, а е доста по-модерен двигател и намирането на части все още не е трудно.
    Ако търсиш удоволствие от шофиране, изключи дизеловите като опция - просто не е същото като го няма нервния звук на туин спарка или боксера.
    QV-тата са като цяло доста по-маниашки, понеже си имат спортно окачване, генерацията е друга, спирачките са по-добри. Да не забравяме и късата рейката от GTV.
    Успех с търсенето!
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  7. #22
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Преди няма и 10 дена си взех 145 QV. Това ми е второто QV, отново с металният капак на мотора - 150к.с. версията (според мен доста по-сполучлив двигател от колкото следващият с пластмасовият капак 155к.с.) Колата е страхотна за каране, а съм убеден, че на звук не се дава на боксера. Със сигурност върви доста повече от боксера, а е доста по-модерен двигател и намирането на части все още не е трудно.
    Ако търсиш удоволствие от шофиране, изключи дизеловите като опция - просто не е същото като го няма нервния звук на туин спарка или боксера.
    QV-тата са като цяло доста по-маниашки, понеже си имат спортно окачване, генерацията е друга, спирачките са по-добри. Да не забравяме и късата рейката от GTV.
    Успех с търсенето!
    Явно не си карал боксер. Инжекциона на първите QV-та е същия като на 16 клапановия боксер. Боксера е в пъти по-здрав от ТС-а. А винаги по-модерен означава по-чуплив. ТС-а върви повече от боксера, факт, но разликата на е драстична. Просто 300 кубика са си 300 кубика отгоре. Части за боксер има бол все още. Едно обслужване ремъци, водна помпа и т.н при ТС-а излиза между 2 и 3 пъти по-скъпо от това при боксера. Свещите, бобините и периферията на ТС-а са по-скъпи също. Предимството на QV-то за мен е най-вече в самия интериор. Боксерите са отвратителни вътре, сиво табло, сиви пластмаси и т.н.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  8. #23
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Явно не си карал боксер. Инжекциона на първите QV-та е същия като на 16 клапановия боксер. Боксера е в пъти по-здрав от ТС-а. А винаги по-модерен означава по-чуплив. ТС-а върви повече от боксера, факт, но разликата на е драстична. Просто 300 кубика са си 300 кубика отгоре. Части за боксер има бол все още. Едно обслужване ремъци, водна помпа и т.н при ТС-а излиза между 2 и 3 пъти по-скъпо от това при боксера. Свещите, бобините и периферията на ТС-а са по-скъпи също. Предимството на QV-то за мен е най-вече в самия интериор. Боксерите са отвратителни вътре, сиво табло, сиви пластмаси и т.н.
    Разликата във вървежа няма да е драстична срещу 33-ка 1.7 16в, всички искаме такава, но срещу 145/6 1.7 разликата ще е голяма.

  9. #24
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Разликата във вървежа няма да е драстична срещу 33-ка 1.7 16в, всички искаме такава, но срещу 145/6 1.7 разликата ще е голяма.
    Виж сега, драстична за мен е 5-6 коли на 400 метра. Такава разлика няма. Иначе аз с моята 33-ка съм отнесъл доста QV-та. Та въобще 145QV не върви повече от 33QV. Това е реалността. Карал съм и доста 2.0 145/6 -ци. Знам как вървят. Говоря за читави коли. Знам как върви същата кола с боксер. Знам как върви и 33-ка. А и малките разлики във вървенето не са важни. С тия коли е важно състоянието на екземпляра. Просто 145-ца боксер се поддържа с много по-малко средства от ТС варианта. Това е истината.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  10. #25
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Виж сега, драстична за мен е 5-6 коли на 400 метра. Такава разлика няма. Иначе аз с моята 33-ка съм отнесъл доста QV-та. Та въобще 145QV не върви повече от 33QV. Това е реалността. Карал съм и доста 2.0 145/6 -ци. Знам как вървят. Говоря за читави коли. Знам как върви същата кола с боксер. Знам как върви и 33-ка. А и малките разлики във вървенето не са важни. С тия коли е важно състоянието на екземпляра. Просто 145-ца боксер се поддържа с много по-малко средства от ТС варианта. Това е истината.
    За поддръжка не мога да коментирам, но очаквам да е така проблема е в намирането на такова животно.. Колкото и да не са читави/запазени има 145QV да избереш, но 1.7 16в липсват

  11. #26
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    За поддръжка не мога да коментирам, но очаквам да е така проблема е в намирането на такова животно.. Колкото и да не са читави/запазени има 145QV да избереш, но 1.7 16в липсват
    За това не мога да коментирам, не съм търсил. Имах читава 145-ца боксер, продадох я. Още е читава, но и сегашния собственик не мисли въобще да я продава. То и аз съм пристрастен за боксерите да си призная. Ненавиждам ТС-а. Нищо хубаво не съм видял от тоя фиатски боклук. Баща ми има 156-ца ТС, вече 10-та година. Аз я ремонтирам, не ми се отваря тема за тоя мотор. А колко пари съм набил в него, реве ми се.


    Затова и по-нагоре писах, че за мен оптимален вариант е ЖТД, с малко пари и доработка става по-бърза от QV, дизелът не се чупи лесно и ще е от последните години на производството.
    Last edited by Bobi_33; 09-11-2016 at 20:44.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  12. #27
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Явно не си карал боксер. Инжекциона на първите QV-та е същия като на 16 клапановия боксер. Боксера е в пъти по-здрав от ТС-а. А винаги по-модерен означава по-чуплив. ТС-а върви повече от боксера, факт, но разликата на е драстична. Просто 300 кубика са си 300 кубика отгоре. Части за боксер има бол все още. Едно обслужване ремъци, водна помпа и т.н при ТС-а излиза между 2 и 3 пъти по-скъпо от това при боксера. Свещите, бобините и периферията на ТС-а са по-скъпи също. Предимството на QV-то за мен е най-вече в самия интериор. Боксерите са отвратителни вътре, сиво табло, сиви пластмаси и т.н.
    33ка съм карал, 145 - не.
    Относно инжекциона - това по-добре ли е или не?
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  13. #28
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Незнам какво толкова имате против TS-ка,аз на моя му навъртях почти 200К км. и не съм имал проблеми със мотора а съм 3-ти собственник на колата.А сега ме наплюите мъжката ама това е истината за моята кола.Верно е че някои неща го правят по скъп за обслужване.Но от доста време във мен се е насадила идеята за боксер алфа и постоянно гледам обявите
    ама да видим на къде ще избие.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  14. #29
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Незнам какво толкова имате против TS-ка,аз на моя му навъртях почти 200К км. и не съм имал проблеми със мотора а съм 3-ти собственник на колата.А сега ме наплюите мъжката ама това е истината за моята кола.Верно е че някои неща го правят по скъп за обслужване.Но от доста време във мен се е насадила идеята за боксер алфа и постоянно гледам обявите
    ама да видим на къде ще избие.
    Аз от TS-ите имам наблюдение, че 1.4 е най-здрав. Той е и най-късоходов. С нарастването на кубатурата тоя мотор става по-трошлив. Затова и 2.0-ката мре най-често.

    ---------- Post added at 22:52 ---------- Previous post was at 22:49 ----------

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    33ка съм карал, 145 - не.
    Относно инжекциона - това по-добре ли е или не?
    Е добре е, взаимозаменяеми части има така, обаче дебитомерите са доста скъпички все още за съжаление.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  15. #30
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Аз от TS-ите имам наблюдение, че 1.4 е най-здрав. Той е и най-късоходов. С нарастването на кубатурата тоя мотор става по-трошлив. Затова и 2.0-ката мре най-често.
    Въпрос на материали използвани..има дългоходови мотори способни на 7-8000 обороти целодневно.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •