Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 52

Thread: Alfa 145 / оптимален вариант за мотор

  1. #1

    Default Alfa 145 / оптимален вариант за мотор

    Здравейте колеги, трябва ми съвет от човек който е карал и двата двигателя и има преки наблюдения от 1.6 i.e. (103 Hp) и 1.6 i.e. 16V T.S. (120 Hp). Кой мотор си струво повече според вас, предстои ми да закупя и имам нужда от съвет. Виждам че този двигател 2.0 16V T.S. (150 Hp) го дават със същият разход като боксера, възможно ли е това ...

  2. #2
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    възможно е. QV-то ми гореше 13-13.5 в града боксера 1.7 16V ми гореше пак толкова. Само дето туинспарка върви 100 пъти повече. Взимай 2.0 и не му мисли ще си много доволен

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  3. #3
    Запален алфист invinceble's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    115

    Default

    1.6 TS ми гори 10-12 градско (146)

    p.s. продава се

    1999 Alfa Romeo 146 1.6 TS Junior -> ex
    2006 Alfa Romeo 159SW 1.9 JTD
    2007 Alfa Romeo Brera 2.4 JTD

  4. #4
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Обективно ще кажа - важен момент е до колко си готов да плащаш за поддръжка и обслужване. По мое мнение боксера излиза по-евтино така погледнато. Също така обективно Туин Спаркът може би върви наистина повече (не съм карал ТС).

    Субективно - Взимай боксера и няма да съжаляваш никога!!
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  5. #5

    Default

    Благодаря ви за съветите и че споделихте своят опит, ще взема предвид коментарите - нещата които са като предимства инедостатъци, все пак каквото и да избера - мисля, че изборът на алфа е най доброто решение и всеки който се е спрял на тази кола споделя ...

    П.п Аз реших за себе си, с първото си качване - определено тези коли имат свое уникално чувство/усещане, което носят със себе си Поддръжката е меко казано "забавна" и разходите за гориво също са цифра, но всяко удовоствие се заплаща ... Мисля, че всеки е мислил и по този въпрос.

  6. #6
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_pilot View Post
    Благодаря ви за съветите и че споделихте своят опит, ще взема предвид коментарите - нещата които са като предимства инедостатъци, все пак каквото и да избера - мисля, че изборът на алфа е най доброто решение и всеки който се е спрял на тази кола споделя ...

    П.п Аз реших за себе си, с първото си качване - определено тези коли имат свое уникално чувство/усещане, което носят със себе си Поддръжката е меко казано "забавна" и разходите за гориво също са цифра, но всяко удовоствие се заплаща ... Мисля, че всеки е мислил и по този въпрос.
    Що се отнася до разходите за гориво - ако си вземеш бензинова Алфа, винаги имаш вариант наречен - газова (моя боксер си го карам на ръчка всеки ден и пак в парично измерение не мога да направя по-голям разход отколкото с другата ми кола - дизелова, която дава 7 на градско...)

    А иначе като гледам си се запалил много по Алфа. Каквато и да вземеш ще ти доставя огромен кеф, ама лично мое мнение е (не ангажирам никой с него) - вземи си шестак или боксер и всяко едно каране ще ти носи душевен оргазъм...
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Що се отнася до разходите за гориво - ако си вземеш бензинова Алфа, винаги имаш вариант наречен - газова (моя боксер си го карам на ръчка всеки ден и пак в парично измерение не мога да направя по-голям разход отколкото с другата ми кола - дизелова, която дава 7 на градско...)

    А иначе като гледам си се запалил много по Алфа. Каквато и да вземеш ще ти доставя огромен кеф, ама лично мое мнение е (не ангажирам никой с него) - вземи си шестак или боксер и всяко едно каране ще ти носи душевен оргазъм...
    Чак пък шестак ...

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Вземи боксера, защото освен че е много по-здрав и евтин за подръжка, винаги имаш опцията да смениш мотора с един 1.7 8V от 33-ка .
    ТС 2.0 не мисля, че е добра идея за човек, който не е карал алфа.
    145 със 150 коня мотор е опасно нещо за несвикналия.
    Иначе едно QV 2.0 ТС и аз искам.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9

    Default

    Всяка кола върви. Въпросът е ти дали можеш да овладееш колата, на която си се качил. Останалото са подробности

  10. #10
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Чак пък шестак ...
    Естествено. Едно Буссо мисля, че е сред мечтаните мотори за всеки алфист...
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  11. #11
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Вземи боксера, защото освен че е много по-здрав и евтин за подръжка, винаги имаш опцията да смениш мотора с един 1.7 8V от 33-ка .
    ТС 2.0 не мисля, че е добра идея за човек, който не е карал алфа.
    145 със 150 коня мотор е опасно нещо за несвикналия.
    Иначе едно QV 2.0 ТС и аз искам.
    Нищо опасно, тоя мотор ако не го караш на умиране след 4000 няма повече сила от 1.6 мотор..

  12. #12
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    E, то направо вместо 145/6 си вземи 33-ка боксер, да видиш какво е возене, без да хвърляш пари за нищо.

    А и боксера много по-леко понася газифициране от ТС-а.

    Иначе оптималния мотор за тая кола е 1.9 ЖТД.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  13. #13

    Default

    Колебая се между ТС и боксер и двата двигателя имат своите преимущества. Карал съм и ТС и боксер но на тест драйв /по различно време/ и нямам спомен кой озвучава по добре в купето от двата .../според вас/ ??? Въпросът за газова също се обмисля и то какво по точно ... това което не знам е всеки сервиз ли може да постави газ на тези два двигателя или се изисква допълнително оборудване ../плюс естествено натрупан опит - от страна на майстора/, ....

  14. #14
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    боксера в купето звучи много по приятно от туинспарка. Но ако вземеш боксер ще си със старото табло. Ако ти допада, като дизайн ще си доволен но имай в предвид, че няма да е бърза кола а по-скоро ще е приятна за шофиране и доста стабилна. Туинспарка му бяга повече предницата в остри завои.
    На кратко от 145 2,0 ТС бях впечатлен колко върви а от 145 1,7 16V Boxer бях впечатлен колко е стабилна със заводското си окачване и какъв невероятен фабричен звук има
    което и да избереш няма да сбъркаш. Но имай в предвид също, че читав туинспарк ще намериш толкова трудно колкото трудно ще намериш 145-ца 1.7 16V

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  15. #15
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Нормално е ТС-ка предницата да ти бяга повече във завои,то е баси тежкия китук а и не само това..
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •