Results 1 to 11 of 11

Thread: Теч в колата Alfa 147

  1. #1

    Default Теч в колата Alfa 147

    Здравейте колеги, имам теч в колата по-конкретно отпред в краката на пасажера(там е повечко водата) и шофьорското място. Колата има шибедах, съответно като го отворя отгоре си има вода, запушени са дренажите, пробвах се с тел да ги изчистя, но стига до едно положение и спира.
    Въпроса ми е, къде от пред излизат каналите, под калниците или под кората на чистачките?

    Теча е долу от декоративните колонки.

  2. #2

    Default

    Може да ти е разлепено предното стъкло.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3

    Default

    Горе в легенчето на шибедаха има вода, за това си мисля , че е от там.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by invictus View Post
    Горе в легенчето на шибедаха има вода, за това си мисля , че е от там.
    може да поливаш стъклото по уплътненията и да видиш дали тече и ако не тече да поливаш шибедаха, да си сигурен.
    Доста коли съм виждал с разлепени стъкла и тече по колконките.
    Ако натискаш стъклото по краищата с пръсти се вижда как мърда, ако е разлепено
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5

    Default

    Извадих тапичките на каналите под чистачките, доста вода изтече и имаше доста гняз, надявам се да се е оправил теча

  6. #6

    Default

    А проверява ли за запушване под кората на чистачките? Много е възможно и от там да е. Предвид сезона и подането на сумати листа.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    А проверява ли за запушване под кората на чистачките? Много е възможно и от там да е. Предвид сезона и подането на сумати листа.
    Много точно. И ако е от там си смени филтрите на купето

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Русе
    Posts
    43

    Default

    А къде е канала за отводняване под чистачките пак ли някъде в двигателния отсег отзад? При фиата, който карах имаше една пластмаса като тръбичка и си течеше директно надолу

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by GaTio View Post
    А къде е канала за отводняване под чистачките пак ли някъде в двигателния отсег отзад? При фиата, който карах имаше една пластмаса като тръбичка и си течеше директно надолу
    В отсега на чистачките, по средата, под средната. Няма как да не го намериш

  10. #10

    Default

    Може да го провериш дали е задръстен без да я сваляш пластмасата. По спомен на моято 147-ца изходната тръба за водата се намира между блока на абс-а и дроселовата клапа. При мен е сплесната тръбичка , може трудно да я видиш. Оглегай най-добре между абс блока и двигателя. Бръкни с нещо вътре и почисти, ако можеш. Но най-добре става със сваляне на самата пластмаса. Успех.

  11. #11
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Може да го провериш дали е задръстен без да я сваляш пластмасата. По спомен на моято 147-ца изходната тръба за водата се намира между блока на абс-а и дроселовата клапа. При мен е сплесната тръбичка , може трудно да я видиш. Оглегай най-добре между абс блока и двигателя. Бръкни с нещо вътре и почисти, ако можеш. Но най-добре става със сваляне на самата пластмаса. Успех.
    +1.Въпросната сплескана пластмасова тръба я изхвърли завинаги,защото пак ще гледаш същият филм.При 156 са два броя,сигурни ли сте че тук е само една?
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •