Page 23 of 74 FirstFirst ... 1321222324253373 ... LastLast
Results 331 to 345 of 1097

Thread: Какво направи Бойко за нас?

  1. #331
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Ок Андро....да си поговорим тогава за това с което най много се гордее Бойко...магистрали, пътища, асфалт и ще стигнем до батко и братко......тяхното качество ...пак се придържаме към темата..
    Кат беше кмет веднъж изтръска, че лопата асфалт излизала около 7 кинта.Тогава явно му светна лампичката .

  2. #332
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Борис037 с умните деца в училище се случва това което и с умните в казармата...

    Общото ниво ги смъква ...


    Не говоря за избори сега, а за поемане на отговорност.

    И това с искането на оставка е точно търсене на политическа отговорност.

    Разбира се Еко отново се изказа в типичния си стил -"очаквал благоденствие" след изборите.

    Не можеш да очакваш нищо даром.

    Не можеш да очакваш нищо за което не си се преборил...

    Аз очаквания нямам, за да нямам и разочарования.И така нямам и озлобление.

    А възрастните и цялото ни общество е такова поради многото натрупани несправедливости без санкция/ наказание за виновните.
    И е така поне последните 70 години.

    Гневни са възрастните защото нямат и справедливи пенсии -->> такива за които са внасяли "удръжки' ДОО.

    Ама работата е там че пенсионния фонд е бил окраден навремето, за да управляват едни гьонове и сегашните парите на сегашните пенсионери са изхарчени отдавна, тоест никога не са "отивали за пенсия".
    И тях ги е яд и казват "А парите които аз внасях за пенсия къде са!".

    Е, не са ги откраднали неродените тогава поколения че да питате тях , а управляващите тогава.
    Ама пенсионерите не са им потърсили сметка, натискали са си задниците в стил "склонена глава сабя не в сече"... Е да, смс е Унгария, Чехия и Полша техните поколения са се вдигнали и са казали "не може така" и повече или по-малко са постигнали определен ефект на съобразяване на управляващите с тях... На една такава озлобена озлобена пенсионерка след реплика към мен и казах че "Аз и моето поколение и плащат пенсията" при което те ме попита "А моите пари за пенсия които внасях къде са?" директно и отговорих "Иди питай Тодор Живков!" иронизирайки, че като не го е питала навремето ще трябва сега "да му търси сметка", но тя не схвана иронично реторичния ми отговор, макар за мен да бе очеваден и макар тя да се има за високо интелигентна...

    Вместо това ни се казва "Дай да си я караме както досега, защото едва ли ще е по-добре.."



    И сега е същият "модел' на управление и ако не се прекъсне порочният кръг ще продължи да се случва същото.
    А това което правят умните е ИЗБОР веднага --> емигрират .
    А емигрират, защото едни предни поколения не искат да бъдат честни и справедливи и спрямо себе си и спрямо останалите поколения след тях, само защото спрямо тях не са били справедливи предишни други поколения ...


    Това трябва да бъде прекратено, но не и "без да теглим калема" - да си кажем истините и да се съгласим вътрешно с тях, което означава да поемем последиците за собственото си поведение ...
    Без това няма да стане.Когато стане веднъж - няма да се допуска за новите поколения да живеят залъгвани в лъжа.

    Липсва зрялост на това общество, а липсва защото е "дундуркано' дълго време и е отучено да мисли и да си признава грешките и да поема отговорност за тях.
    За това което е направило и за това което не е направило...

    Сравнете нашето общество с швейцарското по съществени въпроси от самоуправлението им --> предлагат минимална работна заплата минимум 3500 франка или безусловен базов доход от 1500 франка ---> и двата пъти обществото им каза "НЕ" на общ референдум.

    Дали това ще се случи у нас?!
    Или ще сме като малки деца?

    И да образованието е изхода, но без справедливост отново ще има гняв...

    Всеки иска да е"по-добре"след изборите, но без поемане на отговорност за стореното, признаване на грешките, покаяние и ако е необходимо санкция, няма да се случат нещата.

    В противен случай "Вината ще я поемаме с мезета"...

    И така простащината и несправедливостта ще си продължат...

    Без преосмисляне и осъзнаване "защо е така?" и без предприемане на адекватни мерки)реализиране на отговорности ще продължава да е същото...

    А някои направо казват "Няма смисъл, същото ще е"

    Е, като знаете бъдещето, вземете ми напишете числата от тотото или номера на печелившия лотариен билет, та да спечеля и да харча немъчени пари и аз веднъж...

    П.П.

    А отговорност и санкция трябват защото само с тях простия и глупав човек(или ткойто се прави на такъв) се научава че "не му е безплатно да греши"...

    За политическите грешки от прости/правещи се на прости на гърба на обществото горното важи в петорна сила...
    Как да го напиша та да е максимално ясно!? Справедливост няма и не може да има. Хората са различни и "усещането за справедливост' на всеки е пряко свързано с "светогледът" му. Понеже сме решили да сме социални животни, се е наложило да "изобретим' правосъдието. А то, пеавосъдието,
    е предвидено да следва правилата описани в законите, когато взима решения-кой крив/кой -прав. Когато тоя принцип се наруши - имаме нашата ситуация.
    Те ви сегашният момент. Държавата "налази" енергийната мафия, и резултатът е - протести искащи оставката на правителството и главният прокурор. Абсолютно е справедливо. Няма две мнения! Ми тия хора, дето не са обвързани в картел, който всички ние не виждаме и те "душа носят", и те имат потребности......що ще ги проверяват два, три пъти, па и конкуренция им кроят.
    Гагаузът Марешки ясно показа че тия хора няма да се пречупят, те ще си печелят от надценка, не от оборот и толкова. И да, ще ни построят Белене, за да видим после - хубаво ли е, като духне вятър и скъса далекопровод, да стоим на тъмно. И да видим можем ли да стоплим атмосферата с топлината на загубите. Това с познавателна цел бе
    Много е логично да пречиш на всички и да им казваш че е за тяхно добро.
    Ако си Бог.
    Когато не си - е нагло.
    Няколко хиляди, развявайки байраци, замервайки обществени сгради с домати и яйца, искат да подменят изборът на мнозинството.
    Като ги питаш какво очакват да се случи, ако това което искат го постигнат...........лозунги, мънкане или те пращат в Петрич. Поне да ме прашат в Делфи.....
    Ако тия са алтернативата на супермен, то ...- мерси, няма нужда, има.....е ами излезе ми от умът - какво има.
    Дали има по добри решения за управлението от герберите - има разбира се. Дали мнозинството ще избере по добро решение!? -Стига бе! Да не се е случвало да сваляме герберите от власт и после пак да са те, да се надяваш. А то.......
    Имаше определение за тия, които при едни и същи условия, провеждат експеримент с очакване за различен резултат, но ми се губи нещо.
    Вместо да се протестира за конкретни неша - оставки! Кого ползват тия оставки!?
    А като излезнат няколко хиляди с конкретни искания - какво става? Имаме ли скорошен опит?

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    and justice for all
    Аха, я го преведи, да видим....
    Last edited by ivan dimitrov; 01-09-2020 at 01:21.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #333
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Баси,бе то май и аз съм марсиянец

    Справедливост може да има когато законите са справедливи и има работещо правосъдие.Хипотетично.
    Не съм подготвен да дискутирам нито във филосовски аспект ,нито юридически .Все пак има доста написано в тази област.Който го интересува може да си чете Кант и тези след него и да се образова.

    Ще се огранича до височината на таксиджийската седалка.
    На практика правото обикновенно е лекинко килнато в полза на страната на силния.
    А когато това стане прекалено и дразнещо винаги се наблюдава и някаква реакция.Както от потърпевши ,така и от такива които смятат ,че е премината границата на търпимост.
    Тъй виждам аз нещата.
    Кефи ме желанието на Рацера справедливостта да възтържествува,но и аз явно съм марсиянец щом съм убеден ,че е нереално къмпингуването по кръстовищата да е смислено занимание.
    Не съм наясно какви картелни интереси е засегнало сегашното управление,но ако и мафията е на страната на гражданите,има шанс Борисов да се пенсионира.
    Но не разбрах,после мафията ли ще управлява или гражданите?
    Или демократично гражданите ще изберат мафията?
    Рацер,как ги виждаш нещата?
    И да питам генерала от МВР Б.Б. като ръководител на ОПГ ли следва да отговаря за действията си като премиер или ще отговаря за безстопанственност и разхищение на държавни средства
    Last edited by 546; 01-09-2020 at 22:39.

  4. #334

    Default

    ЕКО, американците имат един израз -->> " No pain, no gain".

    Не може да искаш "по-добро управление/бъдеще за себе си и"поданиците" които си отгледал, ако не си се преборил за това по-добро бъдеще".
    Същото е и с бебето - ако е гладно реве, за да се сети да го кърми майка му.

    С други думи --> "Без усилие/болка, няма награда/печалба".
    По-добро бъдеще, ако си се преборил за него, защото и сегашния онбашия на държавата се самозабрави.
    Когато държавни органи са принуждавани " да прилагат волята на онбашията" вместо написаното в закона имаме "върховенство на онбашията", а не върховенство на закона.

    По-добре протести, отколкото "революция" в стил 1997г.
    И не, не е необходимо да застрелваш някого...

    Не е гордост да отгледаш "поданици" , а граждани.
    Поданиците си имат за суверена цар, крал или император и нямат никакви права, имат само задължения към царя -суверен(поставен за такъв от Бога).

    Гражданите имат права и изискват от този който временно са избрали на власт да ги спазва .

    За толкова лелеяното от теб , че "тъкмо нещата в държавата тръгнали в правилната посока", щото видиш ли дерибеи като Божков, Баневи и разни други са в арестите, и без Бойко ще "отърват въжето" е също вредно за държавата мислене, ---> не е важно КОЙ е на власт, а дали и без него всичко ще се случва според закона.
    Защото само в държавите със "самодържец"- цар/император е валиден израза "При мен ще така, а след мен..."

    За съжаление това е израз казван публично и от Бойко и то пред телевизии ...
    Това не е израз на държавник, а на самодържец, който се разпорежда какво и как да става в държавата, вместо това да правят съответните институции прилагайки закона такъв какъвто е .
    Поне един държавник така прави --> държавните институции да работят правилно и безкомпромисно независимо дали той или някой друг след него е на власт .


    А че това е така е несъмнено и от други налични факти от управлението на БоЕко--->> да не мислиш, че Марешки доброволно "взе " Локо Пловдив да му плаща дълговете и да го издържа/спонсорира след като БоЕко се срещна с него...?? Да не мислиш, че когато министър председател иска среща и нещо друго можеш да му откажеш?Колкото и да ми е антипатичен Марешки, не мога да насърчавам такова поведение на министър председател.
    И не е само спрямо Марешки.

    Да си спомним и похожденията му към една известна българска тенисистка, която публично се оплака и нямаше последствия...Баща и беше лаконичен, но тя си го каза в прав текст за "предложението" на БоЕко:https://e-vestnik.bg/15132/sesil-kar...te-na-borisov/
    Това същото съм го гледал и в телевизионно интервю на Каратанчева, която и тогава си го каза "в прав текст".

    Дали ще толерираш такова поведение към твоя дъщеря?

    Мисля си че съзнателно или несъзнателно си си станал Путинофил/Бойкофил, който противно на много от изложеното в политическите теми си търси и иска самодържец да го управлява...




    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post



    Аха, я го преведи, да видим....

    По първия въпрос изобщо считам, че отговор не заслужаваш, защо ---> ще разбереш ако си честен и почтен към себе си.

    Ще кажа, че само прасето гледа какво му е в копанята, докато дойде време за ножа/истината...

    По отношение на вторият въпрос:" Fiat justitia, pereat mundis"
    Казали са го древните римляни преди повече от 2000 години.Американското е "римейк" на това.

    Преведено на български "Да направим каквото трябва, а става каквото ще."

    И още нещо, за разсъждения по тема "справедливост" трябва да познаваш "обясненията" които човечеството си е дало през годините.Умотворения в стил "изсмукано изпод ноктите на краката" са излишни...

    Ако нямаш претенции, че са на висотата на мислителите оформили това понятие е по-добре да не пишеш .Ако имам такива претенции си сбъркал "трибуната" от която да ги заявиш или си "неоценен талант"...
    Last edited by alfa racer GTA; 01-09-2020 at 05:44.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #335
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Каквото и да си говорим, социологическите резултати, силно ме притесняват. Как е възможно хем повечето хора да искат оставката на правителството и същевременно, повечето от тези които ще гласуват да искат отново ГЕРБ? Тук има нещо много гнило и всичко сочи към тезата за калпавия мат'рял. Платените социолози не са обяснение на този парадокс.

    Накратко - как да преобърнем онова за простия народ и слабата държава?
    Last edited by ecotronic; 01-09-2020 at 09:37.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #336

    Default

    Сменяш темата а?


    Всъщност проблемът не е само в хората, а според мен е предобусловен от дефекти на различните избирателни системи в различните държави с ефективно действаща избирателна система.

    Общо казано представителната демокрация си има своите "дефекти" , които се изразяват по няколко начина, но няма да навлизам в подробности.

    Големият проблем е, че хората които могат да решат тези проблеми/дефекти на системата не са там където трябва да са, а пък народът нито го знае това, нито може би ще им повярва дори да го знае и тези експерти да му го обяснят.

    При нас има един "синдром" - всеки се бори сам за себе си и не вярва на другите и в стремежа за постигане на "по-доброто" най-вече за себе си всеки един самостоятелно и след това всички заедно съсипваме това "по-добро бъдеще".

    Общо взето всеки иска да е депутат и да яде евтини депутатски кюфтета на народен гръб, без да си задава въпроса "докога ще ги яде" и "какво ще е след това"...

    Затова всеки има "претенциите", че много знае, тоест много може да помогне..
    Реалността обаче е друга - Ефектът Дънинг-Крюгер е безпощаден не само към отделния човек, но и към цели държави, тъй като те като "общо" са проекция на отделното.

    Отговорът е повече образование и култура, но това е отговорът само за съзнателните и добросъвестните, за простите и недобросъвестните трябват правила "които ги хапят" когато "не са в пътя" дори хапането да е "до кръв".

    В противен случай с простотията или недобросъвестността си те вредят на "общото"...

    При нас вина имат и партиите, но според мен тук има съществено развитие ---> народът ни наказа доста партии с "изчезване" като през годините избираше нови партии, наказвайки старите за "прегрешенията" им допуснати било в национален план било в личен план...

    П.П.
    Аз лично не вярвам, че протестиращите са повече от непротестиращите, нито че "ГЕРБ ще загубят".
    Да, ще загубят, ни не точно в този смисъл- ще загубят "господството си " и едноличното решаване на въпроси от значение за цялата нация.

    Протестите дори нищо да не "спечелят" е достатъчно да спечелят определена корекция на поведението на управляващите и последните да се осъзнаят, че държавата не е тяхна собственост, а е на целия народ.

    Иначе е ясно, че има вероятност някои от "лидерите" на протестите да са заплатени солидно от зад граница...

    П.П. В крайна сметка дефектите на представителната демокрация ще доведат до преливане постепенно в пряка демокрация, особено когато технологиите го направят възможно, а това според мен ще се случи скоро.

    Водещ пример на такова преливане е Швейцария - представителна демокрация, но с доста елементи на пряка демокрация.
    Last edited by alfa racer GTA; 01-09-2020 at 11:07.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #337
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако от мен зависи, ще забраня всякакви партии и сдружения. Защо картелните споразумения, да речем при едно ценообразуване, се разглеждат, като лоши а дейността на дадена партия - не?

    То вярно - съединението прави силата, лошото е, че силата може и да бъде вредна.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #338

    Default

    Това важи само ако партиите действат като картел.

    Няма доказателство за това, дори напротив --> всяка партия има интерес да управлява добре, за да бъде преизбрана отново.По-скоро ги управляват не много умни хора и поради това ефектът е приблизително еднакъв.

    А е така, защото такива избираме.А избираме такива начело на партиите и чрез тях и начело на държавата, защото ни липсва зрялост и опит.

    А ни липса, защото едва преди 30-на години проходихме.

    Моята оценка е, че сега сме в края на тинейджърските си години като общество или в началото на младежките години - 19-23 годишни.

    Политическите партии ще изгубят значението си в далечното бъдеще, но не чрез законови забрани, а по естествен път поради липсата на необходимост от тях.

    П.П. Изобщо изходът от сегашната ситуация не е "забрани", а усъвършенстване на съществуващото, докато дойде време за нещо по-добро.Може би пряката демокрация.
    Нейно основно изискване обаче е както образоваността, така и осведомеността с вярна информация.
    Технологиите ще го направят възможно, а донякъде вече е направено възможно.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #339
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Като наблюдавам сталинизма, който е присъщ за повечето партии, можеше спокойно в парламента да влиза само по 1 представител от партия, притежаващ съответния тегловен коефициент.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #340
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Като наблюдавам сталинизма, който е присъщ за повечето партии, можеше спокойно в парламента да влиза само по 1 представител от партия, притежаващ съответния тегловен коефициент.
    Викаш само доказаните и калени в битки капитани да се договорят как ще разпределят плячката.Тия малките пиратчета дето са сложили по една превръзка и нямат поне един дървен крак или ръка с кука на края да ги метаме зад борда .
    Да ти кажа и това е решение.Ние от търговския флот можем и без пиратите,но те без нас ще умрат от глад.
    Няма да стане обаче.Без екипаж плячката е мираж,а екипажа винаги държи да участва в делбата,иначе капитана висва на некоя мачта.

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Това важи само ако партиите действат като картел.

    Няма доказателство за това, дори напротив --> всяка партия има интерес да управлява добре, за да бъде преизбрана отново.По-скоро ги управляват не много умни хора и поради това ефектът е приблизително еднакъв.

    А е така, защото такива избираме.А избираме такива начело на партиите и чрез тях и начело на държавата, защото ни липсва зрялост и опит.

    А ни липса, защото едва преди 30-на години проходихме.

    Моята оценка е, че сега сме в края на тинейджърските си години като общество или в началото на младежките години - 19-23 годишни.

    Политическите партии ще изгубят значението си в далечното бъдеще, но не чрез законови забрани, а по естествен път поради липсата на необходимост от тях.

    П.П. Изобщо изходът от сегашната ситуация не е "забрани", а усъвършенстване на съществуващото, докато дойде време за нещо по-добро.Може би пряката демокрация.
    Нейно основно изискване обаче е както образоваността, така и осведомеността с вярна информация.
    Технологиите ще го направят възможно, а донякъде вече е направено възможно.
    Е тук съм напълно съгласен.После ще има дълги години на активна ползотворна дейност,но само при условие ,че сме се поучили от грешките при растежа и сме открили ползата от образованието (иначе ще има премятаме щайги като прости хамали),и накрая се стига до старческата сенилност на утвърдените демокрации с над 200 годишна история.
    Last edited by 546; 01-09-2020 at 15:34.

  11. #341
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това за повишаването нивото на образование не е лоша перспектива, но само на мен ли ми се струва, че в белия свят, масите затъпяват вместо да поумняват?
    Ясно е, че умни хора, винаги ще се намерят. Но тъй като това важи и в обратния аспект, то аз съм твърд привърженик на въвеждането на образователен ценз. Както за управляващи, така и за гласоподаватели.
    Не иде реч да докажеш, че си Айнщайн. Достатъчно е да докажеш, че не си тиква.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #342
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    По първия въпрос изобщо считам, че отговор не заслужаваш, защо ---> ще разбереш ако си честен и почтен към себе си.

    Ще кажа, че само прасето гледа какво му е в копанята, докато дойде време за ножа/истината...

    По отношение на вторият въпрос:" Fiat justitia, pereat mundis"
    Казали са го древните римляни преди повече от 2000 години.Американското е "римейк" на това.

    Преведено на български "Да направим каквото трябва, а става каквото ще."

    И още нещо, за разсъждения по тема "справедливост" трябва да познаваш "обясненията" които човечеството си е дало през годините.Умотворения в стил "изсмукано изпод ноктите на краката" са излишни...

    Ако нямаш претенции, че са на висотата на мислителите оформили това понятие е по-добре да не пишеш .Ако имам такива претенции си сбъркал "трибуната" от която да ги заявиш или си "неоценен талант"...
    Почти нищо не разбрах от тоя пост.
    Кой е първият въпрос и кой вторият?
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще, е добър начин да кажеш, че не знаеш какво правиш. Защото ако не знаеш какво ще стане, как по дяволите знаеш, че правиш каквото трябва?
    А това с претенциите и висотите..... - бъркаш човекът.
    Темата със справедливоста я изчерпахме още като си писахме за "съдебната практика".
    Твърдиш че не си за оставка сега, ако не си и за блокади то не е ясно какъв е спорът.
    От самото начало, тезата ми е че искането на оставка е неправилен подход към проблемът. Причината да го твърдя я знаем. Вече многократно сме минавали по тоя път.
    По късно ще дописвам
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  13. #343
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако от мен зависи, ще забраня всякакви партии и сдружения. Защо картелните споразумения, да речем при едно ценообразуване, се разглеждат, като лоши а дейността на дадена партия - не?

    То вярно - съединението прави силата, лошото е, че силата може и да бъде вредна.
    Ае стига глупости...то ако зависеше от теб сега трябваше да има обесени по стълбовете на Ситняково, Орлов мост, пред университета и парламента...)) (базирам се на стари твой мнения)....найстина лакатушиш...
    Еко, мене тебе, Ванката и Андро и тези на нашата възраст няма смисъл да ни слушат....!!!...ние сме израснали в условията на зрял социализъм и така сме възпитавани, което си оказва значение в разсъжденията ни......за някой по малко, за отличниците по онова време повече...))
    Много тъпо е да говориш за лошият матерял...!!!...превръщаш се бетер Бойко....та ти плюеш така мойто дете, твойте и на всички останали...ай стига бе....знаеш ли колко много млади хора познавам, който не са се подали на вълната на прехода, чалгата и т.н....гордея се със дъщеря ми и вярвам в матеряла!!!!....историята го е доказала, след силно поколение идва слабо.......е ние бяхме слабото, защото не направихме нищо за над 50 години, за да променим нещо в тая държава....а само битовизми, който ги изтъкваш като редовно плащане на данъци, апартаменти, къщи коли.....стига глупости.....гледай по трезво...казва ти го ония с една гънка на мозъка, който след време ще излезе прав, ама няма да е жив да се радва......честно не ми се слушат някой високомерни разсъждения, какво, как и защо трябва да се случи в политиката, какво е правилно и какво не....имахме една добра врачка, ама тя умря....
    Лошото е че в темата не виждам млади хора, говори зле за форума ни...леко чалга е.......е те са в другите раздели...показват матерял, неуважение и прочее, ако ме разбираш...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #344
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Почти нищо не разбрах от тоя пост.
    Кой е първият въпрос и кой вторият?
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще, е добър начин да кажеш, че не знаеш какво правиш. Защото ако не знаеш какво ще стане, как по дяволите знаеш, че правиш каквото трябва?
    А това с претенциите и висотите..... - бъркаш човекът.
    Темата със справедливоста я изчерпахме още като си писахме за "съдебната практика".
    Твърдиш че не си за оставка сега, ако не си и за блокади то не е ясно какъв е спорът.
    От самото начало, тезата ми е че искането на оставка е неправилен подход към проблемът. Причината да го твърдя я знаем. Вече многократно сме минавали по тоя път.
    По късно ще дописвам
    Аз пък съм за директна стрелба Иване, ако разбираш думите ми....власт се печели с кръв и с кръв се сдава.....малко приличам на моят опонент Еко, който не обича много да ми отговаря, но както е да е.....това означава, че все пак възприемам някой ваши вижданая, ама не като цяло....както казах бита карта сме.....дума, дупка не прави.....напразно си плямпаме...
    п.п...няма нужда да дописваш...))....не ми се изследва космоса...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #345
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Кат беше кмет веднъж изтръска, че лопата асфалт излизала около 7 кинта.Тогава явно му светна лампичката .
    ))...това с лопатите ясно, още ги използуваме, трамбоваме, влираме като тъпчем с крака асфалта...да не показвам клипове за българското полагане на асфалт......е европа ни отпуска пари, ама те отиват в частен бизнес, къши коли и лични пачки....мога да ти покажа положен асфалт от преди 30 години, който още държи и този положен от Бойко преди една- две години...).....гради се инфраструктура без никакво качество, която е ден до пладне...кой ял, кой пил..?...другите да го духат..
    Лошото е ако се получи това в следващите дни от този цитат: ....
    Бoриcoв щe изпълни рoлятa cи нa мaриoнeткa и щe рeaлизирa нaй-гoлямaтa мeчтa нa Дoгaн, Пeeвcки и ДПC зa ”eкcпeртнo прaвитeлcтвo”, вeрoятнo c другo нaимeнoвaниe. Тoзи cтрaхлив мишoк cи миcли, чe мoжe дa ни излъжe, пишe във фeйcбук лицeтo нa грaждaнcкoтo движeниe "БOEЦ" Гeoрги Гeoргиeв.
    Будa щe изпoлзвa cъбитиятa нa втoри ceптeмври, зa дa пoдaдe ocтaвкa и cлeд тoвa в рaмкитe нa тoзи пaрлaмeнт дa бъдe глacувaнo нoвo прaвитeлcтвo c мaндaтa нa ГEРБ c прeмиeр Никoлaй Млaдeнoв. A caмият Бoриcoв иcкa дa ce прeвърнe в "мaлък Пeeвcки" и oт зaйчaрникa зaдкулиcнo дa дърпa кoнцитe, дoкaтo нa caмият нeгo Дoгaн и Шиши му дърпaт кoнцитe.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 23 of 74 FirstFirst ... 1321222324253373 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •