Page 57 of 74 FirstFirst ... 747555657585967 ... LastLast
Results 841 to 855 of 1097

Thread: Какво направи Бойко за нас?

  1. #841
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Този Бойко Рашков, много активен, бре. Чак се чудя, как е просъществувала държавата без него.....

    Ама не беше ли същият онзи Бойко Рашков, дето водеше следствието за "танковата касета" на Евгени Михайлов? Цял свят тогава разбра, само Бойко Рашков не можа.....

    Подозирам, че след датата 11 юли 2021 и след президентските избори, една камара от сегашните лайномятаници, ще се окажат, за пореден път, кьорфишеци.

    Иначе искрено се надявам, да "видя" корумпираните, зад решетките.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #842

    Default

    Големи надежди "храниш" у себе си.

    Мераците ти могат да се сбъднат единствено при ефикасно работещи правозащитни и съдебни органи, върховенство на Закона и наличие на правова държава.

    Последното предполага разумни и справедливи закони, като преди това са налични другите посочени
    предпоставки за органите.

    Дори да приемем, че първите две са такива,макар аз да имам доста резерви спрямо съдебните органи - по смисъл само съд, а по действаща конституция съд+прокуратура+следствие, то мога да ти кажа, че последното изискване не е налично .
    Нито разумни, нито справедливи бяха приеманите закони поне последните 5-6 години.Преди това при други управляващи ситуацията в законотворчеството беше "Тука има, тука нема...?"

    Има много гюбре в Авгиевите обори за ринене...

    Не става въпрос само за хората/калинките.А и за тяхното "творчество" останало след тях..

    И риненето няма да го направят нито американци, нито руснаци, нито ЕС...


    С други думи "запрятайте ръкавите"...

    П.П.
    Личното ми мнение е, че:

    - съответните органи бяха верни не на България, а на Борисов

    - имаше върховенство на Борисов, а не върховенство на закона

    За наличие на правова държава няма да споменавам, при условие че горните две предпоставки не са налице...

    П.П.2.

    За да задоволи жаждата си за власт опитите за дискредитиране на изборната система, чрез покупка на бюджетни служители с наши пари бе доведено от Борисов до нови висоти :
    Заради бюджетната сфера средната заплата нарасна до 1437 лв.


    Въпреки сериозните нерешени с десетилетия проблеми в различните държавни органи и сфери, заплатите им се увеличават - ефикасност няма, увеличени заплати има...
    Last edited by alfa racer GTA; 04-06-2021 at 23:38.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #843
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Стига с това пораженческо мислене за липсата на закони.
    По-добре започни да си водиш записки за да видиш, кое от всичкото, дето се размята, ще се окаже истина. Подслушването, кредитите, рекетирането на бизнеса, разфасоването на колбаси, кюлчетата.......

    Пък наесен, с песен, пак ще броим пилците.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #844

    Default

    Не смятам да броя.
    Присъдата като избирател съм я произнесъл преди няколко години -"Виновен/и, Смърт(политическа)!"

    Отделно трябва да си наивен, са да считаш, че някой ще е на власт, ще върши престъпления и няма да заличи доказателствата.

    Ама ако искаш, заповядай- самообслужвай се и "разследвай дали е истина"
    :https://segabg.com/hot/category-bulg...delo-za-podkup

    Този и много други случаи.

    Не ми вменявай на мен работа, ти ги опровергавай и събирай доказателства, не ме пращай мен.

    За такива като Борисов "С неговите камъни по неговата глава" и "Каквото повикало, такова се обадило!"
    Last edited by alfa racer GTA; 05-06-2021 at 11:54.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #845
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Умните хора гледат резервирано на всичкия този бълвоч, който се сипе в момента. Да вземем например раздаваните кредити от ББР. Министърът викал на разговор кредитополучателите, пък те не се явили и това, за първосигналния мозък, вече означава, че е налице пръстъпно деяние.....
    Умният човек не се връзва на такива фарсове, защото знае, че има договори, документация, одитиращи институции, банков надзор.......
    Поради това, всичко може да се изясни и ако наистина има престъпления, да се стартират следствени действия и съдебни производства.

    Плямпането, в нечий кабинет, е пушилка за тъпи избиратели.

    За мен персонално, цялата тази дандания, има отрицателен ефект и ако се продължава в същия дух на просташка агитация, то най-вероятно, за пръв път, ще подкрепя ГЕРБ на идните избори.
    Last edited by ecotronic; 05-06-2021 at 14:27.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #846

    Default

    Умния...
    Умния...
    Умния...


    Умният е преценил много преди изборите за кого ще гласува по това което му се е случило през време на управлението...

    Та нито това което направиха е в тяхна полза, нито това което се говори напоследък (последната година и половина)...

    Като се има предвид, че не гледам телевизия от края на март 2020 г. е малко излишно да ми пишеш горе кой какво казал.

    Общо взето не ми пука.БацБ се насра много преди тези "компромати".

    Дори писането тук го считам за излишно - има хора които са се/ще се повлияят от "телевизионните сериали", аз не съм от тях.

    Но има факти които не са за пренебрегване --> все интересчии, са се събирали --> "уволни " дясната си ръка, онзи пък не спря да го плюе и да му ака в устата...До вчера заедно пиха и ядяха и корупция нямаше и всичко беше "мед и масло" и от следващия ден когато вече Пипона физкултурник не е "на софрата" да мези суджуци - изведнъж "ГЕРБ станаха много корумпирани и лоши".
    Един дол дренки са се събрали --> време е "за разтуряне на седянката".

    Много малко от тях имат качествата да са там където са.

    Промяна, независимо дали ще стане първоначално по-добре или по-зле.

    Нямам такива съображения към момента.

    От получените гласове на 11.06. ще се разбере имат ли доверие или не - не може да твърдиш, че "Народът искал да управляваш, защото имаш най-много гласове".

    Имаш 25%, останалите 75% не те искат.

    Ще видим на 11 юли какво ще стане, но дори й Борисов да успее "да се вмъкне и да управлява", то ще е кратковременно, защото ще мине "през задната врата".

    Основното за което отново ще "им тегля балтията" е законодателството, това че не е справедливо направено и че на практика "законът това е Борисов"...

    КТБ, Олимпик и останалите фиаскота на герберските калинки са достатъчни, макар че не съм пострадал пряко от тях, а само непряко .Пряко съм пострадал от опитът за кражба на пенсионните ми вноски от вторият пенсионен стълб и от законодателното "орязване" на бъдещата ми пенсия, ако доживея до нея.

    Но и не смятам да ги оставя да продължават с правенето на грешки, докато и мен ме ударят някоя балтия.
    Колкото и да си умен и да съумяваш да избягваш вредите сипещи се около теб в резултат на грешките на управляващите в държавата в която живееш, рано или късно "късметът" ще те напусне и "ще отнесеш перото".

    По-добре те/управляващите да "отнесат перото"...


    Индулгенциите ми свършиха.
    Last edited by alfa racer GTA; 05-06-2021 at 15:14.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #847
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не пиша на теб а пиша на всички, които имат интерес към темата. А и на никого, нищо не вменявам. Излагам собствената си гледна точка.
    В едно съм, обаче, сигурен. Големият проблем на нашия политически живот се свежда до "стани да седна". После се започва с едно анатемосване на всичко до момента. Няма как, все от нулата да започваш и да очакваш, че нещо градивно ще постигнеш.

    На народа, обаче това му харесва, защото той най-много харесва, на Вуте да му е зле.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #848
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Основното за което отново ще "им тегля балтията" е законодателството, това че не е справедливо направено и че на практика "законът това е Борисов"...
    На практика, не са виновни законите, а прилагането им. В никой закон не пише "законът е Борисов".
    Никаква полза няма, ако в законът пише че в населено място се кара с 50км, след като тоя, който контролира спазването на законът излезе и оповести че до 60км/ч няма да те наказват.
    Борисов е виновен че не промени "средата" за толкиова години. Щото ако днес КАТ "нацвъкат" два милиона акта и те отпаднат в съдът, ще лъсне голата истина.
    Голата истина е, че у нас всеки иска законът да важи за другите, но не и за него.
    Никакво значение няма, коя масмедия ползваш за информация. Важно е как обработваш информацията. А това при всеки е различно.
    Оф, пак ме избива на "деървена философия".
    От три държавни поръчки, над които имам/х пряка видимост, две минаха през съдът.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #849
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Този Бойко Рашков, много активен, бре. Чак се чудя, как е просъществувала държавата без него.....

    Ама не беше ли същият онзи Бойко Рашков, дето водеше следствието за "танковата касета" на Евгени Михайлов? Цял свят тогава разбра, само Бойко Рашков не можа.....

    Подозирам, че след датата 11 юли 2021 и след президентските избори, една камара от сегашните лайномятаници, ще се окажат, за пореден път, кьорфишеци.

    Иначе искрено се надявам, да "видя" корумпираните, зад решетките.
    Какъв Бойко Рашков те мори тебе.....?...аз думам за Шиши. Миши и ония другия дето американците ни подсказаха....не, че ние....... не си ги знаем...
    Last edited by Бобби; 05-06-2021 at 17:03.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #850
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Стига с това пораженческо мислене за липсата на закони.
    По-добре започни да си водиш записки за да видиш, кое от всичкото, дето се размята, ще се окаже истина. Подслушването, кредитите, рекетирането на бизнеса, разфасоването на колбаси, кюлчетата.......

    Пък наесен, с песен, пак ще броим пилците.
    И записки да се водят е се тая.
    Борисов даже не можа да посочи коя е снимала подхвърлените според него пачки,та си мисля,че ако е толкова зле да не е способен себе си да защити ,какво може да очакваме ние от него .А остава и възможността да не е инсценировка,разбира се.
    За подслушването пък как се сниши не е истина.Чак се притеснявам някой на ниско ниво от службите да не понесе цялата строгост на закона ,въпреки ,че е изпълнявал нареждания от горе.Остави ги да се спасяват самички и сега ще трябва да замажат качествено, иначе отнасят сопата,щото да се предприемат такава действия без съответното основание си е престъпление.Че,и ако не дай си боже се стигне до съд едва ли правния отдел на съответната служба ще се ангажира със защитата.А адвокатите които са наясно с материята хич не са от евтините.Обикновено са им бивши колеги.
    Грозна картинка ще стане ,ако подслушваните в един момент се окажат достатъчно овластени и ги подгонят до дупка по правов път.Особено при нашата удобно сляпа за себе си съдебна система.
    Last edited by 546; 05-06-2021 at 17:38.

  11. #851

    Default

    Е, все пак във времето се създаде една култура която възприема че "не всичко започва и свършва с теб"- поне Мадридският крадец се опита и в не малка степен успя да "насади" този държавнически начин на мислене.

    Отделно е ясно, че гаранция "Стани да седна " няма и може следващите да са такива.

    Но пък "чакай, докато ме изнесат с краката напред, за да седнеш" изобщо не го възприемам с оглед на близкото Тоталитарно-Тошово време...

    Това което ясно виждам е, че едни хора с манталитет и "мислене" на малки деца са седнали на мястото на което се натискат копчетата за решаване на проблемите на обществото и държавата и в последните няколко години като 3-4 годишно лапе натискат и "тропат" хаотично с пръсти, длани, цели ръце и както им дойде и сварят копчетата и като им кажат да станат, те отговарят "Ей сега ще намеря решението- само още малко "да посвиря" на копчетата" и продължават в същия хаотичен дух да "щракат" белким уцелят някак си правилната комбинация от копчета за създаване на решение на някой от многото проблеми на държавата и обществото.


    Ами не съм склонен това да продължава и аз да го позволя по какъвто и да е начин.

    Ще търся решение/друг човек, дори да сгреша 1,2,3 ..., макар че аз почти не греша, тъй като винаги оглеждам от всички страни проблема/ситуацията преди да "режа".

    На доста хора съм подсказал конкретно решение на проблема дори извън моята професионална сфера.Преди това тези хора са грешли няколко пъти, но накрая им "увира главата" .

    Има и такива които са дебелоглави и ти им казваш, те продължават "с главата в стената".

    То в днешно време непоискани съвет и помощ не се дават де...

    А за някои неща, дори да зная не казвам, защото на прост човек колкото и да се опитваш не можеш да помогнеш --> казваш в подробности до последем детайл какво да направи и той си го прави "както му е дошло/си е наумил" и после "ти търси сметка- що не стана".

    Философията ми е "остави ги да си строшат главата, та да им дойде акъла".

    На някои обаче цял живот не им идва акъл...

    Затова само на най-близките и на някого на когото си струва - има достатъчно акъл да разбере какво му казваш...

    Проблемът ни е, че българите "всичко знаем и от всичко разбираме"- затова все ходим със счупена глава...
    Last edited by alfa racer GTA; 05-06-2021 at 17:48.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #852
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Принципно си прав,но "дебелоглавите" са видимата част,тези които са невидими са по-големия проблем.Но тях не ги избираме на избори ,нито те имат нужда да ги избираме,те си съществуват и си правят това което им е изгодно.И точно тях твоите или моите съвети въобще не ги интересуват.Но те също като нас съветват дебелоглавите,и го правят по различен начин и той е по-убедителен.
    Така ги виждам аз нещата.
    Истината е ,че не ние решаваме ,а само можем да избираме тези които да ги взимат решенията вместо нас.Е можем и да ги съветваме ,но дали ще се вслушат или не си зависи от тях,не от нас. Промени ли се това ,има малка надежда за демокрация,иначе си стоим в коловоза и се лашкаме напред-назад ,а времето си минава .
    Last edited by 546; 05-06-2021 at 18:36.

  13. #853
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това с подслушването е ясно, че ББ го е правил, така както и всеки с власт. Службите са една лайняна работа, която винаги мирише и които обикновено, законите не ги ловят.

    Да се върнем на нещо доста по-прагматично....

    Какво стана с онази система бонус-малус? Защо ГЕРБ не я реализираха? Питам, щото това ме вълнува пряко.

    Иначе - това за което говорите като решение не е в надеждата, че след N неуспешни управляващи, ще случим на някой удачен. Решението е в смъкването на прага на търпимост на населението.
    Тогава, когато една партия води убедително пред другите, означава, че колкото и да сваляш прага на търпимост, много трудно ще я разкараш от властта.

    Поради това трябва да има баланс на силите и избирателят е този, който може да го създаде.

    В белите държави е така. Там, където някой взема > 60% доверие, работата не отива на добре.
    Last edited by ecotronic; 05-06-2021 at 18:42.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #854
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Абе баш си ги ловят законите,че има и по-строги наказания,но проблема не е в обикновените служители,а в тези които ги контролират и назначават мършите с цел да ги ползват при нужда.

  15. #855
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Абе баш си ги ловят законите,че има и по-строги наказания,но проблема не е в обикновените служители,а в тези които ги контролират и назначават мършите с цел да ги ползват при нужда.
    Не разбрах - законите, или правозащитните органи не ги ловят? Не разбрах и кои са тия, които избягват улавянето.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 57 of 74 FirstFirst ... 747555657585967 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •