Page 68 of 74 FirstFirst ... 18586667686970 ... LastLast
Results 1,006 to 1,020 of 1097

Thread: Какво направи Бойко за нас?

  1. #1006
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Офффф...

    Аз не зацепвам, ама има и друго:

    "Как ще решаваш ти, при положение че нямаш знания и което е по-лошо искаш някой друг да реши вместо теб, щот теб те мързи да си напишеш по-лесното домашно = да избереш кой?". Мързи те и те е мързяло досега да направиш по-малкото усилие, ма ти си сигурен, че в по-голямото и по-често усилие ще имаш повече и по-голям успех...???

    Ма то не е само до "знания" натрупани, а и до способност за анализ, защото знанията се научават дори наизустяват като папагал, но за качествен анализ си иска качествена мисловна дейност, която не пада от небето е резултат от многогодишен последователно положен умствено мисловен труд...

    Ако те е мързяло досега, що си убеден че занапред няма да е същото...???

    В смисъл много по лесно е веднъж на 4 години да избереш човек като го прецениш дали става за тази работа и дали ще я свърши добре, отколкото за всяко едно решение ежедневно да търсиш информация, да мислиш, анализираш, правиш изводи и най-накрая да стигнеш до верния резултат.
    И това всеки път когато пряката демокрация отнася до теб въпрос по който да се произнесеш...


    Тоест, иска се една интелектуална зрялост на цялото общество и не само зрялост, а степен на интелектуална зрелост на това общество.Под тази степен на интелектуална зрялост твоите решение като индивид и решенията на обществото като цяло няма да са правилни.

    Това е като да пишеш обща средно аритметична оценка на всички ученици в един клас = ако имат зрялост и интелект може да имат общ успех над 5.00, ако обаче двойкаджиите си кажат "Е сега ще имам 4-ка щот средното между моята двойка и шестицата на отличниците е 4, а пък отличниците като им пишат 4 и видят че колкото и усилия да положат максимума който ще постигнат като оценка е 4, тогава ще се демотивират да учат и най-накрая целият клас ще е с обща оценка "СЛАБ 2".

    Сега при представителната демокрация се изисква зрялост веднъж на 4 години, за да избереш за депутати правилните хора които ще решат проблемите и имаш оценка среден 3.50, при пряката демокрация всеки ден ще се изисква такава зрялост, за да можеш да вземеш правилно решение по всеки един въпрос по който пряката демокрация те пита и от чието решение ще зависи в някаква степен бъдещето ти на теб, на децата и на внуците, а ти ми твърдиш че ще си с оценка "Отличен 6"...
    Откъде тази убеденост в светлината на гореизложеното?

    С други думи :

    "Как ще бъдеш адекватен и правилно решаващ всеки ден, ако сега не си способен(обществото не е способно) да си адекватен веднъж на 4 години?"

    И за да допълня и ти дам възможност за "самотестване" на интелекта и зрелостта ти кажи сега горе от линка кой е прав --> Прокурорите които дуднат в клипа или Ицо Иванов, който вика "Гешев ДолУ!!!"

    Щото в момента всеки вика " Другият е виновен, не съм аз"?!

    Кажи какво си анализирал и преценил досега от изнесеното в публичното пространство за "проблемите и перипетиите на Българското правосъдие, върховенство на закона и справедливост?"

    Щот както виждаш горе ---> всеки Трича/Обвинява другия...
    Тоест всеки/всяка власт(съдебна, изпълнителна и законодателна) "прехвърля топката" и се получава един "дрибъл без край.." който на практика не решава нито един проблем...
    Правилно си забелязал ,че ме мързи да мисля,но да ти кажа и една друга истина- аз си знам много точно кое е добре за мен и кое не. От тия дето не ги мързи да мислят хич и не очаквам да се погрижат за моите интереси ,а точно обратното,те мислят само и единствено да ме ограбят и използват за собствена изгода.И тъй като повечето хора са като мен мисля ,че е добре да отнема възможнстта на мислещите да се разпореждат от мое име.
    Ако смяташ ,че не си в състояние ти сам да решаваш -това си е твое право.Делегирай правата си на някой мислещ и се наслаждавай на резултата,а мен ме остави сам да се погрижа за себе си.
    Всъщност и аз за много неща се доверявам на други хора,но най-често срещу заплащане,по-рядко нещата са на приятелски начала.Но нашите политици не ги виждам като приятели .Налага се да избирам по-малкото зло.
    И да ти кажа при мен нещата се случват не толкова с мислене, а по другия начин-с яко бачкане .Може би не е особено печелившо ,но това ме устройва напълно.

    "Как ще бъдеш адекватен и правилно решаващ всеки ден, ако сега не си способен(обществото не е способно) да си адекватен веднъж на 4 години?"

    Е тука те набарах на къс пас-нема такъв филм през четири години-битката е ежедневна и трябва непрекъснато да си на нож,важно е и да има човек и добра памет ,щото да се взимат под внимание и събитията за дълъг период от време ,иначе става въртене в кръг.Това не ни е силна страна и си настъпваме мотиката периодично ,но какво да правиш-това си е до генотип.

    "Кажи какво си анализирал и преценил досега от изнесеното в публичното пространство за "проблемите и перипетиите на Българското правосъдие, върховенство на закона и справедливост?"
    Мисля ,че съм отговорил по-горе и на този въпрос.
    но ако искаш ще поясня-
    баш тия които визираш са ефективни като пробити капути-вероятно щото са точно такива.Толкова с анализа.Щом и тия супербавнозагряващите от Металика са го забелязали ,нямам какво повече да добавя.Всъщност не, имам-
    https://www.youtube.com/watch?v=G3lwXGAzz5E
    Last edited by 546; 20-12-2021 at 21:46.

  2. #1007
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Инфлацията удари и спасението. 800 дни през 2001 г. = 912 дни през 2021 г.
    Извинявам се, че не осъзнах по рано стойноста на попадението!
    Може би култово за годината, поне за мен.
    Страхотно светоусещане!
    Поздравления!
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #1008
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Извинявам се, че не осъзнах по рано стойноста на попадението!
    Може би култово за годината, поне за мен.
    Страхотно светоусещане!
    Поздравления!
    Ама няма нужда да се извиняваш за увеличеното време, нужно за осъзнаване,просто и теб те е барнала инфлацията.

  4. #1009
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Пряката демокрация, на пръв поглед, е добро нещо, но е нож с 2 остриета. Тя, реално, е предшествала представителната.
    Представителната демокрация е измислена за да реши един чисто технически проблем - невъзможността, дадено множество от хора да се съберат на едно място за да решат някакъв казус.
    Днес този технически проблем не съществува, но с много малки изключения, пряка демокрация, няма.

    На този етап на развитие на съзнанието, без авторитаризъм, нещата, не се получават. Примери, колкото искаш.
    Last edited by ecotronic; 20-12-2021 at 21:41.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #1010

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Правилно си забелязал ,че ме мързи да мисля,но да ти кажа и една друга истина- аз си знам много точно кое е добре за мен и кое не.
    1. Когато говоря на "ти" не означава че говоря на конкретния човек, още по-малко за теб.

    Аз говоря за цялото общество - за да имаме ефикасна реално действаща пряка демокрация трябва да имаме определена степен на зрялост като общество.Това се постига преди всичко с образование, продължаващо обучение и само образоване.

    Просто не всички искат да жертват това време, енергия и нерви, за да достигнат това ниво на зрялост(демокрацията дава, но и изисква от индивида). И това е напълно нормално, защото на повечето хора не им се занимава нито с политика, нито искат да им отиде живота за такова "узряване" и самоусъвършенстване, а искат просто да си живеят живота докато не е изтекъл...

    За Швейцарците мога да кажа със сигурност, че са достатъчно зрели имайки предвид това:

    ---> https://money.bg/politics/shveytsari...zov-dohod.html

    и това

    ---> https://www.haskovo.net/news/157252/...imalna-zaplata

    За мен това е достатъчен атестат за зрелостта на това общество.

    А сега си представи, че същите референдуми бяха проведени на наша територия в България и си помисли хубаво какво би се случило...

    2. Не може да "анатемосваш" всички
    тия дето не ги мързи да мислят хич и не очаквам да се погрижат за моите интереси ,а точно обратното,те мислят само и единствено да ме ограбят и използват за собствена изгода.
    не за друго, а защото и те са хора като теб и това че "мислят" не означава че нямат елементарен морал или че не мислят за благото на България.Нито пък, че не са си уредили живота и затова са алчни да крадат от общото.
    Не можеш и да прокарваш такова разделение --> мислещи и немислещи/ интелигентни и не толкова интелигентни.Аз го давам само и единствено като пример, че демокрацията по начало изисква от индивида и от обществото, за да му "даде" определени блага, постижения присъщи само за демокрацията.Има Бащица = той се грижи за теб и за обществото и това е негова отговорност, няма Бащица има Демокрация = ти се грижиш за себе си и за обществото и това е отговорност на всеки един индивид от това общество.Проблемът е когато много хора са живели продължително с Бащица, той "е мислил и се грижил за тях" и те са свикнали друг да носи тази тежест и когато им дадеш тази възможност, право и отговорност да се грижат сами за себе си, те просто отказват да я поемат и да се грижат и мислят и за себе си и за обществото и търсят поредния Бащица, но в условията на демокрация тази възможност по начало и отнапред е изключена.Те обаче "на инат" отказват да приемат тази действителност и " си искат Бащицата".

    Както съм казвал у нас "Всички искат капитализъм с комунистически цени" - "Искат да си купят чисто нов мерцедес S класа на цената на трабантче от комунизма". Такъв филм няма... Дори и в Китай...

    С други думи навсякъде има черни овци и това не зависи от интелекта или липсата на такъв.

    3. Изглежда не си разбрал --> добрата памет не е = добри аналитични възможности у един индивид.Имам един съученик и досега не съм срещал човек с такава фотопамет - с едно прочитане на нов текст е запаметил 80% от него буква по буква, а с две прочитания го възпроизвежда на 98% буква по буква. Когато обаче по биология химия и т.н. опреше да анализ беше на ниво 3.50-4.00. Сега работи като изпълнител за една много малка пенсионна компания и като гледам от 20 години не е мръднал и няма и желание за "мърдане" развитие, защото развитието предполага задължително анализ.
    В този смисъл това че помниш или имаш добра памет не е = добър анализ...

    Или казано с други думи това че "не ти пука, че не можеш да направиш анализ, защото можеш да помниш" нито ти гарантира, нито обуславя, дори напротив като не ти пука провалът при вземане на решение е сигурен заради твоят непукизъм/убеденост че "анализ не ти е необходим, а само памет е достатъчна".

    Повечето неща в живота се съобразяват, а не се помнят на изуст.

    4. Както казах -ти харчиш собствени пари и затова си заинтересован за максимална ефикасност при "харченето, но онези в парламента харчат чужди(мои, твои, наши) пари и поради това ефикасността им е последна грижа, а първа е как "да вземат повече".
    Разбира се не генерализирам за 100% от депутатите, но дори 45%-51% са достатъчни, за да провалят цялата законодателна дейност...

    Общо взето не си разбрал и най-вече си държиш на ината си, ама каквото е такова.Още повече е и нормално от гледна точка на това, че повечето хора са обезверени и раздразнени от "яловите опити за демокрация в България" и това води до този им "инат", тоест "игра напук" без да съзнават, че дори да не платят те, плащат техните деца и внуци...
    Last edited by alfa racer GTA; 20-12-2021 at 23:26.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #1011
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Евалата компания....някой неща от живота яко ви отбягват....излезте от тия мидени черупки и бъдете позитивни..
    Темата е за Бойко...на тези който им липсва мога да подаря рекламни фанелки от последните избори с лика му, където имитира Ал Копоне на снимката, а под нея пише.."Аз вярвам само на тоя човек"
    Иване дай адрес бате по еконт ще ти я пратя за Коледа...))
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #1012
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Рацер ,най-напред благодаря за отделеното време.
    По първа точка:и аз бих гласувал по същия начин,пита се узрял швицар ли съм или прост das?
    По втора:съмнявам се да съм разбрал правилно какво искаш да кажеш ,но ако систематизираш нещата съобразно моите интелектуални възможности и се изразиш по начин релевантен на нивото ми да анализирам така изложеното от теб ще съм ти благодарен от сърце.Засега ще се въздържа от предоставената ми възможност да синтезирам в писмен отговор това което ми се връти в главата.
    По третата:изложеното от теб становище изисква способности и познания на поне професор по психология,какъвто не съм и също се въздържам от коментар.
    По четвъртата точка:
    При вземането на решения посредством референдум, ако се вземе някакво решение което не устройва много хора просто се инициира нов .Докато при варианта това да се случи на парламентарно ниво ще трябва смяна на дупетатите,което е труден ,скъп и бавен процес,защото мило и драго дават да топлят седалките в пленарна зала и без камъни и дръве не си вдигат насраните гъзове,камо ли да си признаят грешките.Защото видиш ли са поели отговорност пред партията си и тези които са ги избрали , да ги мътят там каквито ги мътят, пък кво се получило накрая хич не ги е.е .Важното е ,че те са си о.к.
    В заключени бих допълнил ,че сугестивните методи които ползват политиците явно работят и при възрастни хора,четейки какви ги твориш.Ма ако те набарам тъй ще те напия,че ще си имунизиран до живот от подобни вредни влияния.
    Last edited by 546; 21-12-2021 at 09:28.

  8. #1013
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Евалата компания....някой неща от живота яко ви отбягват....излезте от тия мидени черупки и бъдете позитивни..
    Темата е за Бойко...на тези който им липсва мога да подаря рекламни фанелки от последните избори с лика му, където имитира Ал Копоне на снимката, а под нея пише.."Аз вярвам само на тоя човек"
    Иване дай адрес бате по еконт ще ти я пратя за Коледа...))
    Бобка,
    За това какво е направил Бойко за нас, единствено той може да ни открехне .Ама явно не му е дошло времето да пише,айде да го наречем най-общо казано, нещо от типа на мемоари.


    P.S. ский кво изнамерих в тубата https://www.youtube.com/watch?v=g7dE...M7CORI&index=1
    Last edited by 546; 21-12-2021 at 10:05.

  9. #1014

    Default

    Това което съм казал изобщо дотук е че "Когато над 50% от обществото в България мисли и гласува като обществото в Швейцария ще има смисъл и ще е дошло времето за пряката демокрация."

    Ти не си "обществото" и "Една птичка пролет не прави."

    Докато има маса народ които си продават гласа/бъдещето за 50/100/200 лева пряката демокрация е безсмислена у нас.

    Технологично считам, че е дошъл моментът с малки крачки да вървим към пряка демокрация."Малки крачки" = първоначално произнасяне на референдуми по по-незначими въпроси и постепенно въвеждането на по-значими за живота и бъдещето на държавата и обществото в следващите 30 години и накрая на тези 30 години да бъде променена Конституцията в насока пряка демокрация и произнасяне на народа за над 95% от съществените за него въпроси.

    Лично макар и да не съм точно вярващ, считам че в Библията има много истини и една от тях е че "Докато не умрат родените в робство ще се въртим в пустинята..."
    Робите/незрелите пречат с мисленето и поведението/гласуването си на свободните/зрелите да бъдат истински свободни и изкривяват настоящето и бъдещето им...
    Last edited by alfa racer GTA; 21-12-2021 at 11:11.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #1015
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    В предвид на това, че голяма част от тези, които продават гласовете си, не се различават съществено от зеленчуците, може би, именно поради това, има смисъл от пряка демокрация.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #1016

    Default

    "Пряка демокрация" при силно податливо на манипулации население, е рецепта за катастрофа. Дори не е нужно някой да купи нечии глас.



  12. #1017
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Податливото на манипулации население, само по себе си, е предпоставка за катастрофа, без значение, модела на управление. За справка - Германия от 30 - те години на миналия век.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #1018

    Default

    Единственият път е през образованието на тези "зеленчуци", защото те не разбират какво точно причиняват на себе си, децата, внуците, околните около тях и на цялото общество.

    И въпреки това пак ще има хора които ще гласуват буквално "срещу себе си" и срещу своите интереси, включително тези на децата и внуците си, защото няма да осъзнават точно какво правят.Въпросът е да са минимален процент.

    Вярно е че една част от политиците крадат, но аз и досега не разбирам, защо след като се разбра че Костадинов от партия "Възраждане" с първата голяма партийна субсидия от над 800 000 лева си купи и изгради къща с парите на данъкоплатците има хора които гласуват за него , включително двама мои приятели...???

    Явно "малко краде" и според разбиранията им няма проблем.
    От друга страна, това че и някой друг краде(освен "Възраждане") не е повод когато се разкрие такъв политик да бъдем "благи и всеопорощаващи" като избиратели, защото така насърчаваме точно шмекерите "пазаруващи на нащ гръб" и пренебрегваме истински почтените хора в политиката които всички сме на мнение че са твърде малко и затова държавата ни "не върви"...

    От тази гледна точка и за да не направят такива хора някакъв "сакатлък" всичко е по-добре да става с "малки крачки" та дори и да стане гаф да не се отрази съществено.

    Сега чета "546", който казва "Като се сгреши, ще се прегласува".Ами не Не може "да се прегласува".

    1.Кой ще казва че суверенът е "сгрешил"?

    2.По какви критерии ще се прави "преценката за грешка от суверена"?

    3. Видяхме "Великобританците" --> веднъж гласуваха излизане от ЕС и това им беше...
    Тоест, това не е детска игра "На си ти парцалките, дай си ми бонбонките".

    Тук в над 99% от референдумите "втори опит" не се допуска...

    Освен това няма и такава практика в международен мащаб в никоя държава .Практиката е "Това реши Суверенът !" и точка, тоест ИЗПЪЛНЯВАЙТЕ волята Му...

    Мога и още да пиша по тази проблематика и да поставям все такива съществени въпроси, но както някой е писал по-горе "не те разбирам"...
    Last edited by alfa racer GTA; 21-12-2021 at 14:52.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #1019
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Робите/незрелите пречат с мисленето и поведението/гласуването си на свободните/зрелите да бъдат истински свободни и изкривяват настоящето и бъдещето им...
    Да ти кажа- на мен не ми пречат точно те,а и такива електорални единици са малцинство,пречат ми тези които взимат грешни решения вместо мен използвайки моя вот.Друго си е аз да осера пейзажа.
    И още нещо Рацер ,дай по-весело,че си на път ми промениш мирогледа от демократичен към авторитарен , а узурпирам ли властта ще настане такъв ред и дисциплина ,че няма да ти е до избори , а ще пишеш за далекобойността на Калашников.
    Last edited by 546; 22-12-2021 at 21:11.

  15. #1020

    Default

    Мани недей баш на дърти години да ставаш Узурпатор.

    Най - накрая ще си кисел като Бойко след всеки един от изборите тази година.

    П.П.
    Нали имаше един Узурпатор у форумо, къде се загуби тоя чиляк.Па и разни други покрай него...???
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 68 of 74 FirstFirst ... 18586667686970 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •