Page 12 of 74 FirstFirst ... 210111213142262 ... LastLast
Results 166 to 180 of 1097

Thread: Какво направи Бойко за нас?

  1. #166
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Какво им е на децата ни?

    Имат възможността да изразяват свободно това, което мислят.
    Добре е да знаят, че бяха времена, в които за едно хвърлено яйце хората отиваха да чукат камъни в Скравена а родата им се превръщаше във враг на народа.
    Добре е да знаят, че ние не можехме да пътуваме, да учим и работим в белите държави.
    .....
    Да не изреждам всички неща, които те сега имат, но не оценяват, че ги имат.

    Накратко - сега могат да направят от себе си всичко, останалото зависи само от тях.
    Ако тогава е било толкова зле, а сега е съвсем различно (и много по-добре уш)... Защо и за какво хората протестират в момента!? Явно и сега има нещо нередно...
    А по темата какво е направил Б.Б лично за мен и за фирмата в която работя общо взето само е влошил положението с разни законови недомислици и тн…
    Last edited by mimouzunov; 29-07-2020 at 12:22.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #167
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Ако тогава е било толкова зле, а сега е съвсем различно (и много по-добре уш)... Защо и за какво хората протестират в момента!? Явно и сега има нещо нередно...
    А по темата какво е направил Б.Б лично за мен и за фирмата в която работя общо взето само е влошил положението с разни законови недомислици и тн…


    Протестират, защото имат това право и никой не ги вкарва в затвора заради това. Точно в това е голямата разлика, но младите не го оценяват.

    Ти да ни би да си мислиш, че ние някога не сме протестирали, защото всичко ни е било цветя и рози?

    Сега слушам да викат, че имало мафия, че нямало свобода на словото, че нямало свободни медии, че нямало независима съдебна система, че имало страх.....

    Ами добре е преди да повтаряте едно и също, като папагали, да си изясните значението на тези понятия, щото сте ги чули, но не ги разбирате.


    Сегашните протести може и да са спонтанни за някои. Те изразяват интуитивното им желание за промяна към по-добро. ББ и ГЕРБ достатъчно време бяха във властта и вероятно е време да се махат.
    Само че не бъдете големи оптимисти. Погледнете изминалите 30 г и помислете, при кое правителство сме били цъфнали.
    Поради това аз не съм оптимист и за тези, които ще дойдат на власт.

    Виж, ако се смени управленческият модел, за което говорих по-горе, нещата може да се променят положително.
    Last edited by ecotronic; 29-07-2020 at 13:00.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #168
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Аз да попитам нещо друго.............

    Когато, преди години се въвеждаше зелената зона в София, имаше протести, в които участвах и аз. Помня, че при всички опити да блокираме някое кръстовище, идваше полиция и ни разгонваше.

    Сега защо полицията седи с ръце в джобовете, когато се блокират кръстовища?

    Очевидно за ББ това да се противопоставят хората едни на други, е добре дошло.

    Ама на някой ще му кипне лайното и ще стане някой сакатлък.
    Last edited by ecotronic; 29-07-2020 at 14:46.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #169
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз да попитам нещо друго.............

    Когато, преди години се въвеждаше зелената зона в София, имаше протести, в които участвах и аз. Помня, че при всички опити да блокираме някое кръстовище, идваше полиция и ни разгонваше.

    Сега защо полицията седи с ръце в джобовете, когато се блокират кръстовища?

    Очевидно за ББ това да се противопоставят хората едни на други, е добре дошло.

    Ама на някой ще му кипне лайното и ще стане някой сакатлък.
    Има разлика дали протестът е спонтанен, или организиран. В единият случай няма организация и всяко нарушаване на общественият ред се третира като такова. Когато протетът е организиран, се приема че общественият ред е неприложим. Няма как да е иначе. Сега не ББ иска да стане някой сакатлък, а тоя, който организира протестът. Тоя филм сме го гледали бе хора! Забравихте ли!? Много ми е тъпо да "адвокатствам" на ГЕРБ, но май се налага.
    Задайте си въпросите - какво се случи у нас последните 5-6 месеца, какво ще се случи ако правителството подаде оставка и какво няма да се случи. Нещата не са толкова сложни.
    За няколко месеца, нищо съществено за държавата не може да бъде направено. Който и да управлява. За частните интереси обаче - може.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #170
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Нещо не си в час. Уверявам те, че даден индивид, който се колебае да вземе участие в протестите, при силно затрудненото му движение в града, придобива толкова негативно отношение спрямо протестиращите, че мигновенно спира да се колебае.
    Това, дори и ББ го разбира прекрасно.

    Каквото и да става, хипер-идиотско е, 10 човека да бъркат в здравето на хиляди.

    В крайна сметка - когато искаш нещо, търсиш подходящите средства за да го постигнеш. А когато, вместо това, се биеш с чук по главата, то значи си неспасяем идиот.
    Last edited by ecotronic; 29-07-2020 at 16:34.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #171
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    О, не съм решил че се справям по добре от теб. Даже напротив. Май друго написах.
    Много бързо реших че си ляв, съдейки по възгледите ти. В момента в който започнеш да говориш от името на онеправданите, мигом става ясна ориентацията ти.
    Ти съдиш за моето интелектуално ниво по дадени критерии, аз за твоето - по други.
    Например - високо интелигентно е да правиш нещо, което не знаеш как ще завърши.
    Няма да има Народен Съд вече. Няма я вече Червената Армия, та да е възможно да се случи.
    Не- не мисля в черно/бяло. Искаш да оправдаеш желанието си да подмениш вотът на стотици хиляди, с това че ГЕРБ крадът ежедневно. Кажи какво откраднаха в понеделник, и ще ти се извиня за неудобството и никога вече няма да пиша в тоя раздел. Не ми развявай лозунги! Преял съм с тях.
    Гласувах за ДСБ. Аз съм Костовист.

    В момента точно костовистите са пред МС, бе Ванка Аз не съм ляв или десен, а справедлив. Мога да бъда и строг Сега ще ти кажа, защо мислиш само в категориите черно/бяло - аз, например, съм яростен русофоб, но не съм костовист (бях до 1999), нито пък съм гласувал за герберугите когато и да било. Същевременно гласувах за Калфин и Радев на последните 2 президентски избори, защото смятам, че ПлЮвналиев и Цачева бяха жалки кукли на конци. В момента за мен е по-важна вътрешната, а не външната ни политика (такава нямаме от 1943 година насам) и смятам, че БСП имат и могат да предложат в пъти по-добри решения за нея, по простата причина, че не се опитват да контролират целият финансов поток в държавата, с цел да изнудват бизнеса с "такса спокойствие". Имам преки впечатления и от действията на Тройната коалиция, и от тези на ГЕРБ в това отношение, и мога да твърдя, че "розовите" (БСП) са в пъти по-десни от "тъмночервените" (ГЕРБ). И преди да ме заклеймиш отново като "комОниЗД", ще ти кажа, че работя отдавна за американската армия по света и у нас, след съответното проучване от тяхна страна, респективно забрави за всякакви сантименти към "Матушката". Моят подход е прагматичен, и не вървя като кон с капаци след една личност/кауза, за това си има футбол.

    п.п. Народен съд не знам дали ще има, но е доста вероятно да се стигне до линч в стил "Чаушеску"
    Last edited by RPWWD; 29-07-2020 at 16:54.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  7. #172
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    За няколко месеца, нищо съществено за държавата не може да бъде направено. Който и да управлява. За частните интереси обаче - може.
    Напълно си прав, от изключително значение е да се попречи на другарят Борисов да добави още някой милиард крадена пара от данъкоплатеца по сметките си в Лихтенщайн и разните му Кайманови острови
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #173

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз да попитам нещо друго.............

    Когато, преди години се въвеждаше зелената зона в София, имаше протести, в които участвах и аз. Помня, че при всички опити да блокираме някое кръстовище, идваше полиция и ни разгонваше.

    Сега защо полицията седи с ръце в джобовете, когато се блокират кръстовища?

    Очевидно за ББ това да се противопоставят хората едни на други, е добре дошло.

    Ама на някой ще му кипне лайното и ще стане някой сакатлък.

    Защото:

    1. Има политици зад тези протестиращи и чакат да стане сакатлък, за да разпнат Бойковото...

    2. Защото идват избори и ако "настъпи мотиката" преди изборите, народът ще му "секне л@йното" ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #174
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ето за това говоря:

    https://www.24chasa.bg/mnenia/article/8861845


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #175
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    В момента точно костовистите са пред МС, бе Ванка Аз не съм ляв или десен, а справедлив. Мога да бъда и строг Сега ще ти кажа, защо мислиш само в категориите черно/бяло - аз, например, съм яростен русофоб, но не съм костовист (бях до 1999), нито пък съм гласувал за герберугите когато и да било. Същевременно гласувах за Калфин и Радев на последните 2 президентски избори, защото смятам, че ПлЮвналиев и Цачева бяха жалки кукли на конци. В момента за мен е по-важна вътрешната, а не външната ни политика (такава нямаме от 1943 година насам) и смятам, че БСП имат и могат да предложат в пъти по-добри решения за нея, по простата причина, че не се опитват да контролират целият финансов поток в държавата, с цел да изнудват бизнеса с "такса спокойствие". Имам преки впечатления и от действията на Тройната коалиция, и от тези на ГЕРБ в това отношение, и мога да твърдя, че "розовите" (БСП) са в пъти по-десни от "тъмночервените" (ГЕРБ). И преди да ме заклеймиш отново като "комОниЗД", ще ти кажа, че работя отдавна за американската армия по света и у нас, след съответното проучване от тяхна страна, респективно забрави за всякакви сантименти към "Матушката". Моят подход е прагматичен, и не вървя като кон с капаци след една личност/кауза, за това си има футбол.

    п.п. Народен съд не знам дали ще има, но е доста вероятно да се стигне до линч в стил "Чаушеску"
    Бах тая справедливост, в която ти единствено си център на внимание!
    И аз мога да бъда строг.
    Боли ме дали си русофоб(аз не съм), дали си бил или не костовист, или....каква е вярата ти и т.н.т. След като искаш да променяш правилата, само месеци преди нормалните избори, ще трябва да се обосновеш. ама не с лозунги. Такса спокойствие казваш!? Кой ти я поиска? Член на правителството, или местен бюрократ? Кога, къде, колко, кой? Агенция ЕЖК не минава.
    Н е е необходимо да ме убеждаваш че ГЕРБ водят лява политика, написах го по назад. Даже няма смисъл да опитваш да ме убеждаваш, че БСП могат да водят някаква политика, камоли по дясна от ГЕРБ. Тая шизофренична партия, себе си не може да управлява, а ми казваш че ще води държавата!? Понеже ме уваряваш че те интересува вътрешната политика, която, казваш я няма!? И каквао - ти и още няколко хиляди сте решили че сте каймакът на това общество и вие ще определяте кво ще става!? Не позна! Изборите го показаат. Имаме Борисов 3. Да това ме ужасява, Но понеже мисля в черно/бяло - го приемам, и ще защитавам тоя избор. Щото макар и да не е мой конкретно, е на мнозинството.
    Да, имам кауза - да мисля за себе си, първо, Животът, на тая кауза е основан.
    Виждаш линч!? А линчуваните - виждаш ли ги?

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ето за това говоря:

    https://www.24chasa.bg/mnenia/article/8861845
    И без чуждо мнение те разбрах, какво имаш предвид.
    Погледни го обаче от гледна точка на полицията.
    Казваш че си се двоумял дали да не се включиш.........
    Моля някой, да даде смислено обяснение - какво налага да скъсим с няколко месеца времето до нормалните избори!?
    Сметки в чужди банки - чия сметка, айбан, сума, как и от къде е попаднала сумата там. Какво откраднаха в понеделник(ако това ще е тезата), или нека е някой конкретен ден. ЕЖК!?
    Нататък!
    Last edited by ivan dimitrov; 30-07-2020 at 23:25.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #176
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Аз не се двоумя. Не искам излишни дандании преди законните избори. Пандемията ни е достатъчна.

    Това за краденето, вилите, банковите сметки и пр. са само едни необосновани твърдения, които вършат работа в определена ситуация. Накратко - изтъркан похват за наивници.

    Това, което на мен ми се струва закономерност е връзката между историята с Баневи, Прокопиев, Иванчева, Арабаджиеви, Божков, Бобокови............и "протестите" срещу Гешев и правителството.
    Last edited by ecotronic; 31-07-2020 at 03:05.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #177
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Бах тая справедливост, в която ти единствено си център на внимание!
    И аз мога да бъда строг.
    Боли ме дали си русофоб(аз не съм), дали си бил или не костовист, или....каква е вярата ти и т.н.т. След като искаш да променяш правилата, само месеци преди нормалните избори, ще трябва да се обосновеш. ама не с лозунги. Такса спокойствие казваш!? Кой ти я поиска? Член на правителството, или местен бюрократ? Кога, къде, колко, кой? Агенция ЕЖК не минава.
    Н е е необходимо да ме убеждаваш че ГЕРБ водят лява политика, написах го по назад. Даже няма смисъл да опитваш да ме убеждаваш, че БСП могат да водят някаква политика, камоли по дясна от ГЕРБ. Тая шизофренична партия, себе си не може да управлява, а ми казваш че ще води държавата!? Понеже ме уваряваш че те интересува вътрешната политика, която, казваш я няма!? И каквао - ти и още няколко хиляди сте решили че сте каймакът на това общество и вие ще определяте кво ще става!? Не позна! Изборите го показаат. Имаме Борисов 3. Да това ме ужасява, Но понеже мисля в черно/бяло - го приемам, и ще защитавам тоя избор. Щото макар и да не е мой конкретно, е на мнозинството.
    Да, имам кауза - да мисля за себе си, първо, Животът, на тая кауза е основан.
    Виждаш линч!? А линчуваните - виждаш ли ги?



    И без чуждо мнение те разбрах, какво имаш предвид.
    Погледни го обаче от гледна точка на полицията.
    Казваш че си се двоумял дали да не се включиш.........
    Моля някой, да даде смислено обяснение - какво налага да скъсим с няколко месеца времето до нормалните избори!?
    Сметки в чужди банки - чия сметка, айбан, сума, как и от къде е попаднала сумата там. Какво откраднаха в понеделник(ако това ще е тезата), или нека е някой конкретен ден. ЕЖК!?
    Нататък!
    Както казва Еднокнижният , акъл не може да ти налеят в главата Докато мислиш за себе си с глава заровена в пясъка, задника ти лъщи на месечината. Продължавай да се пенявиш колкото искаш, не можеш да промениш хода на събитията
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  13. #178
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Както казва Еднокнижният , акъл не може да ти налеят в главата Докато мислиш за себе си с глава заровена в пясъка, задника ти лъщи на месечината. Продължавай да се пенявиш колкото искаш, не можеш да промениш хода на събитията
    Страховити доводи човек! Бъкащи от мъдрост и прагматизъм. Досущ като лозунгите от времето на соца.
    Мислиш че се "пенявя", понеже не ползвам емотикони.
    Ходът на събитията, ще го обсъждаме догодина.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  14. #179
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Страховити доводи човек! Бъкащи от мъдрост и прагматизъм. Досущ като лозунгите от времето на соца.
    Мислиш че се "пенявя", понеже не ползвам емотикони.
    Ходът на събитията, ще го обсъждаме догодина.
    Направо те виждам как подскачаш от злоба зад клавиатурата, с напукани от зор очила
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  15. #180
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Направо те виждам как подскачаш от злоба зад клавиатурата, с напукани от зор очила
    Шпионираш........ а?! Не забелязваш че чак съм позеленял от злоба, или мислиш че постът ти е достатъчно описателен.?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 12 of 74 FirstFirst ... 210111213142262 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •