Page 31 of 74 FirstFirst ... 21293031323341 ... LastLast
Results 451 to 465 of 1097

Thread: Какво направи Бойко за нас?

  1. #451
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Много е лесно да нарочим един виновник за несгодите ни и да си го плюем наволя, не мислите ли?
    Не го защитавам. Никога не съм подкрепял Герб, именно заради ББ.

    Просто разсъждавам.

    Като посочихте, кой е най-черният премиер, що не посочите и по-белите от него? Тези при които цъфнахме и вързахме.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #452
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default


  3. #453

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Много е лесно да нарочим един виновник за несгодите ни и да си го плюем наволя, не мислите ли?
    Не го защитавам. Никога не съм подкрепял Герб, именно заради ББ.

    Просто разсъждавам.

    Като посочихте, кой е най-черният премиер, що не посочите и по-белите от него? Тези при които цъфнахме и вързахме.
    Оф, и на теб да го кажа за пореден път...

    "Най- мразените политици са не най-провалилите се, а най-дълго управлявалите..."

    Нареди ги всичките премиери, и ще констатираш, че Жан Виденов ще е и зад Костов и зад Борисов...

    Хората виждат това което е пропуснато от политиците които управляват и поради което животът им не е по-добър, а не това което е направено.И това сравнение е както със самата България и това което е можело и/или е било обещано да се случи, така и със държави "на нашето дередже" от Източна Европа с които заедно започнахме прехода ---> Чехия, Словакия, Полша, Унгария, Словения, дори Румъния, която беше доста по-назад от нас когато утрепаха Чаушеску...

    Та румънците нямаха какво да ядат бре Еко ...Големи "шушляци" бяха...

    "Тази благина която е тук в Румъния я няма- много си ви е добре.Мен полицаите у вас ме знаят и не ме спират, а в Румъния наруших няколко пъти закона и превиших скоростта и ми взеха книжката.Опитвах по професионален път и връзки да си я взема, но нищо не помогна...Не зная защо искате да стане като у нас, тук е рай...И тази Моника Маковей, какво толкова я хвалите и каните..."
    Това ми каза си собственика на 159-ката когато я купувах от него...


    Всъщност това което се случва е неизбежно, но явно нито ти, нито Бойко го разбирате и единият от вас си мисли, че гласуването за друг е погрешен избор, а другият че "без него държавата ще се счупи"...

    Не може хората да ги глобяват заради това че държавата не си е свършила работа и има ограничение първо 80кмч, сега 90кмч в продължение на 40 км от магистралата, а ББ да остане несанкциониран ...И е без значение кой е строил този участък, защото някой не си е свършил работата, гушнал е милионите, но не е в затвора...

    А не е защото ББ няма интерес от работеща съдебна система, защото и той ще му прави компания тогава при Бай Ставри...




    Между другото защо "не забелязваш и че Корнелия беше освирквана и замеряна с яйца и затова я няма на протестите?

    Тя не е била на власт, но това е начина на играта да кажат "Не ставаш".

    https://gospodari.com/%D0%BF%D1%80%D...D%D0%B8%D0%BD/

    Нещо да кажеш/анализираш...???
    Last edited by alfa racer GTA; 13-09-2020 at 13:53.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #454
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Когато се прави сравнителен анализ и на база него се прявят изводи, то следва началните условия да са адекватни.

    Примерно - ако искаме да установим, коя от двете коли А или Б е по-бърза, ги поставяме при еднакви условия и тестваме. Тестваме дори по няколко пъти за да изключим от играта случайните фактори.

    Чак тогава, можем да си позволим извода, че А e по-бързата (примерно).

    Ти в момента се опитваш да сравняваш круши с пирони, в различни метеорологични условия, на различни планети и в различно време, но пък иначе правиш кардинални изводи.

    Конкретно за примера с участъка при Чирпан, е ясно, че АПИ е решила да икономиса едни пари и сега ние му берем гайлето.

    Ако върнем времето назад и АПИ не беше икономисала въпросните пари и проектът беше изпълнен, както трябва, сега нямаше да си клатушкаме уйовете, пътувайки от там, но сигурно щяхме да мрънкорим, защо АПИ са дали толкова пари, в чий джоб е потънала въпросната горница и защо няма вкарани в затвора.

    Това е то - орташката работа. Няма угодия за всички.

    При така създадената ситуация, следва да се появи някой "Гешев" и да започне разследване. Да установи, кои са взели погрешното решение, те да бъдат осъдени и наказани.

    Посочи ми партията, която би направила това и аз ще я подкрепя на идните избори.
    Last edited by ecotronic; 13-09-2020 at 16:21.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #455
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Най успешният премиер в последните 30-години е Жан Виденов макар и за кратко, това Ви го казва пълен антикомунист, той е човека който като премиер не се е замогнал за сметка на народа, защитил е доколкото може интереса на България и не се продаде, историята ще го докаже,независимо от тежката зима, която прекарахме тогава, просто трябваше да я изтърпим, бяхме си я заслужили, ама беше неудобен за тези който търсят бързи и лесни пари и си продадоха честа, примери всички останали премиери. Вие се осланяте на медийте, който са на едно от последните места...промили са Ви мозъците....а сега, ако ни, И пренапишат историята...Довиждане.....
    Радвам се на тези, който търсят истината и справедливост, за другите дето увъртат сорри...ами просто са добре...службичка, бизнес със власта и т.н.....Но да знаят, че това е сезона работа....
    Бай Ганьо ни е заложен в бита и още е сред нас...
    Защо трябва да се срамуваме и заличаваме историята си, ами тя е минало, за добро и лошо....ама простотия до шия...съседите и Европа не ни искат силни, а подвластни....нормално...Но ако бяхме тръгнали да надграждаме в новите условия щеше да е по добре, отколкото да се разпродаваме и рушим независимо колкото малки и зависими сме....
    Лично мое мнение, а тези който ми разтягат локуми, перестройки. рестарти на системата и тем подобни, виж сега малко търпение и ала бала....ще им го кажа на уличен език....Да го духат.....това е моето убеждение,а не това което те ми го наслагват....
    Еко разбираш ли ме....?
    ...иначе казваш, аз не съм от тия, не съм от ония, не подържам Бойко, но Гешев и Пеевски ме кефят....а мама му стара кажи точно от кой си...?....или всичко е изчакване, лакатушене и опипване на почвата.....ти грешки не правиш ли бе човек, или дистанцията те спасява....?
    Е аз съм от улицата, тия с паветата, коктейлите мулотов, иначе казано терористи...и за тези 30 години се опитвах да припозная политическа партия на сърце и разум, ама не успях, защото за сега са един и същи жмел за мен...
    Last edited by Бобби; 13-09-2020 at 20:51.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #456
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Бобчо, ако все още не си разбрал, аз не съм от никой.
    Партиите и сдруженията ми напомнят, ако не за банди, то поне за стадо.

    Силно уважавам индивидуалното. Великите открития са извършени от индивиди, не от колективи, партии или банди.
    Партиите са донесли само вреди на човечеството.

    Поради това, нееднократно съм казвал, че ако зависеше от мен, щях да забраня всякакви сдружения с политически цели.

    А иначе се стремя да гледам обективно на нещата. И като така, не виждам драма в това, да оценя и положителното, което дадено управление е направило.

    Трудно е да обясня на 32 годишен това, че макар и да има сега пътища в лошо състояние, като цяло пътната мрежа е на светлинни години по-добра от това, което тя беше преди 40 г. , защото той не знае, какво е било а вижда само дупките тук и там, и когато му говоря за липса на отправни точки, не ме разбира.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #457
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Поговори ми за отправните точки на Сърбия. Турско робство, дружки с братушките. Опа чакай малко.... война.... бомбандировки... опааа чакай малко... не само тези 90-те, но и тези през любимата ВСВ. Nowadays: пътна инфраструктура МНОГО ПО-ДОБРА от нашата. БЕЗ Европейски съюз. Трейс отидоха там и ги изхвърлиха като мръсни котета. Сещункаш ли се? По-евтини пътища, по-качествени пътища. Ще го приемеш като заяждане или упорство на тоя 32-годишния без отправните точки, но на мен ми звучи като "на крив ***, вълната му пречи". Живи села, хубава храна. Направи си една екскурзийка до Ниш и пак да си говорим. Ама айде сега...Тито.. Тато... Караш ме за пореден път да се съобразявам с време и мислене, когато не съм бил жив. На внучетата ще си обясняваме ли колко пречиха катализаторите и ДПФ-ите на колите? Ще им разказваме ли за Бойко и Гешев, като са заобиколени от Мехмед, Цачо и Руси...

    И аз се радвам на "даденото" от управлението. Но ние дадохме 100лв на вноски, а ни дадоха 10лв кеш, като от тях откраднаха 8лв. За тия 2 лева ли да се радвам? Знам че ме разбираш.

  8. #458
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    Че средна класа има ли в България? Хайде да задълбаем. Средната е ниска, а ниската е ударила ДЪНОТО и тя. Прост пример: пенсионер - 250лв. Цял живот работил накрая да има за хляб и кисело мляко. Вдигнаха годините, преебаха го с категорията. Звучи клиширано, но е така. Тока не може да си плати, а да не говорим за парното. Ако ги няма децата да помагат или някой от чужбина какво правим? А провинцията? Защо се караме да говорим истини, като ни избождат очите на всички... Цигани изнасилват бабички, крадат ти компотите и продукцията. Аре малко по-сериозно, моля. А немски и френски баби смучат вино и се пръскат от екскурзии. ...
    Политиката е трудно и грозно нещо. За това не обичам да пиша на тема политика, защото е като да пикаеш срещу вятъра.
    Но искам да обърна внимание на този цитат. Това много ясно показва, че нито си наясно кой съсипа пенсионната система, как въобще е формирана как е работила и работи към този момент.
    Също така е ясно, че въобще нямаш и пряко наблюдение над пенсионерите, като визирам конкретно за Германия. Ако си мислиш, че един германски пенсионер е цъфнал и вързал, е също толкова лекомислено, като да вярваш все още в Дядо Мраз, ако си го спомняш още.
    Такива примери да се дават в контекста, че ГЕРБ били виновни и разни такива неща показват, че не се познават основни неща и изтъкване на тези "проблеми" като обвинение към текущата политика на ГЕРБ нямат никаква основа. Освен да се вдига шум де, ако това е целта. Защото искаме нещо, искаме го веднага, ама не знаем какво искаме. Ама да е веднага.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #459

    Default

    Всъщност не е много правилно да се говори от името на всички протестиращи.

    Те са различни групички - едни политически оцветени, други не.

    Ясно е кой съсипа пенсионна система и кой окраде парите.Не сега, а преди около 70 и малко отгоре години.
    И не само само тях, а и окрадоха банките - тогава БКП, сега ГЕРБ - при тях имаше наставления в коя банка да се държат парите на държавни институции и фирми...

    Лично съм виждал документите на съществуващите до 1952 година кооперативни банки - парите от тях отново са окрадени от комунистите...и хилядите вложители са ощетени/окрадени, защото това са били техните пари.Всеки е бил записан с имената си и занаята си - три имена и "обущар", " сарач", "лекар", "адвокат"...




    Тази пенсионна система обаче която сега действа в България е предимно солидарна, а когато се ковяха пенсионно осигурителните закони идеята беше от приходно- разходна, да се премине към приходно- капиталова.
    За съжаление народът не избра партии които да продължат тази политика и сега 80% от пенсионната система в като при комунизма = приходно- разходна А имаше заложен процент по години напред с колко да се намалява пенсионната вноска в общия кюп и със същите процент да се увеличава вноската в личната пенсионно осигурителна партида.
    За съжаление ГЕРБ "изплеснаха" в посока да национализират пенсионните вноски и дори да саботират личните партиди и частните пенсионни фондове https://www.mediapool.bg/natsionaliz...ews180383.html

    А това говори само за едно - неадекватност на проблемите и непознаване на основни конституционни положения в държавата...

    https://clubz.bg/103506-daniel_vylch...ak_nqma_takava

    След това направиха нов саботаж на втората пенсия...

    След 2001 година и управлението на ОДС. веднага след като Царя дойде на власт този процент си остана толкова колкото беше.

    Големият проблем е, че приходно- ра,годината пенсионна система е измислена от Бисмарк когато раждаемостта е била голяма и без такава раждаемост при която новите поколения които са родени да са повече от старите такава система е въпрос на време да се срине.

    В едно от решенията си Конституционния съд,за да угоди на ГЕРБ, защото повечето от конституционните съдии са креатури на ГЕРБ им позволиха да саботират втория пенсионен стълб.


    Така или иначе тази приходно- разходна пенсионна система е въпрос на време да се срине и не може да продължава така --- самите ГЕРБ написаха, че хоризонтът и е до 2030 година...
    Тоест те толкова си могат...


    Разбира се има конкретни идеи, включително и законодателни такива с разработени закони, но НЕ СЕ КАЗВАТ, защото хората са работили години над тях, както винаги ГЕРБ искат да ги заграбят и да ги представят като свои - имаше доста такива примери през годините и не само от ГЕРБ - мнозинството бламира качествен опозиционен законороект с формални мотиви, след което преписва буквално законопроекта и го внася със свои депутати като изработен от управляващата партия...Това е начинът да се каже на народа "Ние свършихме тази добра работа за вас."

    Проблемът е,че когато направиш няколко пъти така нито опозиционните партии, нито които и да са юристи правещи или имащи качествени законопроекти ще работят с теб - бият ти шута докато народа разбере че "не ставаш" и самият народ ти бие шута.

    "Новата конституция на ГЕРБ"е нагледен пример за това което казвам:
    https://btvnovinite.bg/predavania/12...uplashiha.html

    Пак да повторя потретя и т.н. ---> когато една управляваща партия започне да произвежда предимно дефектни закони, тогава е дошъл краят й...Тя няма какво повече да даде на този народ и държава...
    Last edited by alfa racer GTA; 14-09-2020 at 12:09.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #460
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    "Новата конституция" на Герб, освен че е тема за разтягане на локуми, друго не е и, най-вероятно, няма да бъде.
    Мен повече ме вълнува, примерно, системата бонус - малус за ГО, заради която герб могат да влязат в историята, като най-нескопосаният законотворец.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #461
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    BO, със сигурност си по-запознат. Не споря - щом казваш ок. Може да си в тази сфера, може и да си от ГЕРБ. Все тая. Да приемем дори, че немските пенсионери са като нашите. Живеят с по 100 евро на месец, чудят се как да свържат двата края... Обрат ги, изнасилват ги и всякакви други повърхностни неща. Искам да попитам трябва ли всеки човек да знае всичко за пенсионната реформа? Трябва ли да знае механизмите в политиката, да е историк, да е мъченик (с повече отправни точки) и какво ли още не, за да има претенции към управляващите? Тук никой не говори за някакво напразно подскачане по улиците. Не говорим за някакви събрани от кол и въже незнаещи какво искат, които спирали движение или щастливите да не ходят на море. Много добре знаете, че е така. Да, вероятно съсипване на пенсионна реформа и въобще държава не е свързано само с ГЕРБ, а и с предишни правителства, но защо имам чувството че се получава и търси едно оневиняване на сегашните управляващи. Казах ви нито съм протестър (колкото и тъпо наименование да е това), нито партийно обвързан. Спомените ми са от НДСВ горе-долу. Дойде Царя, "дадохте" му 800 дена и ни оправи. Слагам кавички защото тогава не съм гласувал, но пак май беше ясно на някои за какво става дума. После дойдоха БСП, ДПС, националисти, зелени, лилави, Бойкоци, Мойковци и т.н. Всеки сочеше с пръст, всеки се заканваше, но в затворите само кокошкари. "Възходът" за който говорите идва само и единствено от влизането ни в Европа и 2-та лева за които писах. Надявам сте ме разбрали в предния пост. Разбира се че има кадърни хора в партиите. Но те нямат думата или техният потенциал е използван за други цели. Звуча като някой старец видял много, но идват и си тръгват някакви управляващи. Всички се сочеха, всички се стискаха за гушите. Защо казвам ШЕ? Защото вече дори това не става. Никой не обвинява предния, всичко е едно монотонно говорене, изтичане на средства и злоупотреби. Властта стана нагла, арогантна и репресивна. Звънят се телефони, затриват се бизнеси. Хора. Национален спорт в България е корупцията, измамата и далаверата. Пиша го може би за осми път. Управляващите ни са се ояли и капсулирали под една или друга форма, отдавна самозабравили се. Не си доволен, протестираш. Но всъщност се оказва че не знаеш защо протестираш, няма за какво да протестираш. Та ти живееш страхотен живот. Ти си просто един глупак на улицата незнаещ какво прави. Тъжно е пичове.... самоизяли сме се напълно. Със и без помощта на политиците. Даже без тяхна. Те отговорности и задължения нямат. Не носят и отговорности. Всичко е точно.
    Last edited by DMS; 16-09-2020 at 16:39.

  12. #462
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Всичко е точно...даже се опитват пак да се върнат на власт....)
    https://www.youtube.com/watch?v=VTf_gxzqrT4.....
    Ей това ни е наследено от бай Тошо и се надгражда още 30 години след това.....
    https://www.youtube.com/watch?v=XhAe4lLR8Ms
    Last edited by Бобби; 21-09-2020 at 20:16.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #463
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295
    Last edited by Бобби; 04-10-2020 at 01:13.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #464
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Айде в правилната тема и повече няма да ви се бъркам да си възхвалявате Новият ред. https://blitz.bg/svyat/ek-reshava-pt...ews792949.html

    За да не плагиатствам ще цитирам един потребител -
    Stoyan Vartovski - "Хайде да ни е честит новият Еврогейски Съветски Съюз ... където има пълна свобода за ... популизъм, лицемерие, наглост, лобизъм, неофеотдализъм, крепостничество (невиждано дори в царска Русия), медицински фашизъм, автократизъм и бюрокрация ... такова насилствено затваряне на населението под предлог, че не желае да се ваксинирани с "незадължителната" ваксина поради упражняването от него на правото му за свободен личен избор не е имало дори и в робовладелското общество на Римската Империя ... факт ...!!!"

    След като ни проглушиха ушите че ваксинираните не би трябвало да се разболяват, но ще пренасят вируса, какъв е смисъла от подобно нещо.Рано или късно ще стане факт.Е, докато изпищят хотелиерите.И да видим дали ще име свободата да избираме ваксина ако одобрят руската.

    Айде лека ви.

    В добавка, не можах да се стърпя - https://pik.bg/само-в-пик-д-р-йонко-...ews991689.html
    Last edited by dimitar_vd62; 13-01-2021 at 02:03.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #465
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Отново възприемаш всичко точно наобратно. Ако въобще е публикувано такова нещо В Ройтерс, цитираният потребител трябва да псува гърците не защото искат да го ограничават, а тъкмо обратното. В момента, в по вечето страни не допускат лица без отрицателен тест. Ако се приеме такова решение, то ще е още една вратичка, гърците да си спасят икономиката. Тоест - освен с отрицателен тест, да можеш да пътуваш и с удостоверение за ваксинация. Тъй като не виждам линк към оригиналната статия, силно се съмнявам въобще да има такава новина. След това, следва силно съмнение че подобно решение ще бъде прието.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 31 of 74 FirstFirst ... 21293031323341 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •