Page 10 of 74 FirstFirst ... 891011122060 ... LastLast
Results 136 to 150 of 1097

Thread: Какво направи Бойко за нас?

  1. #136
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    За да оценяваш правилноста на моят избор, е редно да знаеш какъв е той. Не знаеш! Искаш обаче да ми наложиш твоят. Това никога не е правилният избор. Ще ти го напомня след няколко месеца.
    Да, целта е да излязат нещата от руслото, за да може една шайка, да се намести там, където на нормални избори не може. За да не се случат някой събития в държавата.
    Интересно ми е - как си преставяш развоят на събитията, в случай че искането за оставка постигне целта си. Сещаш ли се че ще отиде към месец да се състави служебно правителство, още 3-4 месеца то да организира избори...... Да допуснем че изборите се приближат с два, три месеца. Верно ли мислиш че това време стига да се направи нещо значително? Като вземеш превид, че всичко се случва в условията на пандемия и ежедневни кризи.........
    Предлагаш ми да се самозапаля.....
    Как пък не ти хрумна ти да се самозапалиш!?

    п.п. Дано сте гледали "Панорама'. Лидерката на лявата партия, се притеснява че държавата ще строи държавни бензиностанции.
    Няма нищо по логично. Всички знаем че държавата е лош стопанин.
    Всеки ден, в който ГЕРБ е на власт, означава още кражби и се равнява на няколко месеца усилия за преодоляването на поразиите им впоследствие, затова смятам, че има голям смисъл в бутането им от власт. За пример ти давам победителят в търга за концесията на Летище София, който спечели с най-малката инвестиционна програма и най-скромната финансова оферта. От такива, на които 30 години по-късно още им се привиждат "комОниЗДи" зад всеки ъгъл, леко ми е писнало, та затова ги пращам да се самозапалват. Още по-смешни са ми хора, които са хем бедни, хем "десни". На тях и Господ не може да им помогне
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  2. #137
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Даваш ми примери разни....
    А да отговориш - как виждаш близкото бъдеще, нямаш желание. Хайде да ми отговориш смислено , моля.!
    Не говорим за миналото, то е минало. Съвсем нееднозначно ти го написах - и аз не съм доволен от сегашното управление.
    Обаче, понеже ми се привиждат комунисти - да се самозапаля. Нищо че нямаш разумни отговори на елементаерни въпроси.
    Ако те попитам в прав текст - ти, конкретно, днес по зле ли живееш от преди 30г, ще ми отговориш - не. обаче ти пишеш от името на "другите", тия "другите', които са избрали това правителство.
    Тъжната истина е че - някой бедни душици, не могат да преживеят фактът, че други се справят по добре.
    Ако не беше така, нямаше да искат оставки, а конкретни действия. И аз щях да съм на протестът. Само че - не, искаш да ми наложиш твоето ограничено мислене(според мен), и като не става на избори, се опитваш чрез протести.
    Понеже искаш левите да вземат власта 'изодзад' нека и аз ти дам един пример.
    в съседна Румъния, левите дойдоха на власт, и едно от първите неща които опитаха да направят беше........да опитат да озаконят кражба о 300 000 евро.
    Това, щото левите мислят за народа, по същият начин като теб.
    Я да се изясним - имаш ли представа какво искаш, или просто искаш да живееш по добре? Ако ти е все едно как живееш, стига съседът да не е по добре, то нито аз, нито Бог не може да ти помогне.
    Чакам отговор - какво мислиш ще се случи, ако БСП вземе власта, без народът да и я дал?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #138
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    От бедните десни, по-"смешни" са ми само богатите леви


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #139
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    От бедните десни, по-"смешни" са ми само богатите леви
    Това щото си "по щироко скроен" и от мен. Адмирации за което.
    На мен не са ми смешни нито със, нито без кавички.
    На чичковитечервенотиквеновчета леко им било писнало.......
    На мен пък силно ми писна от тях.
    И не, не искам да се самозапалват, все се надявам, да проявят поне малко разум.
    Гледа ли "Панорама" вчера?
    Много ми се иска да коментираме - що председателят на лявата партия, се притеснява от държавни бензиностанции?
    Аз съм против, щото зная че държавата е лош стопанин. Нинова обаче що се притеснява!? Ами нали предстои да дойде на власт!?
    Не го проумявам!
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #140
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Когато слушам предизборните обещания на леви, десни, горни, долни, северни, западни...............те все ми звучат от хубави, по-хубави.

    Та си мисля, какво значение има за кого ще гласувам, след като всички ми обещават благоденствието.

    Лошото е, че, очевадно, когато се докопа до завидната власт, хомо-сапиенс, от ляв, десен, северен.......и т.н. се превръща в хомо-егоист.

    Докато властта не се отнеме от ръцете на шепата гореспоменати хомовци и не отиде в ръцете на милионите разумни хора, нищо добро не ни очаква.

    А дотогава не ни остава друго освен да си се дърляме на тема ляво - дясно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #141
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Лошото е, че, очевадно, когато се докопа до завидната власт, хомо-сапиенс, от ляв, десен, северен.......и т.н. се превръща в хомо-егоист.
    Сериозно!?
    Допускаш че егоизмът не е заложен генетично във всички живи същества!?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #142
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това е така, но егоизмът се проявява в различна степен у различните индивиди.

    По всичко личи, че тези с висока степен на проява, имат афинитет към политиката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #143
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Не зная, не ми е известна единица мярка за егоизъм, та да си правя изводи в тая насока.
    Обаче, като някой вземе "да се грижи" упорито за останалите, ми светва червената лампичка(червена, да).
    Така като чета, и ти отхвърчаш към анархията. За мое голямо съжаление обаче, тя е утопия. Точно колкото и комунизмът.
    За момента - живеем в парламентарна република. От това следва, че не следва, тоя дето иска да свали правителството, твърдейки че всеки ден то краде, да не очаква да го попитам - какво открадна то в понеделник. Щото ако няма конкретен отговор........
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #144
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Анархизмът отрича централизираната власт.
    Аз смятам, че централизирана власт трябва да има.
    Парламентът е това, което трябва да бъде заменено с множество от хора (десетки или стотици хиляди) доказани професионалисти.
    Те трябва да определят законите и структурата на централизираните институции.

    Партиите и сдруженията трябва да бъдат забранени.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #145
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Ха,ха, стотици хиляди ми звучи много централизирано. Несъмнено.
    Инак казано - руските хакери ще имат мноооого работа.
    Понятието колективна безотговорност говори ли ти нещо?
    Да не се отклоняваме от темата обаче.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #146
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Имаме ли проблем с руските хакери, когато си управляваме финансите посредством Интернет?

    Ако ще говорим за колективна безотговорност, да поразсъждаваме и върху настоящата индивидуална отговорност и в какво конкретно се изразява тя.

    Аз знам, че колкото повече измервания правиш, толкова по точна е и стойността на даден параметър.

    Ти точно, разбираш за какво говоря.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #147
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Ами понастоящем, искат оставката на един конкретен екземпляр. Щото тоя е едноличен лидер на управляващата партия и на излъченото от нея правителство.
    Верно понятието за партия у нас(не само) е изкривено, но като стигнем до момента, в който няколко стотин хиляади, определят съдбата на няколко милиона.......
    Това май съм го виждал бе!
    За руските хакери не е едно и също да се справят с зашитата на частна фирма и държавна организация.
    Колкото и пъти да мериш еталонен източник, все същите резултати ще получаваш.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  13. #148
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    На защитите на много държавни институции, хакери изобщо не им трябват
    Просто защото там работят нискоквалифицирани специалисти за малко пари.
    Когато се разполага с пари и ноу-хау, хакерите нямат никакъв шанс.
    Парите ще дойдат от държавата а ноу-хау - то - от онези няколкостотин хиляди.

    Дори и еталон да мериш, по каквито и способи да го мериш, никога няма да можеш да определиш точната му стойност.
    Единственото, което можеш, е да се доближаваш до нея, увеличавайки броя на измерванията и точността на приборите.

    Който и да било обект на управление е обречен на нестабилност, когато не е обхванат от подходящата отрицателна обратна връзка.

    Сега ти ми кажи, какво представлява обратната връзка и има ли я изобщо у един обект в който е и ножа и хляба.
    Last edited by ecotronic; 25-07-2020 at 23:01.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #149
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Стига бе! Точно сега, да казваш че в демокрацията няма обратна връзка е несериозно.
    Еталон.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  15. #150
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    E - има, ама с времезакъснение от 4 години.
    По-горе, неслучайно казах "подходяща отрицателна обратна връзка"

    Отрицателна обратна връзка с относително голямо времезакъснение може да е по-лошо от това изобщо да я няма.

    Виж швейцарците с техните референдуми. Това за което говоря не е по-различно, само дето струва по-малко пари и е далеч по-ефективно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 10 of 74 FirstFirst ... 891011122060 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •