Page 29 of 74 FirstFirst ... 19272829303139 ... LastLast
Results 421 to 435 of 1097

Thread: Какво направи Бойко за нас?

  1. #421

    Default

    Аз не искам и не съм искал нито веднъж оставката на Гешев.

    Искам отговор на конкретен въпрос/и от Гешев.Посочил съм ги в горните постове.


    Включително за "джуденцата".
    Ако почака още малко ще станат "джудженцата му" и има голяма вероятност и той да стане едно от джудженцата...


    Но вече се чудя, вие ли не разбирате или просто се правите че не разбирате... И се опитвате и нас "да направите с 200"...


    П.П.

    Демек, Гешев не е законодател, ГЕРБ имат мнозинство и са законодател, ама ти що искаш оставката на ГЕРБ, след като те са приели закона ограничаващ разкриването на такива собственици...?!??


    П.П.

    Гешев не е законодател, но е Главен прокурор и обвинител по делото КТБ с откраднати 4.5 милиарда лева и в неговите правомощия е да установи всички крадци, включително чрез международни поръчки.Какви няма да конкретизирам , защото и сега ви липсва капацитет, а пък тогава хептен ще я закъсате да ми обяснявате "кой какъв е и за какво отговаря"...

    Хайде със здраве...


    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Попитах те за доказателства, с които разполагаш срещу Пеевски, ти , разбира се не притежавваш такива, но не се отказваш да правиш конюнкции и дедукции на база действията на прокуратурата.

    Ами токава консолидирай доказателствата си, които имаш срещу прокуратурата, за да не се свеждат те само до вестникарски памфлети и да сезираме европейския съд.

    Накратко - подкрепи приказките си с факти, щото ми омръзна да слушам само приказки.

    Приканих те да се запознаеш със закона Цонев - Пеевски. Виждам, че не си го направил.


    Жокер:

    Не говорим за разкиване на действителни собственици. Не иде реч да спрем, кълбото да се върти Говорим са ограниченията, които налагат въпросните промени върху взаимоотношенията между държавни институции и офшорни фирми.
    Разбрах гледната ти точка, а тя е и на Пеевски:
    "Кой крал, крал.Аз също се уредих, ама след мен забранявам да се краде".

    Това е цялата "философия" на закона.

    Справедливост ще има, смс след като открадна аз и без да ми търсите сметка,/офшорките защото така пише е закона който аз внесох и приех след сделка с ГЕРБ...

    ЕКО,
    аз закона го знам, а ти знаеш ли и правиш ли разлика между СЪД и прокуратура, та си решил "да сезираме Европейския съд".

    Съд обвинения не пише и не повдига.

    Та я пак, кой ще сезираме?!


    После се сърдете на себе си, не на внуци и деца, че да "в чужбина".

    Прекратявам участието си по този въпрос "за против протести, ГЕРБ, Гешев и т.н."
    Last edited by alfa racer GTA; 08-09-2020 at 01:29.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #422
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Аз не искам и не съм искал нито веднъж оставката на Гешев.

    Искам отговор на конкретен въпрос/и от Гешев.Посочил съм ги в горните постове.


    Включително за "джуденцата".
    Ако почака още малко ще станат "джудженцата му" и има голяма вероятност и той да стане едно от джудженцата...


    Но вече се чудя, вие ли не разбирате или просто се правите че не разбирате... И се опитвате и нас "да направите с 200"...


    П.П.

    Демек, Гешев не е законодател, ГЕРБ имат мнозинство и са законодател, ама ти що искаш оставката на ГЕРБ, след като те са приели закона ограничаващ разкриването на такива собственици...?!??


    П.П.

    Гешев не е законодател, но е Главен прокурор и обвинител по делото КТБ с откраднати 4.5 милиарда лева и в неговите правомощия е да установи всички крадци, включително чрез международни поръчки.Какви няма да конкретизирам , защото и сега ви липсва капацитет, а пък тогава хептен ще я закъсате да ми обяснявате "кой какъв е и за какво отговаря"...

    Хайде със здраве...
    Аз не претендирам да съм капацитет и за това питам. Не ми е ясно даже защо поставяш Гешев и герберите в едно изречение. Аз доколкото разбрах - Гешев е отговорил на въпросите.
    Обаче продължавам да се чудя - от къде ти черпиш информацията си.
    Аз не искам оставка на герб. Искам да загубят изборите. А искам щото - не са и нямат намерение да променят данъчното облагане, замествайки сплесканият данък с прогресивно данъчно облагане. Вместо това постоянно увеличават косвените данъци. Защото вместо да намалят раздутата администрация я увеличават. Вместо да замервам обществени сгради с домати, бих протестирал с тия искания(примерно). герберите не са и нямат намерение да вкарат държавата от разрешителен в забранителен режим. Има и още много причини - защото държавата е слаба и политиката е по лява от необходимото - виждаме че има картел - решението е ще строим държавни бензиностанции, сякаш 100 бензиностанции могат да решат проблемът.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #423
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Рацер, прости невежеството ми. Въпреки него, аз съм сигурен, че ти добре разбра, какво исках да кажа.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #424
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Трайте си, че ще дойдат комОнизДите, ахахахяйя
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  5. #425
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Какъв постфактум бе!? Какво за последният закон за медии те интересува, и какво общо има с тия 10 процента, та поставяш условия да защитиш твърдението си? Можеш ли да кажеш къде виждаш въпросните 10 процента, или не?
    ...Дяловото участие ще може и да е 100%, ако се разбие на малки пакети между несвързани офшорни компании.
    Офшорни компании ще могат да притежават 10% от капитала на медии, банки, застрахователни и пенсионни дружества, спортни клубове и др., което в момента е забранено, предвиждат измененията на придобилия популярност като Закон за офшорките, внесени от Министерския съвет за обсъждане в парламента. Всъщност дяловото участие ще може и да е 100%, ако се разбие на малки пакети между несвързани островни компании.

    Законът за икономическите и финансовите отношения с дружества, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим е в сила от 1 януари 2014 г., след като беше предложен от депутатите на ДПС Йордан Цонев и Делян Пеевски и приет по времето на кабинета "Орешарски". Заявената цел беше да се разкрият действителните участници във важните икономически сектори и сделки, като списък от 28 сфери беше определен като забранен за компании с неясни собственици. В списъка бяха вкарани банки, печатни медии, застрахователни и пенсионни компании, мобилни и хазартни оператори, спортни клубове, социологически агенции. Освен това дружества, свързани с офшорни компании, нямаха право да участват в приватизационни сделки, обществени поръчки, концесии за полезни изкопаеми, публично-частни партньорства. Изключение се правеше, ако офшорната компания разкрие действителните си собственици в регистър, както и ако местното дружество е публично и се търгува на борсата.
    Аз леко ти подсказвам... може да почерпиш една бира, защото те мързи да четеш и разсъждаваш.. ..а кажи дали няма задни вратички за изход.... най вече Еко да ми каже... защото, ако се върнем назад в мненията на темата, излиза, че шиши му е кумир....
    Иване... надявам се, че разбра 10х10 колко прави...
    Last edited by Бобби; 08-09-2020 at 14:22.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #426
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Извинявам се че пак се намесвам... Аз.. от по-младите. Само да попитам (ако може) кои от вас са в частния сектор и държавния?

  7. #427
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Аз от 1992г. съм в частният сектор.
    п. п.. много добър въпрос... иначе казано.... Добро утро на комунистите..в тая тема, колкото и да се усукват.. се издават...
    Last edited by Бобби; 08-09-2020 at 22:21.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #428
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Хехе,Герб твръдо заявиха ,че ще си довършат мандата.Малко грозна картинка ще е,но аз нали съм маргинал и съм доволен.Умирам от кеф.
    Аз съм в сектора на маргиналите .От 30 години.Тоест точа и от държавния и от частния.
    Last edited by 546; 09-09-2020 at 00:34.

  9. #429
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ...Дяловото участие ще може и да е 100%, ако се разбие на малки пакети между несвързани офшорни компании.
    Офшорни компании ще могат да притежават 10% от капитала на медии, банки, застрахователни и пенсионни дружества, спортни клубове и др., което в момента е забранено, предвиждат измененията на придобилия популярност като Закон за офшорките, внесени от Министерския съвет за обсъждане в парламента. Всъщност дяловото участие ще може и да е 100%, ако се разбие на малки пакети между несвързани островни компании.

    Законът за икономическите и финансовите отношения с дружества, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим е в сила от 1 януари 2014 г., след като беше предложен от депутатите на ДПС Йордан Цонев и Делян Пеевски и приет по времето на кабинета "Орешарски". Заявената цел беше да се разкрият действителните участници във важните икономически сектори и сделки, като списък от 28 сфери беше определен като забранен за компании с неясни собственици. В списъка бяха вкарани банки, печатни медии, застрахователни и пенсионни компании, мобилни и хазартни оператори, спортни клубове, социологически агенции. Освен това дружества, свързани с офшорни компании, нямаха право да участват в приватизационни сделки, обществени поръчки, концесии за полезни изкопаеми, публично-частни партньорства. Изключение се правеше, ако офшорната компания разкрие действителните си собственици в регистър, както и ако местното дружество е публично и се търгува на борсата.
    Аз леко ти подсказвам... може да почерпиш една бира, защото те мързи да четеш и разсъждаваш.. ..а кажи дали няма задни вратички за изход.... най вече Еко да ми каже... защото, ако се върнем назад в мненията на темата, излиза, че шиши му е кумир....
    Иване... надявам се, че разбра 10х10 колко прави...
    Вместо да ми подсказваш, ми посочи в кой член от законът, виждаш 10 процента за Пеевски. Това дето си го пуснал, е коментарът на някого, копиран неизвесно от къде. Мен не ме мързи да чета,
    И аз съм в частният сектор.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #430
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Вместо да ми подсказваш, ми посочи в кой член от законът, виждаш 10 процента за Пеевски. Това дето си го пуснал, е коментарът на някого, копиран неизвесно от къде. Мен не ме мързи да чета,
    И аз съм в частният сектор.
    Аз да не съм съдия да ти цитирам точка, алинея, параграф от закона... много добре ги виждаш тези десет на сто от общият капитал на фирма или сдружение, който могат да са на офшорки... ама нали обичаш да се заяждаш, а участваш не в твоя спор, защото Еко изтъкна голямата заслуга на Пеевски в него.... та тия 10% бяха. отговор към него, но ти пак се явяваш адвокатче....
    Е ще те оставя сам да си ги търсиш...
    Аз съм си защитил моята теза спрямо тоя закон, че пак има вратички като всеки друг, а ти ако казваш, че е перфектен си е твое виждане, което не съвпада с моето..
    Last edited by Бобби; 09-09-2020 at 16:57.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #431
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    А аз ако може само нещо да попитам пак. От младите съм )

    Останах с впечатлението, че на някои тук си им харесва България. Не било дъно, а и след комунизма бая сме били дръпнали... Бойко строи държава, а Гешев хваща бандити ) Премиер мечта, прокурор фантазия. Пеевски това мило момче им помага завалията, а сега тия смешници протестиращите искали да счупят държавата. 60 дена протестират и те не знаят защо. Нямали конкретни искания, че даже и кръстовища затварят мирните хора да не могат да ходят на работа. Ужас...

    Т'ва хуу ама сега защо и другите държави ни се месят... Акъл ще дават ц ц ц. Абе купени са им медиите 100%

    https://www.svobodnaevropa.bg/a/30829056.html

  12. #432
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Аз да не съм съдия да ти цитирам точка, алинея, параграф от закона... много добре ги виждаш тези десет на сто от общият капитал на фирма или сдружение, който могат да са на офшорки... ама нали обичаш да се заяждаш, а участваш не в твоя спор, защото Еко изтъкна голямата заслуга на Пеевски в него.... та тия 10% бяха. отговор към него, но ти пак се явяваш адвокатче....
    Е ще те оставя сам да си ги търсиш...
    Аз съм си защитил моята теза спрямо тоя закон, че пак има вратички като всеки друг, а ти ако казваш, че е перфектен си е твое виждане, което не съвпада с моето..
    Нищо не виждам. В самият закон пише обратното. Пстът ти е събран от мнения на хора, които също вяроятно са коментирали нещо дето не са чели.
    Казваш че ги виждаш тия 10 процента, пък сега се оказа че не си съдия та да посочваш членове и алинеи. https://www.lex.bg/laws/ldoc/2136014509 ей го - посочи ги тия 10 процента.

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    А аз ако може само нещо да попитам пак. От младите съм )

    Останах с впечатлението, че на някои тук си им харесва България. Не било дъно, а и след комунизма бая сме били дръпнали... Бойко строи държава, а Гешев хваща бандити ) Премиер мечта, прокурор фантазия. Пеевски това мило момче им помага завалията, а сега тия смешници протестиращите искали да счупят държавата. 60 дена протестират и те не знаят защо. Нямали конкретни искания, че даже и кръстовища затварят мирните хора да не могат да ходят на работа. Ужас...

    Т'ва хуу ама сега защо и другите държави ни се месят... Акъл ще дават ц ц ц. Абе купени са им медиите 100%

    https://www.svobodnaevropa.bg/a/30829056.html
    Освен въпросът "защо и другите държави ни се месят", други не виждам, та отговорът е - те не ни се месят. Статии и гледни точки на определени автори не са намеса. Ако това което питаш е - защо впечатлението ти е че даже тия автори - аха, аха да се включат и те в протестът - отговорът е - щото са интервюирали протестиращи.
    Лично на мен България си ми харесва, да. Инак да съм издухал в посока адриатика. Ако изключиш излишните емоции, ще останеш с впечатлението че има адски много неща които трябва да се направят за да бъде още по добре, но нищо от тях не може да бъде направено с оставка на правителството сега. Ако протестите бяха преди 2г - щях да съм на протестите. Но не бих хвърлял яйца по сгради и полицаи.
    Last edited by ivan dimitrov; 09-09-2020 at 19:04.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  13. #433
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Не са интервюирали протестиращи само, просто отразяват случващото се. Да има 60 дена хора на улицата не е нормално... 1-2...10, ама 60... значи има нещо гнило. Я да се позаинтересоваме малко (казват си те). А гнилото е бая... само че май не искаме да си го признаем. На всички им е ясно в Европа що за стока сме. Ясно им е кой е Бойко, Гешев и т.н. Ясни са им всички политици от миналото дори. Те си ни клатят през анцуга по различни параграфи, но в случая взе да им става мъчно. Има някакъв живец в този народ, но дали ще си го заслужат...

    Ето колко НЕ сме популярни. И ако това не е дъно... ))) Здраве му кажи

    https://www.zdf.de/kinder/logo/erklaerstueck-proteste-bulgarien-100.html

  14. #434
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Ало, черноморския юрист.... ти тоя закон чете ли го от самото му начало до края..?... ако си го чел и не си видял думата проценти и я няма в него си прав.... но ако е обратното си запази разсъжденията за теб....
    Евалата Пеевски, ти си новият Левски в наше време.... до там ще я докарат Иван и Еко(Любо).... те направо пишат нова история...
    И да знаете мене ме няма в цялата схема... Вие си ги боготворите, вие си ги избирате.. но ще останете шепа хора и ще се сомоизядете... то в последно време това става.... то черепа, Цецо мустака не бяха ли с Бойко... ама кво стана... ненаситни... и те ти сватба..
    п.п...Иване нищо не ми каза за оният помияр Марешки от вашият край... яко против Бойко докато влезне в политиката, а сега му е лев или десен ташак.. не знам... ти ще кажеш...
    Аз повече няма да пиша в тая тема, защото съм много неграмотен и макар и над полувина век, търся начин, макар и твърде закъснял да се разкарам от родината си... , ако нещата не се променят... за това протестира и съм съпричастен с всичко на улицата... и да знаеш тия дето хвърляха паветата на 2 септември срещу полицията, Бойко им плаща.... иначе казано разделяй и владей.. е това, ако не ти говори нещо.... Здраве му кажи..
    Last edited by Бобби; 09-09-2020 at 21:56.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #435
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Оправи линкът.
    Много е нормално даже, да има хора на улицата, даже и 600 дни ако трябва. Посочи ми демократична държава, в която не е имало протести.
    Доскоро Франция я даваха всеки ден по телевизията.
    Ако можеш да посочиш какво полезно за държавата ще се случи, като останем без нормално правителство и парламент - давай.
    Като изключим забавянето строежът на държавни бензиностанции, аз за друго не се сещам. Лошите неща за които се сещам са по вече. Първо ще започнат масова подмяна на кадри в администрацията, след няколко месеца - отново. в резултат - към година и без това смотаната администрация, ще работи още по зле. Със всички последствия от това.
    Имам подозрение и че служебното правителство ще опита да подпише договор за построяване на Белене.

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Ало, черноморския юрист.... ти тоя закон чете ли го от самото му начало до края..?... ако си го чел и не си видял думата проценти и я няма в него си прав.... но ако е обратното си запази разсъжденията за теб....
    Евалата Пеевски, ти си новият Левски в наше време.... до там ще я докарат Иван и Еко(Любо).... те направо пишат нова история...
    И да знаете мене ме няма в цялата схема... Вие си ги боготворите, вие си ги избирате.. но ще останете шепа хора и ще се сомоизядете... то в последно време това става.... то черепа, Цецо мустака не бяха ли с Бойко... ама кво стана... ненаситни... и те ти сватба..
    п.п...Иване нищо не ми каза за оният помияр Марешки от вашият край... яко против Бойко докато влезне в политиката, а сега му е лев или десен ташак.. не знам... ти ще кажеш...
    Аз повече няма да пиша в тая тема, защото съм много неграмотен и макар и над полувина век, търся начин, макар и твърде закъснял да се разкарам от родината си... , ако нещата не се променят... за това протестира и съм съпричастен с всичко на улицата... и да знаеш тия дето хвърляха паветата на 2 септември срещу полицията, Бойко им плаща.... иначе казано разделяй и владей.. е това, ако не ти говори нещо.... Здраве му кажи..
    Не Боби, не съм юрист. Да, четох законът, целият, Да там има думата процент, даже 10 процента има. Добре, ще си запазя мнението за себе си.
    Пиши си спокойно Боби, на мене ми омръзна, а явно е и безсмислено, за което имах подозрения от самото начало.
    Last edited by ivan dimitrov; 09-09-2020 at 22:22.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 29 of 74 FirstFirst ... 19272829303139 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •