Page 30 of 74 FirstFirst ... 20282930313240 ... LastLast
Results 436 to 450 of 1097

Thread: Какво направи Бойко за нас?

  1. #436
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    Не са интервюирали протестиращи само, просто отразяват случващото се. Да има 60 дена хора на улицата не е нормално... 1-2...10, ама 60... значи има нещо гнило. Я да се позаинтересоваме малко (казват си те). А гнилото е бая... само че май не искаме да си го признаем. На всички им е ясно в Европа що за стока сме. Ясно им е кой е Бойко, Гешев и т.н. Ясни са им всички политици от миналото дори. Те си ни клатят през анцуга по различни параграфи, но в случая взе да им става мъчно. Има някакъв живец в този народ, но дали ще си го заслужат...

    Ето колко НЕ сме популярни. И ако това не е дъно... ))) Здраве му кажи

    https://www.zdf.de/kinder/logo/erklaerstueck-proteste-bulgarien-100.html
    Изглежда, че много силно сте си повярвали, че виe сте народа:

    https://www.24chasa.bg/novini/article/9001879

    Неслучайно ти говорих, че е много важно, човек да има правдиви отправни точки, защото с погрешни такива, следват и грешните изводи.

    Ако тези от соц времето, за които ти разказвах, не представляват интерес за теб, то поне се поогледай сега, после помисли и се опитай да си изградиш актуални такива.
    Last edited by ecotronic; 10-09-2020 at 12:29.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #437
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    То ,ако ставаше с протести и митинги ,след грандиозния митинг от началото на деветдесетте би трябвало швейцарците да ни завиждат сега.
    Да,ама не! -както казваше бай Петко.

    Абе я да ви припомня един виц

    Решил Б.Б. да победи триглавата ламя.Взел меча и бегом в пещерата. Храс-прас ,излезнал ,размахал едната глава на ламята и гордо извикал :
    -Един на нула за Б.Б.
    И пак бегом в пещерата.Пак се чуло храс-прас и излезнал с още една глава в ръце.
    -Два на нула за Б.Б.
    Влезнал трети път.Пак храс-прас .
    Тоя път излиза ламята с главата на Б.Б. и вика:
    -Два на един за Б.Б.

  3. #438
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Еко, май си лягаш рано ) Не съм протестър, не съм ходил дори. Толкова ме е яд на ситуацията, че ще се метна дето не трябва ) Май си падаш по Бойко и Гешев... Няма проблем. Ето малко снимки. Говорят повече...FB_IMG_1599841368277.jpgFB_IMG_1599840972933.jpg

  4. #439
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не си падам по никого. Просто съм се научил да виждам не само лошото.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #440
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Завиждам ти за розавите очила. Изключително позитивен човек съм, но това което виждам е наистина дъно. Не случайно употребих думата няколко пъти. Доста изписах, а не ми е в стила. Падам си по действията. Да, на фона на соца сигурно сме по-добре, но аз съм от така нареченото поколение на прехода. И не мога да търпя хора които се гаврят. Да наричаш някой контрабандист и там какво беше. Да има 5000, но да казваш че са 500... Да снимаш пътни възли в Китай, но да казваш че са във Враца и Мездра... Не е сериозно съгласен ли си? А как ще коментираш позицията на европарламента? Или викаш всеки има право на гледна точка. Толкова са хубави на някои хора, че България ще замине докато се осъзнаят.

  6. #441
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ти нищо не знаеш за дъното.
    Повярвай ми.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #442
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    А ти повече ли знаеш? Звучи като заяждане, но ти напомням, че не е. Разкажи ми.

    А другите неща за които попитах? За всички неща които изписах... От катализаторите, през доматите, та чак до демографския срив. Или си измислям? Нали сме по точните науки. Нека поговорим истини в цифри.

  8. #443

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    А ти повече ли знаеш? Звучи като заяждане, но ти напомням, че не е. Разкажи ми.
    Не си "пада по Бойко" или по ГЕРБ.

    Просто счита, че следва да се надгражда, тоест че в момента "няма по- добър избор" от Бойко и ГЕРБ.

    И е прав донякъде --> в смисъл, няма визия, няма идея.

    Проблемът е, че когато нещо е изградено погрешно и неправилно, както беше поне в последните - 4 години управление на ГЕРБ, ще трябва погрешни съграденото да се срине и да се изгради наново.

    Имам предвид, че за 10 години вместо върховенство на закона се "изгради" Върховенство на ББ --->> всички съществени и конфликтни в национален мащаб въпроси се отнасят до него или 5ой "сам взима в ръце решаването им" макар и да няма правомощия за това, включително нарушавайки основни конституционни принципи като този разделението на властите, върху които принципи е изградена демокрацията и без ефективното прилагане на които принципи в действителния живот демокрацията умира.

    И не, не с розови очила.Просто.исйа да изчака партията/човекът, но светът няма да ни чака...

    Изобщо застоят не е възможност -или се развиваш или загиваш.

    По "не знаеш какво е дъното" може би има предвид "дъното" което беше 1990-1993 най-вече и след това края 1996 и първата половина на 1997г.
    Ако е това, бил си прекалено малък, за да го помниш...

    При него говори мъдростта от преживяното, при теб непримиримостта с настоящето и надеждата очакванията за много по-добро.

    В този смисъл вие сте срещнали се минало и бъдеще...

    Едва ли ще сте на едно мнение.

    А и отделно при него има отпечатък върху съзнанието и начина му на мислене от тоталитаризма, докато при теб те са препредадени и подредени от твоите родители и роднини живяли по "онова време".

    Различията са нормални и са резултат от различна мисловна парадигма...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #444
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Под "дъно" аз разбирам ситуация в която средната класа е на ръба на физическото оцеляване. Когато нямаш с какво да нахраниш и облечеш децата си, когато си принуден да работиш 20 часа в денонощието за да вържеш двата края.

    Огледай се навън. Кое от гореизброеното виждаш? В случай, че ти самият си в тежка ситуация, това не означава, че всички са на дъното.

    Моменти на възходи и падения винаги е имало и ще има. Важна е глабалната тенденция. Тя, според мен, е положителна.

    В момента се намираме в криза. От нас зависи, кога и как пак ще тръгнем нагоре. С дюдюкане по улиците, нищо не става.
    Ако зададеш хипотетичния въпрос на някой протестиращ - да допуснем, че правителството и Гешев абдикират - какво следва да направим? Той няма да ти даде ясни отговори.
    Накратко - всеки знае, кое не трябва, но не знае, кое трябва.

    Да се анатемосва всичко постигнато до момента, е голяма грешка. Правилното е да се учим от грешките си и да надграждаме доброто, което сме постигнали до момента.

    Доброто, което сме постигнали до момента, това са демократичните избори, свободата да говориш, каквото мислиш, свободата да пътуваш, свободата на частната инициатива, конкурентните принципи, свободата да правиш от живота си, каквото намериш за добре.

    Това не е никак малко. Вярвай ми, защото на теб ти липсват отправните точки.

    Прилагаш аргументи от сорта на някаква публикувана фалшива снимка или на нечие изказване в европарламента, което всъщност цели това, което не може да постигне на родна земя.

    Хайде малко по-сериозно, моля.
    Last edited by ecotronic; 12-09-2020 at 17:44.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #445
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Че средна класа има ли в България? Хайде да задълбаем. Средната е ниска, а ниската е ударила ДЪНОТО и тя. Прост пример: пенсионер - 250лв. Цял живот работил накрая да има за хляб и кисело мляко. Вдигнаха годините, преебаха го с категорията. Звучи клиширано, но е така. Тока не може да си плати, а да не говорим за парното. Ако ги няма децата да помагат или някой от чужбина какво правим? А провинцията? Защо се караме да говорим истини, като ни избождат очите на всички... Цигани изнасилват бабички, крадат ти компотите и продукцията. Аре малко по-сериозно, моля. А немски и френски баби смучат вино и се пръскат от екскурзии. Що да е така, като може да е иначе? Младо момче завършва посредствена гимназия (че технитекумите рЕзко намалЕха, ама то па няма и икономика). Занаят йок. Не записва виШо, знае леко английски. Какво правим? Пукаме гумите. Няма чичо владика, няма чичо в Америка. Почва да върти таблата (сервитьорче) докато не му се разширят вените. Или ок става "търговски представител" с 300 зора в Теленор и леко дразни всеки втори клиент с тъпите си таргети. Младо момиче завършва и гледа да хване по-богато момче или влиза в кол център по цял ден да върти шайбата за бързи кредити. Не си ли на някой, не ти ли е подложил някой нещо, няма ли едно рано да те бутне и едно да те поеме... Гола вода. Оправните и амбициозните им трябва колосален успех, за да успеят. Ама успяват като средна класа.

    Точно с "готината дума" става по улиците. И се случва над 60 дена, колкото и да не искат някои хора да го признаят. Колкото искат да го яхнат, опорочат или неглижират. Не става. Хората в България се научиха да протестират и да, това е положителна тенденция. Никой нищо не анатемосва, както казах не съм партийно обвързан. Млад съм, образован съм, положителен съм, но съм критичен. Не мисля че се паля или преигравам. Не ми дреме дали ще е Бойко, Мойко, Гешев, Пешев и т.н. Нито ми харесва Христо Иванов, нито Нинова, нито Божков, нито Слави. Искам да НЕ се чувствам чужд в собствената си държава и не, не ми казвай, че си зависело от мен. Навсякъде където бръкнеш в тази държава са лайна, далавера и измама. Не си ли някъде по веригата - пукаш гуми или Терминал 2. И това е от години, много добре го знаеш. Всички тези неща които изписах в предните ми постове са истина и пак си го знаем и пак си го повтаряме и пак си го забравяме. От доматите, чак до политиците. Качеството на живот в България е скапано. Жизненият стандарт се качва изключително бавно, а те убеждават в обратното. За това хората искат оставки. Как така не знаели какво искат? Как пък така всеки обикновен човек трябва да знае толкова много за политика и нейните механизми? Хората искат нещо много просто - справедливост и адекватни управляващи. Като тия не я дават, аре довиждане. Като дойдат други и се осерат - пак довиждане. Ама няма кой да чакам да си доизкарвал, ама няма кой да ме заплашва с вируси. Не мислите ли? Не сте ли съгласни? Вечно чакаме, вечно стягаме колани. Чакаме спасител и накрая пак прецакани. Сега са 31 години. Да изчакаме ли още малко да станат 45? После пак ли: еее ама комунизъм, еее ама преход. Нови отправни точки ли? Как така един вижда мега инфраструктура, а друг ужасен път с ужасни кръпки. Та те не се научиха 30 години една шахта да не слагат по средата на улицата, а па да не пропадне и да не ти блъска колата си е истинско чудо. Каква положителна тенденция виждаш в това да се оплачеш и да ти съсипят бизнеса. Защо се подиграваш с Хиполенд? Човекът използва демократичното си право и му цъфнаха НАП и т.н. леко да го сплашат. Лъжа ли е? Или съвпадение? Или сигурно съм чел жълта преса как леко са му намекнали преди това да си продаде бизнеса на определен човек. Ами сега ресторанти? Да не задълбаваме. Преди бяха с бухалки, сега с икономическа полиция. Опа чакай 2020та сме, не 95-та. Страшно положителна тенденция. За това попитах кой в какъв сектор е. Знаеш ли как да печелят поръчки? А еврофондове? Знаеш ли как изтичат едни пари на едни места, а после как рязко пада качеството на едни неща. Леко пропада магистралата, щото някой кретен си писал професура с евтина подложка, леко се обръща автобус с баби, щото шофьора карал с 5км повече. Аре малко по-сериозно. Маркировка няма, мантинелите декоративни. От тук спестено, от там изтънено, за да влезнем в бюджета. Че той е свирен, ама нещата трябва да станат. Накрая излиза някой тъпак и ти обеснява че караш по аутобан. Давам такива примери, защото все пак сме авто форум. Знаеш ли още колко много други мога да дам? Не се имам за никакъв, не искам да чета или давам наклон на никого. Вероятно си казваш тоя па кво се газирал, нямал отправни точки. Съжалявам ако съм Ви натоварил... Гледам какво става около мен и мисля. Виждам и казвам. Не са ме питали, но нали се заприказвахме...
    Last edited by DMS; 13-09-2020 at 00:18.

  11. #446
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    От всичко написано разбрах, че си недоволен. При това съвсем основателно.

    Не можах, обаче да разбера, коя смяташ, че е правилната стратегия за постигане на по-добър живот.
    Това да скачаш по улицата и да сваляш правителства с надеждата да дойдат някои по-свестни?

    Няма да дочакаш. Животът няма да ти стигне .

    Кокошкари издевателствали над старци по селата. Дойде Гешев и им обяви война. А вие искате оставката му, щото някой запя тази песен и вие я подхванахте вместо да търсите още Гешевци.

    Ами смахнати хора сте, бре!

    Ти някога замислял ли си се, защо френските и преди всичко - немските баби си живеят живота а нашите го кърпят?

    Да допуснем, че това е щото сме идиоти и търпим бандити да ни управляват.

    Тогава да задам въпроса иначе - Как живеят сега победените във ВСВ немци и победителите руснаци?

    Ако успееш да си отговориш на този прост въпрос, ще прозреш много истини и ще разбереш, че това с подскачането е нефелно.
    Last edited by ecotronic; 13-09-2020 at 00:33.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #447

    Default

    Това което ЕКО не осъзнава, че това е само началото.

    Това не го осъзнават и тези които ще са там на барикадата зимата...

    Ама нека Бойко още малко се понаправи на мъж "и да иска обяснения" кой как щял да управлява без него и народа като му писне и го подгони буквално, мутрата ще посере...

    Ама само с това да му се размине,че народа като озверее да не го окачи на някой стълб за назидание на бъдещите политици...
    Това което ЕКО не разбира, е че София не е България...

    На хората не им пука вече за магистралите и за каквото и да било "построено от ГЕРБ", пука им за стандарта им на живот и как живеят...

    А с това "дърпане" и "мъчене" на властта до никъде няма да я докара...

    Та чак някакви нелепи опити "за нова конституция"...

    И рекетът няма да му се размине ---> където изнудва бизнесмени да спонсорират/стават собственици на фалирали футболни клубове...

    Единствения му шанс е да бяга и то надалече...

    Хората все повече освирепяват,ама е още лято, няма нищо че е септември...

    Много неща му изядоха главата, но началото го сложи той като реши вместо Плевню, да набута Тетка Цеца...


    Е да, ама народа не щя.

    И това само защото Плевню му направи сечено 2-3 пъти за целия си мандат...На ти сега постоянно цакане...


    И пак даде повтори избора, пак за Радев ще гласувам.

    Всяка друга партия става сопа в моята ръка против ГЕРБ ... Е от там се започна, когато стана абсолютно безочлив и си помисли, че може да има "сгоден президент "...Е, да ама Суверенът друго реши.

    Ама е тъп--> така и не разбра какво му каза суверена с избора на другия кандидат и с "резването" на Тетка Цецка...

    И февруари или март отново ще му набута гегата в задника, щото е много отворен...

    _----------------


    Еко, не е нефелно.Освен в твоето съзнание.

    За ГЕШЕВ няма да има оставка, затова го забрави.Няма и да го свалят.

    И така остава само темата за управлението на Борисов.

    И не мога да разбера защо си мислиш, че само онези на площада са недоволните...

    Ако имат късмет да подразнят народа с още някой скандал, особено януари ако Тома Биковци, оня. с шайката, третият агент седесар, царист и сега гербер и виден конституционен съдия са наблизо и те могат да го отнесат вместо Бойко...

    Една камара народ остана без работа заради нелепото му "спасяване на българите от корона вируса"...
    Last edited by alfa racer GTA; 13-09-2020 at 00:59.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #448
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Рацер, това че Бойко е бита карта, вече и врабчетата го разбраха.

    Кажи сега конкретно - кого да подкрепим на следващите избори и защо?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #449

    Default

    Всеки да решава за себе си.

    А и като гледам,никой, включително и ГЕРБ не казват какво ще правят/ каква им е програмата за управление на България.

    Та е малко рано да питаш.

    От друга страна едно е сигурно - ГЕРБ се изчерпа и като идеи и като капацитети...

    И затова техният избор е безсмислена загуба на време...

    Това е което доказаха с липсата на борба с корупцията...Вече 11-та година...

    И не върви твоето "Ей, ама защо точно сега, тамън започнаха борбата с корупцията..."

    Немойте ги бута, че ке си останем корумпирани...

    Ми де бяха 11 години бе чоджум...


    Нали знаеш какво е казал Яне Сандански...

    Това предстои...
    Last edited by alfa racer GTA; 13-09-2020 at 01:11.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #450
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Дано да ми стигне

    Но да доизчаквам някой да си докраде и да ме заплашва как без него щяло да бъде още по-зле... А пък още по-нагло да заявява, че нямало достатъчно подготвени кадри, а в същият момент да стиска и да не пуска кокала... Не ти ли се струва нещо нередно? Малко нагло? Лично на теб допада ли ти идеята да имаш такъв премиер? Неграмотен... с тъмно минало.... държи се свойски с хора от световно развнище, така както с хора от провинцията. Дреме по Европа, ръси бисери или козирува пред Меркел... Ами прокурор като Гешев? Същото минало, малко по-различно IQ. Леко само да загатнем една банка изчезна, едни милиарди потънаха. Плащаме ги аз и ти. Нашите деца. Едни хора си купиха апартаменти на смешни цени. Ти купи ли си? Някой нареди и той стана главен някакъв си. Ходи по Европа пак мълчи и мънка. На всички им е ясна взаимовръзката между мафия и политици в България, само на нас не ни е. Европа пропищя чак, но пък тук си гледаме нови отсечки на недозавършени ремонти. Има нещо гнило в цялата тази работа не мислиш ли? За какви кокошкари ми говориш, за какви войни. Ама радвам се как. Нямам село, нямам баби, но се радвам да. Нямам идея какво е направил в това отношение, но знам в други какво НЕ е направил и то тежи повече. Всъщност много ми е тъжно, че ми се налага да знам кой е главен прокурор и какви са му задълженията. Извратено е.

    Дай да не ровим в История. Гледните точки са много. Отправните още повече.

    ПП: Дай да уточним кои немски баби... За Ossi бабите питам. Сещаш ли се? Те също бяха победители. Обаче спукаха гумите, ама сега също смучат бЕло винО на Waren (17192 да подскажа ) Схващам на къде биеш, ама н'ье е тъй да знаИш. Не са виновни цивилизации, спадове и пикове. Виновни са си хората, ама най-вече политиците. Вече го писах, припомни си, ако те влече.

    Говорихме си за магазини. Кое върви и кое не. Да попитам - отиваш в магазин, купуваш кайма. Кюфтенца ти се дояли, холестеролец малко. Отваряш пакета, каймата развалена. Ядеш ли я или я връщаш? Слагаш повече подправки или отиваш да се разправяш? Ти си я избрал. Пари си давал. Или в магазина ти обясняват как не разбираш от кайма и по-добре да ядеш... А ич?
    Last edited by DMS; 13-09-2020 at 01:32.

Page 30 of 74 FirstFirst ... 20282930313240 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •