Page 41 of 74 FirstFirst ... 31394041424351 ... LastLast
Results 601 to 615 of 1097

Thread: Какво направи Бойко за нас?

  1. #601

    Default

    Тук ме разбра само този които не работи на заплата.

    Останалите не ме разбрахте.



    -----> Изборът е "Трифонов да изкорми Борисов и да го обеси на червата му", а не "Трифонов да управлява"


    СИГУРЕН СЪМ, ама ти си несигурен и редиш порой от думи.

    Както и да е.Няма и да ме разберете, защото не осмисляте написаното, а само се пенявите с приказки.

    Нищо не забравям, и прекратявам участието в темата до резултатите от следващите избори.
    Last edited by alfa racer GTA; 06-04-2021 at 23:06.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #602
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    ... и прекратявам участието в темата до резултатите от следващите избори...
    Ами тогава - до нови избори!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #603
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Рацер,веднъж съм гласувал за Борисов .Може и пак да го направя.
    Не ми трябва ничии черва да гледам .
    Сега съм за Трифонов не да търся сметка на досега управлявалите,
    а за да има промяна в начина на избиране на управляващите за в бъдеще и дай боже да минем и към форма за взимане на решения чрез директно участие чрез раферендуми.
    Който си е партийно ориентиран пак ще може да си подкрепя съответната партия,но и такива като мен ще могат да участват под някаква форма .Сегашния модел реално не ми дава възможност да подкрепя отделно политическо решение което одобрявам без да дам подкрепа на други политики на проводника на същото това решение ,които са в противоречие с моите виждания.Простичко изглежда ,но всъщност си е бая сложно за изпълнение.Но пътека се реди камък по камък.
    А важното в случая е ,че примерно някоя политическа партия реши да прави нещо което не одобрявам да ми се чуе гласчето и то без да вадя щангата от багажника като някой олигофрен.
    Иначе все се намира някой да гази правата ми скрит зад многопартийния модел .На Борисов лафа да съм си правил партия и да съм спечелил изборите не ми е оферта.Свободата ми е по-важна от партийния модел.Не съм с терористични нагласи и ще отстоявам вижданията си с демократични средства.Не казвам ,че ще стане бързо и лесно-това е процес който върви напред заедно с осъзнаването на все повече хора ,че отговорността за това какво ще става занапред е и персонална.
    Не правя разлика между хората на заплата и такива като мен.Нито между бюджетници и частници.Всеки сам си решава какво да работи.Но да се бачка по 10 часа на ден по 6 дни в седмицата и накрая да нямаш средства за нормален живот през 21 век е абсолютно неприемливо.И тук проблема е чисто политически.Не съм толкова прост и необразован да ми минават с лафове за производителност на труда ,международното ни позициониране,кредитен рейтинг на държавата или климатичните промени.
    Last edited by 546; 10-04-2021 at 01:18.

  4. #604
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Я ги дай факторите които не ги коментираме.
    Като гледам разсъжденията и доводите, това е все едно като онази жена, която беше решила да минава през народа с колата си, защото ѝ бяха препречили пътя.
    Резултатът е предизвестен нищо, че теоретично си в правото си. Просто няма нужда от явни конфронтации, които ще настъпят в последствие.
    Но затова:
    Quote Originally Posted by 546 View Post
    а за да има промяна в начина на избиране на управляващите за в бъдеще и дай боже да минем и към форма за взимане на решения чрез директно участие чрез раферендуми.
    ...
    Хората не могат да си изберат между 2 вида домати в Кауфланд, не могат да се разберат да си оправят теча в собствения вход, в който живеят, то остава да им се даде възможност да "избират" важни въпроси засягащи държавното управление.
    Хайде няма нужда.
    Колкото и да е тежко, Бойко съвсем правилно си каза - материала ни е такъв. Пък който се припознава в думите му, нека се обижда, лошо няма.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #605
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Е щом смяташ хората ,че нямат право на избор защото не могат да направят разумен такъв може да ги поставим под запрещение.По едно време живеех и при такива условия.Даже в Контитуцията пишеше коя партия трябва да управлява.
    Като цяло това което посочваш е преодолим проблем.Ще се научат с времето кои домати стават и кои не.
    Да знаеш ,аз съм по-луд от оная с колата.Газя всичко което ми пречи.И не съм особено човеколюбив.Но с демократични средства.Просто това е Силата.
    Цитатите са хубаво нещо,стига да са от добър автор.Бойко го слагам в графа "Бисери"
    Last edited by 546; 07-04-2021 at 10:56.

  6. #606
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Това, че има някой, който не може да си избере домати, означава ли, че трябва да се сложи някой, който да ги избира вместо всички?

    Това за което говори Андро представлява глобален проблем, който се опитват да преодолеят и най-развитите демокрации.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #607
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Еко.като гледам развитите в честност Хамериканците в последно време.все повече се убеждавам ,че партиите са развъдник на дебили.
    Но също така същите тия дебили са наясно ,че технически вече е възможно всяко едно политическо решение да има възможност да бъде одобрявано на ниво електорат.Това стане ли веднъж ,изтърват кокала завинаги.После за да отнемат правото на хората да взимат решения в политически аспект директно ще трябва да се ползва невероятна арогантност и сила.В началото ще е както с доматите,но постепенно хората ще се поосъзнаят и ще драпат със зъби и накти да отстояват това си право и това ще е преломния момент за промяна на закостенелия към момента модел на съществуване на политическите партии.Или ще еволюират ,или ще изчезнат.

  8. #608
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ако зависеше от мен, щях да забраня всякакви партии и сдружения с политически цели.

    Нали картелните споразумения в търговията били незаконни? Защо тогава, те са законни в политиката?

    Не твърдя, че може и трябва да се въведе пряка демокрация във всички аспекти на управлението. Има такива, които, без авторитаризъм, не могат да съществуват.

    Но какъв е проблемът да се реализира това, което правят швейцарците, със съвременни технически средства?

    Всичко това го съзнават немалко хора. Проблемът е, че за да стане то факт е необходимо хлябът и ножът да преминат в различни ръце. Именно това ще бъде най-трудното.

    Не разбирам, защо, според действащата ни конституция, трябва да се дава мандат на една или друга партия за да сформира правителство.

    Би било много по-добре, ако това беше забранено. Ако то беше забранено, сега нямаше да изпадаме в идиотската ситуация в която се намираме и нямаше да са необходими избори до дупка.
    Last edited by ecotronic; 07-04-2021 at 12:05.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #609
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Ситуацията не е идиотска.Просто инерцията е голяма и за да се направи завоя ще се получи известно забавяне.Ти да не очакваш всички да са с едно и също темпо.Изборите са си много хубаво нещо .
    Ако те притеснява евентуална правителствена криза.... ами правителството е да се изпълнява бюджета.ако няма нов се кара по стария.Нищо страшно няма.
    Това има и весела страна,някой друг ще "ДАВА" допълнителни средства да запълва дупките които е заложил ГЕРБ със съществуващия Закон за Държавния бюджет и ще трупа положителни оценки.
    Last edited by 546; 07-04-2021 at 12:55.

  10. #610
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Опитвам се да кажа това, че не виждам никакъв проблем, едно правителство да е експертно. От друга страна всички виждаме много проблеми свързани с партийни или коалиционни правителства.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #611
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    В законния срок мога и аз да ти съставя един експертен кабинет.Но ти нямаш възможност да не го одобриш.
    Нещо против да ти назнача :
    Цецо Цветанов за МВР
    Дянков за МФ.
    Сл.Трифонов за Културата.
    Мая за Правосъдието.
    Костадинов за Външно
    Шефа на Щаба дето не му помня името в МЗ
    Хр.Иванов -социален
    Те ти все експерти.
    И Б.Б. да се оправя с Европростотиите да не го пропускаме все пак.
    Как е?
    Премиер Доган .Най му отива.
    P.S. И Шиши дето участва в политиката е тъй ,за спорта избирам за шеф на Спорта щото само той е в състояние да ни класира на световно по футбол.Тук ,ако на някой не му е ясно как ще стане това въобще да не се опитва да води дебат по темата.Със съдийството шега не бива.За несведующщите пояснявам ,че във футбола съществуват понятия като служебна победа,червен картон и 11-метров наказателен удар.
    Last edited by 546; 07-04-2021 at 14:43.

  12. #612
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това, че има някой, който не може да си избере домати, означава ли, че трябва да се сложи някой, който да ги избира вместо всички?
    Погледни го от другата страна.
    Това, че има масово хора, които не могат да си изберат домати, това не означава, че те трябва да избират за всички, защото са просто числено повече.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #613

    Default

    Това което е добро като политика за един/една група , не означава че е добро като политика за всички останали.

    Така че изборът на домати е въпрос на вкус - всеки сам преценява.

    От тази гледна точка да налагаш твоя вкус/ това което е най-добро/изгодно за теб, а да твърдиш че останалите не можели да избират е доста недемократичен и егоистичен подход.

    Ако не ти отърва "общия избор на домати" - имаш избор - Кант го е посочил преди повече от 200 години.
    Last edited by alfa racer GTA; 08-04-2021 at 13:36.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #614
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Я кажете за Била градини, шкембе воевода пазарува от там.. ��
    Last edited by Бобби; 08-04-2021 at 15:08.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #615
    започва да се пристрастява NikMar's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Габрово
    Posts
    81

    Default

    Май най печелив ще излезе бачо Румен, той отдавна мечтае за президентска република и на там отиват работите, Корнелия ще му дърпа конците и в един момент пак ще сме в т.н. социализъм.

Page 41 of 74 FirstFirst ... 31394041424351 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •