Page 42 of 74 FirstFirst ... 32404142434452 ... LastLast
Results 616 to 630 of 1097

Thread: Какво направи Бойко за нас?

  1. #616
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Вместо да разсъждавате на тема домати и тикви, поразсъждавайте върху това, кога, къде и защо е възникнала представителната демокрация. После помислете, как, кога и колко са еволюирали средствата за комуникация за едни 2500 години. И накрая си отговорете на въпроса, кое налага да продължаваме да ползваме такава форма на демокрация и изобщо, има ли нужда от нея.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #617
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Ох, ами тя техниката еволюира ежеднавно. Проблемът е че хората са доста по бавни. Стига ти да прочетеш последните три страници на тая тема, за да се откажеш от всякакъв вид нецентрализирано управление. Пряка демокрация, ама...друг път.
    Това което трябва да се направи, е да се върне смисъла на думата "партия". Абсурдно е, част от данъците ми, да отива в сбирщина, която нито съм избирал, нито някога ще избера, само защото някой е гласувал за тая сбирщина. Има партия, има си членове, плащат си членският внос, плащат си кампании, печелят или губят избори. Няма членове, няма членски внос, няма кампания, няма партия. Това е представителна демокрация. Това у нас е нещо друго.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #618

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Вместо да разсъждавате на тема домати и тикви, поразсъждавайте върху това, кога, къде и защо е възникнала представителната демокрация. После помислете, как, кога и колко са еволюирали средствата за комуникация за едни 2500 години. И накрая си отговорете на въпроса, кое налага да продължаваме да ползваме такава форма на демокрация и изобщо, има ли нужда от нея.
    Налага го в България Борисов.

    Той не ще дори елементарно машинно гласуване, какво остана за друго.

    И аз съм привърженик на пряката швейцарски модел демокрация, като въвеждането й у държави като нашата трябва да става постепенно/поетапно, като първоначално се даде възможност народа да се произнася по второстепенни въпроси, а по останалите се произнася както досега Народното събрание.
    След 1-2 мандата на НСъбрание се добавят нови въпроси и за около 30 години народа ще може да се произнася по всички важни въпроси които го засягат с изключение на тези изискващи незабавна оперативност - тоест неотложност.

    А се налага да е поетапно, защото старите поколения масово се държат като малки деца и не са достатъчно зрели за такова решаване, а пък от по-новите поколения тези които израснаха в мутренските времена са една част развей прах и вятър ги вее на бял кон - вярват че нещо хубаво може да "си го вземат веднага" - влиза в магазина и си взима каквото иска/вади пищола, или че нещата се случват лесно .

    Иска се период на съзряване, за да се взимат решения, а тези които не подлежат на съзряване трябва време да си заминат чисто биологично и да не объркат живота на по- младите поколения с неадекватността си.

    И не, не може механично да се сравняваме с швейцарското общество - те вече са зряло общество - не си мислят, че повишение на пенсии или безусловен базов доход може "да паднат" отнякъде си ...


    П.П.
    За да се случи това обаче авторитарни личности на които изречението им започва с "АЗ" и това местоимение се повтаря няколко пъти в изреченията им и които като министри/ министър председатели говорят от първо лице единствено число ("Давам", "Разпоредих" ) трябва да останат в историята и тяхното място да заемат личности и екипи, които управляват чрез закона и институциите.


    След 12 години управление на БМБ вместо върховенство на закона имаме върховенство на Бойко Борисов= не е важно какво казва закона, а какво ще каже Бойко Борисов...

    П.П.
    "Давам 10 депутата"- --> не можеш да "дадеш", нямаш право, има си конституционна процедура с разписани правила в нея по която се съставя правителство, а не чрез "даване на депутати".
    Last edited by alfa racer GTA; 08-04-2021 at 19:33.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #619
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Знаете ли, защо Бойко строеше магистрали.. ��
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #620
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Знаете ли, защо Бойко строеше магистрали.. ��
    Ами аз не зная, предполагам че за да има къде да си кара джипката.
    А ти знаеш ли защо Слави и Курнелия няма да строят магистрали?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  6. #621
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Ами аз не зная, предполагам че за да има къде да си кара джипката.
    А ти знаеш ли защо Слави и Курнелия няма да строят магистрали?
    Защото знаеше, че ще дойде Слави с червеното ферари..за Корнелия ти ще ми кажеш... ��
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #622
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Рацер, машинното гласуване си беше чиста проба лапачка за някои, с нулева ефективност.
    Неслучайно повечето държави в ЕС са се отказали от тази глупост.
    Наясно ли си, че за 1/3 от парите, които се дадоха за машините, можеше да се построи постановката за онлайн гласуване? И ефектът щеше да е много сериозен.

    Само дето швейцарски референдуми са крайно неприятни за нашата управа.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #623
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Защото знаеше, че ще дойде Слави с червеното ферари..за Корнелия ти ще ми кажеш... ��
    Ба, Слави не се интересува от земни неща. Тоя го интересува връзката с Господ Бог. Това по магистрала не мож го осъществи, даже с такаваhttps://www.youtube.com/watch?v=UAKCR7kQMTQ. А на Курнелия не и трябва път. тя предпочита да язди. Е, не като Путин(гола до кръста), ами......просто така. Където и когото може....

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Рацер, машинното гласуване си беше чиста проба лапачка за някои, с нулева ефективност.
    Неслучайно повечето държави в ЕС са се отказали от тази глупост.
    Наясно ли си, че за 1/3 от парите, които се дадоха за машините, можеше да се построи постановката за онлайн гласуване? И ефектът щеше да е много сериозен.

    Само дето швейцарски референдуми са крайно неприятни за нашата управа.
    В колко от ЕС страните се гласува онлайн?
    Last edited by ivan dimitrov; 08-04-2021 at 20:20.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #624
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    В колко от ЕС страните се гласува онлайн?
    Не знам в детайли, но знам за Естония, където изборната активност се е вдигнала с около 20% след въвеждането му. Това не е никак малко и непостижимо заради машини, ако ще и златни да са.

    Дори машини да са..........В 21 -ви век, под машинно гласуване разбирам, данните от вота да отиват директно в ЦИК, без писане, брисане и пр.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #625
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не знам в детайли, но знам за Естония, където изборната активност се е вдигнала с около 20% след въвеждането му. Това не е никак малко и непостижимо заради машини, ако ще и златни да са.

    Дори машини да са..........В 21 -ви век, под машинно гласуване разбирам, данните от вота да отиват директно в ЦИК, без писане, брисане и пр.
    Хм, прекрасно те разбирам. Логиката е безупречна. Пропускаш само един детаил според мен. Това касае много индивиди. Някой от тия, даже на могат да разберат кой от 5 бутона е за превключване на следваща програма. И това след детаилно обяснение от "специалист".
    Сега си припомни че в ЦИК, пак хора работят.
    Тоя дебат няма никакъв прагматичен смисъл. Светът не е идеален.
    Като "цифров" човек, явно разбираш какво ти казвам. Нека дебатираме околу това, което е смислено и постижимо. Има безброй смислени, но не постижими неща.
    Инак........срамът е неизбежен. Както лично Аз, установих.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #626
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    И двамата прекрасно знаем, че проблемите, свързани с електронното гласуване не са технически а законодателни.
    А как да се решат законодателните проблеми, когато законодателят се бои от електронното гласуване, като дявол от тамян?
    И това не е само у нас, за съжаление.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #627
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Хм, прекрасно те разбирам. Логиката е безупречна. Пропускаш само един детаил според мен. Това касае много индивиди. Някой от тия, даже на могат да разберат кой от 5 бутона е за превключване на следваща програма. И това след детаилно обяснение от "специалист".
    Сега си припомни че в ЦИК, пак хора работят.
    Тоя дебат няма никакъв прагматичен смисъл. Светът не е идеален.
    Като "цифров" човек, явно разбираш какво ти казвам. Нека дебатираме околу това, което е смислено и постижимо. Има безброй смислени, но не постижими неща.
    Инак........срамът е неизбежен. Както лично Аз, установих.
    Това не е проблем.По-лошото е тези индивиди да пускат предварително попълнени хартиени бюлетини.Ако тези индивиди се забатачват на машината е просто супер-това е още един проблем за купувачите на вот разчитащи на този тип избиратели.Даже бих вкарал десетина различни по вид интерфейса ,като на всеки следващ избирател на случаен принцип му се предоставя различен от предния дизайн -като защитна мярка насочена срещу тези "избиратели".
    Колкото до ЦИК,минимализирането на човешкото участие е гаранция за достоверни резултати.Няма да ти обяснявам на теб разликата между ЕИМ и човек .
    Last edited by 546; 08-04-2021 at 21:17.

  13. #628
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    И двамата прекрасно знаем, че проблемите, свързани с електронното гласуване не са технически а законодателни.
    А как да се решат законодателните проблеми, когато законодателят се бои от електронното гласуване, като дявол от тамян?
    И това не е само у нас, за съжаление.
    Въобще нямаше да опонирам, ако бях сигурен че става въпрос за страх.
    Не съм.
    Законодателен е проблемът - добре.
    Обаче.... въобще не съм сигурен че страх движи законодателите. Задавам си въпроси и търся отговори(религия), "Ами ако на някого му ""извадя електронен подпис"" и той хич не знае за това!? Ами ако някой даже не знае що е то тъчскрийн и аз, щото съм "ангел небесен", гласувам вместо него, понеже съм "мил съсед", ......
    При нас, проблемите са принципни и нямат общо с начинът на гласуване. Искше ми се да живея в страна, дето не зная кой е президент, премиер и председател на НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ, ама.....



    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Това не е проблем.По лошото е тези индивиди да пускат предварително попълнени хартиени бюлетини.Ако тези индивиди се забатачват на машината това е още един проблем за купувачите на вот които разчитат на този тип избиратели.Даже бих вкарал десетина различни по вид интерфейса ,като на всеки следващ избиратил на случаен принцип му се предоставя различен на предния дизайн -като защитна мярка насочена срещу тези "избиратели".
    Супер!
    Само дето става въпрос за тая дето ме е родила!
    Да бе!
    Колко процента според теб е купеният вот?
    Last edited by ivan dimitrov; 08-04-2021 at 21:15.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  14. #629
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ванка, дай да си говорим реални неща. Да се сдобиеш с чужд електронен подпис е също толкова "лесно", колкото да си извадиш лична карта на негово име.

    Всичко е доволно помислено. Вече, дори и без електронни подписи има многофакторни автентикации, биометрии и каквото се сетиш.

    Нали нямаш проблеми да си управляваш банковата сметка, да си плащаш данъците, да си купуваш винетки, и пр. със същото това средство?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #630
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ванка, дай да си говорим реални неща. Да се сдобиеш с чужд електронен подпис е също толкова "лесно", колкото да си извадиш лична карта на негово име.
    Тоест - въпрос на мотивация. Има бе, аз лично съм си заключвал лаптоп с биометричен сензор, и после съм му презаписвал биосът, щото не ме разпознава. Ама това е "друга бира". Искам да си приказваме за утре(не за необозримото бъдеще, па било то и в други ден). Щото ако утре не съм по добре от днес - за чиф..... живях днес?
    Най, най, най интересното е, че няма никакво значение как точно гласът ти е отчетен. Дали ще е на хартия(да ме простят зелените, дето си мислят че икономията на хартия икономисва гората), дали ще е на монитор......все тая, ако е лишен от мисъл. Не от смисъл - всеки глас носи такъв.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 42 of 74 FirstFirst ... 32404142434452 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •