Page 43 of 74 FirstFirst ... 33414243444553 ... LastLast
Results 631 to 645 of 1097

Thread: Какво направи Бойко за нас?

  1. #631
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Как да няма значение, как е отчетен вотът?

    Едното е скъпо, тъпо, неудобно и поради това се провежда само при крайна необходимост.

    Другото е лесно, бързо, евтино, може да се провежда по 2 пъти на ден, но пък това е крайно "неудобно" за някои хора.

    Ти ми кажи, кое от двете има повече шанс да пребъде.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #632
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Как да няма значение, как е отчетен вотът?

    Едното е скъпо, тъпо, неудобно и поради това се провежда само при крайна необходимост.

    Другото е лесно, бързо, евтино, може да се провежда по 2 пъти на ден, но пък това е крайно "неудобно" за някои хора.

    Ти ми кажи, кое от двете има повече шанс да пребъде.
    Не вярвам че ти ме питаш това!
    Ще ти отговоря с въпроси и аз(предвид написаното по рано).
    1 ви ред -Според кого бе!?
    2 ри ред - за кои хора!?
    3 ти ред - за коя безкрайност си пишем!?
    "Разчекнал" съм се м/у аналоговата и цифровата ера, и виждам смисъл в това което ме питаш. Просто трябва да отчетеш, че не всички ....ьм, съотечественици, са на твоето ниво.
    Сега се налага да питам - кое е скъпо и кое ефтино, като се касае за бъдещето на няколко милиона люде.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #633
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Споко бе момчета...след дълъг спор ще вземе да се намразите като ония мой виртуален приятел от Булгарплод, дето ми дава определемия в форума, без да ме познава и по назад в темата разклати червените домати с факти....)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #634
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Споко бе момчета...след дълъг спор ще вземе да се намразите
    Малко вероятно(за да не напиша - изключено).
    Имай предвид, че виртуалният живот, не се различава кой знае колко от реалният. Предстои разликата съвсем да изчезне, но не утре.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #635
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Малко вероятно(за да не напиша - изключено).
    Имай предвид, че виртуалният живот, не се различава кой знае колко от реалният. Предстои разликата съвсем да изчезне, но не утре.
    А бе за мен се различава яко.....срещал съм хора с който съм се запознал виртуално и след това реално, и разликата е голяма....да не говорим за тези, който лъжат виртуално, каква картинка са реално....ама това е друга тема.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #636
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А бе за мен се различава яко.....срещал съм хора с който съм се запознал виртуално и след това реално, и разликата е голяма....да не говорим за тези, който лъжат виртуално, каква картинка са реално....ама това е друга тема.
    Зависи от гледната точка. Написах нещо, ти го разбра по някакъв начин......
    Не, темата е същата. Пише я като заглавие.
    За да съм в крак с темата, и дискусията относно изборите(и твърдението си от преди пост) - колко си доволен от своят избор?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #637

    Default

    Проблемът с постепенното въвеждане на пряка демокрация не е технически, юридически/законодателен, той е политически - политиците осъзнават, че ще загубят част от властта си да завземат решения за живота на другите и се дърпат.
    Но използват за това дърпане -плашене на електората "турците ще ни завладеят" и все в тази насока "аргументи' .

    Управляват чрез страх, а поколението на Екото си го е страх от техниката общо взето - като той е едно миниатюрно изключение на фона на общото.
    Който не вярва - да погледне какви опашки пред банкоматите и в банките когато на пенсионерите им "пускат" пенсиите по сметките.

    За 30 години демокрация едва един банкомат успяха да ги научат да ползват, а банкомати има у нас от поне 1993г., аз започнах да ползвам такъв през 1995г.

    Когато дигиталните поколения навлезат достатъчно в живота никакви аргументи и страхове няма да могат да ги уплашат и който политик им се противопостави ще се сгромоляса с трясък...

    Ама след 20- на години.

    Сегашните пенсионери - пискат и мрънкат ако им "вземеш" копчелък телефона и го смениш със смартфон.

    След това дуднат, че "не искат интернет банкиране" и така всеки месец да си ходят на пощата и да си взимат пенсията "им е добре"
    Няма нищо, че ги болят краката от ходене - друго си е "да пипнат парата в ръка".

    Единствено Корона пандемията ги наплаши заради опашките в банки и пред банкомати, та чета в нета, че една част кандисали на интернет банкиране...


    След 20-на години и този аргумент ще отпадне, но когато първите дигитални поколения станат пенсионери.
    Last edited by alfa racer GTA; 09-04-2021 at 04:42.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #638
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Чета в новините ,че ББ ще подкрепя Трифонов за правителство.Викам си тоя си приказва както обикновено.Но после чета ,че и Томислав потвърждава казаното от ББ.Нема шега,нема измама.Истина е.
    Е това е !
    Следва и БСП заедно с ДПС да се включат в инициативата .
    Няма опасност ни от правителствена криза,ни от избори до дупка.
    Остава и Мая да прати поименни чекове персонално до всеки българин който не е декларирал доход над 50000 лв.
    Мир,любоф и парички за всички -точно както аз обичам да пожелавам по Коледа и Нова година.
    Отивам за бира .Да им пикая после на политическия модел.
    Ванчо брат,опс ,Ваше Величество,прав си !
    Верно немаше смисъл да се гласува,тия са пълна чалга,ша търся остров и ставам привърженик на монархията.Може да вземем и Митака да прави революции от време на време .
    https://www.youtube.com/watch?v=5_8IifQjYuI
    Last edited by 546; 09-04-2021 at 08:37.

  9. #639
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Тъй,взех 12 бири като за начало.

  10. #640
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Старото поколение не е пречка за въвеждането на електронно гласуване. Подразбира се, че този начин на гласуване само ще допълни традиционния. Който го е страх, че някой ще злоупотреби с личните му данни, пак ще си пуща хартията. Или какво, като някой разбере, за кого съм гласувал? Ще си направя секуро.

    Накратко - всички аргументи "срещу" са някакви смешки, които управляващите вадят от 9 кладенеца. Но в крайна сметка, винаги става това, което разумът иска.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #641

    Default

    Аз мисля, че може и още по-напред да ги доведем нещата с гласуването.
    Щом сега за 2 минути от смартфона си мога да направя банков превод за 10 000лв например, защо да не мога да гласувам от тоя същия смартфон?

    Приемането на един такъв тип гласуване ще вдигне доста избирателната активност, защото сега много хора не отиват да гласуват, щото си имат някаква друга работа и не им се чака на опашки.

    Но това не е в интереса на герб/дпс, които си отглеждат цигани, само заради едното гласуване. И колкото по-малко бели хора гласуват, толкова по-голяма тежест ще имат купените цигански гласове.

  12. #642

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Чета в новините ,че ББ ще подкрепя Трифонов за правителство.Викам си тоя си приказва както обикновено.Но после чета ,че и Томислав потвърждава казаното от ББ.Нема шега,нема измама.Истина е.
    Е това е !
    Следва и БСП заедно с ДПС да се включат в инициативата .
    Няма опасност ни от правителствена криза,ни от избори до дупка.
    Остава и Мая да прати поименни чекове персонално до всеки българин който не е декларирал доход над 50000 лв.
    Мир,любоф и парички за всички -точно както аз обичам да пожелавам по Коледа и Нова година.
    Отивам за бира .Да им пикая после на политическия модел.
    Ванчо брат,опс ,Ваше Величество,прав си !
    Верно немаше смисъл да се гласува,тия са пълна чалга,ша търся остров и ставам привърженик на монархията.Може да вземем и Митака да прави революции от време на време .
    https://www.youtube.com/watch?v=5_8IifQjYuI


    Нищо не си разбрал.

    Когато Трифонов каже, че ще сформира правителство подкрепено от ГЕРБ, тогава написаното горе от теб става истина.

    Сега разбра ли?


    И аз мога да "кажа/напиша ще онодя 546 отзад"- ама това ще стане едва когато Ти кажеш че си съгласен, свалиш гащите и се надупиш.


    В противен случай аз само " пробвам почвата" дали ще мине номера...


    Досега Славчу е казал 1 изречение "Има законно установен ред по Конституция за съставяне на правителство."

    И с това запуши устата на Банкянския съдран чувал.


    И той, и мисирките и мисирите/социолозите са изнервени от това мълчание.

    На мен мълчанието ми харесва.
    Не би ли харесало ако се случи същото което беше когато реформаторския блок след изборите започнаха "да пушат пури с Бойко".

    Слави пури с Бойко няма да пуши -- война е и след нея само една от политическите формации на някой от двамата ще оцелее.Другата ще се ерозира скоропостижно докато остане и без съществена членска маса и без избиратели.

    Трябва да се променят правилата за избор и Борисов да не е на власт поне едно 1 година.
    Така че Борисов може да си подкрепя който ще, важното е който и да е на власт да изреже назначенията му - областни управители, шефове на МВР и т.н.
    Те го крепят - ГЕРБ получава най-силна подкрепа в ромските махали....


    П.П.
    Гледайте и се учете от БатСлави как се погребва политическият наследник на Т.Ж.

    https://offnews.bg/politika/trifonov...en-749356.html
    Last edited by alfa racer GTA; 09-04-2021 at 13:28.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #643
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Зависи от гледната точка. Написах нещо, ти го разбра по някакъв начин......
    Не, темата е същата. Пише я като заглавие.
    За да съм в крак с темата, и дискусията относно изборите(и твърдението си от преди пост) - колко си доволен от своят избор?
    Ами доволен съм че гласувах за това което предлагат като виждане за политика, недоволен съм след като разбрах, че се предлага от водач с нечисто минало, от там нататък ебем ти гласа )...все пак е протест с/у сегашното управление, за което не се чувствувам толкова тъп...
    Иване, ние дъртите нямаме думата, защото за 30-се години нищо не направихме а търпяхме всички политически игри.....може да сме в полза със съвети в друга сфера....
    Радвам се на младите....трябва да се съобразяваме с техните виждания, колкото и да ги корим....незнам alfa racer GTA на колко години е, но ме кефи неговият бунтарски дух, браво на dhtj че има своето виждане и то е много правилно, не е безразличен... и за всички останали млади, който са изразили мнение в темата или се борят за своето бъдеще....ние нащето го проиграхме и сега може само да си пием ракйката с здраве, и да се бъзикаме...та в тоя ред на мисли Българя ще се оправи, ако управляващите са под 50-се годишна възраст, доказа ли се в живота за което говорят фактите, като образование,успехи в дадена сфера и т.н.. а не избора на домати....
    Last edited by Бобби; 09-04-2021 at 16:20.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #644
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Може и да съм дърт, но нямам усещането, нещо да съм проиграл
    Винаги съм следвал правилото "прави, каквото трябва, пък да става, каквото ще."
    Никого не съм окрал или излъгал, имам здрав и спокоен сън....


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #645
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Може и да съм дърт, но нямам усещането, нещо да съм проиграл
    Винаги съм следвал правилото "прави, каквото трябва, пък да става, каквото ще."
    Никого не съм окрал или излъгал, имам здрав и спокоен сън....
    Ами най малкото което си проиграл е пенсията си, и още много неща, ако ме разбираш, иначе нямаше да бъдем най бедната държава в ЕС, по добре да не беше спал три дена ))....тук не иде реч за крадене и измама, а да се бориш за твоето и на децата ти бъдеще.....истината е, че не сме правили това което трябва, и това е много ясно, ама у нас никой не приема вина...
    Е аз казвам, че имам вина за хала на който съм и сме, ако ти смяташ че това е твоя живот, ами той си е твой, постигнал си това което желаеш.....образно казано един щастлив и около него десет хиляди озлобени кучета като картина... не е добре...
    Last edited by Бобби; 09-04-2021 at 19:48.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 43 of 74 FirstFirst ... 33414243444553 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •