Page 53 of 74 FirstFirst ... 343515253545563 ... LastLast
Results 781 to 795 of 1097

Thread: Какво направи Бойко за нас?

  1. #781
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    ....Това "лайно" според теб ще доведе до липса на невалидни бюлетини, поради невъзможността да сгрешиш...

    На последните 2 избора невалидните бюлетини са около 7%-10%.
    При машинно невалидните ще са 0.001%.
    Само да ти припомня, че дали ще пуснеш празна бюлетина или ще напишеш "кур" на нея или ще отбележиш "не подрепям никого" за изборния процес е все тая.
    Или казано иначе, хора, като мен, които се колебаеха, кое от трите по-горе да изберат, просто ще изберат това, което предлага машината - а именно "не подкрепям никого"

    А пропо - в референдума на Слави не помня да е имало нещо за машинен вот. Сега откъде им дойде това гениално прозрение? От друга страна в референдума имаше въпрос за електронно (дистанционно) гласуване. Сега дума не чух да се обели за него.

    Абе все мъжки работи.....

    По същата логика, заради която ти ще подкрепиш ИТН - не защото очакваш чудеса от тях а за да остане дупка на мястото на ГЕРБ, аз ще подкрепя някой друг (може и ГЕРБ), защото вече виждам в тази дупка ИТН, а този филм, вече, съм го гледал.
    Last edited by ecotronic; 29-04-2021 at 00:31.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #782

    Default

    Разбрах те --> пуснал си един "кур" за бъдещето на децата и внуците на приключилите избори и на изборите занапред ще продължиш да пускаш "кур" за бъдещето им...

    При такава ситуация при която ГЕРБ и БСП искат да подчинят дневния ред на своите мераци:
    ГЕРБ и БСП заплашиха трайно да блокират работата на парламента
    Двете формации се заканват, че докато дневният ред на Народното събрание не бъде подчинен на исканията им,


    Същото правят и със законите - изопачават ги и започват да тръбят "Слави е виновен, той го направи..."


    Трифонов няма избор.Аз също съм без избор....

    Продължавай да извършваш атентат след атентат срещу бъдещето на следващите поколения и продължавай да не отговаряш на поставените въпроси горе и да не бъдеш честен към себе си.На мен честен отговор ме ми трябва, на теб ти трябва, защото без него трудно ще направиш най -доброто за наследниците ти.

    Вместо това следват въпроси "Откъдя накъде машинен вот" -ами защото е полезен и решава проблема с невалидните бюлетини-> не се хабят нахалост 170 000 гласа като невалидни, защото избирателя е объркал при гласуването.
    Давам факти, ти ми "отговаряш" с въпрос - вместо да дадеш честна оценка според фактите ...

    Интернет вота иска поне 18-20 месеца подготовка - разработване на софтуер за гласуване, тестването му, разработване на софтуер за защита на гласуването/софтуера за гласуване и тестването му...
    ГЕРБ имаха време 12 години да го направят и въведат, ама не го направиха когато имаха спечелени повече от 50% от бюлетините от вота в чужбина, а сега няма и да го направят, защото при гласовете от чужбина са вече 3-та или 4-та политическа сила...

    Можеше и сам да достигнеш до отговора горе, ако беше честен към себе си.

    Как това твое гласуване помогна за - по-добро бъдеще на децата и внуците ти?

    Имаш ли честен откровен отговор на този въпрос отпреди 20 дни или "не е удобно"?

    Гледанията филм е ГЕРБ - сриване на институциите, за сметка на една личност, която им изземва държавните функции и "решава вместо тях"."Дава вместо тях", казва кой е прав и кой не е и установява "Върховенство на Бойко Борисов" вместо върховенство на закона и по този начин вместо правова имаме
    Бойко Борисова държава.

    И логиката не е същата - Трифонов не е управлявал България последните 12 години, но Борисов е бил на власт последните 12 години и се е вкоренил яко във властта и в държавата и както се вижда трудно ще го изчегъртаме...

    Разликата е огромна, но само за който може да я види...

    И да "този филм сме го гледали" --> комунизма падна, но една камара народ не бяха разбрали че "е паднал и връщане няма" и продължаваха да гласува, и сега е същото --> една камара народ не е разбрал че герберизма/бойковизма си отиде и продължават да гласуват за него...

    П.П.
    Честито -->.
    Държавната банка за развитие отпуснала 19 милиона лева кредит на Маджо

    Докато обикновения човечец се гърчи в опит да намери пари да започне бизнес или за да оцелее бизнес
    му, за аверчетата на Борисов има открита кредитна линия в Държавната Банка за възстановяване и развитие и още със създаването на фирмите им получават милиони левове кредити...

    Грабете братя, не остана...
    Огън, уволнение...
    Last edited by alfa racer GTA; 29-04-2021 at 09:01.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #783
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Кое е добро за децата и внуците ми, си го преценявам аз, но ти не спираш да ми даваш наклон на ...
    Откъде черпиш това самочувствие, че твоята "камбанария" е единствено вярната?
    Аз съм в състояние да аргументирам обратното, но не го правя, защото, за разлика от теб, зачитам чуждата гледна точка.

    Ако наистина едни хора са се объркали нещо и поради това, неволно, са пуснали недействителна бюлетина, то тези хора едва ли могат да докажат, че не са зеленчуци и като така, може би е наистина по-добре, техните гласове да не бъдат отчетени.

    Хайде - със здраве! Искрено се надявам да греша в преценките си за ИТН.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #784
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    кУрнелия ще оправи нещата споко... имайте търпение. БСП, ГЕРБ и ДПС в никакъв случай не са партии, които искат да влязат на всяка цена в политиката. Те са толкова съвестни и добри, че ще съставят експертно правителство само в името на България. Пък имат специалисти и опит. Само те знаят как се управлява държавата... Без тях сме кръгла нула.

  5. #785
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Викаш кат нищо специалистите ще се юрнат с 200 да спасяват държавата.А после кой ще я спасява пък от тях не се знае.
    Бойко е експерт по дърпане на кредити и наместването им къде ли не,а останалите са още по-големи експерти в харченето,за народа остава удоволствието да ръкопляска наслаждавайки се на фокуса " Едни кинти влизат в бюджета и изчезват безследно ".
    Last edited by 546; 29-04-2021 at 18:32.

  6. #786
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Така сме се омазали в лайна. Така сме се оплели. Толкова сме изтормозени и объркани, че дори когато някой се появи и се държи адекватно, ние го подозираме и заклеймяваме. Чак ни е странно, когато говори истини или действа смислено.

    Дано Славчо има някаква идея за секциите в Турция. Че хубаво ще си ожъне нивата с българите в чужбина, ама фесовете да не вземат да се мобилизират. И дори да се мобилизират, дали пак "плюса" от българите ще е по-голям.

  7. #787
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    фесовете да не вземат да се мобилизират
    Аз паднах от Марс. Ти от къде?
    Може ли определение на понятието - "смислени действия", щото и това май е въпрос на глрдна точка?
    Ако според теб адекватно поведение е - когато предизвикаш референдум с цел въвеждане на мажоритарна система на гласуване, и някой я предложи вместо теб, а ти се откажеш - оттеглям първият си въпрос.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  8. #788

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    По въпроса за гласуването от чужбина.......

    С цялото ми уважение към младите, ако от мен зависеше, щях да забраня всякакъв чуждоземен вот.

    Не живееш в тази държава, не плащаш данъци, не храниш пенсионери......

    Тогава, защо трябва да определяш правилата на играта???

    Имам приятели в чужбина, които не гласуват, именно, защото считат, че нямат моралното право да го правят.

    Само дето за тая работа се иска да имаш нещо между ушите.
    ++ за това.
    Само че в моя случай нямам приятели, а родители в чужбина, както и сестра ми.



  9. #789
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Пак да попитам. Добре образован българин принуден да напусне родината си по икономически причини, не трябва да гласува за сметка на неграмотен циганин с 12 деца? Това са купени гласове. Лесни гласове. Ами изкуфелите пенсионери на 90 години? Моите уважения, но не е честно. От 30 години има един твърд електорат от пенсионери за БСП (с носталгия към соц-а, лесно манипулируеми), един твърд електорат български турци УЖ етнически засегнати, а чисто и просто подклаждани пак с политически намерения. Мангалите гласуват за който си плати. И какво остана накрая? Една част работещи (които всъщност бачкат и изкарват) хора, които или НЕ гласуват защото виждат че си ебало майката или пък се припознават в някоя нова партия тип спасител. Не ви ли звучи уродлива ситуацията?

    На последните избори избирателната активност дали не беше ПАК под 50%? Дали тези които не са гласували просто ги е мързяло и са смотаняци или по-скоро са продукта на тази уродлива избирателна система? Умишлено отстранените. Що ли ми се струва, че ако се направи проучване за негласувалите, ще се окаже всъщност че масово са грамотни хора.

    Не видях ГЕРБ или БСП да подскачат срещу изборните промени, защото се притесняват за гласовете от Турция. Защо ли?

    Защо почти целия вот от чужбина НЕ е за добре познатите прогнили партии?
    Last edited by DMS; 30-04-2021 at 17:59.

  10. #790
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Звучиш ми като приказката за нероден Петко

    Нали никой още не е спрял тези, които са напуснали страната да гласуват?

    Имай малко повече уважение, към "изкуфелите 90 годишни пенсионери", щото те на твоето няма да дойдат, но ти ще отидеш на тяхното.

    Не знам, какво точно разбираш под "почти цяло" но за мен 2/3 от нещо са далеч от това понятие.

    Истината е, че ИТН, мутрите и пр. нови курви бяха подкрепени основно от живеещите в България и е доста по-правилно да се каже, че ИТН, само, изпревариха БСП благодарение на гласовете от чужбина.
    Last edited by ecotronic; 30-04-2021 at 17:49.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #791
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Изключително много ценя възрастните хора. Бъдете сигурни. Но все пак мисля, че изборния ни кодекс умишлено е направен така да затруднява по-трезво мислещите избиратели. И ми е странно защо така се възпаляват добре познатите управляващи от евентуалната промяна на това. Звучи ми като излизане от зона на комфорт. Страх?

    Но да не изпадаме в подробности де. Докато чукаме яйчица и мезим агнешко, ще се завъртят няколко телефончета между сараите, Банкя и Позитано. Един вътрешен глас ми шепти, че и оня Хаджи какъв беше, на Майчето сол ташака резко ще происка стабилно правителство в името на България. Дано греша )

  12. #792
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    ....Но все пак мисля, че изборния ни кодекс умишлено е направен така да затруднява по-трезво мислещите избиратели....
    Кажи, какво конкретно смяташ, че трябва да се промени в ИК за да се преодолее това?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #793
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Лишаване от право на глас за хора без основно или средно образование. Грозни глоби и затвор за купуване на гласове. Премахване на възможността за манипулация на бюлетини преди и след изборния ден (печатници, вътрешни хора, чували и т.н.). Икономическият натиск и страх от настоящата партия на власт (която и да е тя) също трябва да бъде изкоренен. Пример: ако не бяха купени гласовете на циганите, ако нямаше натиск над стотици хиляди по редицата, системата и хорото, дали ГЕРБ щеше да е "първа" политическа сила? Щяха да са като Марешки и онзи клоун Симеонов, за когото дори аз се излъгах преди време да гласувам. И ме е срам. Че се подведох по патриотичната нотка, която умело успя да прокрадне в обществото.

    ПП: На тези избори не гласувах. От онези 50% смотаняци и мързеливци бях, които не си харесаха никой, защото им е писнало от царе, патриоти, пожарникари, чалгари и т.н.

  14. #794
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    Лишаване от право на глас за хора без основно или средно образование. Грозни глоби и затвор за купуване на гласове.....
    Напълно подкрепям, макар и да смятам, че не тапията за някакво завършено образование, следва да е определящото, а няколко прости въпроса с които, човек да докаже, че не е зеленчук и че малко от малко си има понятие за държавата ни.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #795
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Е да де, но все пак основното и средното образование са тази редица "прости въпроси", с които се доказва, че даден човек не е зеленчук. Пред всяка избирателна секция ли ще назначим по един, който да препитва кога е създадена българската държава или какъв ден е днес? ) А на всеки избори виждаме една камара народ, които изобщо не знаят къде се намират, какво правят и за кого гласуват. И същите тези неграмотни и купени хора решават за съдбата на страната, точно толкова, колкото и ти, и аз или някой друг съвсем грамотен адекватен човек, интересуващ се от политика. Реалността е такава. Веднъж ми пуснаха на Курнелия телевизията. Там в нейно обръщение към избирателите си тя започна с: Другари и другарки... Хах... На кого говори, къде бърка, какво цели? Не е ли долно? 80% от електората на БСП лежи на Живковата носталгия и си мечтае "онова" време да се върне. За това и гласува. Това честно ли е? Морално ли е? Почти изцяло електората на ГЕРБ са мангали и притиснати икономически или облагодетелствани от управлението под една или друга форма. Патеричките АТАКА, ВМРО, НФСБ и ВОЛЯ заминаха в кошчето със същата скорост с която дойдоха. Златно пръстче, огардка, дискотечка, бензинче. Помним ли? А сега СДС? Хах... СДС... кое СДС? Това сериозно ли е? И какво от това в крайна сметка? Пак едни се нагушиха, пак осраха държавата. На мен ли ми се струва само или една група хора непрекъснато се въртят около софрата? Моите наблюдения са от около 10 години, нали съм млад и без отправни точки. ) Бре деба едни и същи под различен цвят. Днес говорят едно, а утре вършат друго и пак са в играта. И сега когато някой се опитва да разбъзика лайната и страшно много агресия се излива. Много странно... )
    Last edited by DMS; 30-04-2021 at 20:49.

Page 53 of 74 FirstFirst ... 343515253545563 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •