Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Алфа 146 1.6 ТС, проблем след палене

  1. #1

    Default Алфа 146 1.6 ТС, проблем след палене

    Здравейте колеги,

    Имам проблем с Алфичката ми(146 ТС, 97'). Старичка е но вървеше много. След като забелязах, че излиза черен дим с мириз на суров бензин реших да я заведа на сервиз и от там ми казаха, че дебитомера ми е за смяна. Като нов той е скромните 500(без малко) лева, затова реших да търся втора употреба. Намерих в един сайт..(с инициали МП) и реших да го сложа. Тогава проблемите започнаха..След рестартиране на компютърчето(махане на акумулатора) се появи проблем с оборотите при студен двигател.(!!!непосредствено след рестартирането!!) След като запаля и се опитам да подам газ , колата просто губи обороти и гасне. Този проблем се оправя, след като колата загрее. Та.. закарах я на сервиза с "новият" дебитомер, но според техника ми, той се оказа негоден. Смених още 2-3 дебитомера, от работещи коли (включително и старият ми, с който не правеше проблеми), но нищо не се промени. Водих я на тестове и диагностика в сервиза на БОШ, но и от там не можаха да ми кажат какъв е проблема. Замериха налягането на горивната помпа и всичко си беше наред. По думите на диагностика там, ламбда сондата била мудна, но все още работела. Има и звук, който е характерен за вариатор, който си заминава, но го имаше и от преди да се появи проблема. Когато колата влезе в работна температура, всичко се оправя. Другият вариант при който всичко е наред е като я запаля директно(аварийно) на газ. На бензин, без значение дали съм включил или изключил дебитомера, проблема си го има. На някой случвало ли му се е..и има ли идея какво може да е, след като не е дебитомер.

  2. #2
    започва да се пристрастява razor1911's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    София
    Posts
    50

    Default

    Колега имам подобен проблем на 1.6 Т.С. Алфа 147 дебитомера ми е нов не даваше ядове няма 2-3хил км. съм го карал и вчера като се качих и запалих колата на празни обороти не работеше добре а като потегля придърпва и няма мощност във високите няма проблем като поработи 20тина минути се оправя и върви перфектно и на ниски и високи обороти.

  3. #3

    Default Алфа 146 1.6 ТС, проблем след палене

    Абсолютно същият проблем..Утре ще я вкарвам в сервиза в Орландовци, защото вече 2ри механик се отказва от нея..плюс това, на диагностика всичко минава добре..Имам чувството, че газовата бърка нещата, но когато я карам само на бензин след рестарт на компютъра..отново проблема го има...Дано да има някакво развитие, пръснал съм над 300 лева до тук, без резултат..Само дебитомера и диагностиките ми са около 200.

  4. #4
    Alfa Romeo 156 1,8TS
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Кърджали
    Posts
    89

    Default

    По някаква случайност, да не зареждате в известна с участието си в петролен картел австрийска бензиностанция с три букви?

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    Колега една добавка за почистване на инжектори ще ти помогне, аз ако бях слушал майстори трябваше да сменя сумати неща, свещи и др......
    Alfa Romeo 146 1.6 t.s.

  6. #6

    Default

    Днес ще я закарам поне за диагностика и без това имам час...ама ако ми каже нещо 300-400 лева..няма как..Иначе това с добавките е добра идея. Ще го пробвам!

  7. #7

    Default

    Здравейте! и мойта алфа 146 98г. прави така смених въздушния филтър мислех ,че е от там да не са датчиците???
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105hp (бившата)

    Alfa Romeo 146 1.6 TS 120hp

  8. #8

    Default

    Газовите създават проблеми. Проверете ги тях определено. А и за тези двигатели има достатъчно параметри по които да се ориентираш

  9. #9

    Default

    Звъннаха ми преди малко...Термостат и ламбда сонда. За сега обаче термостата ще го оставя на страна, защото е над 120 лева и със смяната ще стане половината кола...Ще видя какво ще правя с него.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ReXi View Post
    Звъннаха ми преди малко...Термостат и ламбда сонда. За сега обаче термостата ще го оставя на страна, защото е над 120 лева и със смяната ще стане половината кола...Ще видя какво ще правя с него.
    Пиши след това какво става. Щото ламбдата не играе докато не загрее

  11. #11
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Що не си почистите дюзите?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    40

    Default

    Здравейте, от 6 години имам същият проблем и след като спечелих едни пари, реших да оправя колата.
    Само да ви кажа че до момента съм изхарчил близо 2900лв , единственото СТАРО нещо под капака остана стъпковия мотор. БУКВАЛНО всичко е сменено с ново от магазина.
    И проблема си остава. Ходих до Алфа/Фиат за нов компютър. и седя към 23 дни в Бош. Като сменя тия дни стъпковото ще се надявам да се оправи... Ю
    Интересното е че според компа всичко е наред, но реално след смяната на всяка нова част колата работи все по-добре и по-добре, сега работи като както сме я купили 60 000км преди 15 години НО само когато е загряла Студена е трагедия.
    Лошото е че за сметка на прекрасното представяне като е загряла, проблема сутрин се задълбочи. Единствената наджежда ми остава стъпковия мотор.
    Ако някой от Варна има работещ стъпков мотор, ще почерпя да го изпробвам преди да купя нов.

  13. #13

    Default

    Здравейте гайс,

    Взех си я..същият шит, но поне ми дадоха някакво добро обяснение. Понеже въпростният термостат стои постоянно отворен и колата не иска да отиде до 90 градуса, се появява момента с проблемното обучение на компютъра. Според майстора постоянно минава от студена на топла карта..каквото и да означава това..Но имайки предвид, че преди да ресна компа(разкача акумолатора) нямаше никакви проблеми, съм склонен да повярвам. Сега ми предстои смяна на термостат(има ги нови за 54 лева, до колкото разбрах не се сменят трудно). На първо време, ако имате и вие такъв проблем, мисля да сложа картон на половината радиатор, за да и помогна да стигне до 90 градуса и да се опитам да обуча компютъра. Иначе колегата със стъпковото моторче - Много добро предположение, баща ми ми спомена за това, но за сега никой от майсторите не е отворил приказка за него. Дебитомера със сигурност не е проблема, както и дюзите, защото са сменяни при диагностиката с читави (да не кажа нови, защото не съм сигурен). Не знам кога ще ми остане време да я оправя, но след това ще пиша отново. Иначе на първо време ще пробвам това с картона.[COLOR="Silver"]

    ---------- Post added at 15:45 ---------- Previous post was at 15:43 ----------

    ПС. Явно термостата ми е бил здал багажа и преди ресването на компа, но до тогава машинката си е знаела какво да прави. След рестарта обаче няма как да се научи..не мога да си го обясня по друг начин..

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by ReXi View Post
    Здравейте гайс,

    Взех си я..същият шит, но поне ми дадоха някакво добро обяснение. Понеже въпростният термостат стои постоянно отворен и колата не иска да отиде до 90 градуса, се появява момента с проблемното обучение на компютъра. Според майстора постоянно минава от студена на топла карта..каквото и да означава това..Но имайки предвид, че преди да ресна компа(разкача акумолатора) нямаше никакви проблеми, съм склонен да повярвам. Сега ми предстои смяна на термостат(има ги нови за 54 лева, до колкото разбрах не се сменят трудно). На първо време, ако имате и вие такъв проблем, мисля да сложа картон на половината радиатор, за да и помогна да стигне до 90 градуса и да се опитам да обуча компютъра. Иначе колегата със стъпковото моторче - Много добро предположение, баща ми ми спомена за това, но за сега никой от майсторите не е отворил приказка за него. Дебитомера със сигурност не е проблема, както и дюзите, защото са сменяни при диагностиката с читави (да не кажа нови, защото не съм сигурен). Не знам кога ще ми остане време да я оправя, но след това ще пиша отново. Иначе на първо време ще пробвам това с картона.[COLOR="Silver"]

    ---------- Post added at 15:45 ---------- Previous post was at 15:43 ----------

    ПС. Явно термостата ми е бил здал багажа и преди ресването на компа, но до тогава машинката си е знаела какво да прави. След рестарта обаче няма как да се научи..не мога да си го обясня по друг начин..
    Пак няма да се оправи. и през това минах.

  15. #15

    Default

    Мойта се оправи запушват се дюзите , изчакваш да загрее хубаво обръщаш на бензин и газ на 3-та .... за сега не ми е правила проблем сутринта
    Last edited by AlfataCC; 05-12-2016 at 02:00.
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105hp (бившата)

    Alfa Romeo 146 1.6 TS 120hp

Page 1 of 3 123 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •