Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Алфа 146 1.6 ТС, проблем след палене

  1. #16
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by TeamSilistra View Post
    Мойта се оправи запушват се дюзите , изчакваш да загрее хубаво обръщаш на бензин и газ на 3-та .... за сега не ми е правила проблем сутринта
    Не мое ъ бъде
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  2. #17

    Default

    Пък като не стане на 3-та до долу другия варянт е да изчакаш да загрее 40 50 градуса да обърне на газ
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105hp (бившата)

    Alfa Romeo 146 1.6 TS 120hp

  3. #18

    Default

    До къде стигнахме с проблема не разбрах?

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by blizare_ View Post
    Здравейте, от 6 години имам същият проблем и след като спечелих едни пари, реших да оправя колата.
    Само да ви кажа че до момента съм изхарчил близо 2900лв , единственото СТАРО нещо под капака остана стъпковия мотор. БУКВАЛНО всичко е сменено с ново от магазина.
    И проблема си остава. Ходих до Алфа/Фиат за нов компютър. и седя към 23 дни в Бош. Като сменя тия дни стъпковото ще се надявам да се оправи... Ю
    Интересното е че според компа всичко е наред, но реално след смяната на всяка нова част колата работи все по-добре и по-добре, сега работи като както сме я купили 60 000км преди 15 години НО само когато е загряла Студена е трагедия.
    Лошото е че за сметка на прекрасното представяне като е загряла, проблема сутрин се задълбочи. Единствената наджежда ми остава стъпковия мотор.
    Ако някой от Варна има работещ стъпков мотор, ще почерпя да го изпробвам преди да купя нов.
    Днес изкарах стъпковото, първо с права малка отверка остъргах саждите, после го напълних с WD40 раздрусах го много, оставих го да се понакисне.
    След това колкото можах го изтръсках и с много клечки за уши обърсах където е възможно.
    Напръсках пак малко с WD40 и го върнах в колата,
    ВОАЛА! оправи се колата.
    За съжаление тъй като всичко друго по системата е чисто ново, не знам дали проблема е бил само от стъпковото, но за 6лв WD40 си струва да опитате.
    Дори се отказах да сменям с ново стъпково.

  5. #20

    Default Продължение

    Зимата мина и отново се захванахме с Алфиета...Вече стана работата на заяждане с проблема за отстраняването му...ЯД МЕ Е...отново парите започнаха да хвърчат покрай нея...След сменена ламбда сонда и дебитомер(2ра употреба, че нов е колкото колата) сега сменихме компютъра и термостата...майстори много идеи всякакви-ефект никакъв...Продължаваме с борбата, сега ще пробваме и това, което каза колегата за стъпковото моторче. Ако някой има още идеи, съм отворен към тях.

  6. #21
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Чакай сега за какво си сменил компютъра на колата?
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  7. #22

    Default ...

    Поредният съвет от МАЙСТОР.. Прекъсването, когато не е загряла, можело да бъде и от компютъра(според него)...Естествено пробвахме и естествено не стана..В момента освен стъпковото моторче, друго не виждам какво може да сменим, което да е свързано с проблема.

    PS. Термостата наистина си беше за смяна.

  8. #23
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Не знам от къде си, но мисля, че е крайно време да посетиш някой от "клубните" сервизи, за да те диагностират правилно и да спреш да даваш грешни пари.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  9. #24
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Сега вземи компютара на колата и иди и му го забии във мутрата на този майстор,и си искай обратно парите дето ти е взел.То всеки не може да е наясно със нещата ама поне четенето е безплатно.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Не знам от къде си, но мисля, че е крайно време да посетиш някой от "клубните" сервизи, за да те диагностират правилно и да спреш да даваш грешни пари.
    Бях в 2 сервиза в София и 1 в Стара Загора...тези в София ми отказаха след първата диагностика да продължат, защото очевадно колата е стара и "не им се занимава"//не откриха проблема//..а тези в Стара Загора, директно вдигат рамене, все едно им нося космически кораб..Дори стигнах до сервиза на БОШ за цялостна диагностика и освен че ми взеха парите, друго не се случи...Крайната сметка е около 150 лева за диагностики и около 200 за части. От тук нататък ще се мъча с баща ми да направя нещо, иначе само грешни пари без резултати и се надявам с някой от вашите съвети да станат нещата. В близките дни ще почистим сръпковото и ще ви ъдейтна за резултата..


    ПС. Единственият, който се знимава малк по-дълго, но пак без резултат беше Радо (сервиз в София), но и този пич ме отеба и спря да ми вдига телефона след като 1 седмица колата беше там и не се получиха нещата..Той поне опита
    Last edited by ReXi; 05-05-2017 at 16:09.

  11. #26
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Това са сервизите отгоре:
    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26

    Екстрийм Сервиз, Ventura Garage, Lisan Service, Сервиза на Румен - RubigCar

    В БОШ и аз съм ходил като не знаех и ми взеха парите за диагностика и нищо.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  12. #27
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Не искам да казвам лошо но има и други оплаквания от Радо,така че си направи сметка сам.Ако имаш газова първо почваш със едно почистване на дюзите.Жалко че ни си ми на близко за да качваме едно по едно от моята кола на твоята за да разберем къде точно ти е проблема,щото си се набутал една камара пари по сервизи без да ти оправят проблема.
    Last edited by BillyBoy`; 05-05-2017 at 21:05.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  13. #28

    Default

    Тази събота и неделя разкачихме стъпковото моторче. Страшно много боклуци имаше в него..сега е като ново. Върнахме го и сменихме гарнитурата. Промяната обаче или е прекалено малка или я няма. Това което забелязахме, че по дросела отдолу имаше също доста нагар. В момента съм с нея в София. На дълъг път се държи перфектно(след като загрее) и на газ и на бензин. Когато е студена обаче отново гасне при нормално натискане на педала на газта. Следващата стъпка е дросела но нямам идея дали е необходимо и дали може да идва от там проблема.

    Поздрави

    PS. @DerMeister и при Радо съм я карал (2 пъти) там ми каза че е стара и понеже е одарена вратата(беше) по-добре да не се занимавам с нея. От там тръгна всичко, смених дебитомера по предписание, и след рестарт на компютъра изведнъж проблема се появи. След това върнах стария и пробвах с още 3, от работещи уж коли, но промяна нямаше. Във Вентура вися 1 месец и ми дадоха предписания какво трябва да сменя(заради тях смених ламбда сондата и термостата). Просто не искам да я карам по сервизи защото е стара и не и обръщат внимание..

    При Румен беше на диагностика и пак нищо....После му звъннах днес нямам свободни, утре нямам свободни и в крайна сметка явно не му се занимаваше, защото като го питах след седмица ми каза ще ти звънна..и после като се опитах да му се обадя 2-3 пъти не ми вдигна, а не искам да ставам нахален. Иначе пича, изглеждаше да разбира но не успя да открие проблема

    @BillyBoy ако наистина можеш да отделиш време и ти се занимава, мога да ти я докарам тази събота или неделя, евнтуално. Но едва ли ще има смисъл, защото тя ката загрее е доста добре. Много малко се осеща прекъсването.


    ЕДИТ: Това което казах горе че Радо се е занимавал най-дълго, имах предвид Румен. Грешката е моя. Радо само я погледна и дори не отвори капака...директно каза дебитомер
    Last edited by ReXi; 09-05-2017 at 10:55.

  14. #29
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Колега ибърнал ли си внимание на свещи кабели и бобини. Подобни симптоми имах на 1.6цата и имаше пукнтини по кермиката на свещите.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by nedko87 View Post
    Колега ибърнал ли си внимание на свещи кабели и бобини. Подобни симптоми имах на 1.6цата и имаше пукнтини по кермиката на свещите.
    Свещите са вадени и заменяни една по една с работеща и няма проблем..от там тръгнах. След това беше дебитомера. На всички диагностики не даде никакви грешки, плюс сервиза на БОШ ми замериха и налягането на горивната помпа което беше доста в норми. Освен дросела, май само седалката не съм гледал..

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •