Results 1 to 12 of 12

Thread: Питанка за ксенони

  1. #1
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default Питанка за ксенони

    Здравейте, имам главоболия с монтиран преди година комплект ксенони Н1 на късите светлини ...
    На тъмно и сухо свети прекрасно, както се казва - "ден правАт ламБите" ... обаче :

    - на сухо и където има улично осветление (особено онова оранжевото) - светлината от фаровете все едно я няма; и

    - на тъмно и мокро съм като прилеп - добре че имам радар в главата, защото нищо не виждам по пътя...

    Гледах анализ на светлината от халогенни крушки и ксенонови такива, и хората там казаха, че намалената видимост на мокро и в мъгла се дължи на липсата на част от нормалния спектър на светлината при ксенона (липсват жълтата и червената част...).

    Та въпросите ми са два :

    1. Всички фабрично вграждани ксенони са 35W и 4300К - като моя - колко смотани трябва да са китайските комплекти, та да се наблюдават горните (д)ефекти???

    2. Реално погледнато, има ли смисъл от вграждане на 55W ксенон по отношение на осветеност на пътя и видимост в лоши условия? Тука моля за преки наблюдения, а не за теории - защото в един магазин, предлагащ китайски комплекти ми беше казано, че единствената реална разлика между двете мощности е, че 55-ватовия ксенон просто "загрява по-бавно"

    Благодаря предварително на всички за споделения опит и мнения!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Здравейте, имам главоболия с монтиран преди година комплект ксенони Н1 на късите светлини ...
    На тъмно и сухо свети прекрасно, както се казва - "ден правАт ламБите" ... обаче :

    - на сухо и където има улично осветление (особено онова оранжевото) - светлината от фаровете все едно я няма; и

    - на тъмно и мокро съм като прилеп - добре че имам радар в главата, защото нищо не виждам по пътя...

    Гледах анализ на светлината от халогенни крушки и ксенонови такива, и хората там казаха, че намалената видимост на мокро и в мъгла се дължи на липсата на част от нормалния спектър на светлината при ксенона (липсват жълтата и червената част...).

    Та въпросите ми са два :

    1. Всички фабрично вграждани ксенони са 35W и 4300К - като моя - колко смотани трябва да са китайските комплекти, та да се наблюдават горните (д)ефекти???

    2. Реално погледнато, има ли смисъл от вграждане на 55W ксенон по отношение на осветеност на пътя и видимост в лоши условия? Тука моля за преки наблюдения, а не за теории - защото в един магазин, предлагащ китайски комплекти ми беше казано, че единствената реална разлика между двете мощности е, че 55-ватовия ксенон просто "загрява по-бавно"

    Благодаря предварително на всички за споделения опит и мнения!
    ксенони 55W, 6000К - прекрасно. Това е мое впечатление, на моя кола

  3. #3
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Аз на ГТ-то съм с китайски D2R 55w 5000k крушки и с оригинални Волво запалки. Свети добре, единствено, както казваш ти, когато вали работата е малко умряла.. Не знам и аз на какво се дължи. Иначе светлината е между бяла и жълта.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Аз на ГТ-то съм с китайски D2R 55w 5000k крушки и с оригинални Волво запалки. Свети добре, единствено, както казваш ти, когато вали работата е малко умряла.. Не знам и аз на какво се дължи. Иначе светлината е между бяла и жълта.
    Дължи се на капките. ксенонът трябва да е с лупи

  5. #5
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Дължи се на капките. ксенонът трябва да е с лупи
    Бре... Лагуната е с ксенон пък без лупи
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #6
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Дължи се на капките. ксенонът трябва да е с лупи
    Не съм напълно съгласен. Фаровете на Волвото са с рефлектори, а доколкото съм чел D2S се слага на фарове с лупи, а D2R на фарове с рефлектори.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Бре... Лагуната е с ксенон пък без лупи
    Фабрично?

    ---------- Post added at 08:30 ---------- Previous post was at 08:28 ----------

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Не съм напълно съгласен. Фаровете на Волвото са с рефлектори, а доколкото съм чел D2S се слага на фарове с лупи, а D2R на фарове с рефлектори.
    И за теб същият въпрос - Фабрично?
    И фаровете с ксенони задължително трябва да имат умивалник за тях

  8. #8
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Ами предполагам, щом беше със запалки на Хела и на тях пише Волво са заводски. Възможно е да си прав, D2S да са за късите с лупи, а D2R да е за халогени, защото съм виждал така да пише на някои места. Няма да споря за нещо, в което не съм сигурен.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  9. #9
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Фабрично?
    А според теб на 147-цата ти фабричния ксенон с какви рефлектори е?
    И има коли с ксенон и без умивалник на фаровете. Рядко, но има.
    Last edited by BO; 19-11-2016 at 17:36.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #10
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    4300К е приета за най-близка до дневната светлина.
    Неслучайно вграждат този цветови спектър. По възможност монтирай 55W, но първо би било добре да направиш една профилактика на фаровете. Отваряш и почистваш рефлектора и лупата, ако е нужно рециклираш рефлектора, след това сглобяваш и слагаш 55W, гарантирам че ще имаш осезаем ефект.
    Придържайте се към темата.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #11
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Фабрично?

    ---------- Post added at 08:30 ---------- Previous post was at 08:28 ----------



    И за теб същият въпрос - Фабрично?
    И фаровете с ксенони задължително трябва да имат умивалник за тях
    Фар от лагуна...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails s-l1600.jpg  
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  12. #12
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    4300К е приета за най-близка до дневната светлина.
    Неслучайно вграждат този цветови спектър. По възможност монтирай 55W, но първо би било добре да направиш една профилактика на фаровете. Отваряш и почистваш рефлектора и лупата, ако е нужно рециклираш рефлектора, след това сглобяваш и слагаш 55W, гарантирам че ще имаш осезаем ефект.
    Придържайте се към темата.
    Малко има какво да се добави след тоя пост!
    След като направиш това, което Мирчозо ти казва, купъваш си един комплект от Ксенон център, а не разни боклуци. Те пак са китайски до средния клас, но аз карам от пет години с техни лампи и баласти и съм доволен.
    Те имат и 3200К, които са си направо жълти. Келеша от вашата секция кара с такива и е много доволен. Тедо го извинява само фактът , че е студент.
    Обаче имат и едни, които ги водят 4200К, но са с лек жълт оттенък. Аз карак две години с тях и съм много доволен. Следващите ми ще са пак такива.
    Освен това си го набий дебело под шапката!!!!
    Взимай само АС баласти
    http://xenon.bg/category/117/sistemi-s-krushki-h1.html

    Те тука зяпай!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •