Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Ако австрииските и немските коли са гнилочи... ?

  1. #1

    Default Ако австрииските и немските коли са гнилочи... ?

    Гледам доста често се споменава, че колите от Германия и Австрия са гнилочи, та да питам, в какво състояние би било сходно на възраст купе, карано само в България? Миналата година пътувах на дълго зимата, след това по спирачните апарати имаше бучки сол, а дисковете само след една нощ приличаха на свалени от някоя морга. Това ме навежда на мисълта, че положението би било сходно като в гореспоменатите страни. Та.. мнения, наблюдения по въпроса?



  2. #2
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Гледам доста често се споменава, че колите от Германия и Австрия са гнилочи, та да питам, в какво състояние би било сходно на възраст купе, карано само в България? Миналата година пътувах на дълго зимата, след това по спирачните апарати имаше бучки сол, а дисковете само след една нощ приличаха на свалени от някоя морга. Това ме навежда на мисълта, че положението би било сходно като в гореспоменатите страни. Та.. мнения, наблюдения по въпроса?
    Колите карани тук са сходни на ламарина на горе посочените държави, но по-зле поддържани технически, с други думи.. Пас!

  3. #3
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Според мен и мръсните улици (пътища) също се отразяват негативно на купето с всичката тая кал и гняс!
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  4. #4

    Default

    До 2008 в германия и австрия се ползваха химикали за топене на снега. Те са много вредни за ламарините и вече не се използват.

    В нашата мизерна държавка сме няколко десетилетия назад и доскоро ползвахме първобитен пясък и сол... сега обаче и в бг градовете се посипва същата тая мазна гняс, която топи снега и железата.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    До 2008 в германия и австрия се ползваха химикали за топене на снега. Те са много вредни за ламарините и вече не се използват.

    В нашата мизерна държавка сме няколко десетилетия назад и доскоро ползвахме първобитен пясък и сол... сега обаче и в бг градовете се посипва същата тая мазна гняс, която топи снега и железата.
    Аз знам, че в 2012 забраниха химикалите. И не можете да сравнявате зимата в Австрия и Германия с тази в България

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sofia Bulgaria
    Posts
    5

    Default

    Моята 147-а 2001 е купувана от България,и е доволно изгнила отдолу.Та смея да твърдя,че при нас положението е същото,като изброените държави,ако не и по-зле!

  7. #7

    Default

    Това, че е от България и че е ръждясала/изгнила нищо не доказва.

    С течности за топене на сняг по принцип се пръска само в градовете и то областни и по-големи или в най-проблемните планински проходи.

    Принципно обаче в огромната част от България не се пръска с течности, защото в общините нямат пари, за да си позволят такова третиране на снега.Прави се преди всичко в София, Пловдив, Варна, Бургас и в някои от областните градове.

    Пръскат калциев хлорид масово.

    На всякъде другаде хвърлят луга и пясък.

    За автомобила е важно дали е бил в гараж или на улицата и каква е интензивността на шофиране зимата- ежедневно, през уикенда, в населено място или извънградско и т.н.


    Просто снего почистващите фирми гледат от всякъде пари да правят и течност рядко купуват и рядко пръскат.Вуж ако по телевизията се появи Супер Бойко и каже "Снежинките да се хващат още във въздуха" че иначе ще има санкции си дават зор, но за кратко.
    Last edited by alfa racer GTA; 19-11-2016 at 09:39.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако една кола се кара ежедневно през зимата и всяка нощ стои в гараж, то тя гние повече от тази, която нощува на улицата.

    Това от личната ми практика.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    В гнилото число влизат и Швейцарките...

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    В гнилото число влизат и Швейцарките...
    И холандките заради солта във въздуха особено

  11. #11
    Запален алфист Митко145's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Бургас-Gaming
    Age
    43
    Posts
    392

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако една кола се кара ежедневно през зимата и всяка нощ стои в гараж, то тя гние повече от тази, която нощува на улицата.

    Това от личната ми практика.

    Това е 100% вярно!Затова в Австрия вече,хората си строят масово навеси.
    145 1.4ТС 97г.EX,156sw2.4jtd 20V 2005 EX,
    159sw 2.2jts ti 07г. EX,147 1.9jtdm 8V 07г.EX
    159 1.9jtdm 05г.ex
    Giulietta 1750tbi.2012.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако една кола се кара ежедневно през зимата и всяка нощ стои в гараж, то тя гние повече от тази, която нощува на улицата.

    Това от личната ми практика.
    Абсолютно същото ми е казвал и баща ми.

    Значи общо взето си е същата работа като и там, както и предполагах. Благодаря на всички, които се включиха.



  13. #13
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Бившата ми 145-ца е закупена от Италия през 2007-ма и карана във Варна 1 год. После я купих аз и я карах 8 год. Не успя да хване ръжда никъде. А пък в Австрия коли на по 8-9 години приличат на нищо ... без прагове и калници. Разбира се има изключения но не са много. Имах вектра Б от там и не беше изгнила никъде ... ОПЕЛ хаха не вярвах на очите си. Така де в България сме по-добре

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  14. #14
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Гледам, че в статията се посочват най-неустойчивите и най-устойчивите на гниене.
    АР не видях.

    Това вероятно е, защото АР изобщо не гние


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •