Results 1 to 13 of 13

Thread: Питане относно скоростна кутия на 156 1.9jtd

  1. #1

    Default Питане относно скоростна кутия на 156 1.9jtd

    Здравейте искам да попитам дали някой знае 156(2003г.) 1.9jtd (115к.с) и 156 пак фейс лифт 1.9 (140кс) с скоростна кутия на опел ли са??? Че имах Браво 2 1.4 турбо и беше с опелска кутия и е меко казано Голям боклук , а съм се зачудил за една 156-ца 1.9 jtd. благодаря предварително за за вашите отг.

  2. #2
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Не съм много разбиращ, но до колкото знам само 2.4 моторите са с опеска кутия.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив / Калояново
    Posts
    64

    Default

    Нито едната НЕ е с опелска кутия само, че едната е 5 степенна а другата 6 .

  4. #4

    Default

    благодаря за бързите отг. ,аз за 5 степенната бях 90% сиг. че не е , ама др 6 степ. ме притесняваше,сега остава да намеря читав екземпляр

  5. #5
    започва да се пристрастява VooDoo-37's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Göteborg,Sweden
    Posts
    81

    Default

    Колега, скоростната кутия на "Bravo"-то на колко хиляди км. започнаха да вият лагерите? Аз съм се засилил да купувам едно "Bravo" 1.4 T-Jet на 50.000 хиляди км.
    Чудя се дали да рискувам и да се надявам да не се прецака кутията, или е въпрос на време да се износят лагерите?
    Alfa-Romeo 156 2.5 V6
    Yamaha MT-09 Tracer

  6. #6

    Default

    др колега еми разбиха се на 160000 км., смених ги и след 150 км. пак започнаха да се разбиват, това е най слабото място на колата, на 159 пак слагат тази кутия М32 така се казва, според мен не се занимавай с този фият. А виждам от подписа ти ,че караш Alfa-Romeo 156 2.5 V6 как е тя какво за алфата ,че аз винаги съм искал да си взема такава но не съм събирал смелост.

  7. #7
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Quote Originally Posted by VooDoo-37 View Post
    Колега, скоростната кутия на "Bravo"-то на колко хиляди км. започнаха да вият лагерите? Аз съм се засилил да купувам едно "Bravo" 1.4 T-Jet на 50.000 хиляди км.
    Чудя се дали да рискувам и да се надявам да не се прецака кутията, или е въпрос на време да се износят лагерите?
    1.4 e с новата кутия, пак е опелска , ама оправената, вземай смело ако е читава.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  8. #8

    Default

    ааа оправена била , маховика даже на алфа жулиета е от бравото до 2012г. , а от собственик го знам ,че изтеглят колите до 2012 да им ги сменят маховиците ,че се пукат , та .... мн са добри

  9. #9
    започва да се пристрастява VooDoo-37's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Göteborg,Sweden
    Posts
    81

    Default

    Това е колата която съм си харесал. Изглежда добре поне на снимките. Исках да отида да я видя тази седмица , обаче имах много работа и не успях. Един колега от форума ме съветва да не я вземам. Имах "Bravo" 1.6/16v 2000г. от което бях много доволен. Като излезе "Bravo" II си казах , че един ден ще го имам. Тази скоростна кутия ме разколебава много.

    https://www.blocket.se/stockholm/Fia...=10&w=3&last=1
    Last edited by VooDoo-37; 20-11-2016 at 20:43.
    Alfa-Romeo 156 2.5 V6
    Yamaha MT-09 Tracer

  10. #10
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    За Браво II 1.4 и Гранде Пунтото 1.4 същия двигател и кутия до сега не съм чувал да се оплакват да им вият лагерите, явно ще е някой, който не сменя масло на скоростите и чака да стане белята.

    П.С. Разработката на кутията като цяло на двигателите и платформата е между GM-Fiat, а не изцяло на GM, както се твърди в горните постове.
    Last edited by mell0; 22-11-2016 at 12:07.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  11. #11

    Default

    ами колега mello нз как не си чул за тази кутия да се оплакват, нз да ли е Разработка между GM-Fiat но е голям ако ме разбираш ,аз съм имал такова браво и като кола е мн добре ,НООО кутията е дефекта в тази кола ,а ето и малко инфо за нея http://www.wgmotorworks.co.uk/repair...n/m32-gearbox/

  12. #12
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Колега ,аз не говоря за турбинираната версия на колите, които и без това са редки и само на тях се монтира тази кутия.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Pepkatatu View Post
    ами колега mello нз как не си чул за тази кутия да се оплакват, нз да ли е Разработка между GM-Fiat но е голям ако ме разбираш ,аз съм имал такова браво и като кола е мн добре ,НООО кутията е дефекта в тази кола ,а ето и малко инфо за нея http://www.wgmotorworks.co.uk/repair...n/m32-gearbox/
    Моят скоростен лост също се мести по 2,3сантиметра както пише в линка,но маслото си е сменено и нямам странни звуци ,или трудно превключващи предавки. Даже включвам задна със съединител натиснат наполовина и няма хъркане. 147 ti 2007 1.9 150

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •