Results 1 to 6 of 6

Thread: 145 проблем с пукане в колектор

  1. #1
    Младши алфист gabata's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Pleven
    Posts
    10

    Default 145 проблем с пукане в колектор

    Здравейте колеги , от доста време си карам колицата с проблем пукане в колектор като е студена , има едно забиване на муцуната изпуква и се изстрелва . От скоро си взех кабели за диагностика и и ползвам мултикоскан и ми се наби на окото един конкретен параметар , Температурата на входящия въздух при заграт двигател , в хале на 20 градуса ми показва -8 -10 градуса , от време на време се качва до някакви нормални стойности за секунди и пак отива на "-" . Видях че се продава такъв но не мога да намеря къде стои , Не е на маркучите преди дебитомера както намерих тук там да пише , говорим за 1.4 ТС Джуниър след 98 год. Bosch Motronic m1.5.5 a грешките които ми изкарва съм ги показал на прикачения скреен шот и ме интересува дали съм се насочил правилно или съм много далеч от истинатаПочти всичко съм сменил по колата от сорта на чисто нов дебитомер , датчици на температура , окабеляване на почти целия двигател (заради пожар от добра италианска газова),бобини,свещи и прочие.Само ламбда сонда не съм че не мога да я развия но както гледам тя дава грешка.Ако има някои които разбира или е имал подобни проблеми да пише.Поздрави и мерси предварително !
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Untitled.jpg  
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Аlfa Romeo 145 1.4 TS Junior/Totaled
    Alfa Romeo 145 1.4 TS / Totaled
    Peugeot 106 Rally 1.6 / Totaled

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by gabata View Post
    Здравейте колеги , от доста време си карам колицата с проблем пукане в колектор като е студена , има едно забиване на муцуната изпуква и се изстрелва . От скоро си взех кабели за диагностика и и ползвам мултикоскан и ми се наби на окото един конкретен параметар , Температурата на входящия въздух при заграт двигател , в хале на 20 градуса ми показва -8 -10 градуса , от време на време се качва до някакви нормални стойности за секунди и пак отива на "-" . Видях че се продава такъв но не мога да намеря къде стои , Не е на маркучите преди дебитомера както намерих тук там да пише , говорим за 1.4 ТС Джуниър след 98 год. Bosch Motronic m1.5.5 a грешките които ми изкарва съм ги показал на прикачения скреен шот и ме интересува дали съм се насочил правилно или съм много далеч от истинатаПочти всичко съм сменил по колата от сорта на чисто нов дебитомер , датчици на температура , окабеляване на почти целия двигател (заради пожар от добра италианска газова),бобини,свещи и прочие.Само ламбда сонда не съм че не мога да я развия но както гледам тя дава грешка.Ако има някои които разбира или е имал подобни проблеми да пише.Поздрави и мерси предварително !
    Я си почисти куплунга на дебитомера хубаво. Имаш ли газова?

  3. #3
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Колега за грешките е ясно за ламбдата че е пътник. Другата най-вероятно е вследствие от неработещата сонда. За датчика за температура явно неможеш да го намериш защото го дават някъде преди дебитомер
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  4. #4
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Преди дебитомера е на тия които са версия на мотроника 2.10.4/3 а при него на 1.5.5 е на сензор,разбираш ли сега каква е простотията.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  5. #5
    Младши алфист gabata's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Pleven
    Posts
    10

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Я си почисти куплунга на дебитомера хубаво. Имаш ли газова?
    чисто е всичко и да имам газ но не мисля че проблема е в това че имам такава

    ---------- Post added at 19:37 ---------- Previous post was at 19:35 ----------

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Преди дебитомера е на тия които са версия на мотроника 2.10.4/3 а при него на 1.5.5 е на сензор,разбираш ли сега каква е простотията.
    а къде се намира този сензор ?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Аlfa Romeo 145 1.4 TS Junior/Totaled
    Alfa Romeo 145 1.4 TS / Totaled
    Peugeot 106 Rally 1.6 / Totaled

  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Първо откачи ламбда сондата и пробвай без нея. Понякога се цепи и окъсява или с масата или с плюса за подгряване и става лошо. Плюсът за подгряване идва от главните релета и ако окъсява, то и всичко останало няма да работи: дюзи, бобини, помпа, ...
    Газовата също може да прави проблеми, особено ако е обикновена и са се осрали гумичките на клапаните ѝ.
    Освен това си провери маркучите по колектора, да не би да дърпа въздих от някъде.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •