Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Бензин в маслото на Алфа 156 1.6т.с.

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    63

    Default Бензин в маслото на Алфа 156 1.6т.с.

    Здравейте, колеги.
    Днес реших да си проверя маслото и с изненада установих, че много над нормата. Премерих го няколко пъти, гледам и не вярвам какво се случва. Маслото е на е на 6000 и е гд чисто. Реших да го помириша и усетих лек мирис на бензин. Между бензин и масло, може и антифри да има, но не го усещам. Отварям капачката на маслото и гледам слой бежово, като кафе с мляко.

    Колата ми е 1.6 туин спарк, имам я от 2месеца, мн си я харесвам, но нещата май не вървят на добре. При мене не е прегрявана изобщо, карал съм я само в градски условия (като съм я карал от нас до работата 5км е загрявала до около 60градуса, т.е. не хубаво загрята), не съм я юркал повече от 3000 оборота, абе много я пазя. Предишният собственик нямам идея дали я е прегрявал и какво се е случвало. Забравих да спомена, че тече вода? От ауспуха и пушека е бял, като я настъпя е пак бял.

    Моля ви, кажете ми какво може да е, направо ми се лъса сърцето, така си я обикнах за два месеца. Грнитура ли ее, глава ли може да е, дюза ли..

  2. #2

    Default

    това по капачката е защото я караш на много късо разстояние, ако има малко бензин и той може да е от това, когато мериш трябва да е на равно място, иначе дава големи отклонения на щеката, маслото струва ли ти се по рядко?
    Ако покараш на дълго с 90 примерно или по магистралата, ако има бензин от късата дистанция на която караш обичайно, ще изчезне.
    Last edited by lordliness; 23-11-2016 at 12:44.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Губи ли охладителна течност?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Губи ли охладителна течност?
    едва ли защото маслото веднага се пресича, ще побелее в картера
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    едва ли защото маслото веднага се пресича, ще побелее в картера
    Побелява само на студено (поне минералното). При работната температура течността се изпарява и по нищо не личи, че има нещо в маслото.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    63

    Default

    Антифризът си седи на едно място от както я купих (вече почти 1000км). Нивото на маслото по пръчката е над точката за максимум, дори цапа пръчката нагоре по оребрената част.
    Last edited by dddimitrovvv; 23-11-2016 at 13:28.

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Моторът работи ли добре (без прекъсване, притрисане)?

    Лесно ли пали на студено и топло?

    Покарай 50 км по магистрала с около 120 и после премери нивото на маслото. След това го следи, как и с колко се променя при градското каране.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    63

    Default

    най-студено съм я палил на -7 градуса (миналата седмица) и нямаше абсолютно никакъв проблем, дори и тогава мотора си запали и работеше равномерно. Студена държи малко над 1000 (на око като го гледам около 1200), мисля, че так е нормално. На топло също работи добре, не прекъсва, но малко играят оборотите. Тия дни ще я покарам и ще видя какво ще стане.

    В момента нивото на маслото е мн над макса. Не знам дали аз се филмирам излишно или наистина има проблем.
    Ако има някаква повреда каква евентуално може да се окаже?

    Много ви благодаря за съветите

  9. #9
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Пушека плътно бял ли е? Ако е леко сив и не губи течност, значи е конденз. Като позагрее колата трява да намалее пушенето. Загрей я хубаво и виж. Ако имаш съмнения за гарнитура иди да ти направят CO тест за изгорели газове в охладителната система, за да си сигурен.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    63

    Default

    Пушека е абсолютно бял, намалява, когато загрее хубаво на 90 градуса, но пак има малко. Ще я снимам да ви покажа какво излиза след като загрее.
    Дори леко пикае вода от ауспуха
    Last edited by dddimitrovvv; 23-11-2016 at 14:16.

  11. #11
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Ако си с газова е съвсем нормално да пикае вода.

  12. #12
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    От време на време я изкарвай на магистрала и я понатискай.
    От каране на къси разстояния се получава точно това, което описваш.
    Не бъркай по колата, а си я карай и не слушай тъпизми от сорта: Абе сигутно е гарнитура, ама може и да са сегменти, а най-вероятно главата е спукана!
    При каране на къси разстояния, моторът постоянно се олива с бензин. Ако ти пали от втория път има вероятност някоя дюза да пропуска и като спреш да "сипва" по десетина грама в мотора. Това обаче са бели кахъри. Като я подкараш и загрее маслото, тоя бензин ще се изпари и пак моторът ще го изгори.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #13

    Default

    Я виж тази тема. Дали това ти се образува на капачката.

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    63

    Default

    Абсолютно същото ми е по капачката. А като погледна вътре в дупката валовете са си мазни от масло, по тях го няма това бежовото.
    Колата е само на бензин, до сега винаги е палила от първия път,най-обикновен 95 само от лукойл сипвам, а предишния собственик е сипвал обикновен 95 от еко.
    Сега като се замисля колко я карам и на каква температура е работила, осъзнавам, че в 4 от 5 карания е стигала максимум до 60градуса. Направо съм си за бой.


    Много се радвам, че в тоя форум попандах на наистина отзивчиви ХОРА!! Направо трябва да ви черпя нещо като имаме сбирка.
    Last edited by dddimitrovvv; 23-11-2016 at 16:58.

  15. #15
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Това за късите разстояния са дрън дрън. Най вероятно дюза/дюзи имаш пикаещи. Бензина ще ти разрежда маслото и няма да изчезне !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •