Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Разглобяване на парно

  1. #1
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default Разглобяване на парно

    Колеги, някой да даде някакви насоки за разглобяване на парното. Вчера констатирах, че на задните седалки, духалките духат студено и каквото и положение да наглася от климатроника (двузонов), нищо по-различно не се случва освен при дадено положение да спре или пусне въздушния поток назад. Чудя се дали е много разглобяването докато стигна до моторчето на тази клапа, за да преценя дали си струва да се мъча сега в студеното време или да го оставя за пролетта.
    Last edited by AlfaMan; 24-11-2016 at 08:14.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ще следя темата защото и при мен е така.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Е то на всички е така.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ми дайте ми една да разглобя и ще ви я посна в картинки!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Е то на всички е така.
    Какво значи при всички е така ?
    Това фабрично ли е така направено или просто всички имат конструктивен проблем ?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6
    Младши алфист imbecile's Avatar
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    София
    Posts
    20

    Default

    От описанието и схемата в eLearn: При дву-зоновите задвижката (4) за смесването на въздуха на лявата зона управлява клапата за смесване и за задната зона чрез лост (под цифрата 1). Ако лявата зона променя температурата на въздуха нормално, вероятно въпросния лост е проблема (счупен/разкачен) или пък самата клапа има грижа. На пръв поглед тези детайли са някъде долу в дясно до краката на шофьора...може би стига само панела (1) да се махне.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Capture.jpg   Capture1.JPG  
    2010 Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm 154kW, затапен EGR, премахнати "пеперуди"

  7. #7

    Default

    Ето разглобяване на предните климатични/вентилационни отвори, не вярвам на задните да е различно: https://www.youtube.com/watch?v=UEaBhqWguEg и https://www.youtube.com/watch?v=dMMPcRAckCY

    Аз съм разглобявал/вадил правоъгълната ваничка/чекмедженце под климатичните отвори от зад - само се издърпва на нещо като щипки е(същите като в клиповете отгоре.Нямам спомен да има винтове.Помня само че отдолу(под него) имаше винтове за евентуално по -подробно разглобяване ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #8
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Не става въпрос за самите вентилационни отвори, а за клапите и моторчетата, които ги управляват.

    Quote Originally Posted by imbecile View Post
    От описанието и схемата в eLearn: При дву-зоновите задвижката (4) за смесването на въздуха на лявата зона управлява клапата за смесване и за задната зона чрез лост (под цифрата 1). Ако лявата зона променя температурата на въздуха нормално, вероятно въпросния лост е проблема (счупен/разкачен) или пък самата клапа има грижа. На пръв поглед тези детайли са някъде долу в дясно до краката на шофьора...може би стига само панела (1) да се махне.
    Мерси колега! Аз точно го гледах в eLearn и това ми е "болката", че не знам дали само ще се мине със страничен панел. Дано има някой който го е разглобявал да каже.
    Last edited by AlfaMan; 24-11-2016 at 14:36.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  9. #9

    Default

    Малко офтопик, но някой може ли да ми даде линк към Elearn, тъй като на мен ми вие вентилатора и искам да стигна до него, да видя каква драма има
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

  10. #10
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Тия дни ще махна въпросните кори и ще огледам. Нещо друго което забелязвам е че при изгасяне се чува доста дълго едно бучене някъде от парното, вероятно си мести клапите в някакво изходно положение. Въпросното се чува около 20на секунди, което е доста според мен.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #11
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Какво значи при всички е така ?
    Това фабрично ли е така направено или просто всички имат конструктивен проблем ?
    Ами на всички, които съм виждал, отзад духат студено. Значи или системката е супер чуплива, или просто са си така. При много модели автомобили фабрично през задните духалки духа само студен въздух.
    Нека просто някой да потвърди, че при него духа топло, преди колегата да разглобява.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #12
    започва да се пристрастява corvette's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    67

    Default

    при мен духа топло отзад, но с малко закъснение, спрямо отпред
    Alfa Romeo 156 1.8 ех
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM

  13. #13
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Огледах преди малко нещата, всичко е както е описано няколко реда по-нагоре, откъм шофьора има такава машинка с пласмасово рамо, при мен се движи нормално и рамото е здраво и се мести с пълния си потенциал, поне външно изгледжа ок, вътре незнам. От дясната страна е машинката която мести посоката на въздуха, тя също е ок.
    Накратко ще трябва по-обстойно разглобяване което за момента нямам възможност да направя. Така че от мен пас засега.
    Имам съмнение че при колите с хладилна жабка отзад духа само студено. Нека някой с хладилна жабка (подлакътник) сподели как е при него.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #14
    Младши алфист imbecile's Avatar
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    София
    Posts
    20

    Default

    При мен е дву-зонов и с хладилна жабка, духа си топло отзад. Сега, от кои отвори духа е друга тема: при авто режим И затопляне основно духа към пода и отпред и отзад (има отвори под предните седалки), а към прозорците мисля се ръководи и според данните от сензора за запотяване. В централната конзола отзад духа само ако е изрично избрана посока "->" от лявата зона, а тази посока при авто и отопление май не се ползва.
    2010 Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm 154kW, затапен EGR, премахнати "пеперуди"

  15. #15
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Говорим конкретно за духалките отзад които се намират между предните седялки. Те се включват когато е на позиция < и/или >
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •