Results 1 to 13 of 13

Thread: Проблем с парното на alfa 156 1.9jtd

  1. #1

    Default Проблем с парното на alfa 156 1.9jtd

    Колеги,моля за помощ...
    Бърка се цялата система на парното.В смисъл,че ту работят степените на моторето ту не,духа където си иска и като зацепи на топло или студено това е.Минава известно време и се регулира само.от какво мве да се появява този проблем?Пробвах с друго управление и пак е същото.Като се закачи на диагностика не дава грешки,но не мове и да се оправи ПОМОЩ Не знам какво да правя вече...

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by rbrankov View Post
    Колеги,моля за помощ...
    Бърка се цялата система на парното.В смисъл,че ту работят степените на моторето ту не,духа където си иска и като зацепи на топло или студено това е.Минава известно време и се регулира само.от какво мве да се появява този проблем?Пробвах с друго управление и пак е същото.Като се закачи на диагностика не дава грешки,но не мове и да се оправи ПОМОЩ Не знам какво да правя вече...
    Това саморегулиране в автоматичен режим ли е? Първо си провери датчикът на огледалото .... за температурата. После си почисти вътрешния и тогава вече гледай за по-сложното

  3. #3

    Default

    Проверени са датчиците и не е от тях...

    ---------- Post added at 11:30 ---------- Previous post was at 11:27 ----------

    Прави каквото си иска,сега откачих акумолатора да опитам и всичко изчезна,само се чуват клапите как се въртят и нищо,няма степени нищо,така става няколко пъти и като му доиде музата всичко се регулира и започва в нормален режим да работи.Не е в автоматичен режим.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by rbrankov View Post
    Проверени са датчиците и не е от тях...
    Щом си сигурен в това (аз не съм)! Някъде имаш кофти връзка.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Щом си сигурен в това (аз не съм)! Някъде имаш кофти връзка.
    Сигурен съм защото и тях ги сменях...вече не знам какво не съм сменял и няма промяна,със собствено мнение е...Другото, което е,прави го когато откачвам акомулатора или като се опитвам да я запаля и не съм изключил парното напълно.
    Last edited by rbrankov; 16-10-2016 at 11:42.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by rbrankov View Post
    Сигурен съм защото и тях ги сменях...вече не знам какво не съм сменял и няма промяна,със собствено мнение е...Другото, което е,прави го когато откачвам акомулатора или като се опитвам да я запаля и не съм изключил парното напълно.
    И моята го прави, когато съм откачил акумулатора. В смисъл че клапите се настройват и заемат изходна позиция. Щом го прави и когато палиш вероятно ти е слаб акумулатора.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7

    Default

    Лоша връзка някъде, куплунг. Но щом прави началния ресет ... значи пак отивам на датчик, освен ако въртиш положенията за клапите и не ги сменя

  8. #8

    Default

    Ще пробвам сега със зареждане на акомулатора и ще кажа за резултата...За клапите- в момента все едно съм го убил,никакви реакций,само ги чувам как се въртят.

  9. #9

    Default

    Със зареждане не става.Ще сменя датчиците за температурата и пак ще пиша.

  10. #10
    Младши алфист petarsan4o's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    стамбоолийски
    Age
    35
    Posts
    17

    Default Парно ???

    Здравейте колеги
    Първо да се извиня на колегата че му пиша в темата ,но тя е най-близка до моя проблем !
    Та по същество---
    Колата не беше палена 4 месеца и стоя без акумулатор и като я запалих всичко си тръгна без парното ,след около седмица бях забравил колата на конткт за 5-10 мин и парното си беше тръгнало всичко,върнах от контакт запалих я и парно пак няма ,оставих я на контакт и пак тръгна само (колата е-- алфа 156 ,2000 година, 2.0 t.s.) ще съм много благодарен за всякъква информация , сам ще се трудя вече доста неща смених сам (имам предвид труд, съвети от форума) имам желание и мерак сам да си правя нещата,сменил съм радиатор на парно , динамо (алтернатор) , носачи,тампони и мн др. Благодаря за търпението
    Alfa Romeo 156 2.0 t.s. 155 hp

  11. #11
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Някои модули за управление, незнайно защо губят настройки и трябва да се обучат през диагностика.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  12. #12
    Младши алфист petarsan4o's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    стамбоолийски
    Age
    35
    Posts
    17

    Default

    Утре ще я закарам Благодаря ще пиша какво е станало
    Alfa Romeo 156 2.0 t.s. 155 hp

  13. #13
    Младши алфист petarsan4o's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    стамбоолийски
    Age
    35
    Posts
    17

    Default

    Проблема е решен ))
    Оказа се грешка на климатичната система !
    И вече парното е 6+ Благодаря за помоща
    Alfa Romeo 156 2.0 t.s. 155 hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •