Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Проблем с чистачки

  1. #1
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default Проблем с чистачки

    Здравейте, от много време имам проблем с чистачките и вече ми се ще да ги оправя преди да съм изкъртил още едно лостче.
    При пускане на интервали доста често не спират а се въртят постоянно. Това го прави и ако го бутна нагоре за единично размахване...някой път спират някой път спират след 1 2 минути и застават не долу, а където им падне ... посредата най-горе общи взето където завърнат Друго което забелязах е, че йато спрът така на никъде и да дърпам лостчето да пръскам течност на прозореца не работи и пръскалката. След около минута като бутна лостчето си тръгват пак и се прибират долу...пръскалката си работи пак и те така.
    От какво ще да е проблема?

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    На първо време почисти буксата на моторчето. Ако не се оправи ще трябва да разглобиш редукторчето и да почистиш/оправиш механичния контакт, който трябва да е в отворено положение, когато чистачките са в изходно положение.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Това с буксата ми звучи прекалено лесно за да е от нея...не вярвам да имам такъв късмет
    Какво е това редукторче? И какво да му правя?
    Ааа това да не са ония писти медните?

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Като свалиш моторчето ще видиш, че има редуктор. Обикновено е червячна предавка. Та на диска има едни писти и контактни пластини. След време омекват и не правят контакт. Но първо си виж буксата, както ти казва Екото!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Имах същия проблем преди време. С чистене на пистите не се оправи. При мен проблема беше в електрониката на механизма или по-точно в релетата и защото постоянно цъкаха. Смених механизма с моторчето и се оправи.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  6. #6
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Намерих механизъм и моторче но е от кола със сензор за дъжд. Това проблем ли и мога ли да го ползвам или трябва да търся такъв от кола без сензор за дъжд.
    Иии евентуално какво е нужно за да подкарам този сензор за дъжд на моята. Да кажем че има донор.

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mitkomeg View Post
    Намерих механизъм и моторче но е от кола със сензор за дъжд. Това проблем ли и мога ли да го ползвам или трябва да търся такъв от кола без сензор за дъжд.
    Иии евентуално какво е нужно за да подкарам този сензор за дъжд на моята. Да кажем че има донор.
    Доколкото знам, няма разлика в механизмите с или без сензор за дъжд. Сензорът за дъжд е просто допълнение към един и същ механизъм.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Ако искаш да задейства сензора трябва да вземеш предно стъкло от донора Това е в случай че нямаш датчик на предното стъкло а имаш окабеляване
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  9. #9
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Пффд баси офертата...да сменям прозореца чак мисля, че ще я пропусна тая екстра.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Сензорът е адаптивен. Т.е - самокалибрира се спрямо началните условия и след това отчита промените. Поради това, ако той е разлепен от донора и залепен на приемника грамотно, би могъл и да заработи коректно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    А всички ли имат окабеляване в тавана за тази екстра?

  12. #12
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Провери като махнеш плафона, и след това леко провиснеш кората на тавана. Моята няма сензор за дъжд, но има окабеляване.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  13. #13
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    И на мен чистачките ми го направиха това, което се е случило с колегата, но не разбрах къде е решението на проблема?
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  14. #14
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by KARTaL View Post
    И на мен чистачките ми го направиха това, което се е случило с колегата, но не разбрах къде е решението на проблема?
    Лично аз си реших проблема със смяна на целия механизъм с моторчето. Май имало някакви реленца които цъкали когато си поискат.

  15. #15

    Default

    Колеги, къде се намира моторчето и буксата за да почистя, че днес сутринта ми скъса нервите?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •