Results 1 to 15 of 33

Thread: Два проблема!!

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Два проблема!!

    Привет на всички.Не съм писал от много време,щото като да не повярваш не съм имал проблеми с колата
    Обаче,хах...Проблеми вече има,и не знам на какво се дължат.Проблем номер едно е,че стрелката на температура постоянно играе от 0 до 90 градуса.Колата загрява както си трябва,разбира се по парното,а именно че си духа топло...а въпросната стрелка примерно показва 50 градуса,след малко падне на 0 .. после иде на 90 и т.н....размотава си се където си иска
    Секънд проблем е...външната температура показва -40 градуса.По някое време покаже -35,-29..и т.н.Смених цялото огледало в което се намира датчика за външната темп,но нищо,чистих куплунга на врата,нищо.Знам че има още 3,4 датчика които влияят .. но кои са идея си нямам,и къде са...
    Е,това е ...

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by CHEFO666 View Post
    Привет на всички.Не съм писал от много време,щото като да не повярваш не съм имал проблеми с колата
    Обаче,хах...Проблеми вече има,и не знам на какво се дължат.Проблем номер едно е,че стрелката на температура постоянно играе от 0 до 90 градуса.Колата загрява както си трябва,разбира се по парното,а именно че си духа топло...а въпросната стрелка примерно показва 50 градуса,след малко падне на 0 .. после иде на 90 и т.н....размотава си се където си иска
    Секънд проблем е...външната температура показва -40 градуса.По някое време покаже -35,-29..и т.н.Смених цялото огледало в което се намира датчика за външната темп,но нищо,чистих куплунга на врата,нищо.Знам че има още 3,4 датчика които влияят .. но кои са идея си нямам,и къде са...
    Е,това е ...
    За стрелката, почисти буксата на датчика на термостата. Ако не се оправи, почисти и тези на гърба на арматурното табло.

    За външната температура - щом си сменял огледалото и си чистил буксата на вратата, не остава друго освен да почистиш и тази на управлението на климатика. То се намира под ICS - а. Свали пластмасата около скоростния лост и (не съм сигурен дали не трябва да се свали и лицевата пластмаса на ICS - а) ще го видиш (черна пласмасова кутия, която се държи на 2 винта).

    Изглежда така:

    Last edited by ecotronic; 28-11-2016 at 22:44.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    И аз имам проблем с стрелката за температурата. Само че е малко по различен. Като покарам вдигне 90 градуса и след известно време (7-8 мин. примерно) стигне 70 вдигне до 80 най-много, но не стига до 90. И аз ли трябва да почиста датчиците(къде се намират)? Благодаря предварително!
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  4. #4
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    ... (не съм сигурен дали не трябва да се свали и лицевата пластмаса на ICS - а)....
    Като стана въпрос за тази лицева пластмаса, дали може лесно да се свали наистина? Без да се сваля ицс-а? Че искам да си я преоблепя.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    Като стана въпрос за тази лицева пластмаса, дали може лесно да се свали наистина? Без да се сваля ицс-а? Че искам да си я преоблепя.
    Може, но зависи, колко здраво и държат зъбчетата. Трябва да се ползва за опорна точка страничната тапицерия и ако се напъва много, има опасност тя да се деформира.
    Поради това е по-добре ICS - ът да се подвади леко напред.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    Направих всичко от горе описаното,без резултат.
    ОТ тук на къде Продухах,изчистих,включих,изключих...не...стрелка на температурата не отчита правилно,ИЦСто показва безумни минус температури...

  7. #7
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Даже и не притриса? Грам не се взривява?

    ---------------------------------------------------
    Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
    Пай сее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Даже и не притриса? Грам не се взривява?

    ---------------------------------------------------
    Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
    Пай сее ...
    Нищо,грам..само върти като изуглавена...Нито са ми светили някакви индикации по таблото,нищо...Единствено което забелязвам от вчера е, че подгрева много го чакам да изгасне ... може би едно 15 секунди....чак тогава изгасва...въртиш...и уй...

  9. #9
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Подгрева свети по-дълго защото грее по-дълго време. Колкото по-ниска е температурата толкова по-дълго ще подгрява. Трябва да провериш нафтата,в какво агрегатно състояние е? Ама на този студ да сваляш филтъра ...

    ---------------------------------------------------
    Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
    Пай сее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  10. #10

    Default

    Трябва,но мисля че не е от нафтата.Малко се обърках горе с писаниците.Получи се следно.Заредих вчера вечер към 17...вечерта към 1 часа не успях да е запаля,да беше доста студено...няколко часа след това към 4 сутринта запали като все едно няма проблеми...няма тропане,няма друсане,няма прекъсване...само ми направи впечатление че ми примигна индикацията на подгрева ено 5,6 пъти и спря...но двигателя си работеше без проблем,при -15 ... След около два часа каране...днес грам не мога да запаля...със същата нафта съм...тая от 17 часа предния ден

  11. #11
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Залей помпата филтъра и колкото горивни тръби виждаш с гореща вода Ако е замръзнала трябва да препатка
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  12. #12

    Default

    Одеве говорех с трима мой приятели....не знам съвпадение ли е,но и тримата днес не могат да си запалят бараките...бмв 330 дизел,мерцедес някъв дизел и той,опел 2.0 дизел ... и тримцата са заредили на лукойл вчера...
    Те твърдят че нафтите са им замръзнали .... ако е така..това е направо нямам думи...

  13. #13
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Зимата на 2009 и при мен замръзна лукойлска нафта
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •