Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Два проблема!!

  1. #1

    Default Два проблема!!

    Привет на всички.Не съм писал от много време,щото като да не повярваш не съм имал проблеми с колата
    Обаче,хах...Проблеми вече има,и не знам на какво се дължат.Проблем номер едно е,че стрелката на температура постоянно играе от 0 до 90 градуса.Колата загрява както си трябва,разбира се по парното,а именно че си духа топло...а въпросната стрелка примерно показва 50 градуса,след малко падне на 0 .. после иде на 90 и т.н....размотава си се където си иска
    Секънд проблем е...външната температура показва -40 градуса.По някое време покаже -35,-29..и т.н.Смених цялото огледало в което се намира датчика за външната темп,но нищо,чистих куплунга на врата,нищо.Знам че има още 3,4 датчика които влияят .. но кои са идея си нямам,и къде са...
    Е,това е ...

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by CHEFO666 View Post
    Привет на всички.Не съм писал от много време,щото като да не повярваш не съм имал проблеми с колата
    Обаче,хах...Проблеми вече има,и не знам на какво се дължат.Проблем номер едно е,че стрелката на температура постоянно играе от 0 до 90 градуса.Колата загрява както си трябва,разбира се по парното,а именно че си духа топло...а въпросната стрелка примерно показва 50 градуса,след малко падне на 0 .. после иде на 90 и т.н....размотава си се където си иска
    Секънд проблем е...външната температура показва -40 градуса.По някое време покаже -35,-29..и т.н.Смених цялото огледало в което се намира датчика за външната темп,но нищо,чистих куплунга на врата,нищо.Знам че има още 3,4 датчика които влияят .. но кои са идея си нямам,и къде са...
    Е,това е ...
    За стрелката, почисти буксата на датчика на термостата. Ако не се оправи, почисти и тези на гърба на арматурното табло.

    За външната температура - щом си сменял огледалото и си чистил буксата на вратата, не остава друго освен да почистиш и тази на управлението на климатика. То се намира под ICS - а. Свали пластмасата около скоростния лост и (не съм сигурен дали не трябва да се свали и лицевата пластмаса на ICS - а) ще го видиш (черна пласмасова кутия, която се държи на 2 винта).

    Изглежда така:

    Last edited by ecotronic; 28-11-2016 at 23:44.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    И аз имам проблем с стрелката за температурата. Само че е малко по различен. Като покарам вдигне 90 градуса и след известно време (7-8 мин. примерно) стигне 70 вдигне до 80 най-много, но не стига до 90. И аз ли трябва да почиста датчиците(къде се намират)? Благодаря предварително!
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  4. #4
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    ... (не съм сигурен дали не трябва да се свали и лицевата пластмаса на ICS - а)....
    Като стана въпрос за тази лицева пластмаса, дали може лесно да се свали наистина? Без да се сваля ицс-а? Че искам да си я преоблепя.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    Като стана въпрос за тази лицева пластмаса, дали може лесно да се свали наистина? Без да се сваля ицс-а? Че искам да си я преоблепя.
    Може, но зависи, колко здраво и държат зъбчетата. Трябва да се ползва за опорна точка страничната тапицерия и ако се напъва много, има опасност тя да се деформира.
    Поради това е по-добре ICS - ът да се подвади леко напред.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    Направих всичко от горе описаното,без резултат.
    ОТ тук на къде Продухах,изчистих,включих,изключих...не...стрелка на температурата не отчита правилно,ИЦСто показва безумни минус температури...

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by CHEFO666 View Post
    Направих всичко от горе описаното,без резултат.
    ОТ тук на къде Продухах,изчистих,включих,изключих...не...стрелка на температурата не отчита правилно,ИЦСто показва безумни минус температури...
    Трябва да се мери съпротивлението на датчика на термостата за да се установи, дали той е сгънал или проблемът е в лоша връзка до таблото или в самото табло. Не е зле и да се погледне, каква температура на мотора реално мери ECU - то.

    За външната температура 99% е сигурно, че има прекъсване по веригата между управлението на климатика и датчика в лявото огледало. Може и самият датчик да е дал фира. Най-лесно да се установи, кое от двете е, като се даде накъсо датчика и се види дали ще се отчете висока температура. Ако все отчита ниска, проблемът е във веригата, ако покаже висока - в датчика. Малко вероятно е проблемът да е в самото управление.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Трябва да се мери съпротивлението на датчика на термостата за да се установи, дали той е сгънал или проблемът е в лоша връзка до таблото или в самото табло. Не е зле и да се погледне, каква температура на мотора реално мери ECU - то.

    За външната температура 99% е сигурно, че има прекъсване по веригата между управлението на климатика и датчика в лявото огледало. Може и самият датчик да е дал фира. Най-лесно да се установи, кое от двете е, като се даде накъсо датчика и се види дали ще се отчете висока температура. Ако все отчита ниска, проблемът е във веригата, ако покаже висока - в датчика. Малко вероятно е проблемът да е в самото управление.
    Как да дам на късо че да го проверя това за външната температура?

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Предполагам, че ecotronic е имал в предвид следното :
    откачаш буксата на датчика в огледалото. После на буксата която отива в колата с кабел свързваш двата извода на датчика. Следиш на таблото какво ще покаже - ако отчита ниска температура значи някъде кабелите към ICS са прекъснали контакта , в другия случай -висока температура сменяш датчика.
    Аз така разбирам обясненията, дано не съм те подвел

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by danchev63 View Post
    Предполагам, че ecotronic е имал в предвид следното :
    откачаш буксата на датчика в огледалото. После на буксата която отива в колата с кабел свързваш двата извода на датчика. Следиш на таблото какво ще покаже - ако отчита ниска температура значи някъде кабелите към ICS са прекъснали контакта , в другия случай -висока температура сменяш датчика.
    Аз така разбирам обясненията, дано не съм те подвел
    Точно това имах впредвид

    От всички кабели, които отиват до огледалото, тези 2 за датчика трябва да са розов със жълта ивица и розов с черна ивица (ако може да се вярва на документацията). Идеята е те да се свържат един с друг за пробата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    тва с датчика в огледалото е мистерия... и мое така.
    лошото е че като показва - градуси или около 0-лата климатроника не работи лятото.
    филм голям е тая външна температура
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by cvetelin View Post
    тва с датчика в огледалото е мистерия... и мое така.
    лошото е че като показва - градуси или около 0-лата климатроника не работи лятото.
    филм голям е тая външна температура
    Абе той работи но трябва температурата да е на LOW ,е те тогава ще не ще започва да духа студено,но тва не му е работа.До колкото подразбрах тва е съвсем обикновен датчик,но повече не знам.Може да се смени и само датчика.

    ---------- Post added at 19:18 ---------- Previous post was at 19:13 ----------

    Има ли бушон за задни светлини за мъгла?Моите не светят.Халогенните ми работят,ако това е от значение..
    Проблема с температурата се оказа от таблото.В този ред на мисли идва и въпросът ми.Какво е решението?....сменя се таблото с втора ръка,или се отваря и се подменя нещо вътре?

  13. #13
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Ако сгъваш огледалата редовно провери кабелите точно там където се завърта огледалото. Огледалото се разкача от трите болта отдолу, а кутията от където тръгват за него е във вратата. За да стигнеш до нея трябва да махнеш триъгълната пластмаса от вътре на вратата в предния край. Виж как са кабелите, защото аз имах подобен проблем, но с отварянето и затварянето на огледалото.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  14. #14

    Default

    Проблем с външна температура разрешен...датчик в огледалото.Проблем с табло,там драмата е все още на лице.Смених три табла,без промяна...смених два температурни датчика,отново без промяна.Единствено втория датчик,с него температурата се качва много бавно и застава под делението на 80 градуса и не мърда от там.
    Днес имам нова драма...не иска да запали,върти като луда..и не пали.Като натисна Чека започва да ми присветва реотана на подгряващите свещи,но дали е тва проблема не се знае.

  15. #15
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Да ней замръзнала нещо?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •