Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Два проблема!!

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Да ней замръзнала нещо?
    Нямам никаква идея...ще се радвам ако е замръзнала ТЪПАТА нафта...но,няма как да разбера,или поне аз не знам как да разбера.До вчера вървя като луда таз кола...Пловдив - София два пъти,изгасих я към 17 часа следобед,и към 1 през ноща трябваше да пътувам,обачее...грееедааа...не мога да запаля...върти,и нищо...

  2. #17
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Даже и не притриса? Грам не се взривява?

    ---------------------------------------------------
    Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
    Пай сее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Даже и не притриса? Грам не се взривява?

    ---------------------------------------------------
    Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
    Пай сее ...
    Нищо,грам..само върти като изуглавена...Нито са ми светили някакви индикации по таблото,нищо...Единствено което забелязвам от вчера е, че подгрева много го чакам да изгасне ... може би едно 15 секунди....чак тогава изгасва...въртиш...и уй...

  4. #19
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Подгрева свети по-дълго защото грее по-дълго време. Колкото по-ниска е температурата толкова по-дълго ще подгрява. Трябва да провериш нафтата,в какво агрегатно състояние е? Ама на този студ да сваляш филтъра ...

    ---------------------------------------------------
    Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
    Пай сее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  5. #20

    Default

    Трябва,но мисля че не е от нафтата.Малко се обърках горе с писаниците.Получи се следно.Заредих вчера вечер към 17...вечерта към 1 часа не успях да е запаля,да беше доста студено...няколко часа след това към 4 сутринта запали като все едно няма проблеми...няма тропане,няма друсане,няма прекъсване...само ми направи впечатление че ми примигна индикацията на подгрева ено 5,6 пъти и спря...но двигателя си работеше без проблем,при -15 ... След около два часа каране...днес грам не мога да запаля...със същата нафта съм...тая от 17 часа предния ден

  6. #21
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Залей помпата филтъра и колкото горивни тръби виждаш с гореща вода Ако е замръзнала трябва да препатка
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  7. #22

    Default

    Одеве говорех с трима мой приятели....не знам съвпадение ли е,но и тримата днес не могат да си запалят бараките...бмв 330 дизел,мерцедес някъв дизел и той,опел 2.0 дизел ... и тримцата са заредили на лукойл вчера...
    Те твърдят че нафтите са им замръзнали .... ако е така..това е направо нямам думи...

  8. #23
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Зимата на 2009 и при мен замръзна лукойлска нафта
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    колега замръзнала е нафтата. на първо време сипи вряла вода на горивния филтър - 2-3 шишета по 3 литра. провери си свещите на подгрева, щом са примигвали това е индикация за изгоряла свещ или изгорели свещи. по рядко проблема е в черната кутийка до горивния филтър - електрониката за подгряване.
    За да нямаш проблеми прави по 2-3 подгрявания преди да запалиш - даваш на контакт и изчакваш, като загасне индикатора изключваш и отново след 3-4 сек подаваш контакт и чакаш да изгасне подгрева.
    Нафтата няма нищо общо с истинската и съдържа вода, която при температури от минус 15 градуса прави проблеми, особено във филтъра - не преминава.
    Аз процедирам така и дори добавям на 1 резервоар гориво по 1/2литра масло за скутери (бездимно) в горивото, така до момента не съм имал замръзнала нафта ( освен първия път преди да науча тези трикове). за 6 години само 1 път съм имал проблем с горивото. Дано се оправи и при теб успех.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  10. #25

    Default

    Да,правя всичко от горе описаното.По два,три пъти изчаквам индикацията на дюзите.Вчера сутринта я запалих точно така както описа....поливах филтъра със вряла вода.
    Но последваха други проблеми в момента...свети ми индикацията на дюзите...колата работи добре,има ускорение.Не знам има ли общо с температурата на двигателя....е там има някакъв проблем...направи ми впечатление че не отваря външния кръг,маркучите са студени дори и след 2 часа работа на двигателя.В момента в който температура започне да се покачва индикацията на дюзите изгасва.И от там и по горните проблеми които съм описал свързани с температурата...постоянно играе...мн трудно загрява,изобщо ако загрее,ако се съди по температурата на таблото.Смених два датчика на температурата,този който е на термостата...никаква промяна.Та е такива работи Бях на диагностика миналия месец мисля беше....термостата отвари на 87 градуса,а на таблото показва някъде към 50,60 градуса,и постоянно се мени.Смених три табла,като логично явно проблема е в таблото..но не...и с трите табла никаква промяна.От там както казах по горе,два датчика...отново никаква промяна..дори и по зле....светнаха дюзи.Да отбележа че има парно да седиш по джапанки в колата... ако това има значение.Сега съм се насочил да сменям термостат....

  11. #26
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Защо свързвате гасненето на 'реотана' със спирането на подгряването? По принцип питам де...
    Всъщност пали ли вече колата?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  12. #27

    Default

    Вчера работеше цял ден .. пали,гаси,цял ден не съм я изгасил ...уж вс е наред.Днес много трудно запали пак ... но в крайна сметка запали....но пък имаме нови ядове

  13. #28
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Колега Чефо моето мнение е да сложиш добавка против замръзване на горивото Премери подгревните свещи и ако има изгорели сменяй При мен всички са здрави и в студа като запаля ми мига подгрева но паля без проблем Индикацията на дюзите може да е от премръзналото гориво Според мен оправи тези по леки проблеми гориво свещи а после продължи борбата с температурата
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by CHEFO666 View Post
    Да,правя всичко от горе описаното.По два,три пъти изчаквам индикацията на дюзите.Вчера сутринта я запалих точно така както описа....поливах филтъра със вряла вода.
    Но последваха други проблеми в момента...свети ми индикацията на дюзите...колата работи добре,има ускорение.Не знам има ли общо с температурата на двигателя....е там има някакъв проблем...направи ми впечатление че не отваря външния кръг,маркучите са студени дори и след 2 часа работа на двигателя.В момента в който температура започне да се покачва индикацията на дюзите изгасва.И от там и по горните проблеми които съм описал свързани с температурата...постоянно играе...мн трудно загрява,изобщо ако загрее,ако се съди по температурата на таблото.Смених два датчика на температурата,този който е на термостата...никаква промяна.Та е такива работи Бях на диагностика миналия месец мисля беше....термостата отвари на 87 градуса,а на таблото показва някъде към 50,60 градуса,и постоянно се мени.Смених три табла,като логично явно проблема е в таблото..но не...и с трите табла никаква промяна.От там както казах по горе,два датчика...отново никаква промяна..дори и по зле....светнаха дюзи.Да отбележа че има парно да седиш по джапанки в колата... ако това има значение.Сега съм се насочил да сменям термостат....
    100% сигурно ли е това, че температурата мерена от ECU - то не играе и тя а само тази, отчетена на таблото? Докато това не бъде изяснено абсолютно точно, всякакви смени на датчици, табла и пр. са безрезултатни.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Нали уж е бил на диагностика?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •