Results 1 to 13 of 13

Thread: Проблем със запотяването на прозорците

  1. #1
    започва да се пристрастява Lazarincho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    54

    Default Проблем със запотяването на прозорците

    Здравейте колеги,

    Прочетох няколко теми ,но не стигнах до отговор.
    Колата е Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2001.

    Тези дни като паднаха температурите започнаха да ми се запотяват стъклата много и трудно се изчистват( есента на дъждовете нямаше никакъв проблем).
    Сменил съм филтъра на купето, до колкото знам не губя антифриз, нямам спукан радиатор и като цяло колата е запазена и уплътненията изглеждат здрави. Парното и перката си работят перфектно, но снощи например се качихме 4 души в колата беше -1 и предното стъкло поне 20 мин. не може да изчисти въпреки,че колата загря, чак след като останахме 2ма души след 30 мин. вече колата се оправи и пак по краищата на стъклата беше замъглено.

    Може ли да дадете съвет как би могло да се оправи това нещо, четох че имало някакви клапи в багажника,но не знам къде са точно и не знам дали може от тях.

    Благодаря предварително.

    Поздрави и приятен ден.

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Lazarincho View Post
    Здравейте колеги,

    Прочетох няколко теми ,но не стигнах до отговор.
    Колата е Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2001.

    Тези дни като паднаха температурите започнаха да ми се запотяват стъклата много и трудно се изчистват( есента на дъждовете нямаше никакъв проблем).
    Сменил съм филтъра на купето, до колкото знам не губя антифриз, нямам спукан радиатор и като цяло колата е запазена и уплътненията изглеждат здрави. Парното и перката си работят перфектно, но снощи например се качихме 4 души в колата беше -1 и предното стъкло поне 20 мин. не може да изчисти въпреки,че колата загря, чак след като останахме 2ма души след 30 мин. вече колата се оправи и пак по краищата на стъклата беше замъглено.

    Може ли да дадете съвет как би могло да се оправи това нещо, четох че имало някакви клапи в багажника,но не знам къде са точно и не знам дали може от тях.

    Благодаря предварително.

    Поздрави и приятен ден.
    Имаш два варианта:
    1 - Дясната "врътка", крайно вдясно.
    2 - Отворена рециркулация и включен компресор на климатика( в горната ситуация го прави автоматично).
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Имаш два варианта:
    1 - Дясната "врътка", крайно вдясно.
    2 - Отворена рециркулация и включен компресор на климатика( в горната ситуация го прави автоматично).
    Клапата в багажника е под кората от дясната страна

  4. #4
    започва да се пристрастява Lazarincho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    54

    Default

    Благодаря за съветите колеги!

  5. #5
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Освен това провери да не да имаш влага някъде .. мокри мокети и темподобни (след автомивка понякога се случва) . Като превантивна мярка може да напълниш една платнена торбичка с влагоабсорбиращ агент - бентонит примерно (ползва се за котешки тоалетни например) и я слагаш под седалката да речем .
    След ден става чудо и не остава никаква влага .
    Не струва скъпо но пък върши чудеса със запотените стъкла .
    Също така провери и отводнителните отвори долу на вратите - понякога се запушват с времето и се събира влага вътре във вратата .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  6. #6

    Default Зацапано стъкло

    Здравейте колеги.
    Съжалявам, че може би пиша не на място, но не намерих по подходяща тема, в която да поискам съвет.
    От скоро съм горд собственик на Алфа Ромео 147 и съм много доволен. Наслаждавам се на автомобила.
    Проблемът е, че мога да се наслаждавам само денем...
    Имам проблем с предното стъкло, който не мога да разреша.
    Не знам дали е много зацапано или захабено (не знам каква по правилна дума да използвам), но страшно лошо отразява светлините през нощта. Много трудно се вижда, защото светлините от насреща идващите автомобили се разпространяват по цялото стъкло, както нощни лампи и като цяло всякаква светлина.
    Досега мислих че е зацапано стъклото и пробвах с доста препарати, чистих и отвън и отвътре, но няма ефект.
    Не мога да си обясня проблема.
    Ако имате някаква идея ще съм много благодарен за съвета ви.
    Предварително се извинявам ако мястото на въпроса ми не е тук.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by bikoto View Post
    Здравейте колеги.
    Съжалявам, че може би пиша не на място, но не намерих по подходяща тема, в която да поискам съвет.
    От скоро съм горд собственик на Алфа Ромео 147 и съм много доволен. Наслаждавам се на автомобила.
    Проблемът е, че мога да се наслаждавам само денем...
    Имам проблем с предното стъкло, който не мога да разреша.
    Не знам дали е много зацапано или захабено (не знам каква по правилна дума да използвам), но страшно лошо отразява светлините през нощта. Много трудно се вижда, защото светлините от насреща идващите автомобили се разпространяват по цялото стъкло, както нощни лампи и като цяло всякаква светлина.
    Досега мислих че е зацапано стъклото и пробвах с доста препарати, чистих и отвън и отвътре, но няма ефект.
    Не мога да си обясня проблема.
    Ако имате някаква идея ще съм много благодарен за съвета ви.
    Предварително се извинявам ако мястото на въпроса ми не е тук.
    Първо предположение, евтино китайско стъкло да е слагано
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #8
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    2.Предложение само !
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 3.jpg   1.jpg   2.jpg  
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  9. #9

    Default

    Напълно е възможно.
    Аз я купих скоро и не съм изцяло запознат с историята и.
    Ще е много неприятно ако проблема е заради китайско стъкло...

    Това предложение с препарата е интересно, замислям се.

    А имате ли някакво мнение относно полиране на стъклото ?
    Last edited by bikoto; 29-12-2016 at 13:44.

  10. #10

    Default

    От стъклото/прозореца е.

    Препарати няма да решат проблема.

    И моето беше такова, но не китайско, а испанско.През нощта светлините на колите от насрещното движение направо ме заслепяваха като имаш предвид, че очилата са ми антирефлексни и т.н.При ниско слънце есента когато грее от ниско и срещу теб повече от 5 метра не виждах пред колата...

    Около 6 януари тази година като чистих прозореца от сняг/лед пуснах чистаката от 20-на сатиметра, след това пръсках с пръскалките да се махне леда от стъклото ...

    И така без да искам и знам(че може да се пукне) го пукнах.Отидох и го смених с оригинално Pilkington.Сега нямам този проблем с блестенето, тоест виждам че фаровете им на някои от насрещното които уж са ксенони не са наред и си блестят/светят където искат, но не ме заслепяват .

    А когато го сменяха питах тези които го сменяха какво е старото стъкло(и дали е китайско) - те ми отговориха "трябва да с хубаво, испанско производство".Е, не беше добро.

    Само Pilkington ми свърши работа, тоест сега след като го монтираха нямам проблем със заслепяването.

    Виж си марката на предния панорамен прозорец каква е.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #11
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Това дето съм ти посочил е за полиране на стъклото !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  12. #12

    Default

    Ясно, разбирам.
    Надявах се да не ми се налага смяна на стъклото, но май натам отиват нещата.
    Благодаря много за информацията.

    ---------- Post added at 13:54 ---------- Previous post was at 13:53 ----------

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Това дето съм ти посочил е за полиране на стъклото !
    Да, забелязах, но чак след като написах поста.
    Благодаря, може би ще опитам с него първо.

  13. #13

    Default

    Преди да харчиш пари за препарати, виж си марката на стъклото на панорамния прозорец.

    Виж и марката на страничните.При мен предното беше различна марка.Сега всички са Pilkington.

    Разбери и с каква марка прозорци е произведена и излязла фабрично от завода.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •