Results 1 to 10 of 10

Thread: въпрос за турбо алфа ромео 159

  1. #1

    Default въпрос за турбо алфа ромео 159

    здравейте колеги
    решил съм да си закупя алфа ромео 159 1.9 150 к.с, спрях се на определена бройка и днес отидох за тест, направи ми впечетление че турбото вие по странен начин. и когато на 2ра скорост примерно и колата се движи на обороти при подаване на пълна газ колата е много мудна и турбото се усеща чак след 2500 оборота. това нормално ли е за модела ? не съм карал други бройки но старата ми алфа 156 започваше да върви от доста по ниски обороти

  2. #2
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by Simeones View Post
    здравейте колеги
    решил съм да си закупя алфа ромео 159 1.9 150 к.с, спрях се на определена бройка и днес отидох за тест, направи ми впечетление че турбото вие по странен начин. и когато на 2ра скорост примерно и колата се движи на обороти при подаване на пълна газ колата е много мудна и турбото се усеща чак след 2500 оборота. това нормално ли е за модела ? не съм карал други бройки но старата ми алфа 156 започваше да върви от доста по ниски обороти
    Моята е Ti и турбото зацепва след 1500 оборота. До колкото съм запознат на другите започва от 2000.
    Да не са си правили опити да я чипосват тая която си гледал? А колкото до виенето аз съм с 2.4 и не чувам никакво виене ,но другите колеги коментират много по темата в други постове и явно е било нормално. http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=75346
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  3. #3

    Default

    При премахнат DPF се усеща свирене, както и при по-студено време.

    Не ми се струва нормално турбото да се усеща едва след 2500 оборота, но аз съм шофирал само 2.4 и при мен се усеща някъде между 1500 и 2000 оборота.При 1600-1800 оборота "захапва" яко, но ускорението се усеща най-много между 2000 до 3800-4000 оборота.

    Нагоре не съм я тормозил и не мога да кажа.

    До 3-та скорост не трябва да усещаш турбо дупка, а пък на втора е абсурно според мен да се усеща турбо дупка.
    Поне при мен е така -турбо дупка най-рано на 3-та и то ако съм под 1200 оборота.

    Ама ако ще я купуваш я карай на някой от форумните сервизи.В противен случай гадаеш.

    А 159-ката е по-тежка от 156-цата с 350-400 кг, та зависи на какво си свикнал.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #4
    започва да се пристрастява m1lk4's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    bs ks
    Posts
    85

    Default

    Моята е 1.9 Ti. Чипосана и с турбо от 2.4. Турбото е направено да включва след 2500 оборота. Иначе надува до 1.4 бара
    EX : Alfa Romeo GT 1.9JTD '06
    Alfa Romeo 159 Ti 1.9JTDm '07

  5. #5
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    1.9 JTDm с фабричния софтуер и с наличен DPF си е мудна на първа и втора предавка.
    Интересна е това, което казва alfa racer, че виенето е свързано с премахването на DPF. Моята като я купувах не ми беше направило впечетление да има такова виене - появи есента, когато и обаче премахнах DPF-а..
    След това смених и турбото с ново - виенето си остана
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2016
    Posts
    46

    Default

    Като паднаха температурите, моята също взе да подсвирва. Свири като е студена, после почти не се чува. Много хора, казват че за 1.9 е нормално и не е причина за притеснения (в повечето случаи) , тъй че си увеличавам радиото и си свиркам.Тук не можем да гарантираме, че и при колата, която си гледал случаят е същия, но просто да го знаеш като факт. Не бих казал, че чак към 2500 се усеща някаква тяга, по-рано 2000-2250 примерно

  7. #7

    Default

    Е, това не го казвам аз, а съм го прочел.Това е защото ДПФ-а донякъде заглушава турбото.

    И това обаче зависи от начина на премахване на ДПФ-а, тоест какво е сложено на негово място .

    Може да е направено така, че да не свири.Моята досега само веднъж съм я чул "да свири" и това беше при температури от порядъка на +10 +12 градуса ...

    Колко го "взе" турбото, ако можеш да споделиш и защо купува ново?

    Не че ми трябва, и не че няма откъде да си взема ако ми потрябва, но все пак ми е интересно.Иначе в нета се предлагат нови за 2.4 на цената на ремонт на старо, тоест за 2.4 двигател около 850-900 лева.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #8
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Е, това не го казвам аз, а съм го прочел.Това е защото ДПФ-а донякъде заглушава турбото.

    И това обаче зависи от начина на премахване на ДПФ-а, тоест какво е сложено на негово място .

    Може да е направено така, че да не свири.Моята досега само веднъж съм я чул "да свири" и това беше при температури от порядъка на +10 +12 градуса ...

    Колко го "взе" турбото, ако можеш да споделиш и защо купува ново?

    Не че ми трябва, и не че няма откъде да си взема ако ми потрябва, но все пак ми е интересно.Иначе в нета се предлагат нови за 2.4 на цената на ремонт на старо, тоест за 2.4 двигател около 850-900 лева.
    тук и тук от темата за свиренето.
    Моят ДПФ е "избушен" - стои си тялото, но няма съдържание..
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  9. #9
    започва да се пристрастява corvette's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    67

    Default

    при мен турбото не свири, и се включва след 1700 оборота
    Alfa Romeo 156 1.8 ех
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM

  10. #10
    започва да се пристрастява kimi_raikkonen's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    София
    Posts
    58

    Default

    И моята 1.9 JTDm беше трагедия в ниските обороти като я купих. И аз бях свикнал как се изтрелва 156-та още от 1200 оборота, и бях меко казано разочарован. Но след затапване на ЕГР, премахване на ДПФ и ремап........ нещата се оправиха. Сега си върви перфектно.
    Алфа 145 boxer, Алфа 156 2.0 ts
    Алфа 156 1.9 jtd, Алфа 159 1.9 jtd-m

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •