Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 81

Thread: Led къси светлини на 147?

  1. #1

    Default Led къси светлини на 147?

    Здравейте, колеги!
    Изгоря ми едната халогенка на късите и реших, че може да заменя и двете с диодни крушки, щото халогенките си горят и ток харчат, а не е като да се сменят лесно. Какво ще ме посъветвате? Не знам каква е мощността на оригиналните халогени, понежен още не съм сменял изгорялата крушка. Нужна ли е преработка на инсталациятата за работа с LED?
    И не на последно място, как се сменя крушката на късите, която е завряна зад калника при фейслифта и има една шина за калника, която не само пречи на визуалния, но и на физическия достъп до тази крушка? И още нещо - откачате ли акумулатора при смяна? Иначе гледам цените тръгват от 7-8 и стигат 50лв. за крушка. Каква е разликата и какъв е приемливият компромис?
    Благодаря в аванс за съветите!
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  2. #2
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Аз съм с такива на моята 156-ца http://led-bg.com/bg/product/bax9s-l...i-5-x-5050-12v
    Нямам никакви проблеми, до сега са минали 7 месеца откакто ги сложих. Не се налага преправяне на инсталацията, защото самата крушка е същата като оригиналната.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  3. #3
    Alfa Romeo 156 1,8TS
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Кърджали
    Posts
    89

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    Аз съм с такива на моята 156-ца http://led-bg.com/bg/product/bax9s-l...i-5-x-5050-12v
    Нямам никакви проблеми, до сега са минали 7 месеца откакто ги сложих. Не се налага преправяне на инсталацията, защото самата крушка е същата като оригиналната.
    Това не са късите а габаритите, колега.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by SilverArrow View Post
    Това не са късите а габаритите, колега.
    те пак са халогени.
    Колкото до късите - Н7 светодиодни с такъв интензитет като обикновените са много скъпи.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    И не на последно място, как се сменя крушката на късите, която е завряна зад калника при фейслифта и има една шина за калника, която не само пречи на визуалния, но и на физическия достъп до тази крушка? И още нещо - откачате ли акумулатора при смяна? Иначе гледам цените тръгват от 7-8 и стигат 50лв. за крушка. Каква е разликата и какъв е приемливият компромис?
    Благодаря в аванс за съветите!
    Малко повече търпение и се сменят без проблем,внимателно,лекичко и така.Не се откача акумулатора.
    Аз също се интересувам от лед крушките(за късите,които се ползват ежедневно),ще е интересно да разберем кои са най-подходящи.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6

    Default

    LED крушките за късите са с мощни диоди и допълнително охлаждане с вентилатор. След поставяне е невъзможно да се завие капачката на фара, защото радиатора и вентилатора стърчат и пречат, освен това даже и да се затвори капачката трябва да се предвиди от някъде вентилатора да изкарва горещия въздух.

  7. #7
    Alfa Romeo 156 1,8TS
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Кърджали
    Posts
    89

    Default

    Значи практически са безсмислени. Трябва да се види в новите коли дали ги влагат. И как? Ако ги няма там, според мен не си струва занимавката.

  8. #8
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Диодните крушки не стават, както не веднъж съм писал.
    Ако искате живот, то взимате един Осрам Ултра Лайф и забравяте следващите няколко години да сменяте крушки.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by SilverArrow View Post
    Значи практически са безсмислени. Трябва да се види в новите коли дали ги влагат. И как? Ако ги няма там, според мен не си струва занимавката.
    Не, не са безсмислени, просто конструкцията на фаровете е такава, че не могат да се сложат както трябва. Виждал съм варианти, при които след поставяне на LED-късите не се затваря фара с капачката, но кофти момента е, че по този начин може да проникне влага във фара (паркираш вечерта и през цялата нощ прониква влагата), както и вода (при първата автомивка си готов). На новите коли с LED-къси фаровете са така конструирани, че всичко което изброих е елиминирано.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ще ви се наложи да изчакате още някое и друго време преди LED технологията да стане адекватна за дискутираното предназначение. На този етап, тя не е.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11

    Default

    В olx един ми каза, че уж баща му карал с дневни вместо къси и били ок, но той естествено гледа да си пробута стоката. Обаче пак там гледах едни крушки Н7, кото нямат вентилатор, с cree диоди еквивалент на 100W крушка и с форма като на крушката на късите. Колко W са халогенките? Тия 30W без вентилатор на 100W еквивалент биха запалили фара ли?
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  12. #12
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Quote Originally Posted by SilverArrow View Post
    Това не са късите а габаритите, колега.
    Така де,чел съм по диагонал. Къси LED поне на този етап не мисля,че има смисъл, поради все още не много добре измислени и направени афтърмаркет крушки. Може би след няколко години, когато се реши проблема с нагряването ще има някакъв смисъл.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  13. #13

    Default

    Първо гледайте интензитета, а след това мощността. Чайните пишат 30 вата, ама се оказват 10 последствие

  14. #14

    Default

    Говорим за Cree диоди. И ако са 30 без радиатор, ще грее ли твърде много? Някой сложил ли е вече на късите подобни, изключаеш колегата от първата реплика, който оказа се ги ползва вместо габарити.
    Не че нещо, сигурно халогенките издържат 3г., при мен издържаха 2, а преди това може би са светили още, но ако има по-енерго икономочно решение, защо да не се пробва?
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Греенето е най-малкият проблем. Рефлекторът за халогенна крушка е проектиран, като за такава. Това означава, че източникът на светлина (относително малък обем от пространството) се намира във фокусния център на рефлектора. При настоящата LED технология, няма как да се разположат толкова много светодиоди в толкова малко пространство, или ако се ползват малко но мощни светодиоди, то те се нуждаят от съответното охлаждане.

    Накратко - тия крушки с многото светодиоди, разположени в стройни редици, ще светят навсякъде другаде, не и където трябва. Иначе на сумарен интензитет могат да го докарат.
    Last edited by ecotronic; 07-12-2016 at 13:26.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •