Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 81

Thread: Led къси светлини на 147?

  1. #16
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    35W LED, 8000 лумена - феноменална лампа. 80 лв. за двете. Просто всичко пред теб се променя. Нито ксенона, а да не говорим там за разни халогени ултра лайф и т.н, немогат да светят така. Интензитета на светлината е уникален.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  2. #17

    Default

    Купих едни китайци с 2 диода и охлаждане с вентилатор и с уговорката да ги върна, ако не паснат в моите фарове, т.е. ако не мога да затворя капачките, след като ги натъпча заедно с цялата им електроника. Уж са 3500 лумена на крушка с едни тръбички, които може да направят светлината по-жълта, като от нажежаема жичка, но да видим... За 100 кинта...След китайската навигация и телефон, ред е и на фаровете... Скоро фейслифтът ми ще е с дръпнати "очи"...
    Един механик ми даде идея еветуално да потърся по-дъблоки капачки за фаровете, за да натъпча тия печки. Има ли от къде да се намерят такива капачки за фаровете на 147?
    Иначе ще мъчим монтажът утре. То на фейслифта късите са така завряни под калника и конзолите за него, че трябва да се свали целия фар за едната крушка. Ама за да се свали фарът, трябва да падне бронята първо... някой ако има опит и идеи как да протече операцията по сваляне на фаровете без сваляне на бронята, да споделя моля!
    Last edited by novice; 10-12-2016 at 21:10.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  3. #18

    Default

    Накрактко, фаровете са чудесни с новите ЛЕД крушки. Колегите, които ги заклеймяват, може да си кретат с нажежаемите жички още 20г. и да си мислят, че имат фарове...
    Купих тези
    https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1IySlL...b-font-Car.jpg

    80лв. По желание за още 20 може да се вземат с жълти тръбички, за хората, които не обичат бяла светлина, аз ги взех но не им ги сложих. Светлината е бяла, не синкава, а бяла, наситена, вижда се добре на сухо и мокро. Ако се вдигнат фаровете, спокойно светят на една линия с дългите и се вижда прекрасно надалеч с тях!

    На снимките изглежда по разсеяна, но всъщност светлината е много концентриран лъч и не заслепява насрещноидващите, като боклучивите ксенони, дето си ги слагат куцо и сакато.

    Крушките са със свалящ цокъл, който ако имате по-сръчни пръсти, може да монтирате без да свалите фаровете от местата им, а после само да нанижете крушките във вече защипаните цокли, да завъртите, и посредством две зъбчета, крушката е заключена на място. Идват точно пред капачката. Наложи се да изрежа части от цилиндъра, държащ медната пита пред вентилатора, за да може да смуче отстрани около капачката, понеже тя затвори медната пита отзад на охлаждащия корпус на крушката.
    Сега остава да видим и колко ще издържат. Идват с 1 година гаранция, нещо което мисля не ви дават в магазина за ксенони. Сложих и 5W диоди вместо габарити и дава грешка от тях за изгоряла крушка, но може да се движи и така. Снимките са красноречиви, на част от тях съм светнал и дългите, за сравнение - снимките са правени преди да наведа фаровете в най-долна позиция, сега вече не светят като дълги.













    image hosting above 5 mb

    Прекрасни са, който иска да кара на ксенони или на халогени, това за мен вече не са фарове.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  4. #19

    Default

    https://www.aliexpress.com/item/4PCS...608.0.0.eojgwl

    Teзи габарити не дават грешка.
    В 156 съм ги сложил.
    В 147 не знам дали е същото.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    https://www.aliexpress.com/item/4PCS...608.0.0.eojgwl

    Teзи габарити не дават грешка.
    В 156 съм ги сложил.
    В 147 не знам дали е същото.
    Същото е

    ---------- Post added at 11:40 ---------- Previous post was at 11:21 ----------

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Накрактко, фаровете са чудесни с новите ЛЕД крушки. Колегите, които ги заклеймяват, може да си кретат с нажежаемите жички още 20г. и да си мислят, че имат фарове...
    Купих тези
    https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1IySlL...b-font-Car.jpg

    Прекрасни са, който иска да кара на ксенони или на халогени, това за мен вече не са фарове.
    Тук са на половин цена
    Last edited by Alex_26; 13-12-2016 at 11:42.

  6. #21

    Default

    То важното е да имат резистор, за да не дава грешка компютърът.
    Иначе да, може да се намерят и по-евтино, аз ги взех набързо от човек купил ги от там, за да си ремонтирам изгорялата крушка.
    Сега си търся мощни диоди Т10, за да го ползвам като дневни намясто на габаритите.
    Обаче всичко с Т10 прикачване май е до 5W, което е доста малко.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  7. #22
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Накрактко, фаровете са чудесни с новите ЛЕД крушки. Колегите, които ги заклеймяват, може да си кретат с нажежаемите жички още 20г. и да си мислят, че имат фарове...
    Купих тези
    https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1IySlL...b-font-Car.jpg

    80лв. По желание за още 20 може да се вземат с жълти тръбички, за хората, които не обичат бяла светлина, аз ги взех но не им ги сложих. Светлината е бяла, не синкава, а бяла, наситена, вижда се добре на сухо и мокро. Ако се вдигнат фаровете, спокойно светят на една линия с дългите и се вижда прекрасно надалеч с тях!

    На снимките изглежда по разсеяна, но всъщност светлината е много концентриран лъч и не заслепява насрещноидващите, като боклучивите ксенони, дето си ги слагат куцо и сакато.

    Крушките са със свалящ цокъл, който ако имате по-сръчни пръсти, може да монтирате без да свалите фаровете от местата им, а после само да нанижете крушките във вече защипаните цокли, да завъртите, и посредством две зъбчета, крушката е заключена на място. Идват точно пред капачката. Наложи се да изрежа части от цилиндъра, държащ медната пита пред вентилатора, за да може да смуче отстрани около капачката, понеже тя затвори медната пита отзад на охлаждащия корпус на крушката.
    Сега остава да видим и колко ще издържат. Идват с 1 година гаранция, нещо което мисля не ви дават в магазина за ксенони. Сложих и 5W диоди вместо габарити и дава грешка от тях за изгоряла крушка, но може да се движи и така. Снимките са красноречиви, на част от тях съм светнал и дългите, за сравнение - снимките са правени преди да наведа фаровете в най-долна позиция, сега вече не светят като дълги.













    image hosting above 5 mb

    Прекрасни са, който иска да кара на ксенони или на халогени, това за мен вече не са фарове.
    Я паркираи пред една стена на 5 метра и снимаи тогава да видим кое на къде свети... Щото аз на мотора сложих лед нещо и да, свети силно но свети навсякъде (за мотор е криво ляво добре, псуват ме но и ме виждат)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #23
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    То като видиш на първата снимка до къде свети стълба и знаците как светят като Супернова, ясна е работата.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #24
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    На Субито бях с такива крии лед, на първата седмица гръмна единия лед на късите -смениха я гаранционно.
    След още една седмица гръмна другата пак я смениха.
    След още седмица гръмна първата,извикаха ме на място уж грешен монтаж,след като гледаха 1 час в монтажа грешка нямаше,после пак изтрещя единия лед и си сложих обратно халогенните кружки.
    Надявам се при теб да не е така.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  10. #25
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Принципно в една нормална държава като се минава на годишния технически преглед се гледат и фаровете...
    Не само дали светят ами и къде светят (има си машина за това) гледа се и как светят... Тея лед неща имат сила ама до там!!!
    Никаква насоченост. Блестят кат такова навсякъде..
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #26

    Default

    Ало, форумните спецове, обяснява ви се, че при снимките фаровете не бяха наведени в най-долна позиция, а бяха още с настройката от халогените, но няма кой да чете, просто си чешем пръстите... Като толкова разбирате, вземете отворете пункт за технически преглед... Обяснява ви се, че снопът на диодите е много по-насочен от каквито и да е халогени и ксенони, но някои пак си знаят... Крушките са сертифицирани, но за бай Ганьо сертификати не важат, той знае всичко...
    Като се вдигнат малко спокойно могат да се ползват вместо дълги.
    А знаците ще блястят и на твоите свещи, колега, даже на велосипеден фар "светят', то това им е идеята, да отразяват светлината за да са видими, някой май не го разбира това?! ...само че освен това с архаичните ти фарчета няма да виждаш нищо пред самата кола...
    Иначе диодите се изпичат ако нямат охлаждане. Аз пък знам истории за изгорели за 2 седмици уж маркови халогени.
    И накрая ако халогените бяха толкова велики, новите коли щяха да се правят още с тях... Разбирам, че някои още харесват ръбати антики ала ГоУф двойка от преди 25 години, но това не значи, че всички трябва заради тях да караме на свещи... И за колегата с мотора точно пред гаража имам стена на около 6м с каменна облицовка под линия на 50см най-долу и фаровете светят точно под тази линия. Тва, че са мощни и отразената от асфалта светлина отива върху знаците, не означава, че диодните фарове нямали насоченост. Не знам тебе с мотора с кандилката отпред кой те вижда и кой не, но мен с колелото с диода отпред ме мислят за мотор и ми дават път такива, които ако знаят, че съм с колело с кеф биха ме засякли...
    Last edited by novice; 13-12-2016 at 23:55.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  12. #27

    Default

    По принцип положението на фаровете трябва да е на 0,демек най-нагоре.Това е с цел след като натовариш нещо в багажника и ти се вирне предника,да свалиш фаеровете надолу,за да не пречиш на отсрещния.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #28
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Ало, форумните спецове, обяснява ви се, че при снимките фаровете не бяха наведени в най-долна позиция, а бяха още с настройката от халогените, но няма кой да чете, просто си чешем пръстите... Като толкова разбирате, вземете отворете пункт за технически преглед... Обяснява ви се, че снопът на диодите е много по-насочен от каквито и да е халогени и ксенони, но някои пак си знаят... Крушките са сертифицирани, но за бай Ганьо сертификати не важат, той знае всичко...
    Като се вдигнат малко спокойно могат да се ползват вместо дълги.
    А знаците ще блястят и на твоите свещи, колега, даже на велосипеден фар "светят', то това им е идеята, да отразяват светлината за да са видими, някой май не го разбира това?! ...само че освен това с архаичните ти фарчета няма да виждаш нищо пред самата кола...
    Иначе диодите се изпичат ако нямат охлаждане. Аз пък знам истории за изгорели за 2 седмици уж маркови халогени.
    И накрая ако халогените бяха толкова велики, новите коли щяха да се правят още с тях... Разбирам, че някои още харесват ръбати антики ала ГоУф двойка от преди 25 години, но това не значи, че всички трябва заради тях да караме на свещи... И за колегата с мотора точно пред гаража имам стена на около 6м с каменна облицовка под линия на 50см най-долу и фаровете светят точно под тази линия. Тва, че са мощни и отразената от асфалта светлина отива върху знаците, не означава, че диодните фарове нямали насоченост. Не знам тебе с мотора с кандилката отпред кой те вижда и кой не, но мен с колелото с диода отпред ме мислят за мотор и ми дават път такива, които ако знаят, че съм с колело с кеф биха ме засякли...
    Гледаи сега.... Преди да се заяждаш първо се ограмоти как точно трябва да свети и КЪДЕ един фар!!!
    Това за разните архаични там неща дето ги пишеш просто няма как да ме засегнат щот съм нат тея работи а и ти като гледам си нямаш и идея какво става...
    Еи ти тема да четеш, щот някои преди теб се е заигравал, опитвал и тн.. .
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F0%F3%F8%EA%E0
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #29

    Default

    Ами ти заедно с групичката дежурни форумни чички-"разбирачи" явно се имаш за някаква крайна инстанция, след която никой нищо нищо не знае и не може да опитва, някакъв извор, от който всички трябва да пием, щото... Ти така си мислиш... Карай си с газовите фенери отпред ако искаш, не ми пречиш със сухата си теория и безрезултатна практика. Това, че моторетката ти има кофти фар, въобще не значи, че всички ПС са така!
    Тва фарът какво трябвало да рисува къде го чете? В архаичната книжка за ГоУФ двойка или в нещо по-старо? Значи ако слушам сухата теория не мога да натъпча повече от 8ГБ мемори карта с СЕ К750 щото нямало да я чете... Ама естествено последното не е вярно, щото същият ще прочете и 256ГБ памет, че и работи с тях, просто към датата му на производство последната не е съществувала... Та така и с книжките от които се ограмотяваш, драги, понеже са писани от същите архаици, без въобще да са имали идея, че може някога ЛЕД технологията успешно да замести газовото кандило....
    Last edited by novice; 16-12-2016 at 03:54.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  15. #30
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    По принцип не вземам страна в споровете но колега не е нужно да се заяждаш с другите участици от форума. А относно крушките щом на теб ти харесва как светят и не пречиш на насрещно движещите се тогава карай с тях и си питай дедовия. Аз лично съм с лед на дългите и смея да твърдя ,че не са по-добри от халогените по отношение на дистанцията която осветяват. Може би е въпрос на настройка на крушката спрямо рефлектора но не ми остава време да проверя.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •