Results 1 to 14 of 14

Thread: Проблеми при първо палене JTS

  1. #1
    Запален алфист 2fast4you's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    София
    Posts
    116

    Exclamation Проблеми при първо палене JTS

    Здравейте колеги,
    от известно време имам проблем който се опитвам да диагностицирам. Преди при първо палене сутрин губеше обороти и гаснеше. Като запали и подам малко газ за да потегля оборотите падат под 1 000 удрят към нулата и колата започва да работи на по малко цилиндри (тресе здраво) докато не я форсирам отново и се оправя. Ако изчакам около и над 5 минути понякога не го прави този проблем. Принципно винаги чакам минута две преди да потегля.

    Макар, че изглеждаха добре смених свещите със същите DENSO IK16 и за сега пали без да гасне но вторият проблем остана.

    Друго което забелязах е, че не ускорява равномерно. Пак на студен двигател при ускорение ту ускорява ту намаля.. чуди се нещо.. това става при равномерно подаване на газ. Също така глъхне сякаш нещо го задържа за момент. Този проблем е най-дразнещият.

    Когато се постопли всички проблеми изчезват.

    Акумулаторът ми е на 2 години и нещо. Смяна?
    Филтри? (сменени преди 13xил.) Скапан бензин?
    Alfa Romeo GTV - 1.8 - 144hp TS
    Alfa Romeo 159 - 1.9 - 160hp JTS

  2. #2
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by 2fast4you View Post
    Здравейте колеги,
    от известно време имам проблем който се опитвам да диагностицирам. Преди при първо палене сутрин губеше обороти и гаснеше. Като запали и подам малко газ за да потегля оборотите падат под 1 000 удрят към нулата и колата започва да работи на по малко цилиндри (тресе здраво) докато не я форсирам отново и се оправя. Ако изчакам около и над 5 минути понякога не го прави този проблем. Принципно винаги чакам минута две преди да потегля.

    Макар, че изглеждаха добре смених свещите със същите DENSO IK16 и за сега пали без да гасне но вторият проблем остана.

    Друго което забелязах е, че не ускорява равномерно. Пак на студен двигател при ускорение ту ускорява ту намаля.. чуди се нещо.. това става при равномерно подаване на газ. Също така глъхне сякаш нещо го задържа за момент. Този проблем е най-дразнещият.

    Когато се постопли всички проблеми изчезват.

    Акумулаторът ми е на 2 години и нещо. Смяна?
    Филтри? (сменени преди 13xил.) Скапан бензин?
    Същата работа и при мен беше от около година с изключение на това, че не гаснеше а само започваше да работи сякаш на 3 цилиндъра, само сутрин и след около 20 сек. се оправя. Но вече от два дни взе и грешки да записва, засега отива към нова бобина (по-малко вероятно) или почистване на инжекторите (най-вероятно).
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  3. #3
    Запален алфист 2fast4you's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Замисли ме за тези инжектори.
    Идните съботи ще ги почистя да видим..
    "Clogged or dirty fuel injectors could cause a missfire, poor engine performance, a lean condition and other issues that should be addressed sooner than later."

    Бобината едва ли но не е изключена като (краен) вариант.
    Alfa Romeo GTV - 1.8 - 144hp TS
    Alfa Romeo 159 - 1.9 - 160hp JTS

  4. #4
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    Ами и според майстора е малко вероятно да е бобината, щом само студена го прави. След обяд ще имам точна диагноза и аз, но всичко отива към задръстен инжектор.
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  5. #5
    Запален алфист 2fast4you's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Охо значи ще очаквам с нетърпение да споделиш диагнозата
    Alfa Romeo GTV - 1.8 - 144hp TS
    Alfa Romeo 159 - 1.9 - 160hp JTS

  6. #6
    Alfa Romeo 156 1,8TS
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Кърджали
    Posts
    89

    Default

    Случайно да не зареждаш от онази австрийската бензиностанция колега? Аз имах подобен проблем наскоро след като захладня времето, но долях наколко литра бензин от друга бензиностанция/с някаква добавка/ и колата се "прероди".
    Нищо не пречи да опиташ преди да се вкараш в по-голям филм...

  7. #7
    Запален алфист 2fast4you's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Зареждам от shell нормалният 95 също така пробвах и от OMV. От време на време и от interspeed, че имам отстъпка но едно и също навсякъде.. С разликата, че при OMV и interspeed става по зле.
    Alfa Romeo GTV - 1.8 - 144hp TS
    Alfa Romeo 159 - 1.9 - 160hp JTS

  8. #8
    Alfa Romeo 156 1,8TS
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Кърджали
    Posts
    89

    Default

    Quote Originally Posted by 2fast4you View Post
    Зареждам от shell нормалният 95 също така пробвах и от OMV. От време на време и от interspeed, че имам отстъпка но едно и също навсякъде.. С разликата, че при OMV и interspeed става по зле.
    Това пасва на моят опит. Малко по-конкретно, аз долях от Петрол няколко литра от по-скъпият им бензин, с по-високото октаново число. Не го дават за моята кола, но именно той оправи положението с тресенето при първо палене. Сега работи като часовник при минусови температури.
    И вече не ходя в ОМВ.

  9. #9
    Запален алфист 2fast4you's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Всички проблеми оправени!
    При палене на студен двигател бяха свещите. Смених ги с нови и пали от раз.

    За претрисането и заглъхването + спад на мощност като цяло.. бяха инжекторите. Свалих и ги почистих със спрей за карбуратори и все едно си купих чисто нов автомобил! Мощноста се увеличи осезателно, не тръска, не заглъхва.. просто върви перфектно! Предполагам и разхода е намалял но те първа ще проверя това. Съветвам всеки който не ги е чистил наскоро да го направи!

    Относно горивата, другата година ще имам изненада за всички алфа ентусиасти
    Alfa Romeo GTV - 1.8 - 144hp TS
    Alfa Romeo 159 - 1.9 - 160hp JTS

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by 2fast4you View Post
    Всички проблеми оправени!
    При палене на студен двигател бяха свещите. Смених ги с нови и пали от раз.

    За претрисането и заглъхването + спад на мощност като цяло.. бяха инжекторите. Свалих и ги почистих със спрей за карбуратори и все едно си купих чисто нов автомобил! Мощноста се увеличи осезателно, не тръска, не заглъхва.. просто върви перфектно! Предполагам и разхода е намалял но те първа ще проверя това. Съветвам всеки който не ги е чистил наскоро да го направи!

    Относно горивата, другата година ще имам изненада за всички алфа ентусиасти
    И тя е? Че не ми се чака 365 дни и накрая едно НИЩО, евентуално

  11. #11
    Запален алфист 2fast4you's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Ще пуснем нов вид бензиностанции на самообслужване.
    Повече информация за горивата и отстъпките ще дам като стане..

    Иначе имам малък проблем. Датчика за моментния разход как работи като цяло? Защото след почистването на инжекторите ми показва с доста закъснение данните в реално време. Какво може да е станало?
    Alfa Romeo GTV - 1.8 - 144hp TS
    Alfa Romeo 159 - 1.9 - 160hp JTS

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by 2fast4you View Post
    Ще пуснем нов вид бензиностанции на самообслужване.
    Повече информация за горивата и отстъпките ще дам като стане..

    Иначе имам малък проблем. Датчика за моментния разход как работи като цяло? Защото след почистването на инжекторите ми показва с доста закъснение данните в реално време. Какво може да е станало?
    Доколкото знам, борд компютърът получава от ECU - то инжекторните времена, умножава ги по един зададен параметър - количество гориво за единица инжекторно време и така смята моментния разход.

    Не знам да има отделен датчик.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Запален алфист 2fast4you's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Доколкото знам, борд компютърът получава от ECU - то инжекторните времена, умножава ги по един зададен параметър - количество гориво за единица инжекторно време и така смята моментния разход.

    Не знам да има отделен датчик.
    Дали ще е възможно ако гумичките които оплътняват инжекторите към колектора да са се разяли, от там да изпуска и компютъра да се шашка? Мирише ми много на бензин. Утре ще поизмия около колекторите че капна малко бензин по време на интервенцията да не е от това..

    Ей абе тая кола много върви вече. Не мога да си скрия радостта Само да не се взривя с този бензин
    Alfa Romeo GTV - 1.8 - 144hp TS
    Alfa Romeo 159 - 1.9 - 160hp JTS

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by 2fast4you View Post
    Дали ще е възможно ако гумичките които оплътняват инжекторите към колектора да са се разяли, от там да изпуска и компютъра да се шашка? Мирише ми много на бензин. Утре ще поизмия около колекторите че капна малко бензин по време на интервенцията да не е от това..

    Ей абе тая кола много върви вече. Не мога да си скрия радостта Само да не се взривя с този бензин
    Що се касае до историята с моментния разход, не мисля, че има такава връзка. Но ти локализирай причината за мирис на бензин и я отстрани.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •