Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Завръщане в отбора на 164

  1. #1
    166 Driver manolito's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    гр.Русе
    Age
    51
    Posts
    343

    Default Завръщане в отбора на 164

    Здравейте, след почти 10г. се завърнах отново в отбора на големите стари шлепове 164
    Взех тази пловдивска бабичка, и мисля да си я стягам и ползвам. Ако някой колега има суперка бензинова на части, да пише все ще ми потрябва нещо за в бъдеще.
    Помагайте, къде беше номера на двигателя че съм забравил а в кат се правят на интересни ако е мръсен.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails received_1806716862874380.jpg  
    Alfa 164 2.0TS Super -ex. Alfa 145 1,6 Boxer- ex.Alfa 155 2.5 V6 - ex.Alfa 156 2.5 V6 24V - ex.
    Alfa 164 2.0 TS Super - ex.
    Alfa 166 2.4 JTD 2003г.

  2. #2
    Старши алфист Член на клуба Gligan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    569

    Default

    Честито и безаварийно!
    Alfa Romeo 164 2.0 TS/M1; V1 Medium `92; Matra Murena `83;
    Mercedes S 430 4 matic `02; Opel Corsa C XE 2.0 16V `05
    Peugeot Traveller `17 2.0 HDI 180 h.p.; Mitsubishi Pajero `94 2.5 TDI
    Iveco S 59 2.5 TDI; Peugeot Boxer 1.9 `95

  3. #3
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,683

    Default

    Честито и много да те радва
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  4. #4

    Default

    честито,гледах подобна в Мобилето наскоро се продаваше,имам суперка на части за сега я разграбват,половината беше нова до сега съм продавал всичко дето съм го купил и сложил на колата.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by manolito View Post
    Помагайте, къде беше номера на двигателя че съм забравил а в кат се правят на интересни ако е мръсен.
    По спомен е под генерацията откъм маховика.Перфорация е, не релеф.
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  6. #6
    започва да се пристрастява veli's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    57

    Default

    Честито и безаварийни километри с нея.

  7. #7
    166 Driver manolito's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    гр.Русе
    Age
    51
    Posts
    343

    Default

    Благодаря на всички, и най вече на колегата Classicalfamaniac който първи ми съдейства за номера на мотора. Алфичката е вече с русенски номер след тридневно висене в КАТ
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20161213_155253.jpg  
    Alfa 164 2.0TS Super -ex. Alfa 145 1,6 Boxer- ex.Alfa 155 2.5 V6 - ex.Alfa 156 2.5 V6 24V - ex.
    Alfa 164 2.0 TS Super - ex.
    Alfa 166 2.4 JTD 2003г.

  8. #8
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Красавица!Евала!

  9. #9
    любител "АЛФИСТ" kkiko's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Добрич
    Posts
    131

    Default

    Добра визия! Браво за избора!
    Мечтател

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Честито колега и от мен. Чак сега ти видях поста. Благодарение на теб моята си кюта на газ вече две години с твоите метални колектори. И да не забравиш да и направиш автоматични дневни светлини...

  11. #11
    166 Driver manolito's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    гр.Русе
    Age
    51
    Posts
    343

    Default

    Колеги, намерихте ли някакво решение на прословутите мъртви дисплеи на климатроника? Много ме дразни като го гледам така умрял......
    Alfa 164 2.0TS Super -ex. Alfa 145 1,6 Boxer- ex.Alfa 155 2.5 V6 - ex.Alfa 156 2.5 V6 24V - ex.
    Alfa 164 2.0 TS Super - ex.
    Alfa 166 2.4 JTD 2003г.

  12. #12
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Последно взимах лентови кабели от Словения (май беше). излизаше около 50лв/бр.
    При мен държи повече от година засега...
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Аз на този гадния дисплей така и не му намерих цака. Има все още из нета (не в България) да се предлагат кабели ама и смяната им е загубена работа и въпреки , че съм сменял такива кабели на такива дисплеи не се навих да изхарча едни пари за моята кола. Всъщност моя дисплей изобщо нямаше никой, нито една точица не светеше и така сякаш по не те дразни отколкото да свети наполовина. Аз си сложих отпред пред дисплея това: http://iskambg.com/avto-aksesoari/75...k-za-kola.html и си ми запълни липсващата светлинка и някак се вписа в интериора на колата. После като се развали нацяло климата ми си намерих друг модул -за късмет с работещ дисплей и стана това: http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=92255&page=4. Моята нагласа беше разработка на изцяло друг дисплей ама нали сега имам оригинален и се успокоих. Инъче това с термометър волтмера седи добре и мога да го потърся да го снимам ако искаш да видиш как седи на колата.

  14. #14
    166 Driver manolito's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    гр.Русе
    Age
    51
    Posts
    343

    Default

    Въртят ми се разни идеи, с които да избегна изцяло лентовият кабел. Например връзка със зебра конектор http://www.sateco.ch/e/i_zebra.html Така стъклената част ще контактува с тази гумичка към направена малка платка а от нея с проводници към голямата платка. Но съм много скаран с Английският и се ограничавам до търсене само в бг сайтове и нищо не намирам. Краен вариант е като колегата Калин, да сложа един часовник с термометър но ми се иска да преборя скапаният лентов кабел.....
    Alfa 164 2.0TS Super -ex. Alfa 145 1,6 Boxer- ex.Alfa 155 2.5 V6 - ex.Alfa 156 2.5 V6 24V - ex.
    Alfa 164 2.0 TS Super - ex.
    Alfa 166 2.4 JTD 2003г.

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Значи този вариант с гумичката не знам дали ще стане т.е. дали ще се намери гумичка с точно толкова на брой пътеки , че са над 100 броя на тая платка мисля или поне са доста, отделно е важна стъпката между съседните пинове, която е доста натясно. Отделно монтажа на стъклото в кутията е така натясно , че не виждам как ще има още една платка отзад де да се навре. Всъщност точно броя и малкото разстояние между пиновете ме спря да се пробвам защото малко да се мръдне кабела при лепенето и става манджа с грозде. Лепил съм дисплеи на касови апарати ама там са с 10 -15 -20 пина и са по едрички стъпките и пак съм грешил. След грешка режеш и почваш наново с нова лента. И не ми се рискуваше с този дисплей. А то и аз като я купих много му се точих на дисплея и като покарах и му свикнах си ми бе все тая по едно време. Ама сега като имам работещ пък взе да ми харесва. Даже на тая червената подсветка дето съм я показал в моята тема й изгоря едно диодче в ъгълчето там малко само ми тъмнее ама много ме дразни и все се каня да отварям и да сменям. А като няма дисплей не му мислех толкова. На другия вариант с волт-термометъра аз го подобрих като му изведох жички от кутийката за батерията(1,5V) и я изведох отзад на гърба на модула на климата и там пернах пак 1,5 V. ама от големите и да кара няколко години с нея, за да не го разглабям да му сменям батерията. Даже ако колегата иска може да се сдобие с моя термометър.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •