Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 69

Thread: Сервиз за ремонт на скорости

  1. #1
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default Сервиз за ремонт на скорости

    Някой да препоръча сервиз за ремонт на скоростни кутии в София?
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  2. #2
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Ремонтирах я в сервиза на Бобо/ екстриим/ ............преди около 100 000 км. или малко повече, за сега е добре, няма никакви проблеми.
    Не го препоръчвам за да не е реклама.........просто факт.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  3. #3
    започва да се пристрастява corvette's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    67

    Default

    Сподели какъв е бил проблема,времето за отстраняването му,и цената.
    Alfa Romeo 156 1.8 ех
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM

  4. #4
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Проблема беше шум в кутията при 5 и 6 скорост.
    Време - няколко дни след набавяне на частите.
    Цена - има контакти в съответния раздел
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  5. #5
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Аз шапка свалям на всеки, който може да ремонтира скоростни кутии. Те са много по-сложни от двигателите.
    Ще намлюдавам с интерес темата.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #6
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    И аз съм с шум в 5 и 6-та.
    Колегата Corvette ми даде този телефон:
    0889232446, човека се казва Вальо и се намира в Бенковски.
    Аз засега се отказвам от ремонт и ще пробвам с добавка. Така ме посъветва и Вальо. Той каза, че частите понякога идват бая бавно (случвало му се е да се чакат два месеца лагери). Мен ме отказа точно неизвестното време за доставка на части и високата цена на целия ремонт.. очаквам нещо между 700 и 1000лв..

    Темата би била полезна с това да се съберат няколко места на които ремонтират скорости и който има нужда да знае къде да провери.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  7. #7
    започва да се пристрастява corvette's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    67

    Default

    При мен шумът е на 3 и 4-та. Предполагам зависи от състоянието на кутията,но при мен с добавка,не се оправи.Предпочитам да си ревизирам моята,отколкото втора употреба.Засега не предприемам ремонта,защото дългия срок, не ме устройва.
    Alfa Romeo 156 1.8 ех
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM

  8. #8
    Запален алфист injekciona's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    162

    Default

    Как 2 месеца за лагери... 159-ките с M32/F40 ли са? Всичките лагери ги има налични тук, освен единия за F40 кутията, който е доста дефицитен като цяло. Но и за него си има лек. На скоро един приятел ми ребилдна F40 кутията и по спомен лагерите ми излезнаха около 300-330лв. А дори да няма някой наличен, за M32(ако е само за лагери) има доста Rebuild Kit-oве с всичките лагери и идват за по-малко от седмица до тук.
    Jet Black E46 M3
    ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
    Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT

  9. #9
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Quote Originally Posted by injekciona View Post
    Как 2 месеца за лагери... 159-ките с M32/F40 ли са? Всичките лагери ги има налични тук, освен единия за F40 кутията, който е доста дефицитен като цяло. Но и за него си има лек. На скоро един приятел ми ребилдна F40 кутията и по спомен лагерите ми излезнаха около 300-330лв. А дори да няма някой наличен, за M32(ако е само за лагери) има доста Rebuild Kit-oве с всичките лагери и идват за по-малко от седмица до тук.
    Споменатите 2 месеца чакане са били за друга марка автомобил. Човека ми ги даде като пример за worst case scenario. Въпроса е, че не се знае колко ще се чака. Аз не успях да проверя какви са лагерите онлайн и не знам откъде се поръчват/купуват..
    Сподели контакт на твоя приятел.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Аз също приветствам идеята да се сподели и обедини повече информация за сервизи, които извършват тази дейност и конкретни телефони, срокове, дори защо не да се споделят и цени за услугата.
    Нека, обаче се фокусираме върху кутиите на конкретния модел - 159, а да не се разпостираме в празни приказки от сорта..."един приятел с опел, си ремонтира кутията...еди къде си...".
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  11. #11
    Запален алфист injekciona's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    162

    Default

    Ами по спомен 159-ките с малките мотори са с М32, а тези с големите с F40(ако греша някой да ме поправи), така че приказките за "опелските кутии" ще са си точно на мястото. Координати на момчето не мога да дам, тъй като не му се занимава с ремонт на кутии, а тази на Saab-a ми я направи на приятелски начала. Написах г/д колко излизат лагерите за F40, купували сме ги на бройка, без никакви отстъпки. За M32 цените са г/д същите, просто ми станаха смешни приказките на "майстори" за двумесечно чакане на лагери. В UK има поне 3-4 фирми, които предлагат rebuild kit-ове. При наличието на всички части, сглобяването на кутията отнема не повече от 1 ден(с монтаж/демонтаж на колата). Но до колкото съм чел, при М32 положението рядко се разминава само с лагери...
    Jet Black E46 M3
    ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
    Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT

  12. #12
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Quote Originally Posted by Bodom View Post
    И аз съм с шум в 5 и 6-та.
    Колегата Corvette ми даде този телефон:
    0889232446, човека се казва Вальо и се намира в Бенковски.
    Аз засега се отказвам от ремонт и ще пробвам с добавка. Така ме посъветва и Вальо. Той каза, че частите понякога идват бая бавно (случвало му се е да се чакат два месеца лагери). Мен ме отказа точно неизвестното време за доставка на части и високата цена на целия ремонт.. очаквам нещо между 700 и 1000лв..

    Темата би била полезна с това да се съберат няколко места на които ремонтират скорости и който има нужда да знае къде да провери.

    Аз след като похарчих пари за добавка и ново масло ремонтирах скоростите............но експериментите са хубаво нещо. Добавката по спомен беше някаква скъпа.Има тема назад в форума разтърси се.

    А иначе по темата:
    -имаше два лагера заминали аз смених всичките, така и така кутията беше отворена. Цена не помня.
    Last edited by alex052; 14-12-2016 at 21:49.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  13. #13
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Попаднах на много интересно четиво

    http://www.wgmotorworks.co.uk/repair...n/m32-gearbox/

    Аз имам всички симптоми
    Скоростния ми лост на първа се мести напред-назад като зацепвам и отцепвам съединителя на първа (това не знаех, че е проблем). Случвало ми се е да се самоизключи четвърта предвка (рядко). И имам шум на 5-та и 6-та

    В ebay се намират rebuild-kit-ове за тази кутия на около 380-400лв.
    И последно - очевидно 1.9 JTDm 16V мотора е с M32 кутия.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  14. #14
    Луд климатичар!
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София Младост
    Age
    39
    Posts
    99

    Default

    Да разкажа и аз за моите премеждия със скоростите. Моята е 2010 година 1.9 150 коня. Аз я купих с проблемна четвърта скорост. Проблема беше, че излизаше предавката. Имам познат, който се занимава със скорости. Поръчах от ибей ремонтен комплект за 3-та и 4-та скорост и целия комплект от лагери. Всичкото това с доставка струваше 700 лева. На другия ден бяха при мен частите. Събиране на кутията, ново масло и след един ден бях на пътя. Само да кажа, че кутията е м32. Ако някой има въпроси ще се радвам да помогна.

    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150+++hp
    EX = Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    EX = Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  15. #15
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Основният проблем на M32 са лагерите, както е писал колегата по-нагоре - GM (opel). Ремонта се връзва 600-1000 лв, в зависимост от това, кой какви пари взима за труд, защото частите еднакво струват.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •